fbpx

Atrakcje Karkonoszy

Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach

Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach

To miejsce wprost wymarzone na wypoczynek w słoneczny dzień. Uczta dla ciała i dla ducha.

Kraina dobrego jedzenia i rozrywki

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni zpsem restauracje parking

Dla dorosłych i dzieci. Pyszne ryby i inne regionalne produkty należące do Karkonoskiej Marki Lokalnej, piękna przyroda wokół i moc atrakcji. Czy może być lepsza propozycja na spędzenie wolnego dnia? Wybierzcie się do Mysłakowic.

Siedlisko Pstrąga, bo tak nazywa się miejsce, które polecamy Wam na weekendowy wyjazd rodzinny, znaj­duje się w Mysłakowicach, przy ul. Łą­kowej. Położone jest w Karkonoszach, pomiędzy Karpaczem a Jelenią Górą, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Teren gminy Mysłakowice obej­muje urocze górskie krajobrazy, warto wybrać się tu i poczuć ten przyjemny klimat. Siedlisko Pstrąga warto odwie­dzić, a powodów jest co najmniej kilka.

Życie ryb, gadów i płazów

01 park mega ryb

Park Mega Ryb to kolejna atrak­cja turystyczna i rozrywka, polecana przez Siedlisko Pstrąga. To spacer po dnie stawu i jego otoczeniu, dzięki nie­powtarzalnym makietom, ukazującym faunę słodkowodną. Ekspozycja jest usytuowana na dnie stawu, w którym dawniej hodowano ryby. Teraz, suchą nogą można odkrywać tajemnice ryb, roślin i zwierząt. Wyjątkowe miejsce dla dzieci, ale dorośli też nie będą się nudzić! Mega makie­ty ryb, płazów, gadów i owadów są opisane przez specjalistów, to także ciekawa lekcja przyrody. Miejsce jest unikalne i warte zobaczenia. Można je zwiedzać indywidualnie lub grupowo, z przewod­nikiem lub bez. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej siedliska. To swoistego rodzaju park rozrywkowo-na­ukowy. Wielkie makiety zwierząt i ryb ro­bią wrażenie na dzieciach, a przy okazji mogą one dowiedzieć się czegoś więcej o ich życiu.

Super zabawa na świeżym powietrzu

małe 39

Ponieważ jest to miejsce przyjazne dzieciom, przygotowano dla nich jesz­cze jedną atrakcję. Jest to Skoczylan­dia. Miejsce, w którym na dmuchanych obiektach dzieci mogą wyładować energię oraz poczuć adrenalinę i ra­dość. Dobra zabawa gwarantowana! Dmuchane trampoliny, zjeżdżalnie, drogi wspinaczkowe, wielka skocznia czekają na najmłodszych, którzy razem z rodzicami odwiedzą Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach. W Siedlisku Pstrąga i Skoczlandii można zorganizować dzie­cięce imprezy urodzinowe spędzić czas z rodziną. Wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsza i najzdrowsza rozrywka dla dzieci w różnym wieku.

Dla wędkarzy - łowiska Dolnego Śląska

wedkarz

Po pierwsze – łowisko. Siedlisko Pstrąga prowadzi hodowlę ryb, które można samemu złowić, co może być nie lada przygodą, zwłaszcza dla po­czątkujących. Obiekt dysponuje dwoma łowiskami – łowiskiem ogólnym oraz łowiskiem pstrągowym. To atrakcja tu­rystyczna dla wprawionych wędkarzy, ale swoich sił mogą spróbować także początkujący miłośnicy wędkowania oraz dzieci. Na łowisku ogólnym można łowić metodą spławikową, na wędkarzy czekają karpie, okonie i szczupaki. Miej­sce jest duże, wokół cisza i spokój, relaks gwarantowany!

Restauracja z lokalnymi potrawami

foto www.kotylak.pl Rafal Kotylak 41

Drugą, bez wątpienia godną po­lecenia atrakcją Siedliska Pstrąga w Mysłakowicach jest rodzinna re­stauracja. Nie bez przyczyny miejsce to jest synonimem rozrywki i dobrego jedzenia. Wspaniałe położenie miejsca, oprócz kulinarnych atrakcji gwaran­tuje także wrażenia estetyczne i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Któż nie chciałby jeść pysznego dania na tarasie z widokiem na panoramę Karkonoszy? To właśnie oferuje Siedlisko Pstrąga, proponując gościom zjedzenie posiłku na rozległym tarasie, skąd moż­na podziwiać górskie widoki. Gdy na dworze jest chłodniej, można skorzystać z Sali Widokowej z przeszklonymi ścia­nami, dzięki czemu nadal będzie moż­na czuć się blisko natury. Restauracja posiada także Salę Kominkową, grilla na zewnątrz oraz altanę.

Czas na coś dla ciała. Co zatem po­leca restauracja w Mysłakowicach? Specjalnością kuchni, zgodną z nazwą tego uroczego miejsca, jest oczywiście pstrąg w ziołach, z pieca o niezwykle oryginalnym i niepowtarzalnym smaku opartym na rodzinnej recepturze… Nie można być tutaj i nie skosztować tej lo­kalnej ryby. W menu goście znajdą także Regionalną Zupę Rybną, pstrąga smażo­nego na patelni, pstrąga serwowanego w różnych odsłonach nawet na słodko, karpia, dania mięsne i rosół oraz lody i desery. Turyści spragnieni pysznej kuch­ni nie zawiodą się. Warto spróbować tak­że potraw regionalnych.

Karkonoska Marka Lokalna Skarby Ducha Gór

Siedlisko Pstrga Pąatki z Pstraga foto www.kotylak.pl Rafaą Kotylak 9

Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach należy do Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór. To projekt, który ofe­ruje wszystko co najlepsze w Karkono­szach. Lokalne jedzenie, oparte na pro­duktach wyrabianych na miejscu oraz rękodzieło wykonane przez lokalnych wytwórców. To także oferta turystycz­na, która daje możliwość spędzenia wolnego czasu z możliwością poznania smaków i klimatu Karkonoszy. Górskie smaki wyjątkowych potraw, unikalne miejsca i Duch Gór – to oferta zrzesze­nia lokalnych producentów towarów i usług, w którym jest także Siedlisko Pstrąga.

Zapraszamy do Siedliska Pstrąga!

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

 

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

Powiązane artykuły

Atrakcje karkonosze

Wyprawy balonem

Balloon Expedition – podążaj za marzeniami!

Szukasz wyjątkowej atrakcji? Kochasz dreszczyk emocji? Chcesz zobaczyć piękno Polski z nowej perspektywy?

Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze.

Park Miniatur Kowary

Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Karkonosze - odkrywaj z nami

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

Karkonosze na deszczowe dni

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca …

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

31 atrakcji Karkonoszy

Karkonosze - 30 atrakcji wartych zobaczenia

Karkonosze to najbardziej turystycznie rozwinięty obszar na Dolnym Śląsku. Atrakcyjność tego regionu tworzą nie tylko urokliwe szlaki górskie ale także liczne atrakcje turystyczne.

Karkonosze atrakcje turystyczne

Karkonosze - odkryj 31 atrakcji turystycznych regionu

Gotowi na przygodę w Karkonoszach? Przygotowaliśmy dla Was spis 31 najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcje dla aktywnych Karkonosze

Atrakcje dla aktywnych - odkryj Karkonosze

Karkonosze to region przepełniony licznymi atrakcjami turystycznymi. Dziś poznacie te, które zadowolą osoby, kochające aktywny wypoczynek.

Zimowe atrakcje Karkonoszy

Zimowe atrakcje Karkonoszy - co warto zobaczyć zimą?

Karkonosze to najchętniej odwiedzane góry na Dolnym Śląsku - jest tu mnóstwo szlaków, przepięknych widoków i pomniejszych atrakcji, które są atrakcyjne nie tylko w ciepłe, letnie dni, a również (a...

Świeradów Zdrój – atrakcje turystyczne

To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim upodobali sobie nie tylko kuracjusze, korzystający z dobroczynnych własciwości tamtejszych wód mineralnych, ale również turyści, którzy lubią górskie wędrowki. Dużą zaletą jest także bliskość...