Wrocław

MovieGate - podziemna atrakcja turystyczna Wrocławia

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje, wrocław zabytki, zabytki wrocławia

Movie Gate - odkryj podziemny Wrocław

atrakcja dla dzieci naniepogode   

 

Planowany weekend we Wrocławiu stanie się fascynującą przygodą po przekroczeniu progu galerii MovieGate. Na terenie kompleksu MovieGate znajduje się wyjątkowa trasa prezentująca niemalże 100 eksponatów z największych produkcji filmowych, takich jak “Bękarty Wojny”, “James Bond”, czy też “Gwiezdne wojny”. Naszym zadaniem jest przybliżenie każdemu poprzez artefakty filmowe niezwykłego świata kinematografii, który w podziemiach wrocławskiego rynku stanowi zapowiedź przygody z laboratorium iluzji.Kolejnym punktem zwiedzania podziemi we Wrocławiu jest laboratorium, w którym proponujemy doświadczenia chemiczne dla dużych i małych. Dla odważnych proponujemy fascynujący, interaktywny pokaz Szalonego Naukowca, który zaprezentuje najciekawsze zjawiska chemiczne i fizyczne występujące w naturze. W naszej unikalnej przestrzeni proponujemy także ekspozycję historyczną. MovieGate to jedyna taka atrakcja na terenie Dolnego Śląska – podziemna przestrzeń edukacyjna, która prezentuje historię całego regionu, z którego wyrosła główna idea działalności spółki Arado Fabryka Historii.

Spis treści:

Co zobaczysz w Movie Gate?

esperymenty dla dzieci

Główną atrakcją w podziemiach Placu Solnego jest nasza jedyna taka w Europie kolekcja filmowa, która obejmuje wciąż powiększającą się liczbę eksponatów oznaczonych certyfikatami potwierdzającymi ich autentyczność. Lata pracy i poszukiwań pozwoliły nam zgromadzić w jednym miejscu niezwykłe przedmioty, które gościły na planach największych produkcji filmowych. MovieGate to fascynująca przygoda z idealnie dopracowanymi oryginałami elementów scenografii. W naszej kolekcji znajdują się rekwizyty takie jak autentyczny fragment Gwiazdy Śmierci z filmu “Star Wars IV: Nowa Nadzieja” czy samochód samego Jamesa Bonda! Galeria MovieGate oferuje bliskie spotkanie z ożywionym elementem scenografii prosto z krainy magii – pająkiem Aragogiem z drugiej części cyklu filmów o przygodach Harrego Pottera. Scenografia w MovieGate to przede wszystkim wyjątkowy duch oryginalnych koncepcji formalnych prosto z prawdziwych planów filmowych!

Świat iluzji w podziemiach 

vader movie gate podziemia plac solny wroclaw 2000x1500 1

Pomiędzy sztuką filmową a magią istnieje bardzo cienka granica, dlatego postanowiliśmy pokazać naszym zwiedzającym, czym jest fascynująca iluzja oraz zjawiska z nią związane. Tylko u nas masz szansę zobaczyć ścieżkę iluzji optycznych umiejscowioną w poniemieckim bunkrze wybudowanym w samym centrum Wrocławia. Zestawienie fascynujących doświadczeń optyki z tajemniczą aurą schronu z okresu II wojny światowej to gwarancja wyjątkowego doświadczenia edukacyjnego! Nie czekaj i zobacz, jakie sekrety fizyki kryją za sobą drzwi do magicznego świata w podziemiach Placu Solnego na Rynku we Wrocławiu.

W MovieGate Wrocław poza artefaktami z planów filmowych, pamiątkami historycznymi oraz laboratorium naukowym znajdują się fascynujące eksponaty, które przybliżą każdemu zasady działania optyki. Tylko u nas masz okazję zajrzeć do niekończącej się studni bez dna oraz zamienić się w Supermana przeglądając się w lewitującym lustrze. Podziemia MovieGate to także miejsce, w którym znajduje się działająca Cewka Tesli. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób powstawały uderzenia piorunów w Harrym Potterze i odkryjesz tajemnicę “burzliwych dźwięków”!

Nasza ścieżka po przystankach, na których znajdują się niezwykłe eksponaty opowiadające o iluzji optycznej, to doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny! Chcemy, aby atrakcje we Wrocławiu były dostępne dla każdego, dlatego nasza przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa jest dostosowana do potrzeb dużych i małych. Lustrzane zjawiska optyczne będą zabawnym doświadczeniem dla dorosłych, a fascynującym dla dzieci! Atrakcje we Wrocławiu dla całej rodziny to przede wszystkim podziemny kompleks MovieGate, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – 6 metrów po ziemią, niemalże 60 pomieszczeń zajmujących powierzchnię 536m2!

Wiemy, że skuteczna edukacja to taka, która wzbudza silne emocje i jest także doskonałą rozrywką. Z tego powodu cała podziemna przestrzeń MovieGate oferuje zwiedzającym świetną zabawę, która sprawi, że każdy zabierze ze sobą w postaci pamiątki garść niezwykłej wiedzy. Edukacja w MovieGate jest wspaniałym doświadczeniem, którego nie powstydziłyby się najlepsze szkoły.

Dla wszystkich ciekawskich

47082929 2041507845909655 2234375565157072896 n

Podziemia Placu Solnego oprócz wspaniałej wystawy artefaktów filmowych oraz interesującej ścieżki historycznej zapraszają do pełnego naukowych tajemnic Laboratorium Szalonego Naukowca. W MovieGate możesz zobaczyć przegląd fascynujących zjawisk chemiczno-fizycznych, które pozwolą każdemu zrozumieć drobne sekrety natury! Nie czekaj i zobacz, co dzieje się, gdy we wrocławskim bunkrze rozpoczyna się spektakularny pokaz Szalonego Naukowca!

Wybierz się do Movie Gate

zdjecie 6

Głównym atutem naszego Szalonego Naukowca jest rozwijanie ciekawej narracji oraz interakcja z publicznością dostosowana do wieku oraz charakteru gości. Celem pokazów edukacyjnych w MovieGate jest przekazanie każdemu w zaskakujący i niecodzienny sposób dużej dawki wiedzy. Wiemy, że nauka przez zabawę to wspaniała forma poznawania świata, dlatego nasz pokaz dedykujemy wszystkim ciekawskim – od 5 do 95 lat! Pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych obejmuje zarówno oferta dla osób indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych – przedszkoli, szkół oraz wycieczek turystycznych! Tylko u nas możesz wcześniej zarezerwować pokaz i obejrzeć go w gronie swoich uczniów lub przyjaciół! Nasza sala laboratoryjna pomieści nawet kilkadziesiąt osób, dlatego nie bój się zabrać ze sobą pokaźną grupę ciekawych świata! Szalony Naukowiec znajdzie dla każdego wygodne miejsce!

MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH - WROCŁAW

 {gallery}dolnoslaskie/wroclaw-i-okolice/artykuly/movie-gate{/gallery}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

WROCŁAW - ATRAKCJE TURYSTYCZNE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

KOLEJKOWO - ATRAKCJA, KTÓRĄ MUSISZ ODWIEDZIĆ

HYDROPOLIS - ATRAKCJA TURYSTYCZNA WROCŁAWIA

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Wrocław - odkrywaj z nami

Atrakcje turystyczne Wrocław i okolice

TOP 3 atrakcje wokół Wrocławia

Jeśli jesteście mieszkańcami Wrocławia, lub zamierzacie zostać w tym miejscu na dłużej, z pewnością zainteresuje Was kilka propozycji spędzenia czasu wokół stolicy Dolnego Śląska.

wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje, dolny śląsk atrakcje, dolny śląsk atrakcje dla dzieci, TOP 10 atrakcji wrocławia, turystyka, wakacje w polsce

Poznaj z nami TOP 10 atrakcji Wrocławia

Wrocław ma niezliczoną ilość atrakcji turystycznych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Przyjeżdżając do niego nie sposób odwiedzić wszystkich, służymy zatem pomocą wybierając te dziesięć, które naszym zdaniem, koniecznie musicie zobaczyć.

wrocław atrakcje, wrocław atrakcje dla dzieci, wrocław na niepogodę, gdzie na weekend wrocław, co robić we wrocławiu, co zobaczyć we wrocławiu

Wrocław na deszczowe dni - co robić?

Wrocław ma niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, warto zatem, planując podróż do stolicy Dolnego Śląska, rozdzielić je sobie pod kątem pogody.

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje

Wrocław - atrakcje, które warto zobaczyć

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Oferuje niezliczoną ilość atrakcji turystycznych.

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje

Wrocław dla aktywnych - co warto zobaczyć?

Wrocław oferuje turystom niezliczoną ilość atrakcji, w tym takich, które wspomogą aktywność fizyczną.

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje, wrocław zabytki, zabytki wrocławia

Najciekawsze zabytki Wrocławia - co warto zobaczyć?

Miłośnikom zabytków zarówno świeckich, jak i sakralnych, Wrocław z całą pewnością przypadnie do gustu.

Długi weekend we Wrocławiu

13 pomysłów na długi weekend we Wrocławiu

Zbliża się długi, czerwcowy weekend - to dobry czas na odkrywanie najpiękniejszych miejsc i atrakcji turystycznych.

11 pomysłów na weekend we Wrocławiu

11 pomysłów na długi sierpniowy weekend we Wrocławiu

Długi weekend sierpniowy to czas, kiedy większość z nas będzie chciała skorzystać z dni wolnych i odpocząć.

MovieGate Wrocław - wycieczki szkolne

Wycieczka szkolna do Wrocławia? MovieGate Wrocław

Czy na kierunek szkolnej wycieczki wybraliście Wrocław? Jeśli tak, to dobrze się składa! Co Wy na to, żeby zejść do podziemi Wrocławia?

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad