Polecane atrakcje turystyczne

Muzeum Sentymentów Kowary

muzeum sentymentów, muzeum karkonosze, muzeum kowary, atrakcje turystyczne karkonosze, atrakcje kowary, atrakcje dla dzieci karkonosze, atrakcje dolny śląsk, atrakcje w polsce, gdzie na weekend góry

Muzeum Sentymentów - atrakcja turystyczna Karkonoszy  

 Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. To dolnośląskie centrum miłych wspomnień z minionych lat. Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Przygotowana ekspozycja ma ponad 400m2 - i robi piorunujące wrażenie!

Atrakcje Muzeum Sentymentów - dlaczego warto odwiedzić?

3

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów.

Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem! 

MSF 9796

W specjalnie zaaranżowanych pokojach odwiedzicie Pokój dziadków, kuchnię babci, salon rodziców, a także tajemniczy pokój ze slajdami i koreksami - ciemnię fotograficzną.

NOWOŚĆ: Muzeum Sentymentów otwiera nowe pokoje z wyjątkowymi ekspozycjami, możecie podziwiać takie pokoje jak: "Stare kino" oraz "Pokój sportowo-turystyczny".

Muzeum mieści się w jednym z budynków dawnej Fabryki Dywanów "KOWARY"

w Kowarach przy ul. Zamkowej 9

www.muzeumsentymentow.pl

Godziny otwarcia:

codziennie w godzinach 11-16 (w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień)
codziennie w godzinach 10-18 (w okresie lipiec – sierpień)
sobota i niedziela w godzinach 11-16 (w okresie październik – kwiecień);
codziennie w godzinach 11-16 w okresie ferii zimowych;

W pozostałym czasie Muzeum Sentymentów działa też okazjonalnie przyjmując grupy (pow. 5 osób) po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 601 553 876).

Cennik:

 Bilet normalny – 25 zł
Bilet ulgowy – 20 zł (ulga dotyczy dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat; emerytów, rencistów, niepełnosprawnych)
Grupowy – 20/16 zł
Dzieci do lat 5 – bezpłatnie

Materiał sponsorowany

Mapa - Karkonosze atrakcje turystyczne

{gallery}dolnoslaskie/karkonosze/atrakcja/muzeum_sentymentow{/gallery} 

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024