Zalew Radkowski

2498

Zalew Radkowski - atrakcje w Radkowie

Zalew w Radkowie to sztuczny zbiornik kąpielowy, położony u podnóża Gór Stołowych, ok. 2 km od centrum Radkowa. Zbiornik ma powierzchnię ok. 5 hektarów. To jedno z miejsc szczególnie chętnie odwiedzanych w porze letniej. Jego niezwykłe położenie i widoki na fantastyczne Góry Stołowe sprawiły, że Zalew w Radkowie jest jednym z najchętniej odwiedzanych w całym województwie. 

Zalew w Radkowie to nie tylko chętnie odwiedzane przez całe rodziny kąpielisko z 90-metrową plażą. To ośrodek rekreacyjny z bogatą bazą noclegową (domki letniskowe w typowo górskim stylu) i wypożyczalnią sprzętu wodnego - łódek, rowerków wodnych czy kajaków. Przez środek zalewu poprowadzone jest molo z altaną, w której podziwiać można widoki na okoliczne szczyty. Wokół zalewu dostępna jest też bogata baza gastronomiczna z przekąskami, napojami, daniami z grilla czy wędzoną rybą.

Część zbiornika jest zarybiona, dlatego jeśli macie ochotę przyjechać z wędką - prosze bardzo! Spacer wokół zalewu możliwy jest dzięki wytyczonym tu ścieżkom. Tuż obok zapory na zalewie przebiega żółty szlak turystyczny, prowadzący z Radkowa do Pasterki przez Wodospady Pośny. Na brzegu zalewu znajdują się place zabaw dla dzieci i zewnętrzna siłownia.

Znad Zalewu dojść można łatwo do imponującego tarasu widokowego na Górze Guzowatej. Trasa z parkingu przy zalewie do tarasu to ledwo 500 metrów leśną drogą, łatwą do pokonania zarówno dla dorosłych jak i dzieci, nawet tych w wózkach. Choć akurat wózki mogą być nieco problematyczne ze względu na błoto czy wystające korzenie. W takim przypadku lepsza może okazać się droga asfaltowa, prowadząca od ul. Grunwaldzkiej w Radkowie.

Nie jest znany jeszcze nowy cennik korzystania z usług oferowanych nad zalewem. Prawdopodobnie będzie on dostępny dopiero w wakacje 2023, po oddaniu zalewu do ponownego użytku po zakończonym remoncie.

zalew radkowski

Co jeszcze warto zobaczyć w Radkowie?

Pamiętajmy, że Zalew w Radkowie to świetna baza wypadowa do zwiedzania innych części Gór Stołowych. Najbardziej znaną ich częścią są Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych oraz Błędne Skały - skalny labirynt, złożony z fantazyjnych skał o przeróżnych kształtach, ułożonych przez naturę w taki sposób, że tworzą od między sobą szczeliny. Przeciskanie przez bardzo wąskie czasami szpary między głazami sprawi wielką radość nie tylko dorosłym, ale i dzieciom.

Cała gmina Radków przyjazna jest rodzinom z dziećmi. Większość tras, mimo, że górska, dostępna jest także dla dzieci, często nawet dla tych w wózkach. Mniej znaną, ale także wartą uwagi atrakcją są Skalne Grzyby - zdecydowanie mniejsza, ale robiąca ogromne wrażenie formacja skalna, na którą wstęp nie jest biletowany.

Kolejna mniej tłoczna niż Błędne Skały i Szczeliniec formacja skał to Białe Skały oraz Narożnik, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na okoliczne góry. Wśród atrakcji w najbliższej okolicy Zalewu w Radkowie wymienia się Wodospady Pośny - niewielka grupa kaskad, tworzących urocze miejsce dalekie od zgiełku i tłoku turystycznego.

Obecnie brak filmów.
Gdzie nas znajdziesz?
Radków, dolnośląskie, Polska
Udogodnienia
Firma nie została zgłoszona. Zgłoś się teraz do firmy i uzupełnij brakujące dane!

Zgłoś roszczenie