Blog - Ziemia Klodzka

Gmina Stronie Śląskie na wakacje, czyli dlaczego spędzić urlop właśnie tu?

Stronie Śląskie

Częstym dylematem podczas planowania urlopu jest to, czy wybrać góry czy wodę. Przybywając na Dolny Śląsk nie trzeba wybierać. Ta kraina ma wszystko – od górskich szczytów po piękne jeziora i zalewy, przygotowane specjalnie dla turystów.

Wybierz się do gminy Stronie Śląskie!

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić wizytując Dolny Śląsk jest Stronie Śląskie – malownicze miasteczko położone w dolinach trzech rzek: Białej Lądeckiej, Morawki i Siennej Wody, otoczone Górami Złotymi, Bialskimi, Krowiarkami i Masywem Śnieżnika. Dlaczego to właśnie do gminy Stronie Śląskie warto przyjechać w czasie letniego urlopu? Lista atrakcji, znajdujących się w Stroniu Śląskim i okolicach jest długa, ale spróbujmy wymienić te najważniejsze.

<[>Czy jest coś lepszego na letnie upały niż schronienie w zimnej i wilgotnej jaskini? Wątpimy, choć to właściwie jeden z mniej ważnych powodów, dla których należy odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Jaskinia Niedźwiedzia to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce i najdłuższa jaskinia w Sudetach. Z trzech poziomów jaskini do zwiedzania dla turystów udostępnione jest ok. 500 m korytarzy. Ogromna różnorodność pięknie oświetlonych form naciekowych sprawia, że jest to jedna z chętniej odwiedzanych atrakcji regionu. Korytarze są doskonale przygotowane na wizyty turystów, również tych z niepełnosprawnością ruchową. Jaskinia to niezwykle oblegane miejsce - nic więc dziwnego, że obowiązuje w tym miejscu rezerwacja miejsc. Bilety można też kupić online.

Zalew w Starej Morawie

P5090010

Poza schronieniem w jaskini, co jest dosyć krótkofalowym rozwiązaniem na upały, polecamy zalew w Starej Morawie. Na części zalewu wytyczono kąpielisko z szerokimi, piaszczystymi plażami, boiskami do tenisa, siatkówki i koszykówki i wypożyczalnią sprzętu wodnego takiego jak rowery wodne, łódki czy kajaki. Zalew to także królestwo wędkarzy - zarybiony zbiornik przyciąga zarówno profesjonalnych wędkarzy, jak i początkujących amatorów, którzy chętnie przybywają tu by wypocząć i zrelaksować się. Dla osób, które planują dłuższy pobyt nad zalewem, do dyspozycji są dwa budynki z pokojami noclegowymi. Jednak i dla tych, co wolą noclegi w nieco dzikiej scenerii znajdzie się coś ciekawego – pole namiotowe i campingowe tuż nad brzegiem zalewu. Wątpimy, że jest coś przyjemniejszego, niż obudzić się z widokiem na piękny zalew i góry, pośród ciszy, unoszącej się mgły i śpiewu ptaków. Od strony plaży znajduje się molo z wieżą widokową. Można z niej podziwiać górskie krajobrazy, które roztaczają się nad zalewem, w tym przepiękne widoki na Masyw Śnieżnika, który jest kolejnym popularnym celem przybywających w okolice turystówp>

Masyw Śnieżnika

czerwiec

Na szczycie Śnieżnika właśnie budowana jest wieża widokowa, która dostępna dla turystów będzie w przyszłym roku. Z Czarnej Góry prowadzi tu jedna z tras rowerowych singletrack, można więc połączyć leniuchowanie na plaży z górską aktywnością. A jeśli już o singletrackach mowa, to blisko Stronia Śląskiego znajduje się Pętla Stronie Śląskie i jej rozszerzenie Rudka. Singletracki cieszą się coraz większą popularnością, jednak oprócz nich w okolicy jest sporo asfaltowych tras rowerowych i tras prowadzących przez drogi utwardzone.

Trasy rowerowe

Stronie Śląskie MTB SUDETY CHALLENGE

Przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad