Atrakcje Karkonoszy

Spływ pontonami Doliną Bobru

dolnośląskie atrakcje, karkonosze atrakcje, dolina bobru, spływy pontonami, spływy pontonowe, atrakcje turystyczne, atrakcje dla dzieci, karkonosze atrakcje dla dzieci, jelenia góra atrakcje, szklarska poręba atrakcje, weekend, gdzie na weekend, turystyka, turystyka w polsce

Czy jest coś przyjemniejszego niż spokojny, ale aktywny odpoczynek na łonie natury, w otoczeniu czystego powietrza, wśród drzew, szumiącej wody i świecącego słońca?

Dolny Śląsk może się pochwalić przepięknymi dolinami rzecznymi, które są wykorzystywane również w celach turystycznych – jedną z nich jest malownicza Dolina Bobru, która została również objęta Parkiem Krajobrazowym. Spływy Pontonowe Berga pozwolą Wam przeżyć niesamowitą przygodę, poznać intrygujące miejsca, a także nauczyć się wzajemnego współdziałania na wodzie!

SPIS TREŚCI:

Spływy pontonami BERGA   

spływy pontonowe doliną bobru

Spływ pontonowy to atrakcja dla dużych i małych, dla rodzin, par i grup przyjaciół - słowem, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają przygody, nie cenią nudy, natomiast lubią aktywny wypo­czynek na łonie natury. Rzeka Bóbr na odcinkach spływu jest bardzo spokojna dość płytka (do 1 m) co pozwala na bez­pieczny wypoczynek z dziećmi.

Jak przygotować się do spływu?

spływ pontonowy berga

Jak przygotować się do spływu? To banalnie proste! Wystarczy, że z nieba nie leje się deszcz. Załóżcie kapoki, wiosła w dłoń i… spływamy! Pamiętajcie o odpowiednich butach- takich, w których będziecie mogli wejść do wody. Mogą to być buty wodniackie (takie, jakie zakładasz w Chorwacji żeby chronić się przed jeżowcami), sandały, crocsy albo stare adidasy. Przydadzą się też ubrania na zmianę, jeśli ktoś z uczestników się pomoczy.

W upalnie dni nie zapomnijcie o wodzie do picia i nakryciach głowy, a także o przekąskach – w końcu wiosłowanie to też wysiłek dla mięśni!

Trasy spływu Doliną Bobru - co musisz wiedzieć?

spływy pontonowe doliną bobru

Do przepłynięcia można wybrać jedną z trzech tras: 4-kilometrowy odcinek, którego pokonanie zajmuje około 1-1,5h, odcinek 10-kilometrowy, którego przepłynięcie zajmuje od 2 do 3 godzin, odcinek 13-kilometrowy, podczas którego w pontonie spędzimy od 3 do 4 godzin lub – dla najwytrwalszych – odcinek o długości 20 km, który gwarantuje od 5 do 7 godzin wspaniałej zabawy.

Czas przepłynięcia będzie zależeć od aktualnego stanu wody i siły rąk wiosłujących. Na tym odcinku rzeka Bóbr jest bardzo spokojna i przyjazna, więc nie ma obaw, że porwą nas dzikie fale. Nie zaskoczą nas też wodospady, rwące nurty czy niebezpieczne kamienie.

spływy pontonowe dolny śląsk

Jedyne, co może nas zdziwić, to fakt, że w kilku miejscach trzeba wejść do rzeki i przepchnąć ponton z mielizny. Nie zdarza się to jednak na trasach 4 km i 10 km.

Dodatkowo warto wiedzieć, że będące w wyposażeniu Bergi pontony raftingowe są bezpieczne i profesjonalne – pontony nie przewracają się tak jak kajaki, a ze spływem poradzą więc sobie nawet osoby, które robią to pierwszy raz w życiu. Pontony Berga pomieszczą od 4 do 12 osób, więc z powodzeniem mogą się do nas wybrać również duże rodziny czy grupy przyjaciół. Możecie przybyć nawet z psem (czworonogi płyną za darmo!) albo zorganizować tutaj swoją imprezę integracyjną, czy wieczór kawalerski/panieński.

Przeżyj przygodę na spływach pontonowych

20170527 115428

Przy przystani mieści się parking. Uczestnicy spływają sami w pontonach. Z dołu organizator odbiera kierowców.

Przystań otwarta jest codziennie od kwietnia do października, jednak ko­nieczna jest wcześniejsza rezerwacja te­lefoniczna. To tylko 35 km od Karpacza, Świeradowa czy Szklarskiej Poręby.

Kiedy wybrać się na spływ? Dni i godziny otwarcia

spływy pontonowe doliną bobru

Przystań czynna jest codziennie w lipcu i sierpniu. W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu, październiku i listopadzie przystań czynna jest w weekendy. Przed wizytą konieczna jest rezerwacja telefoniczna pod nr tel. 733 950 500.

Start trasy: Nielestno 25 Koniec: Marczów 136

Jak dotrzeć? Informacje i parking

Możecie dotrzeć tu samochodem - zostawicie go bezpiecznie na parkingu przy przystani, skąd w górę rzeki zabierze Was organizator spływu po to, ażeby rozpocząć raftingowe szaleństwo.

Czas trwania spływu

Organi­zatorzy przygotowali do wyboru dwie trasy: krótsza ma 6 km, a jej przepłynię­cie zajmuje około 1,5 godziny – to do­godna propozycja dla rodzin z dziećmi. Dłuższa przygotowana została dla osób o nieco większej sprawności, trasa liczy 10 km, a jej pokonanie zajmuje około 2,5 godziny.

GALERIA ZDJĘĆ:

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

Przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

Powiązane artykuły

Atrakcje karkonosze

ZOO Łączna - dlaczego warto przyjechać?

ZOO Łączna - dlaczego warto przyjechać? Świat Lemurów, Górskie Safari

Ponad 100 gatunków zwierząt, górskie safari, gdzie można spacerować wśród zwierzaków, piękne położenie i moc atrakcji dla całej rodziny - to tylko niektóre walory tego niezwykłego i zorganizowanego z pasją...

Time Gates - Bramy Czasu atrakcje Karkonoszy

Time Gates - Bramy Czasu atrakcje Karkonoszy

Gotowi na magiczną podróż w czasie? Gotowi na wizytę w największych podziemiach w Karkonoszach? Chodźcie więc do Time Gates - Bram Czasu w Jeleniej Górze.

Schronisko Samotnia Karpacz Karkonosze

Schronisko Samotnia - jak dojechać, parkingi, szlaki

Jeżeli wybieracie się w Karkonosze, radzimy nie pomijać tego wyjatkowego miejsca, które spotkamy podczas wędrówek po malowniczych szlakach. Natura w Karkonoszach jest piękna, a widoki wspaniałe.

Karkonosze - odkrywaj z nami

Karkonosze atrakcje turystyczne, karpacz atrakcje turystyczne, kowary atrakcje turystyczne, szklarska poręba atrakcje turystyczne, miłków atrakcje, piechowice huta szkła, piechowice atrakcje, wakacje w polsce, gdzie na weekend karkonosze, gdzie na weekend góry

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze na deszczowe dni, co robić gdy pada karpacz, wakacje w polsce

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca o…

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje dla dzieci, karkonosze top 20 atrakcji, atrakcje turystyczne dolny śląsk, karpacz atrakcje, jelenia góra atrakcje, szklarska poręba atrakcje

Karkonosze - 30 atrakcji wartych zobaczenia

Karkonosze to najbardziej turystycznie rozwinięty obszar na Dolnym Śląsku. Atrakcyjność tego regionu tworzą nie tylko urokliwe szlaki górskie ale także liczne atrakcje turystyczne.

Karkonosze atrakcje turystyczne, Karkonosze atrakcje dla dzieci, Karpacz atrakcje turystyczne, Szklarska Poręba atrakcje turystyczne, Kowary atrakcje turystyczne, Jelenia Góra atrakcje turystyczne, wakacje w górach, gdzie na weekend, wakacje w polsce

Karkonosze - odkryj 31 atrakcji turystycznych regionu

Gotowi na przygodę w Karkonoszach? Przygotowaliśmy dla Was spis 31 najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

karkonosze atrakcje, karkonosze, karkonosze dla aktywnych, aktywnie w karkonoszach, aktywnie w karpaczu, atrakcje dla aktywnych, dolny śląsk atrakcje, lot balonem karkonosze, dream jump karkonosze, spływy pontonami berga karkonosze, kajakem po bobrze karkonosze, spływy karkonosze, termy cieplickie

Atrakcje dla aktywnych - odkryj Karkonosze

Karkonosze to region przepełniony licznymi atrakcjami turystycznymi. Dziś poznacie te, które zadowolą osoby, kochające aktywny wypoczynek.

Zimowe atrakcje Karkonoszy

Zimowe atrakcje Karkonoszy - co warto zobaczyć zimą?

Karkonosze to najchętniej odwiedzane góry na Dolnym Śląsku - jest tu mnóstwo szlaków, przepięknych widoków i pomniejszych atrakcji, które są atrakcyjne nie tylko w ciepłe, letnie dni, a również (a...

Świeradów-Zdrój atrakcje turystyczne

Świeradów Zdrój – atrakcje turystyczne

To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim upodobali sobie nie tylko kuracjusze, korzystający z dobroczynnych własciwości tamtejszych wód mineralnych, ale również turyści, którzy lubią górskie wędrowki. Dużą zaletą jest także bliskość...

Weekend w Karpaczu

Weekend w Karpaczu - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Karpacza

Karpacz to obok Szklarskiej Poręby jedna z dwóch najczęściej odwiedzanych miejscowości po polskiej stronie Karkonoszy. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale i turyści z całej Polski. Bliskość...

Weekend w Szklarskiej Porębie

Weekend w Szklarskiej Porębie - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Szklarskiej Poręby…

Szklarska Poręba to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w południowej części Dolnego Śląska obok Karpacza czy Świeradowa-Zdroju. Jest położona w Karkonoszach - mówi się, że to stolica tych gór. Turystów...

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024