Blog - województwo małopolskie

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Mamy coś dla Was. Inwałd Park to miejsce, które spełnia wszystkie te warunki. Poznajcie ten niesamowity park w Małopolsce. Inwałd Park znajduje się miejscowości Inwałd, położonej w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Andrychów. Leży ona przy drodze krajowej nr 52 na trasie Kraków - Cieszyn. Wieś znana jest właśnie z tego parku. Jak go nazwać? To trudne, bo nie jest to typowy park rozrywki. Ma bowiem zróżnicowaną tematykę i oferuje bardzo różne atrakcje. Inwałd Park podzielony jest bowiem na 5 tematycznych parków. To po prostu miejsce wspaniałej zabawy i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu z rodziną. Poznajmy je zatem bliżej.

SPIS TREŚCI:

Park Miniatur „Świat Marzeń”

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd

To pierwsza z atrakcji oferowanych przez kompleks Park Inwałd. Świetnie miejsce dla dzieci i dorosłych, w którym poznamy miniaturowe budowle, będace wizytówkami państw takich jak Australia, Grecja, Włochy, a także Polska, Chiny, Francja czy Meksyk. Oglądanie minaiturowych obiektów to nie lada przyjemność, można poczuć chociaż kawałek świata i egzotycznych podróży. Jakie obiekty zobaczymy w Parku Miniatur w Inwałdzie? Wieżę Eiffla, Bramę Brandenburską, Mur Chiński i wiele innych także z Polski. Większość miniatur wykonana jest w skali 1:25. Cudowna przygoda, która wciągnie dzieci i dorosłych. Będzie to także przyjemna i bardzo ciekawa lekcja geografii i architektury.

W Parku Miniatur na gości  czeka także Lunapark, a w nim: karuzele, diabelski młyn, samochodziki zderzające się, spływ dziką rzeką i zjeżdżalnie. W Lunaparku nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, takich jak kręcące się beczułki, kolejka farma czy plac zabaw. Dla starszych przygotowano miedzy innymi plac strachu, wystawę Tutenchamon  i kino 5D.

Przygoda w Warowni

warownia inwałd

Drugim parkiem tematycznym inwałdzkiego kompleksu rozrywkowego jest Warownia. Tu czekają na zwiedzających przygody w średniowiecznym klimacie. Gród średniowieczny powstał na kamienistym wzniesieniu, został otoczony drewnianymi balami, co tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca - średniowieczną osadę, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. A co czeka turystów w tym grodzie? Zobaczą jak wyglądało dawniej zycie, jakie prace wykonywano i w co się bawiono. Spotkamy tu garncarza lepiącego naczynia, niewiasty tkające krajki, kowala w kuźni, zabawimy się w  stylu średniowiecznym, na przykład strzelając z łuku. Na zamku zwiedzimy komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. Ale nawet tu wdarła się nowoczesność - w podziemiach można zagrać w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. Dzieci z pewnością zainteresuje sala tortur, choć sposoby zadawania bólu w sredniowieczu budziły grozę.

warownia inwałd

W zamkowej komnacie damy zobaczymy jak żyły średniowieczne damy i w jaki sposób urządzano komnaty w dawnych czasach. Głównym meblem komnaty jest łoże z dekorowanym baldachimem, które wyścielone jest ręcznie szytymi siennikami i poduszkami. Na strudzonych wędrowców i głodnych turystów czekają jadła i napoje w zamkowej karczmie. Stylowo urządzone wnętrze zachęca do chwilowego odpoczynku. W ofercie są domowe pierogi, smocza micha, micha rycerza i zamkowe wino. A do tego nastrojowa muzyka przenosi nas w czasy średniowiecza. To nie koniec atrakcji, jakie oferuje park Warownia. Na najmłodszych turystów czeka Kraina Ruchomych Smoków. Zobaczymy tam co smoki jadają na śniadanie, jak różnią się wyglądem, czy mają łuski czy pióra, bo przecież każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Warto wiedzieć, że smoki zamieszkały u podnóża średniowiecznej Warowni i … lubią dzieci. Czekają tam na niez zagadki, zabawa i mnóstwo radości.

Balance Park - dlaczego warto?

Nie, nie, to jeszcze nie koniec atrakcji Warowni. Polecamy także Smocze Tratwy, którymi można się przepłynąć. Przygodzie na Smoczych Tratwach towarzyszą niepowtarzalne wrażenia, a niezwykłej scenerii dopełniają smoki strzegące Warowni, które co jakiś czas nawołują się w smoczym języku. Całkiem niedawno, bo w 2022 roku, powstało miejsca do zabaw, gdzie można sprawdzić swoją sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Jest to Balance Park, czyli niski park linowy, którego wyjątkowy kształt dostarczy mnóstwo wrażeń. Dzięki bezpiecznej wysokości atrakcja przeznaczona jest dla osób dorosłych i dzieci od 3 roku życia. Swoje umiejętności zręcznościowe będzie można sprawdzić mierząc się z przeszkodami o różnych stopniach trudności. Pokonywanie tego wyjątkowego toru przeszkód zapewni niezapomniane chwile i wiele satysfakcji.

Kolejną nową atrakcją jest gra laserowa w podziemiach Warowni w klimacie średniowiecza. Nie znajdziecie jej w innym zamku. Gra odbywa się w labiryncie udekorowanym barwnymi smokami i postaciami ze średniowiecza. Wystawa klocków lego to kolejna propozycja Parku Inawłd. Prezentuje modele o różnej tematyce. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wystawa ukazuje kolekcję klocków gromadzoną przez pasjonata przez ponad 30 lat. W Sali Zabaw dzieci mogą się bawić gotowymi modelami lub zbudować coś samodzielnie. Park Wodnych Doświadczeń to nowe, niezwykłe miejsce w plenerze Warowni, w którym nasze najmłodsze pociechy zechcą zatrzymać się na dłużej. Unikalna konstrukcja wodnego placu zabaw pozwoli w zabawny sposób zapoznać się z podstawowymi prawami fizyki. Nauka przez zabawę okaże się niesamowitą przygodą, a każdy będzie mógł sam uruchomić wodne urządzenia i przekonać się jak działają. Specjalne zaprojektowane tory wodne zapewnią odrobinę adrenaliny i rywalizacji.

Mini ZOO Kucyk

mini zoo inwałd3

Któż nie lubi oglądać zwierząt i przebywać w ich towarzystwie? W Parku Inwałd jest też taka możliwość. Park Zwierząt to miejsce przyjemne, kojące, cudowne na spędzenie dnia z dziećmi. Zwierzęta można karmić, przyglądać się im z bliska i podziwiać. Kogo spotkamy w Mini ZOO? Mieszkańców tego miejsca jest całkiem sporo. Swoja urodę prezentują ptaki, takie jak: żurawie, pawie, papugi, sowy, gołębie, bażanty. Nie brakuje również ptactwa domowego - kur, kaczek, perliczek i gęsi. Dużą popularnością cieszą się owce, osły, świnki i kozy, które uwielbiają być karmione przez dzieci specjalną karmą, którą zakupicie w kasie ZOO. Ale nie wszystkie zwierzęta można karmić, a jedynie oglądać i podziwiać w całej okazałości. Należą do nich: lis, kangur, ostronos, szop czy jeżozwierz. Większość mieszkańców ZOO jest bardzo towarzyska i lubi dzieci. A one lubią także duże zwierzęta: krowy zebu, daniele, konie, lamy i alpaki. Do podziwiania zostanie jeszcze wiele innych gatunków m in.: surykatki, nutrie, żółwie, szynszyle, tchórzofertki, szczury hodowlane, świnie i wiewiórki trójbarwne. I to wszystko w jednym miejscu!

mini zoo inwałd2

To i tak nie wszystkie atrakcje Mini ZOO Kucyk. Znajdują się tu również parki zabaw dla dzieci do lat 10. Czekają na nie: „Małpi gaj” z basenem wypełnionym piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, huśtawki, piaskownica, „koniki”, tory przeszkód, domek zabaw! Strzelanie z łuku, przeciąganie liny, skoki w workach. Prowadzone są również przejażdżki konne na krytej ujeżdżalni. Bliskość kontaktu dziecka z pięknym i słodkim kucykiem daje wiele radości obu stronom. Przejażdżki konne są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat. Na terenie można rozbić namiot lub zaparkować camperem. Pole namiotowo-campingowe znajduje się na terenie ogrodzonego ośrodka z dostępem do zasilania elektrycznego oraz z dostępem do pryszniców, toalet. Noclegowicze mają dostęp do szałasów z paleniskami grillowymi, altanki z kominkiem oraz do zadaszonych namiotów biesiadnych.

Witajcie w Dinolandii!

dinolandia inwałd

Trzecim parkiem tematycznym Inwałd Parku jest Park Dinozaurów. To te potężne i ciekawe zwierzęta wiodą tu prym. W malowniczych plenerach Dinolandii miłośnicy tych niezwykłych stworzeń zobaczą wyjątkowy zestaw różnej wielkości figur dinozaurów, ichtiozaurów, pterozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, dzięki czemu każdy odwiedzający przeniesie się do odległej ery mezozoicznej. W parku poznamy groźnego Tyranozaura Rexa, długoszyjnego Diplodoka, Stegozaura i inne wspaniałe mezozoiczne gady. Dinolandia to idealne miejsce na świetną zabawę. W Parku można nie tylko poznać najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli mezozoicznych stworzeń ale również zostać paleontologiem odkopującym szkielet wielkiego dinozaura, pokonać park linowy i DinoBazy czy też wspiąć się na Ścianę Wspinaczkową i obserwować świat z góry. Na spragnionych przygody czeka także Jaskinia Tajemnic. Ale to nie wszystko. Na gosci Dinolandii czeka aż 30 gwarantujących świetną zabawę atrakcji, takich jak basen kulkowy, dmuchana zjeżdżalnia, euro bungee, kolejka pirat i rodzinna gra w minigolfa.

Ogród Jana Pawła II

Kolejne miejsce na mapie Parku Inwałd jest zupełnie inne niż poprzednie. Zobaczymy w nim kwitnący obraz papieża Jana Pawła II. Jest widoczny z umieszczonej w ogrodzie wieży widokowej. Wystarczy pokonać 96 schodów, aby zobaczyć niezwykły obraz namalowany za pomocą tysięcy krzewów, drzew i kwiatów. Turyści dojrzą z góry kwitnący portret Jana Pawła II w otoczeniu Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach. Obraz powstał na 3 hektarach powierzchni. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tysięcy roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża, czy też zapoznać się z jego życiem. W ogrodzie na turystów czeka także wystawa fotograficzna, można odpocząć w kawiarni.

Sprawdź bilety

Bilety do Parku Inwałd, w których cenie są Park Miniatur z Lunaparkiem i Warownią kosztują 69 zł normalny i 59 zł ulgowy za osobę. Można również kupić bilet rodzinny na te atrakcje. Jego cena to 246 zł za dwoje dzieci i dwoje dorosłych. Maluchy do 90 cm wzrostu wchodzą do parku za 1 zł. Park oferuje także bilety dwudniowe oraz zniżki dla niepełnosprawnych, honoruje także Kartę Dużej Rodziny. Można kupić także pakiety do Dinolandii i Ogrodu Jana Pawła II, albo tylko do samego Ogrodu. O szczegóły warto zapytać w kasie. Bilety można też kupić on-line.

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024