Atrakcje Karkonoszy

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to wyjątkowe miejsce w Karkonoszach, gdzie możecie spędzić niezapomiane chwile z rodziną.

Odkryj świat egzotycznych ptaków - Papugarnia w Karpaczu   

Karkonosze to nie tylko atrakcje na łonie natury. Oprócz górskich wędrówek Karpacz ma do zaoferowania szereg innych atrakcji, które będą odpoczynkiem po wspinaczkowym wysiłku lub ucieczką w deszczowy dzień. Jedną z nich jest Papugarnia Śnieżka- miejsce stworzone z miłości do papug.

Jeśli tak jak nas, fascynują Cię te kolorowe ptaki, to zapraszamy na wycieczkę!

Poznaj Papugarnię Śnieżka

BeFunky photo 1

Papugi to niesamowite zwierzęta - potrafią naśladować dźwięki, uczą się ze słuchu, a do tego mają piękne ubarwienie. To dlatego papugi skradają wciąż serca małych i dużych, którzy zafascynowani mądrością tych ptaków, pragną poznać je z bliska. Czasami jednak oglądanie mówiących papug zza szklanego ekranu nie jest wystarczającą przygodą. To właśnie dla tych, którzy marzą o tym, by nawiązać bezpośredni kontakt z papugami, powstała Papugarnia Śnieżka.

Papuzi team tworzy aż 12 różnych gatunków papug: barwnica zwyczajna, aleksandretta chińska, amazonka modrobrewa, rudosterka, ara, białobrzuszka złotogłowa, afrykanka złotoplama, rozella królewska, barabanda, papuga górska, nierozłączka i krasnopiórka czerwonoskrzydła. Wszystkie są inne, ale każda pięknie ubarwiona i skora do zabawy.

Papugi ze “Śnieżki” nie są trzymane w klatkach- latają swobodnie po hali lotów, która jest ich domem. Pamiętajmy o tym, odwiedzając to miejsce- jesteśmy tylko gośćmi, więc musimy dostosować się do zasad w domu gospodarza. Tutaj możesz wziąć papugi na ramię, nakarmić i uwiecznić ten moment na zdjęciu. Papugarnia to miejsce, w którym można zaobserwować zachowanie tych egzotycznych ptaków, poznać ich zwyczaje i podejrzeć ich codzienne życie.

Na turystów czekają dwa pomieszczenia- w jednym mieszkają duże papugi Ary, a w drugim- mniejsze, choć równie przyjazne inne gatunki. Wszystkie papugi- mieszkanki “Śnieżki” są kontaktowe i nie boją się ludzi. Lubią siadać wszędzie, więc trzeba patrzeć pod nogi i być gotowym na to, że nagle na ramieniu wyląduje Ci któryś z ptaków.

Co musisz wiedzieć?

DSC 0483

Jeśli wybierasz się do nas z małymi dziećmi na pokładzie pamiętaj o tym, żeby oswoić je z myślą, że wolno latające papugi siadają praktycznie wszędzie- lądowiskiem może stać się nawet Twoja głowa. Dzieci często reagują strachem na takie bezpośrednie zachowania papuzich mieszkańców, jednak zaznaczamy, że nie ma powodu, żeby się bać. Czasami konieczne jest jednak zachęcenie papugi do bliższego kontaktu.

Zwabienie ptaka do siebie nie jest trudne- wystarczy w ręku mieć karmę, a same chętnie przylecą do odwiedzających. Musimy pamiętać, że dieta papug jest ściśle kontrolowana przez lekarza weterynarii, toteż wnoszenie własnej karmy nie może mieć miejsca. Nie chcemy przecież powodować papuzich bólów brzuszka. Brak karmy jednak nie oznacza, że papugi Cię zignorują. To bardzo komunikatywne zwierzęta, które za wszelką cenę próbują pokazać odwiedzającym, że nie ma się czego bać.

Pamiętajmy też o zasadzie, że małe dzieci karmią małe papugi.

Poznaj życie papug

DSC 1079

Pomyślicie, że papugi to urwisy - nie sposób zaprzeczyć, w końcu mogą zrobić sobie lądowisko nawet z Twojej głowy. Ba! Są na tyle ciekawskie, że czasem skubną guzik lub pociągną za sznureczek przy ubraniu. Często na skubnięciu się nie kończy- papugi urywają ozdobne elementy, z czym niestety trzeba się liczyć podczas wizyty w obiekcie. Dlatego tak ważne jest żeby przed wizytą zabezpieczyć lub zdjąć wszystkie odstające elementy, które mogłyby zaciekawić papuzich rezydentów.

Jeśli nie ma takiej możliwości, to nic straconego- nad bezpieczeństwem turystów i papug czuwają opiekunowie, którzy służą pomocą i chętnie rozwiązują każdy problem oraz odpowiadają na nawet najbardziej dociekliwe pytania. Trzeba przyznać- oni znają się na rzeczy jak mało kto! Potrafią rozróżniać papugi, które dla odwiedzających są przecież identyczne. Ogromna ilość wspólnie spędzonego czasu pozwoliła opiekunom na rozróżnianie papug nawet na nie nie patrząc.

Rozróżniają je czy to po sposobie lądowania na plecach, czy to po wadze, po odgłosach czy po sile uścisku pazurów. Mówiące papugi rozpoznają nawet po barwie głosu. Tak! Mówiące papugi to prawdziwa gratka- mieszkańcy Papugarni potrafią składać nawet całe zdania. Czasem są to przypadkowe słowa, ale potrafią też wykrzyknąć “dobre” podczas jedzenia czy “halo”, gdy opiekunowie wychodzą z pomieszczenia. I nie tylko ary mają tę niesamowitą umiejętność.

Mówić potrafią też mniejsze papugi jak aleksandretta chińska Dżejson czy Dino- papuga królewska. W Papugarni nie dziwią więc powitania “cześć”, “ahoj”, prośby żeby “dać buziaka” czy koleżeńskie pożegnanie “papa” lub “nara”. Mówiące papugi zachwycają, ale i bawią do łez. Czasami nieuniknione jest naznaczenie przez papugi, które właśnie strawiły swój ostatni posiłek- ale wiadomo przecież, że to tylko na szczęście!

Kiedy najlepiej odwiedzić Papugarnię?

DSC 0776

W przypadku osób, które nie boją się bliskiego kontaktu z koleżeńskimi ptakami wycieczkę do Papugarni najlepiej zaplanować na godziny poranne, bo tak jak i my, tak i papugi mają swój rytm dnia i o ile rano są chętne do kontaktu z człowiekiem i łase na smakołyki, o tyle popołudnie to czas odpoczynku, drzemki, interakcji z innymi papugami i pieszczoty z opiekunami. Papuzi team odpoczywa więc w strefie niedostępnej dla ludzi i na wysoko zamontowanych żerdziach, co zapewnia należny im spokój.

Popołudnie więc będzie dobrą porą odwiedzin dla osób bardziej nieśmiałych, które obawiają się bliskich spotkań z papugami oraz tych, które w spokoju chciałyby obserwować zachowania i naturę papuzich podopiecznych. Wieczór z kolei to czas największego szaleństwa, zabawy i sporego hałasu. Szybko latające po całej hali papugi mogą wówczas przestraszyć osoby nieprzygotowane na taki zestaw wrażeń, a także małe dzieci.

Przed wizytą w Papugarni pamiętajcie o długich rękawach - papugi mają ostre pazurki, więc trzeba uważać! Wchodząc do środka trzeba mieć też związane włosy- ruchliwe papugi łatwo mogą zaplątać się w rozpuszczone włosy, więc żeby uniknąć groźnych sytuacji musimy przestrzegać tę zasadę. I bez obaw- przed wejściem każdy zostanie dokładnie poinformowany o czym należy pamiętać, goszcząc w papuzim domu.

{gallery}dolnoslaskie/karkonosze/atrakcja/papugarnia{/gallery}

Papugarnia Śnieżka Karpacz

Brzezie Karkonoskie 25i, 58-535 Miłków

Papugarnię można odwiedzać codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Więcej informacji pod nr tel. 501 971 114 lub mailowo: kontakt@papugarniasniezka.pl

 baner karkonosze 2023

 

Przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Atrakcje karkonosze

balloon expedition, dolny śląsk atrakcje turystyczne, lot balonem wrocław, lot balonem dolny śląsk, lot balonem karkonosze, wrocław atrakcje turystyczne, dolny śląsk atrakcje turystyczne, wakacje w polsce, turystyka w polsce

Balloon Expedition – podążaj za marzeniami!

Szukasz wyjątkowej atrakcji? Kochasz dreszczyk emocji? Chcesz zobaczyć piękno Polski z nowej perspektywy?

muzeum sentymentów, muzeum karkonosze, muzeum kowary, atrakcje turystyczne karkonosze, atrakcje kowary, atrakcje dla dzieci karkonosze, atrakcje dolny śląsk, atrakcje w polsce, gdzie na weekend góry

Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze.

Park miniatur kowary, atrakcje turystyczne karkonoszy, atrakcje dla dzieci kowary, atrakcje dla dzieci karpacz, atrakcje turystyczne dolny śląsk, wakacje w górach, wakacje w polsce, turystyka w polsce, turystyka, gdzie na weekend góry

Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Karkonosze - odkrywaj z nami

Karkonosze atrakcje turystyczne, karpacz atrakcje turystyczne, kowary atrakcje turystyczne, szklarska poręba atrakcje turystyczne, miłków atrakcje, piechowice huta szkła, piechowice atrakcje, wakacje w polsce, gdzie na weekend karkonosze, gdzie na weekend góry

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze na deszczowe dni, co robić gdy pada karpacz, wakacje w polsce

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca o…

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje dla dzieci, karkonosze top 20 atrakcji, atrakcje turystyczne dolny śląsk, karpacz atrakcje, jelenia góra atrakcje, szklarska poręba atrakcje

Karkonosze - 30 atrakcji wartych zobaczenia

Karkonosze to najbardziej turystycznie rozwinięty obszar na Dolnym Śląsku. Atrakcyjność tego regionu tworzą nie tylko urokliwe szlaki górskie ale także liczne atrakcje turystyczne.

Karkonosze atrakcje turystyczne, Karkonosze atrakcje dla dzieci, Karpacz atrakcje turystyczne, Szklarska Poręba atrakcje turystyczne, Kowary atrakcje turystyczne, Jelenia Góra atrakcje turystyczne, wakacje w górach, gdzie na weekend, wakacje w polsce

Karkonosze - odkryj 31 atrakcji turystycznych regionu

Gotowi na przygodę w Karkonoszach? Przygotowaliśmy dla Was spis 31 najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

karkonosze atrakcje, karkonosze, karkonosze dla aktywnych, aktywnie w karkonoszach, aktywnie w karpaczu, atrakcje dla aktywnych, dolny śląsk atrakcje, lot balonem karkonosze, dream jump karkonosze, spływy pontonami berga karkonosze, kajakem po bobrze karkonosze, spływy karkonosze, termy cieplickie

Atrakcje dla aktywnych - odkryj Karkonosze

Karkonosze to region przepełniony licznymi atrakcjami turystycznymi. Dziś poznacie te, które zadowolą osoby, kochające aktywny wypoczynek.

Zimowe atrakcje Karkonoszy

Zimowe atrakcje Karkonoszy - co warto zobaczyć zimą?

Karkonosze to najchętniej odwiedzane góry na Dolnym Śląsku - jest tu mnóstwo szlaków, przepięknych widoków i pomniejszych atrakcji, które są atrakcyjne nie tylko w ciepłe, letnie dni, a również (a...

Świeradów Zdrój – atrakcje turystyczne

To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim upodobali sobie nie tylko kuracjusze, korzystający z dobroczynnych własciwości tamtejszych wód mineralnych, ale również turyści, którzy lubią górskie wędrowki. Dużą zaletą jest także bliskość...

Weekend w Karpaczu

Weekend w Karpaczu - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Karpacza

Karpacz to obok Szklarskiej Poręby jedna z dwóch najczęściej odwiedzanych miejscowości po polskiej stronie Karkonoszy. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale i turyści z całej Polski. Bliskość...

Weekend w Szklarskiej Porębie

Weekend w Szklarskiej Porębie - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Szklarskiej Poręby…

Szklarska Poręba to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w południowej części Dolnego Śląska obok Karpacza czy Świeradowa-Zdroju. Jest położona w Karkonoszach - mówi się, że to stolica tych gór. Turystów...

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad