Blog - Ziemia Klodzka

Trasy i szlaki rowerowe Stronie Śląskie

Trasy i szlaki rowerowe Stronie Śląskie

Jeżdżenie rowerem w upały może dać w kość, ale wycieczki po mieniących się nieśmiało rudościami ścieżkach, w otoczeniu gór to jedna z większych przyjemności jesieni. Właśnie dlatego chcielibyśmy opowiedzieć Wam o jednej z najlepiej przygotowanych na rowerzystów gmin na Dolnym Śląsku.

Ilość przygotowanych tras, dróżek i widoków, które można podczas nich podziwiać, może lekko szokować. Pozwólcie, że przedstawimy Wam kilka naszych ulubionych rowerowych tras wokół Stronia Śląskiego. To więcej niż pewne, że warto wziąć pod uwagę ten region, planując swoje jesienne eskapady rowerowe.

Masyw Śnieżnika na rowerze - trasy rowerowe

snieznik schronisko

Zacznijmy od Masywu Śnieżnika – to właśnie on jest głównym szczytem w najbliższej okolicy. Do schroniska “Na Śnieżniku” prowadzi kilka tras, które zaczynają się już na strońskim rynku. Po drodze miniemy zaporę na rzece Morawce, Zalew w Starej Morawie, wapiennik “Łaskawy Kamień”, kamieniołom “Biała Marianna”, Mariańskie Skałki czy górę Stromą, która skrywa w sobie popularną wśród turystów Jaskinię Niedźwiedzią.

Ze schroniska szybko dostaniecie się na sam szczyt Śnieżnika – 26-go września br. została tu otwarta wieża widokowa, stworzona na miejscu starej wieży, wysadzonej przed laty. Wstęp na wieżę będzie możliwy przez cały rok, a co równie ważne – będzie on bezpłatny.

Trasa rowerowa LuxTorpeda-Śnieżnik

Kolej linowa LUXTORPEDA na Czarnej Górze w Siennej

Inna trasa na Śnieżnik wiedzie od górnej stacji kolei LuxTorpeda, lecz nie zalecamy jej laikom w temacie rowerowym. Generalnie zalecamy, by przed wyruszeniem na trasę każdorazowo sprawdzić odległości oraz stopień trudności. Z niektórymi z tras poradzą sobie nawet dzieci!

Trasy rowerowe - Bolesławów, Sienna, Nowy Gierałtów

BOLESŁAWÓW trasy rowerowe

Oprócz tras prowadzących przez kluczowe dla gminy miejsca jak Stronie czy Śnieżnik warto wspomnieć też o tych, może nieco mniej popularnych, ale za to równie urokliwych, prowadzących przez wsie Bolesławów, Sienna czy Nowy Gierałtów. Niektóre z nich to trasy, na pokonanie których należy zarezerwować jakieś 2-3 godziny, czyli idealnie, żeby nacieszyć się jesiennymi widokami.

Gmina aktywna z natury – poznaj swoją okolicę

Dobra wiadomość brzmi tak, że SPA „Jaskinia Niedźwiedzia” i Strońska Grupa Rowerowa organizuje wycieczki rowerowe z cyklu “Gmina aktywna z natury – poznaj swoją okolicę”. To świetna okazja, żeby zwiedzić nieoczywiste miejsca w okolicach Stronia – zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. 

Ale żebyście nie myśleli, że Stronie Śląskie żyje tylko rowerami! W mieście ciągle organizowane są koncerty i wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców, ale i turystów, którzy do Stronia przyjeżdżają.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad