Blog - kategoria ogólna

24 pomysły na wyjazd integracyjny - organizacja imprez firmowych, eventy dla firm

25 pomysłów na wyjazdy firmowe w Polsce

Wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest dobra atmosfera w pracy - to ona sprawia, że przychodzimy tam chętnie. To, czy lubimy rozmawiać, rozwiązywać problemy i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi pracownikami wpływa na naszą efektywność w pracy, a co za tym idzie - na nasze wyniki i wyniki firmy.

Sezon na integracje firmowe trwa właściwie przez cały rok - stąd też przygotowaliśmy dla Was listę 24 pomysłów na wyjazdy firmowe, które sprawdzą się w wybranych porach roku. Większość z nich jest jednak dostępna przez cały rok, bez jakichkolwiek “ubytków” na przykład poza sezonem turystycznym.

Nieważne czy Twoja firma zatrudnia 5, 10 czy 50 osób - jesteśmy pewni, że znajdziecie tu opcję idealną dla siebie! Niektóre z nich mogą wydawać się miejscami stworzonymi z myślą o dzieciach, ale przecież nie od dziś wiadomo, że w każdym dorosłym drzemie dziecięcy potencjał. Trochę zabawy jeszcze nikomu nie zaszkodziło - a wręcz przeciwnie! Jesteśmy przekonani, że udany wyjazd integracyjny może przynieść wiele korzyści tak pracownikom, jak i pracodawcom. Jesteście ciekawi gdzie warto pojechać na wyjazd integracyjny? Sprawdźcie listę naszych propozycji!

DARMOWY INFORMATOR TURYSTYCZNY DLA FIRM - ZOBACZ!

SPIS TREŚCI:

1. Energylandia w Zatorze - atrakcje na eventy firmowe

eneryglandia

Zaczniemy z “grubej rury”. O Energylandii słyszał już chyba każdy. To największy i najbardziej ekstremalny park rozrywki w Polsce. Często przyjeżdżają tutaj rodziny, ale nie każdy rollercoaster nadaje się dla dzieci. Natomiast każdy nadaje się dla dorosłych - ale uwaga! Żeby skorzystać z niektórych z nich trzeba mieć mocne nerwy - rollercoastery takie jak Mayan, Hyperion, Speed czy Zadra z jednej strony wzbudzają ogromny strach, ale adrenalina po zjeździe jest iście uzależniająca! Ale spokojnie - na 30 hektarach parku znajdziecie też mnóstwo innych atrakcji, mniej lub bardziej ekstremalnych. Rollercoastery w Energylandii podzielone są na 5 grup tematycznych.

Jeśli więc lubisz prędkość, zwisanie głową w dół czy nagła zmiana kierunków, to w Energylandii masz to jak w banku! Na terenie znajduje się mnóstwo punktów gastronomicznych z różnego rodzaju potrawami - na słodko jak gofry czy lody, przez burgery i pizzę aż po pełnowartościowe dania restauracyjne. Dodatkowo Energylandia udostępnia sale konferencyjne, organizuje specjalne menu, a nawet widowiska czy pokazy. Tutaj rzeczy niemożliwe nie istnieją. Jeśli więc widzisz swoją ekipę na rollercoasterach, to jest to miejsce dla Was!

2. Mandoria - Miasto Przygód w Rzgowie - organizacja imprez firmowych

Mandoria

Mandoria to świetna opcja nie tylko na imprezy pracownicze, ale na przykład na organizację Dnia Dziecka Twoich pracowników i ich rodzin. Na powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych parku krytego dachem znajdziecie tu rollercoastery, wirujący okręt, jedyną w Polsce rzekę płynącą pod dachem, zjeżdżalnie, karuzele. To największy kryty park rozrywki w Europie i jedyny stylizowany na renesansowe miasto handlowe. Znajdą się tu rzecz jasna punkty gastronomiczne - a jeśli do organizacji swojej imprezy będziecie potrzebowali więcej, wystarczy dogadać szczegóły z obsługą parku. Mandoria jest propozycją aktualną przez cały rok, niezależnie od pogody.

3. Terma Bania - impreza integracyjna

terma bania

Kto swoją integrację pracowniczą łączy z zabawą w wodzie, to bardzo proszę! Terma Bania w Białce Tatrzańskiej daje do dyspozycji nie tylko termalny basen, ale i saunę oraz jacuzzi. Czy jest coś lepszego niż odpoczynek w wodzie? Taki wyjazd nie może się nie udać! Na specjalne życzenie klienta można zorganizować tu konferencję, przerwę kawową, przekąski, obiad, kolację, bankiet czy pakiet napoi. Dodatkowe atrakcje obejmują oprawę muzyczną (może zechciałbyś na swojej imprezie kapelę góralską?), prywatny seans saunowy, pokaz tańca, aktywności jak kulig, skutery śnieżne czy quady. Tak jak widać - atrakcji nie brakuje. Ani latem, ani tym bardziej zimą!

4. Tatrzańskie mini ZOO

tatrzanskie mini zoo zakopane

A skoro jesteśmy już w Małopolsce, w górach, może macie ochotę odwiedzić Zakopane? Działa tu mini ZOO, w którym żyją alpaki, kozy, daniele, puchate króliki, jelenie, mundżaki, kangury, osiołki, pawie i… i wymieniać tak możnaby długo. Ale nie będziemy tego robić. Chcemy tylko dodać, że to dobre miejsce na wyjazdy firmowe z rodzinami - zwierzaki w Tatrzańskim Mini ZOO można dotknąć, pogłaskać, nakarmić. Kury zadowolą się ziarnami, kozy i alpaki - siankiem, a króliki i świnki morskie marchewką i kawałkami kapusty. Taki odpoczynek wśród zwierząt to świetny, wartościowy czas, zarówno dla pracowników, jak i ich dzieci. Na miejscu są też dodatkowe atrakcje jak plac zabaw, bungee, dmuchańce czy zjeżdżalnie pontonowe. Jedno jest pewne - rozrywek tu nie brak!

5. Bo-Ski Wypożyczalnia Nart Zakopane

Zostańmy przy Zakopanem. A właściwie Zakopanem i Białce Tatrzańskiej. Jeśli imprezy z dziećmi na pokładzie to nie Wasza bajka, to może skusicie się na narty? To oczywiście opcja typowo zimowa, a z doświadczenia wiemy, że całkiem popularna. Coraz więcej osób jest zdecydowanych na aktywne formy nawet podczas wyjazdów firmowych. Co nie oznacza, że po narciarskim wysiłku czeka już typowo błogie lenistwo i dobra szama. Dlatego jeśli narty to to, czego chcielibyście spróbować podczas firmowej integracji, polecamy Wam profesjonalną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego Bo-Ski, zlokalizowaną przy największych ośrodkach narciarskich na Podhalu - naprzeciwko stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa w Zakopanem i przy dolnej stacji Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej. Pracownicy wypożyczalni pomogą dobrać idealny sprzęt, dadzą instrukcje jak nie zrobić sobie krzywdy, a po wszystkim zostaje wyruszyć na stok i cieszyć się chwilą!

6. Dom do góry nogami Zakopane

dom do gory nogami

Na razie zostajemy w Zakopanem. Będziemy oglądać go… do góry nogami! A właściwie nie zakopane, a domek, który stoi tu na głowie. Warto przyjść całą grupą, by dzielić się swoimi wrażeniami. A są one… osobliwe! Błędnik tu wariuje, a Wy po prostu spróbujecie oszukać grawitację. I doświadczycie sytuacji, kiedy świat stoi na głowie. Nie da się tego wyobrazić - trzeba to poczuć. A my obiecujemy, że będzie to uczucie, o którym nieprędko zapomnicie!

7. Flisacy

spływy flisackie pieniny

Wystarczy już Zakopanego - przenieśmy się w Pieniny. To wyjątkowo piękny region, do którego każdy Polak powinien trafić chociaż raz w życiu. I przynajmniej raz w życiu powinien udać się na spływ flisacki. Wiedzieliście, że to jedna z najstarszych atrakcji turystycznych w historii Polski? To, że przez tyle lat udało się podtrzymać tradycję i że zainteresowanie spływami tratwami flisackimi z roku na rok rośnie, świadczy tylko o tym, że to atrakcja godna przeżycia. Nad każdą z Waszych tratw czuwać będzie Flisak, który uraczy Was opowieściami o Dunajcu, Pieninach i Janosiku. A to tylko jedna z atrakcji Pienin - zarezerwujcie sobie trochę więcej czasu!

8. Góral Ponton Pieniny

Rafting Dunajcem Goral Ponton

Inną propozycją na spędzenie aktywnego czasu w pieninach są spływy pontonowe. Góral Ponton organizuje spływy właśnie z myślą o większych grupach. Bezpiecznie, wśród nieskazitelnej przyrody i czystego, górskiego powietrza. Ale tu nie będzie już tak łatwo jak na flisackiej tratwie! Potrzeba współpracującej ekipy, żeby spływ przebiegł szybko i pomyślnie. Sprawdźcie więc, czy rzeczywiście jesteście tak zgranym teamem, jak myślicie!

9. Hydropolis - Wrocław

Hydropolis Wrocław

Wrocławskie Hydropolis to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu - tak zwane muzeum wody. Choć nie należy go postrzegać jako muzeum z zakurzonymi eksponatami, które można obserwować zza szyby. Tutaj wszystkiego można dotknąć, nawet płonącej wody! Hydropolis znajduje się w podziemiach zrewitalizowanego, zabytkowego zbiornika wody czystej - jest więc miejscem magicznym nie tylko pod względem wizualnym, ale i również jeśli chodzi o jego historię. Znajdziecie tu kilka stref tematycznych dotyczących wody, maszyn wodnych i podwodnych stworzeń. Ściana z zielonego mchu, płonąca woda, symulator powstawania śniegu, płynąca nad głową ławica tuńczyków, najdłuższa w Europie drukarka wodna - to tylko kilka z atrakcji, które można tu zobaczyć i po których oprowadzi Was przewodnik. W Hydropolis bardzo często, ze względu właśnie na wyjątkową przestrzeń, organizowane są konferencje, spotkania, sesje fotograficzne. W zależności od preferencji zmieści się tu nawet do 200 osób - do dyspozycji są jedna z trzech stref: Strefa Wejścia, Strefa Stany Wody lub Strefa Relaksu. 

10. Kopalnia Złota, Złoty Stok - firmowa integracja

Kopalnia Złota

Miejscem, którego właściwie nie trzeba polecać, bo jest marką samą w sobie, ale polecimy dla zasady i czystego sumienia, jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Przewodnik podczas fascynującej i zabawnej wędrówki, przeciskając się przez podziemne korytarze pokaże ile złota wydobyto przez cały okres działania kopalni. Będziecie mogli też przejechać się prawdziwą górniczą kolejką, zjechać z podziemnej zjeżdżalni, a nawet odwiedzić podziemne Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Nieopodal - w Średniowiecznej Osadzie Górniczej będziecie mogli zobaczyć, a nawet własnoręcznie uruchomić średniowieczne maszyny takie jak kierat czy koło deptakowe. Do kompleksu należy też Sztolnia Ochrowa, więc najlepszą opcją będzie kupienie biletów łączonych i spędzenie w Złotym Stoku całego dnia! Na miejscu działa restauracja, więc nie wyjdziecie głodni. Dodatkowo do dyspozycji grup w przykopalnianym hoteliku są świeżo wyremontowane pokoje. Dlatego też możecie zostać na noc i następnego ranka wyruszyć na dalszą eksplorację Ziemi Kłodzkiej.

11. Spływy pontonowe, paintball i inne atrakcje ze Ski-raft - kompleksowa organizacja

Ski raft spływy pontonowe

Dość już jednak o podziemiach - wyjdźmy na powierzchnię. A właściwie na powierzchnię wody - konkretnie dziewiczej, przepięknej rzeki Nysy Kłodzkiej. Bo to właśnie na niej, z miejscowości Ławica do miasteczka Bardo odbywa się spływ pontonami ski-raft.pl. Spływ pontonowy to oryginalna lekcja współpracy - każdy członek drużyny ma swój wkład w poruszanie się pontonu po wodzie! Będzie to więc doskonała okazja by sprawdzić Was jak radzicie sobie jako zespół. Poza spływami jest tu jednak dużo więcej atrakcji - w Ławicy działa Folwark Szyfrów, czyli pomieszczenia, w których rozgrywa się gra terenowa, z rozwiązywaniem zagadek logicznych i manualnych (kolejna okazja do sprawdzenia Was jako team!), jest paintball na świeżym powietrzu, z którego chętnie korzysta młodzież i grupy, przyjeżdżające na integrację, urodziny i inne imprezy towarzyskie, jest nawet gra w sumo! I jest wreszcie secesyjny pałacyk, w którym możecie zostać na noc po to, by następnego dnia korzystać z kolejnych atrakcji. Bo jeden dzień to zdecydowanie za mało!

12. Atrakcje Ząbkowic Śląskich

krzywa wieza ząbkowice śląskie

Chcieliśmy jako kolejne miejsce polecić Wam Ząbkowice Śląskie, ale tutaj nie da wybrać się jednej atrakcji. Najlepiej zacząć od Krzywej Wieży. To najbardziej krzywa wieża w Polsce - aż 2,14 m odchylenia od pionu zrobi wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Wieżę można podziwiać z zewnątrz, ale i wejść do środka i zanurzyć się w panoramie na Ząbkowice i pobliskie tereny. Oprócz wieży Ząbkowice Śląskie to również Muzeum Frankensteina - tak, chodzi o TEGO Frankensteina! Warto zajrzeć też do Izby Pamiątek Regionalnych oraz zamku. Być może będziecie chcieli wygospodarować tam trochę miejsca na zorganizowanie i zjedzenie własnej strawy - nie powinno być z tym problemu.

13. Sztolnie Walimskie, Walim

Sztolnie Walimskie

O Podziemnym Mieście Osówka przeczytacie poniżej, ale już teraz zdradzimy, że Sztolnie Walimskie to podobnie jak Osówka, jedna z siedmiu składowych tajemniczego projektu “Riese” (Olbrzym) w Górach Sowich, stworzonego przez nazistów w trakcie II wojny światowej. Wizyta w tym miejscu gwarantuje więc dawkę mocnych, a nawet wstrząsających wrażeń. Aura tajemniczości, która roztacza się nad historią i okolicznościami powstania tak wielkiej, zaawansowanej podziemnej budowli jest świetną okazją, by zanurzyć się w historię, której jednak nie gwarantujemy, że odkryjecie. A jest to nawet wręcz niewykonalne. Mimo to warto poznać Sztolnie Walimskie.

14. Wioska Indiańska Howgh, Bystrzyca Kłodzka - impreza integracyjna

wioska indiańska howgh

Miejscem, o którym również warto wspomnieć w kwestii wycieczek firmowych jest Wioska Indiańska HOWGH w Starym Waliszowie obok Bystrzycy Kłodzkiej, w której czeka sporo dobrej zabawy (to również najlepsza opcja na wyjazdy integracyjne dla pracowników i ich rodzin) - dziećmi zajmie się animator. Do zrobienia jest m.in. stworzenie plemienia, zdobycie pióra, przejście próby sił, gra na bębnach w tipi, szukanie roślin na łące, tworzenie amuletów, a nawet głaskanie kóz, owiec i królików! Jak na prawdziwego Indianina przystało. ;)

15. ZOO Łączna

zoo łączna

Zapraszamy również do ZOO w Łącznej, szczególnie uwielbianego przez dzieci (więc to kolejny świetny pomysł na wyjazd integracyjny całymi rodzinami!). W ZOO mieszkają kangury, świstaki, pieski preriowe, surykatki, fenki, jeżozwierze, tygrysy, rysie, gibony, antylopy, owce i mnóstwo innych zwierząt, ale największą sensację budzą lemury, do których można wejść, nakarmić je, a nawet zrobić sobie zdjęcie! Jest tu też miejsce do zorganizowania pikniku i ogniska.

16. Kuligi Koń-Rad, Szklarska Poręba

melexy dorożki szklarska poręba

Szczególną atrakcją dla grup jest też przejazd bryczką bądź meleksem po Szklarskiej Porębie. Czasami kondycja niektórych z nas nie pozwala na długie wędrowanie stromymi trasami, a firma Koń-Rad wozi meleksami aż do Wodospadu Kamieńczyka! Druga opcja to przejazd bryczką - 9 koni hodowanych w stajni Koń-Rad jest w stanie zabrać 45 osób na raz na przejażdżkę po mieście. Zimowe kuligi można spotkać w Polsce już coraz rzadziej, więc taki z prawdziwego zdarzenia będzie świetną opcją wypoczynku na świeżym powietrzu, podziwiając krajobrazy Szklarskiej Poręby. Po kuligu można rozpalić ognisko, upiec kiełbaski i poczuć się jak za dziecięcych czasów! :)

17. Centrum Rekreacji i Sportu “Kolorowa”, Karpacz

alpine coaster karpacz

Przenieśmy się do drugiej z umownych stolic Karkonoszy - do Karpacza. Miejscem, które doskonale sprawdzi się w organizacji grupowych wyjazdów jest Centrum Rekreacji i Sportu “Kolorowa”, w którym dorośli wyszaleją się na letnim torze saneczkowym i Alpine Coasterze, który działa zarówno latem, jak i zimą. Tor letni to jedna z najdłuższych rynien saneczkowych w Polsce - prędkość zjazdu to maksymalnie 35 km/h, co pozwala przeżyć przygodę pełną wrażeń, ale z zachowaniem bezpieczeństwa. Po zabawie oczywiście można się posilić - może chcecie rozpalić ognisko z kiełbaskami?

18. Podziemne Miasto, Osówka

podziemne miasto osowka 3

To propozycja zupełnie inna niż pozostałe. Oderwijmy się na chwilę od tematyki parków rozrywki i wypoczynku na świeżym powietrzu. Góry Sowie uchodzą za najbardziej tajemnicze pasmo górskie na Dolnym Śląsku. Nie bez przyczyny - podczas II wojny światowej pod dowództwem Trzeciej Rzeczy wybudowano tu podziemne miasto. Jedna z jego części to właśnie Osówka. Jej funkcji do dziś nie wyjaśniono, ale wizyta w tym miejscu to ogromna dawka historycznej wiedzy i naoczny dowód tego, jak bestialsko traktowani byli więźniowie, budujący własnymi rękoma ten potężny projekt.

18. Dom Nad Wodospadem, Międzygórze - konferencje, szkolenia

dom nad wodospadem

O Międzygórzu można pisać wiele - pewnie kojarzycie je jako tyrolską wioskę w Masywie Śnieżnika. I słusznie! W Międzygórzu znajdziecie też słynny Wodospad Wilczki. To właśnie w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dom Nad Wodospadem - miejsce, które przyjmie całą Waszą drużynę po całodziennym zwiedzaniu Międzygórza i okolic. Na miejscu znajdują się świetnie wyposażone pokoje, bar i restauracja z pysznymi, tradycyjnymi daniami. Na terenie obiektu znajduje się również sala konferencyjna na ok. 50 osób, ogródek piwny i miejsce do grillowania z zapierającym dech w piersiach widokiem na wspomniany Wodospad Wilczki. Z okien słychać szum spadającej wody - prawdziwa magia! Latem i zimą - to oferta na każdą porę roku.

19. Pałac Marianny Orańskiej, Kamieniec Ząbkowicki

palac kamieniec zabkowicki

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to jedna z największych pałacowych budowli w Europie. Do pałacu zapraszamy nie tylko księżniczki, ale i całe grupy chętne posłuchać o tym, jak niegdyś wyglądało pałacowe życie. Czeka Was tu ciekawa lekcja historii - a jest o czym opowiadać, bo tytułowa księżniczka Marianna była zjawiskową postacią! Oprócz tego odrestaurowane komnaty i piękny, przypałacowy park wprawią w zachwyt wszystkich adeptów sztuki.

21. MovieGate w podziemiach Placu Solnego, Wrocław

movie gate

To atrakcja, która najbardziej spodoba się filmowym freakom i dzieciom (z tego też względu MovieGate sprawdzi się na firmowe wyjście rodzinne), ale i fascynatom historii. Znajdziecie tu prawdziwe rekwizyty z planów największych światowych produkcji filmowych, jak np. Hulk, Kapitan Ameryka czy Gwiezdne Wojny. Ekspozycja cały czas się zmienia, a niektóre z eksponatów można nawet kupić! Oprócz tego w MovieGate znajduje się część poświęcona historycznym wydarzeniom z czasów II wojny światowej, a także część dotycząca iluzji optycznych - z różnego rodzaju światłami, zwierciadłami i lustrami. Dla większych grup organizowane są tu nawet pokazy szalonego naukowca. Brzmi jak plan, prawda?

22. Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia, Chorzów - wyjazd integracyjny

legendia śląskie wesołe miasteczko

Śląskie Wesołe Miasteczko, czyli Legendia to jeden z najciekawszych tego typu obiektów w południowej Polsce. To park rozrywki z 40 atrakcjami: diabelskim młynem, karuzelami, rollercoasterami, samolotami czy zjeżdżalniami do wody. Jest tu 5 stref tematycznych. Najchętniej grupy przybywają tu latem, gdy wszystko wokół kwitnie - bo na terenie parku oprócz zabawek rosną też fascynujące rośliny, które dopełniają klimatu relaksu. W Legendii dobrze będą się czuć i dorośli i ich dzieci - dlatego też warto rozważyć firmową imprezę z udziałem dzieci.

23. Spływy pontonowe Berga, Nielestno - piknik firmowy?

berga

Nic tak nie działa na zacieśnianie więzi pracowników jak współpraca - w pracy i poza nią. Dlatego spływ pontonowy przepiękną, dziką doliną Bobru sprawdzi się doskonale dla grup firmowych. Spływy rozpoczynają się w Nielestnie, dostępnych jest kilka różnych tras - najlepiej samemu zdecydować która z nich okaże się najlepsza. Spływy odbywają się do jesieni (okolice października/listopada), ale zimą warto rozważyć narty w pobliskich górach. Nic tak nie działa na głowę jak wypoczynek połączony z fizycznym wysiłkiem na świeżym powietrzu!

24. SkyWalk - niezwykła atrakcja dla pracowników

sky walk

A skoro jesteśmy przy spędzaniu czasu na świeżym powietrzu - warto wpaść też do Świeradowa-Zdroju na słynną wieżę widokową SkyWalk. Konstrukcja wznosi się na wysokość 62 metrów, a na jej szczyt prowadzi 850 metrów wijących się korytarzy. Na wieży czekają dodatkowe atrakcje - pajęcza sieć, szklana platforma (tylko nie patrzcie w dół!), “kropla”  i quiz z pytaniami o wieżę i okolicę Świeradowa. Wspinaczkę na wieżę można połączyć ze zwiedzaniem innych części Świeradowa-Zdroju. Atrakcji jest tu sporo - łącznie ze szlakami górskimi.

Organizacja eventów firmowych

I to wszystkie nasze propozycje na wyjazd integracyjny i imprezę firmową, które tym razem chcieliśmy Wam przedstawić. Niezależnie czy szukasz ofert na lato czy zimę, na słońce czy deszcz, na wyjazd z dziećmi czy bez - nasza lista ma opcje na każdy z wymienionych przypadków. Jesteśmy pewni, że wybierzecie z nich coś dla siebie. Tymczasem życzymy Wam udanego wyjazdu i do zobaczenia gdzieś w Polsce! Niesamowitej Polsce!

DARMOWY INFORMATOR TURYSTYCZNY DLA FIRM - ZOBACZ!

informator turystyczny dla firm

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad