Most w Czechach Sky Bridge 721

 Most w Czechach Sky Bridge 721

Sky Bridge 721 w Dolní Morava to jedna z najbardziej imponujących atrakcji turystycznych w Czechach. Położona w malowniczym regionie Jesioników, ta nowoczesna konstrukcja oferuje niezapomniane widoki na okolicę i niezwykłe doświadczenia dla odwiedzających.

Sky Bridge 721 to wiszący most o długości 55 metrów i wysokości ponad 40 metrów nad ziemią. Zbudowany z metalu i szkła, most został zaprojektowany tak, aby umożliwić turystom podziwianie otaczających krajobrazów z niezwykłej perspektywy. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody, fotografów i wszystkich, którzy szukają niezapomnianych widoków.

Spacerując po Sky Bridge 721, odwiedzający mogą podziwiać przepiękne widoki na góry Jesioników, malownicze doliny i lasy. Wspaniałe widoki sprawiają, że wizyta na Sky Bridge 721 staje się niezapomnianym doświadczeniem, które warto uwiecznić na zdjęciach.

Dla tych, którzy szukają większej dawki adrenaliny, Sky Bridge 721 oferuje również możliwość przejścia po szklanej podłodze, która umożliwia zobaczenie ziemi spod swoich stóp. To ekscytujące doświadczenie dla odważnych, którzy nie boją się wysokości i chcą poczuć się jak na krawędzi świata.

Sky Bridge 721 to również doskonałe miejsce na rodzinny wypad. Dla dzieci i dorosłych, spacer po moście stanowi fascynującą przygodę, która zapewni wiele niezapomnianych chwil i wrażeń.

Atrakcje turystyczne w Polsce

SPIS TREŚCI:

Dlaczego warto zobaczyć Sky Bridge 721 w Dolní Morava? Informacje praktyczne

Sky bridge

Sky Bridge 721 w Dolní Morava jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok, ale najlepszy czas na wizytę to wiosna i lato, gdy pogoda jest łaskawa. W okolicy znajdują się parkingi, punkty gastronomiczne i centra informacji turystycznej, co sprawia, że jest to idealne miejsce na krótką wycieczkę lub dłuższy pobyt. Dostęp do Sky Bridge 721 jest płatny, a bilety można nabyć na miejscu.

Sky Bridge 721 w Dolní Morava to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją imponującą konstrukcją i niezapomnianymi widokami. Dla miłośników przyrody, fotografii i przygód, Sky Bridge 721 stanowi obowiązkowy punkt na mapie Jesioników. Odwiedzając to magiczne miejsce, można zanurzyć się w malowniczym świecie gór i cieszyć się niezapomnianymi chwilami pośród chmur.

Lokalizacja Sky Bridge 721 - jak dojechać?

Sky Bridge 721, jedna z najbardziej imponujących atrakcji w Dolní Morava, znajduje się w odległości 13 km od przejścia granicznego Boboszów-Dolni Lipka. Jest to stosunkowo blisko dla mieszkańców Polski, ponieważ od Wrocławia dzieli nas jedynie około 150 km, a od Warszawy około 500 km.

Aby dotrzeć do Sky Bridge 721, jadąc od wspomnianego przejścia granicznego, należy kierować się na miejscowość Kraliky, a następnie skręcić na drogę 312. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów zauważyć można skręt w lewo w kierunku resortu Dolní Morava.

Parking Sky Bridge 721

W okolicy Sky Bridge 721 znajduje się kilka parkingów, co sprawia, że podróżujący samochodem mają szeroki wybór miejsc do zaparkowania. Tablice informujące o parkingach są dobrze oznakowane i wyświetlają aktualną dostępność miejsc za pomocą zielonego i czerwonego światła. Parkingi są automatyczne, co oznacza, że przy wjeździe pobiera się bilet, a opłata jest regulowana w automacie przed wyjazdem.

Koszt parkowania wynosi 100 CZK w miesiącach październik-maj oraz 150 CZK w czerwcu-wrześniu. Warto zaznaczyć, że opłata obejmuje cały dzień parkowania dla aut osobowych. Jeśli pobyt na parkingu trwa nie dłużej niż 30 minut, opłata nie jest naliczana.

Należy pamiętać, że płatności można dokonać wyłącznie kartą, chyba że korzysta się z aplikacji MPLA, wtedy system dolicza dodatkowe 10 CZK.

Sky Bridge 721: Pieszo czy kolejką – jak się dostać?

Sky bridge - atrakcje Czechy

Sky Bridge 721 to jedna z najbardziej imponujących atrakcji turystycznych w Dolní Morava, a żeby przejść najdłuższym mostem linowym na świecie, można skorzystać z dwóch opcji: podejść pieszo lub skorzystać z kolejki linowej.

Pieszo na Sky Bridge 721

Jeśli wybierasz opcję pieszą, przygotuj się na przyjemny spacer przez urokliwe tereny Dolní Morava. Początek szlaku znajduje się w okolicy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Należy skręcić w prawo na ścieżkę prowadzącą pod górę wzdłuż lasu, trzymając się prawej strony stoku narciarskiego. Wkrótce ujrzymy żółte oznaczenia szlaku na drzewach. Następnie, skręcamy w prawo i idziemy niebieskim szlakiem, mijając zjazdową trasę narciarską, aż do wejścia w las. Trasa nie jest wymagająca, a podejście zajmuje około 1:30-1:45 godziny, przy długości trasy niecałe 4 kilometry.

Kolejką

Alternatywnie, można skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który zapewni szybki i wygodny dostęp niemalże do samego wejścia na Sky Bridge 721. Wjazd kolejką trwa zaledwie 10 minut, a stamtąd pieszo do mostu jest zaledwie kilka minut drogi. Należy pamiętać, że ta opcja wiąże się z kosztami. Najtańszy bilet na wjazd (lub zjazd) kolejką kosztuje 245 CZK dla osoby dorosłej.

Niezależnie od wybranej opcji, zarówno piesza wędrówka, jak i przejazd kolejką, będą niezapomnianym doświadczeniem. Spacer po malowniczych szlakach oferuje możliwość podziwiania przyrody Dolní Morava, podczas gdy jazda kolejką pozwoli na szybkie i wygodne dostanie się do celu. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji i możliwości, ale jedno jest pewne: Sky Bridge 721 jest warte odwiedzenia, niezależnie od tego, jak się tam dostaniesz.

Atrakcje resortu Dolní Morava - Ścieżka w obłokach

Ścieżka w obłokach Dolni Morava Czechy

Dolní Morava to niezwykłe miejsce w sercu Czech, które przyciąga turystów z całego świata swoją niezwykłą urodą i bogactwem atrakcji. Położony w malowniczym regionie Jesioników, ten urokliwy kurort oferuje wiele możliwości spędzenia aktywnego wypoczynku wśród górskich krajobrazów. Oto przegląd najciekawszych atrakcji resortu Dolní Morava:

1. Wyciąg krzesełkowy

Wyciąg krzesełkowy w Dolní Morava to nie tylko sposób na szybki dostęp do Sky Bridge 721, ale również doskonała atrakcja samodzielnie. Podczas jazdy wyciągiem można podziwiać piękne krajobrazy Jesioników i poczuć wiatr we włosach.

2. Ścieżka w obłokach

Ścieżka w Obłokach to unikalna trasa wiodąca przez góry Jesioników, która umożliwia spacer po koronach drzew. Przez około 55 metrów nad ziemią, turysta może cieszyć się niepowtarzalnymi widokami na okoliczne lasy i góry, a także obserwować bogactwo przyrody z niezwykłej perspektywy. Podczas spaceru po Ścieżce w Obłokach można podziwiać piękno dolin, górskich szczytów i malowniczych krajobrazów. To doskonała okazja, aby oderwać się od codzienności i zanurzyć się w pełni w przyrodzie, delektując się jednocześnie niesamowitymi widokami.

Bilety na Ścieżkę w Obłokach oraz inne atrakcje resortu Dolní Morava można nabyć online lub w kasach na miejscu. Istnieją różne opcje cenowe, w zależności od preferencji i potrzeb odwiedzających.

Informator Turystyczny dla firm 3

3. Ścieżki rowerowe i piesze

Dolní Morava to raj dla miłośników pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek. W okolicy znajduje się wiele znakowanych tras, które prowadzą przez malownicze lasy i łąki, zapewniając wspaniałe możliwości obcowania z naturą i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

4. Przygoda na zimowe dni

W sezonie zimowym Dolní Morava przekształca się w prawdziwe królestwo białego szaleństwa. Ośrodek oferuje doskonałe warunki do narciarstwa alpejskiego, snowboardingu i innych zimowych atrakcji. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności zachęcają do aktywnego spędzenia czasu na stoku.

5. Ślizgawki i inne atrakcje

Oprócz głównych atrakcji, resort Dolní Morava oferuje wiele innych rozrywek dla całej rodziny. Ślizgawki, tory saneczkowe, trampoliny czy park linowy to tylko niektóre z dostępnych możliwości, które zapewnią niezapomniane doświadczenia i radość dla dzieci i dorosłych.

Dolní Morava to nie tylko miejsce na wypoczynek, ale prawdziwy raj dla miłośników przyrody, aktywnego wypoczynku i adrenaliny. Bez względu na sezon, ten urokliwy kurort oferuje wiele atrakcji i możliwości spędzenia niezapomnianego czasu w otoczeniu pięknych górskich krajobrazów. Odwiedzając Dolní Morava, można liczyć na niezapomniane przygody i wspaniałe wspomnienia, które zostaną na zawsze.

Ceny biletów na atrakcje Dolní Morava

Planując wizytę w Dolní Morava, warto mieć świadomość cen biletów na poszczególne atrakcje, aby móc dostosować swój budżet do planowanego wypadu. Oto przykładowe ceny biletów na sezon letni 2023 roku:

 1. Wjazd i zjazd kolejką:

  • Wjazd i zjazd: 490 CZK (ok. 90 PLN)
  • Tylko wjazd lub zjazd: 245 CZK
 2. Wejście na Sky Bridge 721:

  • Bilet normalny: 440 CZK (ok. 80 PLN)
 3. Bilet łączony:

  • Wjazd i zjazd kolejką oraz wejście na most: 930 CZK (ok. 170 PLN)
 4. Ścieżka w Obłokach:

  • 325 CZK (ok. 60 PLN)
 5. Bilet łączony:

  • Wjazd i zjazd kolejką oraz Ścieżka w Obłokach: 815 CZK (ok. 150 PLN)
 6. Bilet łączący wszystkie wymienione atrakcje:

  • Wjazd i zjazd kolejką, Sky Bridge 721 i Ścieżka w Obłokach: 1220 CZK (ok. 220 PLN)

Najlepiej jest nabyć bilety online, aby uniknąć kolejek i zagwarantować sobie miejsce w wybranych atrakcjach. Jednakże możliwe jest również zakupienie biletów w kasach na miejscu. Warto zauważyć, że istnieje wiele różnych pakietów, które łączą różne atrakcje, dlatego warto zapoznać się z ofertą na stronie ośrodka Dolní Morava.

W sezonie letnim most Sky Bridge 721 jest otwarty od godziny 9:30 do 18:00, zapewniając odwiedzającym możliwość podziwiania malowniczych widoków i przeżywania niezapomnianych przygód w górach.

Sky Bridge 721 w Dolní Morava to niezwykła atrakcja, która przyciąga turystów z całej Europy. Dzięki dogodnej lokalizacji i dobrze zorganizowanym parkingom, podróż do tego miejsca jest łatwa i wygodna. Bogactwo informacji na temat dostępności miejsc parkingowych oraz regulaminów można znaleźć na oficjalnej stronie ośrodka Dolní Morava, co ułatwia planowanie wizyty i zapewnia spokojny i przyjemny pobyt.

Przeczytaj także: Dolní Morava: Zapierający dech w piersiach region Czech

Powiązane artykuły