Blog - Ziemia Klodzka

Gdzie na narty zimą – resorty Ziemi Kłodzkiej, które warto odwiedzić

narty ziemia kłodzka, gdzie na narty polska, zima dolny śląsk, zima ziemia kłodzka, czarna góra restor, narty czarna góra, narty zieleniec, zieleniec ski arena, gdzie na narty zieleniec

Ośrodki narciarskie na Ziemi Kłodzkiej  

Zima to doskonała okazja do wybrania się na białe szusowanie po narciarskich stokach. Góry o tej porze roku wyglądają niezwykle klimatycznie. Na terenie Dolnego Śląska niemal w każdym turystycznym regionie odnajdziecie świetnie przygotowane stoki narciarskie. Dziś skierujemy się na Ziemię Kłodzką -  to jeden z najbardziej znanych regionów dla wielbicieli białego szaleństwa. Dla tych, którzy pragną się tu wybrać po raz pierwszy, przygotowaliśmy krótki poradnik po największych ośrodkach narciarskich okolicy.

SPIS TREŚCI:

Czarna Góra Resort

czarna gora resort

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Ale zimą… Zimą resort staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i hotelową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowe noclegi i pyszne jedzenie.

czarna góra resort narty zima dolny śląsk

Do dyspozycji gości jest aż czternaście tras, w tym jedna dojazdowa i pięć polan narciarskich, o łącznej długości 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów.

W Czarna Góra Resort znakomicie odnajdą się narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania, co wynika z przyjęcia kompleksowego procesu szkoleniowego. Łagodnie nachylone stoki to idealne miejsce dla początkujących, zaś czarna trasa A została zaprojektowana z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach sportów zimowych. 

Zieleniec Sport Arena

zieleniec2

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim na Ziemi Kłodzkiej i jednym z największych w całej Polsce. Położony jest na wysokości 800-960 metrów na zboczach Gór Orlickich, od północy sąsiadując z Górami Bystrzyckimi, jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.

Specyficzny, zbliżony do alpejskiego klimat jest w Zieleńcu unikalny w skali całego kraju - ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza on na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób przebywających w Zieleńcu nawet kilka dni.

Dlaczego Zieleniec?

zieleniec sport arena

Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż północnych stoków Gór Orlickich oraz ponadprzeciętnej ilości opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sezon narciarski trwa w Zieleńcu nawet przez 150 dni w roku. Zaczyna się zwykle wraz z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia. Zieleniec Ski Arena to 24 wyciągi i koleje, na które składa się także 5 nowoczesnych kanap oraz 22 kilometry doskonale przygotowanych tras. Większość tras jest oświetlonych, dzięki czemu narciarze mogą szusować do późnych godzin wieczornych.

Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po bardzo wymagające. Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym.

Dowiedz się więcej na: www.zieleniec.pl

Narty na Ziemi Kłodzkiej - dlaczego warto?

narty ziemia klodzka

Ziemia Kłodzka to niemała gratka dla miłośników zimowego szusowania. Wśród wielu stoków narciarskich, przedstawiliśmy te, które naszym zdaniem cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów. Zarówno Zieleniec, jak i Czarna Góra to ośrodki narciarskie, które zapewniają nie tylko wiele dobrze przygotowanych tras zjazdowych ale również kompleksowo dbają o turystę. Czekają tu na Was liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, doświadczeni instruktorzy oraz punkty gastronomiczne.

ulotka ziemia klodzka 2024

Powiązane artykuły