Blog - kategoria ogólna

Parki Rozrywki w Polsce - ranking rodzinnych parków i ich atrakcji. Rozrywki dla dzieci 2023

parki rozrywki, park rozrywki, parki rozrywki w polsce, rodzinne parki, atrakcje dla dzieci

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Wybieracie się na urlop, chcecie spędzić czas ciekawie i zapewnić dzieciom beztroską rozrywkę? Wybierzcie się do parku rozrywki. W Polsce znajdziemy wiele takich miejsc, które zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Energylandia z najszybszym megacoasterem w Europie. Łeba Park ze 100 figurami dinozaurów, Majaland Kownaty z bajkowymi strefami atrakcji, czy Julinek Park z cyrkowymi tradycjami. Przedstawiamy kilka propozycji.

SPIS TREŚCI:

1. Park Rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska)

Energylandia w Zatorze park rozrywki

Największy Park Rozrywki w Polsce, który od lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Oferuje kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów.

energylandia park rozrywki

Energylandia jest na rynku od kilku lat – jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości – spełniają najwyższe standardy. Rocznie odwiedzają nas tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu.

Park Rozrywki Energylandia

Nie trzeba się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę dla Ciebie, czy Twoich dzieci. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko się chce! Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy zechce do nas wrócić… po więcej! Ogromne parkingi są w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Przemyślany, ergonomiczny i niewątpliwie piękny projekt bramy wejściowej oraz nowoczesny system i kilkadziesiąt kas pozwalają uniknąć uciążliwych kolejek, a specjalny układ alejek widokowych, zapewnia Gościom łatwy i bezproblemowy dostęp do wszystkich atrakcji parku.

Gdzie nas znajdziesz?

aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator

Więcej informacji: https://energylandia.pl/

2. Magiczne Ogrody (Lubelskie)

park rozrywki magiczne ogrody

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, który otworzył swoje podwoje dla publiczności w 2014 roku. Położony jest w malowniczej miejscowości Trzcianki, w województwie lubelskim, blisko Janowca i Kazimierza Dolnego, a jego powierzchnia wynosi 18 ha.

Park ten to prawdziwa bajkowa kraina, gdzie można spotkać magiczne stwory, takie jak mruczące drzewa z mrugającymi oczami, gadające skrzaty, groźnego smoka, zamek wróżek oraz włochate stwory nazywane mordolami. Wszystko to otoczone jest pięknym krajobrazem, pełnym kwiatów, krzewów, malowniczych mostków i strumyczków, tworząc unikalne połączenie rozległego ogrodu z elementami świata fantasy.

park rozrywki magiczne ogrody

Magiczne Ogrody to idealne miejsce dla dzieci, które lubią aktywną rozrywkę. Park nie jest pełen rollercoasterów i szalonych karuzel, ale oferuje wiele atrakcji wymagających sprawności fizycznej, takich jak bieganie, wspinaczka czy pokonywanie przeszkód.

W Magicznych Ogrodach można także podziwiać unikalną odmianę tulipanów "Magiczne Ogrody", która powstawała przez 25 lat i można ją zobaczyć tylko w tym miejscu. Park zdobył wiele nagród, w tym Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny w 2015 roku.

Magiczne Ogrody to miejsce, które warto odwiedzić, aby spędzić aktywnie czas w rodzinnym gronie, podziwiać piękno przyrody i poczuć magię bajkowej krainy. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce! 

Gdzie nas znajdziesz?

Trzcianki 92, 24-123 Janowiec

Więcej informacji: https://magiczneogrody.com/

3. Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia w Chorzowie (Śląsk)

legendia park rozrywki śląsk

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark. Znajduje się on na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła już w 1956 roku. Na 39 hektarach miało powstać bowiem centrum rozrywki dla mieszkańców całego regionu. Pierwszy etap prac zakończył się we wrześniu 1959 roku, wtedy też lunapark odwiedzili pierwsi goście. Prace trwały nadal i w 1960 roku działały już 63 urządzenia, a zainteresowanie nowym miejscem było ogromne. 

park rozrywki legendia chorzów

Współcześnie... Od 2015 r. czyli momentu zmiany właściciela, w Śląskim Wesołym Miasteczku wiele się zmieniło. Przeobrażeniom uległa większość atrakcji, które zostały podzielone na strefy tematyczne i uzyskały nowy blask. Ponad 40 atrakcji, w tym Diamond River, czyli Przejazd 12 osobową łodzią po torze imitującym magiczną górska rzekę, Legendia Flower, czyli największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 tęczowych gondolach. Z pewnością dużą uwagę turystów przyciąga największy rollercoaster w Europie Środkowo- Wschodniej, który ma 40 metrów wysokości, a jego tor ciągnie się przez ponad 900 metrów. Dodatkowo osiąga prędkość 95km/h!

legendia park rozrywki śląsk

Najmłodsi również znajdą tutaj całe mnóstwo atrakcji. Na pewno warto przejechać się Circus Train, czyli pociąg, który przewiezie nas po fascynującym zapleczu cyrkowym. Godnym uwagi jest także Tea Cups, gdzie znajdziecie świętną zabawę dla całej rodziny w klimatycznych 5-osobowych filiżankach. To tylko nieliczne atrakcje tego wyjątkowego miejsca! Całość stematyzowana jest na gród jednego z pierwszych władców Polski - legendarnego Lecha.

Gdzie nas znajdziesz?

aleja Atrakcji 1, 41-501 Chorzów

Więcej informacji: https://www.legendia.pl/

4. Westernowy Park Rozrywki Twinpigs w Żorach (Śląsk)

twinpigs żory park rozrywki

Westernowy TWINPIGS to pierwszy w Polsce Park Rozrywki czerpiący garściami z amerykańskich klasyków. Ponad 10 hektarów miasteczka podzielono na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu. Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem, przy zacumowanym tuż przy wejściu do Parku legendarnym statku Santa Maria. Dalej na Gości czeka hawajska plaża, stacja kosmiczna i meksykańska hacjenda. W strefie leśnej można poznać ciekawostki związane z życiem rdzennych Amerykanów, a gry kreatywne zapewnią doskonałą zabawę całej rodzinie.

westernowy park rozrywki twinpigs

Prócz parków linowych, wielowymiarowych kin, gier w technologii rozszerzonej rzeczywistości i karuzel, TWINPIGS pełny jest także miejsc piknikowych, zacisznych zakątków, w których można złapać oddech i doskonale wypocząć. W Twinpigs świetnie bawią się zarówno dzieciaki w wieku szkolnym, jak i maluchy. Dla najmłodszych gości czekają m.in. figloraje, dmuchańce i zagroda ze zwierzętami. Na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki działa także komfortowy i dobrze wyposażony Pokój Rodzica. Przed przyjazdem do Twinpigs nie musisz sprawdzać prognozy pogody. W miasteczku zabawa trwa przez cały sezon.

twinpigs park rozrywki śląsk

W upalne dni dzieci szaleją na parkach linowych w strefie leśnej, a podczas deszczu oglądają filmy 360 stopni. Amerykański Park Rozrywki Twinpigs znajduje się w Żorach, zaraz przy zjeździe z „wiślanki”.

Gdzie nas znajdziesz?

Katowicka 24, 44-240 Żory

Więcej informacji: https://twinpigs.zory.pl/

5. Park Nauki i Edukacji JuraPark w Krasiejowie (Opolskie)

JuraPark Krasiejów park rozrywki

Krasiejów to wieś położona w województwie opolskim i nie było by w niej nic niezwykłego, gdyby w 1993 roku nie rozpoczęto tu wykopalisk paleontologicznych. Znaleziono tu wiele fragmentów szkieletów jeziornych i lądowych kręgowców sprzed około 230 mln lat, a dodatkowo szczątki te są zdecydowanie bardziej kompletne niż na pozostałych obszarach z tego typu odkrywkami. Prace przy wykopalisku trwają tu cały czas. Obecnie by dobrze zagospodarować ten teren i pokazać ludziom to co udało się ,,odkopać’’ powrastał tu Park Nauki i Rozrywki JuraPark Krasiejów.

Park nauki i rozrywki krasiejów

Dojeżdżając na miejsce możemy skorzystać z odwiedzenia dwóch obiektów: JuraParku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie! Pierwsze co Was zaintryguje to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam wejdziecie wszystko stanie się jasne - to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie będą odchodziły statki transportujące Was na orbitę wokółziemską... O reszcie przekonacie się sami odwiedzając Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

jurapark krasiejow

Jednak główną atrakcję Krasiejowa stanowi JuraPark - duży obiekt, w którym turyści znajdą wszystko czego potrzebują: Tunel Czasu, Kino Emocji Cinema 5D, Prehistoryczne Oceanarium a przede wszystkim ścieżkę edukacyjną, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów, a wśród nich: 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, rekonstrukcja największego na świecie znanego dinozaura amficeliasa, mierzącego 60m długości. Trasa zwiedzania wzbogacona jest w grafiki obrazujące środowisko charakterystyczne dla ery dinozaurów.

Gdzie nas znajdziesz?

1 Maja 10, 46-040 Krasiejów

Więcej informacji: https://juraparkkrasiejow.pl/

6. Rodzinny Park Rozrywki w Łebie (Pomorskie)

Park Dinozaurów Łeba Park

Rodzinny Park Rozrywki w Łebie z pewnością zachwyci miłośników dinozaurów, ale nie tylko. Wizyta w Łeba Park to przed wszystkim fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Dinozaury żyją na na 20 hektarach i są naturalnej wielkości. Trasa pełna przygód dostarczy mnóstwa wrażeń i przeżyć. Dzieci poznają wiele faktów i ciekawostek z życia prehistorycznych gadów. Potem czeka ich szalona i nieskrępowana zabawa.

Jakie rozrywki oferuje zatem Łeba Park? Zamek strachu - tu można się wystraszyć, smiałkowie odwiedzą upiorne komanty. Bajlandia nie przestraszy, ale zachwyci najmłodszych gości. To niepowtarzalna podróż do świata bajek widzianych w 3D. Bohaterowie ukochanych kreskówek są na wyciągnięcie ręki. To dopiero początek atrakcji. Kolejną jest niezwykły pokaz filmów w Kinie 7D. Obraz, dźwięk, efekty specjalne. To naprawdę robi wrażenie!

Pojazdy Flinstonów przeniosą dzieci z epoki kredy prosto do epoki kamienia łupanego! W Kopalni złota dzieci przeobrażą się w zdobywców i odbryją własny złoty piasek. Rowery wodne to będzie niezwykła zabawa dla całej rodziny, takich atrakcji trudno szukać gdzie indziej. W tym parku rozrywki jest nawet rekreacyjne łowisko ryb, to idealny  relaks dla zapalonych wędkarzy.

Na gości czekają również atrakcje, które spowodują skok poziomu adrenaliny. Są to zjeżdżalnie pontonowe. Doskonała zabawa dla najodważniejszych, zjeżdżalnia rodzinna, rura i speed. Zjazdy na pontonach bez potrzeby przebierania się w stroje kąpielowe! Idealny sposób na ochłodę w gorące dni! Wysokość ślizgu - 10 metrów. Pontony są jednoosobowe oraz dla dzieci pod opieką dorosłego (do 10. roku życia).

No i oczywiście koło młyńskie. Diabelski Młyn jest wysoki na 27 metrów, wyposażony w 20 gondoli stoi nieopodal naszych zjeżdżalni. Widok z góry zapiera dech w piersiach. Szlak latarni morskich to wycieczka do latarni morskich znajdujących się u wybrzeża polskiej części Bałtyku w jeden dzień?

W Łeba Park wybierzesz się w podróż w koło miniatur latarni morskich znajdujących się na terenie. Szlak latarni to 16 miniatur rozmieszczonych w koło basenów wodnych naszego parku do których dopłyniesz dostępnymi na miejscu rowerami wodnymi. Szlak dostępny jest również z poziomu wytyczonej ścieżki na lądzie.

7. Rabkoland Park Rozrywki (Małopolska)

rabkoland park rozrwyki

Ten park rozrywki bawi i uczy dzieci od najmłodszych lat. Znajduje się w Rabce-Zdroju. Wszystkie atrakcje parku podzielone są na strefy wiekowe. Dla milusińskich do 3. roku życia przygotowano atrakcje kolorowe, bezpieczne i dające mnóstwo radości.

Który chłopiec nie marzy, aby kierować koparką? W Rabkolandzie jest to możliwe. Wykoparki to atrakcja właśnie dla nich. Kolorowy Las - to podróż kolorowym, uśmiechniętym samochodem. Każde z aut zostało pokolorowane na żywe i różnorodne barwy, by następnie ustawić się wzdłuż toru, którymi przejeżdżają pojazdy, tworząc miejsce niczym z baśni. Ta wyjątkowa podróż z pewnością zapadnie w pamięci najmłodszych w postaci żywych i kolorowych wspomnień.

W tej strefie nie może zabraknąć kolorowej weneckiej karuzeli. Ta w Rabce-Zdroju jest z kucykami. Kolejne atrakcje to Karmienie Zwierząt, Kamienny Pociąg, Szuwary Misia Odwagi i wiele innych. Starsze dzieci również nie będą się nudziły. Zabawy na Farmie, podróż latającym autobusem, spacer po wiosce Wikingów, coraz większe karuzele, wodne przejażdżki.

Rabkoland to miejsce barwne, wesołe i spełniające dziecięcie marzenia.

8. Lunapark Sowiński (Pomorskie)

Lunapark Sowiński parki rozrywki

To świetny wybór, jeżeli chcemy spędzić emocjonujący dzień z rodziną. Znajdujący się we Władysławowie Lunapark Sowiński oferuje liczne atrakcje, również dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Na miejscu przygotowano kolejkę górską, karuzele, tory do jazdy na gokartach, park linowy, zamek strachu czy dom do góry nogami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zróżnicowanie atrakcji i propozycji dla dzieci jest niezliczona. Na pierwszy rzut oka wysuwają się liczne karuzele dla starszych i młodszych, zjeżdżalnie, basen w parku, co zapewnia rozrywkę na cały dzień. W lunaparku liczne atrakcje stanowią naturalną część tego miejsca, co również podkreśla jego charakter i styl. To idealne miejsce dla całych rodzin. To prawdziwy raj dla dzieci, w którym każde dziecko znajdzie doskonale dostosowane do siebie place zabaw, na których może spróbować swoich sił.

Lunapark to swego rodzaju wesołe miasteczko dla najmłodszych, który oferuje niezliczone atrakcje dla dzieci, które warto odwiedzić. Wodna kraina czy inne tajemnice natury, które można odkrywać w parkach rozrywki to bez wątpienia idealne miejsce dla dzieci. Co więcej, to strefa familijna, oferująca przez cały dzień coraz to lepsze atrakcje! Strefa ekstremalna, ogród botaniczny i wiele innych atrakcji to doskonała propozycja dla dzieci w Polsce, którą przygotował dla nich Lunapark Sowiński!

Ilość atrakcji począwszy od wodnych placów zabaw, po ścianki wspinaczkowe dla starszych jest niezliczona. Jedną z najciekawszych atrakcji pozostaje klasyczna kolejka Górska „Tajfun”, która nieustannie oblegana jest przez tysiące turystów. Z kolei dla miłośników i fanów Roberta Kubicy istnieje możliwość jazdy go-kartem.

Oczywiście dla wszystkich, którzy oczekują mocniejszych wrażeń, lunapark przygotował kilka ekstremalnych atrakcji, które potrafią mocno zakręcić. Są to między innymi Condor, Booster czy Extreme. Można także nieźle się uśmiać w Gabinecie Krzywych Luster albo poczuć większy dreszczyk emocji grozy w zamku strachu. Obszerny plac zabaw to świetne miejsce do zabawy z dziećmi.

9. Majaland Kownaty (Lubuskie)

majaland kownaty park rozrywki

Ten park rozrywki, nawiązujący do postaci Pszczółki Mai to prawdziwy raj dla maluchów. Stworzony został z myślą o rodzinach z dziećmi, które chcą przyjemnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas. Majaland jest częścią Holiday Kownaty Park.

W tym nowoczesnym parku rozrywki na odwiedzających czeka wiele różnorodnych atrakcji, takich jak karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki, ścianki do wspinaczki oraz mniejszy rollercoaster. Majaland podzielony jest na trzy „bajkowe” strefy tematyczne, związane z różnymi postaciami: Pszczółką Mają, Wikingiem Vikiem oraz Heidi.

Część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu park czynny jest cały rok. Jakie atrakcje czekają odwiedzających park rozrywki Majaland w Kownatach? Rollercoaster Wikingów to prawdziwa przygoda! W czasie przejażdżki mijasz ostre skały, odkrywasz wnętrze mrocznej jaskini i poznajesz strefę naszego małego bohatera Vica, a wszystko to z oszałamiającą prędkością!

Na najmłodszych czekają także: kwiatowa karuzela, zakręcona farma i wiele innych rozrywek. Miejsce dla młodszych dzieci, które będą mogły bawić się beztrosko w przyjaznej atmosferze.

10. Deli Park (Wielkopolska)

deli park parki rozrywki

Deli Park położony jest w urokliwym zakątku Wielkopolski - na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, co zapewnia wypoczynek wśród cudownego, zielonego krajobrazu. Na dzieci i całe rodziny czekają prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, park miniatur, oraz mini-zoo.

W Deli Parku cofniemy się do dawnych czasów, kiedy to w trwającej ponad milion lat epoce lodowcowej na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i jego okolic żyły takie zwierzęta, jak mamut, nosorożec włochaty czy tur. Dla odwiedzających przygotowano ciekawostki dotyczące historii tych interesujących zwierząt i ich zachowań. Na dzieci czekają: tygrys szablozębny, jeleń olbrzymi, nosorożec włochaty, tur oraz mamut włochaty.

W mini-zoo spotkamy zwierzęta domowe, ale także alpaki czy lemury. Od ich opiekunów dowiesz się kilka ciekawostek o ich upodobaniach i zwyczajach. Nauka i wypoczynek w jednym. Kolejną atrakcją Deli Parku jest park miniatur. To będzie podróż dookoła świata.

W jednym miejscu zgromadzono repliki najsłynniejszych budowli z różnych kontynentów, także te wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Są to na przykład: Twin Towers, Machu Picchu, Mount Rushmore, Statua Wolności, Opera w Sydney. Miniatury zabytków zostały odwzorowane z dokładnością do najmniejszych detali, co pozwoli zaznajomić się z ich wartością architektoniczną i kulturową. Ciekawe doświadczenie.

Dzieciom z pewnością spodoba się Podniebna Eko Wisoka. To 250 metrów tras wiodących wśród drzew: domki, tarasy, wiszące mosty i tajemnicze przejścia. Czyż nie o tym marzyliśmy w dzieciństwie?

11. Park Rozrywki Mandoria (Łódzkie)

Mandoria park rozrywki

Park Rozrywki Mandoria Miasto Przygód znajduje się w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim. Czekają w nim atrakcje dla małych, starszych i najstarszych odkrywców. Niezywkłe miejsce, pełne niespodzianek, uroku, tajemniczości. Oferuje mnóstwo wrażeń.

Co jest wyjątkowego w Mandorii? To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. A w nim moc rozrywek! Najdłuższy w Polsce roller-coaster pod dachem mieści się w mandoriańskiej Gildii Handlowej. Transport towarów odbywa się za pomocą wagoników. Można się przekonać jak szybko i sprawnie kupieckie dobra pokonują długą drogę, z kantoru do magazynu.

A może wyprawa galeonem? Każdy może wskoczyć na jego pokład i żeglować po wzburzonym morzu. Piękna, dwupoziomowa karuzela wenecka to kolejna rozrywka Mandorii. Na miłośników kręcenia się na wysokości czeka również karuzela Mandoriańska Latarnia, która ma za zadanie bezpiecznie doprowadzać statki do portu Miasta Przygód. Ogromna rodzinna zjeżdżalnia z sześcioma torami to przygoda, której nie można pominąć.

Barbakan, bo tak się nazywa, osłania Mandorię przed otwartym morzem, a z jego szczytu rozpościera się wspaniały widok na cały port Miasta Przygód. To jednocześnie idealne miejsce do rodzinnej rywalizacji - drogę z góry na dół możesz bowiem pokonać. Na dzieci i ich rodziców czekają także inne atrakcje, ale żeby się przekonac jakie, trzeba się wybrać w podróż do Mandorii. Polecamy!

12. Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu (Warmińsko-Mazurskie)

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu parki rozrywki

Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu to kolejne miejsce, które warto odwiedzić z rodziną. Na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe.

Wizytówką obiektu jest 28-metrowa zjeżdżalnia, największa tego typu konstrukcja na świecie z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Do dyspozycji dzieci jak i dorosłych są dwie zjeżdżalnie, mini ścianka wspinaczkowa oraz pneumatyczna poduszka. Interesujące są takż inne atrakcje Nowej Holandii, takie jak Park Linowy z trasami dostosowanymi do wieku i umiejętności dzieci, Osada Wikingów, Wyspa Iluzji, Wyspa Potworów, Dwór Króla Artura i wiele innych.

Obłędny Tunel to rozrywka, która dostarczy gościom mnóstwo emocji. Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i daje ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.

Warto też wspomnieć o Ptaszarni, dzieci uwielbiają kontakt ze zwierzętami i ptakami. Na odwiedzających gości czekają bażanty, pawie, i inne kolorowe ptactwo. Spotkanie z nimi z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

13. Julinek Park (Mazowieckie)

Julinek Park park rozrywki

W naszym przeglądzie parków rozrywki nie mogło zabraknąć tego wyjątkowego miejsca. Podwarszawski Julinek to miejsce jedyne w swoim rodzaju nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Julinek Park działa na terenie dawnej Bazy Cyrkowej, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Mamy zatem połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Na obszarze prawie 30 ha zlokalizowano szereg atrakcji dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Jakie to atrakcje? Ogromny park linowy, kraina dmuchańców, pole do mini golfa, ścianka wspinaczkowa, ekologiczny plac zabaw. Nie zanikły również cyrkowe tradycje tego miejsca.

W każdy weekend Duża Arena staje miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Wesołe miasteczko kusi bajkowymi i barwnymi rozrywkami. Na dzieci czekają: kolejka górska, autodrom oraz karuzele dla najmłodszych i trochę starszych. To nie wszystko. Są także samochodziki, karuzela Słonie Dumbo, autodrom, kolejka górska. Moc wrażeń dostarczy tor tubingowy. Zjazdy na kolorowych pontonach to doskonała rozrywka.

Przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

Pieniny - szlaki, atrakcje i miejscowości które musisz zobaczyć

Dolny Śląsk - co warto zobaczyć? atrakcje turystyczne 2022

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad