Atrakcje Górnego Śląska

PIXEL XL Katowice - wyjątkowa atrakcja na Śląsku

PIXEL XL Katowice - wyjątkowa atrakcja na Ślasku

Takiego miejsca w Katowicach jeszcze nie było. W czerwcu na rozrywkowej mapie miasta pojawiło się miejsce inne niż wszystkie – mowa o Pixel XL, które otworzyło się przy Sokolskiej 31 (dawny DH Junior). To centrum gier, w którym nie używa się padów ani klawiatury, ale specjalnych, interaktywnych mat, dzięki którym zawodnicy „fizycznie” stają się częścią rozgrywki.

Ta nowatorska forma spędzania czasu zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Katowicki Pixel XL to drugi lokal tego typu w Polsce. Pierwszy powstał 1,5 roku temu we Wrocławiu i szybko stał się jednym z kultowych miejsc, cieszących się popularnością wśród mieszkańców oraz turystów. Wszystko za sprawą nietypowej i wciągającej rozrywki, jaką są interaktywne maty do gry.

Każda rozgrywka toczy się na podłodze, a zawodnicy muszą poruszać się po podświetlanych na różne kolory kaflach, aby zwyciężyć. Zadania są różne – od tych sprawdzających refleks, spryt i zwinność, aż po te bardziej strategiczne, wymagające pamięci i współpracy. Łącznie do wyboru jest ponad 20 gier o różnym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla solistów, jak i dla mniejszych grup.

PIXEL XL - atrakcje turystyczne Katowice

pixel XL Katowice

Pixel XL w Katowicach otworzyło się w ścisłym centrum miasta, przy Sokolskiej 31, w budynku dawnego Domu Handlowego Junior. Lokal zajmuje ponad 1 500 m² przestrzeni, co zapewnia mnóstwo miejsca na zabawę. Miejsca do zabawy nie zabraknie ani na spontaniczny wypad w gronie rodzinnym, ani na integrację firmową, szkolne wyjście, urodziny czy inną większą imprezę.

Tomek z Pixel XL opowiada: „Przygotowaliśmy aż 14 mat, każda z własną lożą dla graczy. Do tego czeka arena, z której można korzystać bez wcześniejszej rezerwacji. Wystarczy przyjść i rozpocząć rywalizację z innymi. Gdy natomiast chodzi o integrację, urodziny czy szkolne wyjścia, możemy zorganizować rozrywkę dla dużych grup, nawet do 150 osób. Poza matami, czeka też dobrze wyposażony bar z napojami i przekąskami. Można u nas spędzić nawet kilka godzin”.

W PIXEL XL uutorskie gry dla każdego

pixel XL Katowice

Pixel XL oferuje autorskie gry, które łączą oldschoolowy klimat z nowoczesną technologią. Odpowiedni tytuł znajdą dla siebie zarówno rodzice z młodszymi dziećmi (od 3. roku życia), jak i grupy szukające więcej adrenaliny oraz wyższego poziomu trudności. Właściciele podkreślają, że katowickie centrum gier to miejsce dla osób od 3 do 103 lat.

W ofercie są m.in. wyścigi, wersja kultowego Sapera na żywo, cyfrowa odsłona dziecięcej zabawy „podłoga parzy”, gry w stylu dance-off, quiz wiedzy ogólnej. Niezależnie od wieku i poziomu sprawności, każdy może spędzić czas tak, jak lubi. Pomiędzy rozgrywkami można się zrelaksować w loży w pokoju gry albo w strefie barowej – atmosfera sprzyja dobrej zabawie.

Jak korzystać z Pixel XL?

pixel XL Katowice

Najlepiej sprawdzić możliwości Pixel XL, rezerwując cały pokój gry z własną interaktywną matą oraz lożą. Stawki zaczynają się od 20 zł za sesję gry (55 minut) od osoby. Alternatywą jest arena — tu wejść do gry może każdy, często nawet „z marszu”.

Tomek podpowiada: „Ci, którzy nie są pewni, czy nasza mata do gry będzie wystarczająco wciągająca, mogą po prostu zajrzeć do baru w Pixel XL. To świetne miejsce do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Można tu rozsiąść się przy soft drinku i smacznych przekąskach, poobserwować, jak inni grają i wtedy ewentualnie skusić się na własną sesję”.

Wskazówki dla graczy

pixel XL Katowice

Do zabawy warto się wygodnie ubrać, aby strój nie krępował ruchów. Obowiązuje też obuwie zmienne (np. wygodne trampki), chociaż najlepiej po macie skacze się w specjalnych skarpetkach antypoślizgowych, dostępnych na miejscu za niewielką opłatą (10 zł/para).

Otwarcie Pixel XL odbyło się 26 czerwca 2024 r.. Więcej na temat nowego katowickiego centrum gier można się dowiedzieć na jego stronie internetowej, gdzie również można zarezerwować pokój gry. Pixel XL to miejsce, które rewolucjonizuje interaktywną zabawę i oferuje mnóstwo emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do odwiedzenia tego unikalnego centrum gier w Katowicach i przekonania się, jak wiele radości może dać interaktywna rozrywka!

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Sokolska 31, Katowice

https://pixel-xl.com/katowice

Powiązane artykuły