Blog - województwo małopolskie

Ciekawe artykuły na temat atrakcji turystycznych na terenie województwa małopolskiego

weekend w krakowie

Weekend w Krakowie - co warto zobaczyć w Krakowie? Kraków na weekend

Kraków to miasto w Polsce najchętniej odwiedzane przez turystów z kraju i z zagranicy. To dawna stolica Polski - między innymi stąd wzięła się w Krakowie tak ogromna ilość zabytków. Ponad 1000 lat historii miasta możemy poznać dziś, zwiedzając kolejne zakątki Krakowa. Ziejący ogniem smok, zabytki, parki, majestatyczna Wisła i wielość innych atrakcji, w tym atrakcji dla dzieci sprawiają, że Kraków to idealne miejsce na urlop, również ten krótszy, weekendowy.

Rafting Dunajcem z dziećmi

Rafting Dunajcem z dziećmi - co trzeba wiedzieć o spływie? Spływ pontonowy w Pieninach

Polacy coraz chętniej cenią sobie wspólne, aktywne spędzanie czasu. Nic więc dziwnego, że niektórzy zamiast wylegiwać się na plaży wybierają góry, które przecież kojarzą się z aktywnością. Kierunkiem, który coraz częściej pojawia się na listach najciekawszych miejsc w Polsce są Pieniny.

Weekend w Zakopanem

Weekend w Zakopanem - najlepsze atrakcje Zakopanego

Zakopane to niekwestionowana stolica Tatr, a zimą - raj dla narciarzy i fanów desek snowboardowych. Z wielu miejsc Polski do Zakopanego kursują pociągi i autobusy, w związku z czym wielu turystów przyjeżdża tam również na krótkie, weekendowe wypady.

Weekend w Małopolsce

Weekend w Małopolsce - 20 najciekawszych atrakcji w województwie małopolskim

Województwo małopolskie to jeden z najbogatszych turystycznie regionów Polski. Ma też najwięcej w Polsce parków narodowych. Znajdziemy tu najwspanialsze, a już na pewno najbardziej znane góry w Polsce, ogrom rezerwatów przyrody, stare zamki, rzeki, uzdrowiska.

Małopolska atrakcje

Atrakcje w Małopolsce - gdzie warto wybrać się w województwie małopolskim?

Województwo małopolskie obok dolnośląskiego to najbogatsze w atrakcje województwo Polski. Nic dziwnego - piękny Kraków, Pieniny i Tatry przyciągają co roku miliony turystów spragnionych wrażeń. To nie tylko turyści z Polski, ale i z zagranicy.

Zakopane dla dzieci

Zakopane dla dzieci - atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy 2023

Co wiemy o Zakopanem? Pierwsze skojarzenie - Tatry, drugie - tłumy turystów, trzecie – Krupówki, czwarte - Morskie Oko. My dodamy jeszcze – moc atrakcji turystycznych, jakich nie spotkacie w żadnym innym miejscu. A co dla dzieci w Zakopanem? Jakie miasto oferuje atrakcje dla najmłodszych? Przekonacie się!

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku inne i zachwycające.

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich Tatr niezmiennie przyciąga turystów spragnionych prawdziwej śnieżnej zimy. Tutaj nie brakuje stacji narciarskich, jak i innych atrakcji turystycznych.

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To doskonała wiadomość dla miłośników nart. Nie brakuje tu także innych atrakcji turystycznych dla dzieci i dorosłych.

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry, proponujemy spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem. To niezapomniana przygoda, atrakcja turystyczna jakich mało!

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad