Atrakcje ziemi wałbrzyskiej

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, najstarsza i najdłużej działająca instytucja kultury w mieście, to jedyny obiekt tej klasy na muzealnej mapie Polski.

Jego bogata historia sięga roku 1908, kiedy to z inicjatywy Juliusa Joppicha powstało w Wałbrzychu Muzeum Starożytności Ziemi Wałbrzyskiej. W 1926 roku siedzibę muzeum przeniesiono do domu Gustava Albertiego, zasłużonego dla miasta kupca i przemysłowca. Jest to wzniesiona w 1801 roku klasycystyczna rezydencja, której wyjątkowa architektura dopełnia piękna prezentowanej w jej wnętrzach ekspozycji. W budynku tym muzeum mieści się do dziś.

muzeum porcelany wałbrzych

Jako Muzeum Porcelany obiekt działa od 2015 roku, będąc przykładem najciekawszej metamorfozy ekspozycyjnej na Dolnym Śląsku. Prezentuje swojej publiczności jedną z najbogatszych kolekcji historycznej porcelany śląskiej, m.in . pochodzącą z XIX-wiecznych fabryk wałbrzyskich, oraz starannie wyselekcjonowaną kolekcję porcelany z najważniejszych wytwórni europejskich.

IMG 7030

Muzealną ekspozycję stanowi kilka tysięcy obiektów, wystawa polskiej ceramiki z lat 50. i 60. XX wieku, galeria polskiego malarstwa współczesnego i cyklicznie organizowane wystawy czasowe. Edukacja w muzeum to całoroczne warsztaty kreatywne dla dzieci, zajęcia edukacyjne, spacery ze sztuką i wykłady.

O muzealne ekspozycji opowiada nowoczesny i intuicyjny audioprzewodnik w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, czeskiej i ukraińskiej Odpoczynek pośród piękna zatrzymanego w kruchej porcelanie zalecany. Zapraszamy serdecznie!

Gdzie nas znajdziesz?

ul. 1 Maja 9, 58-300 Wałbrzych

tel. / fax: 74 664 60 30, 74 664 60 31

e-mail: muzeum@muzeum.walbrzych.pl

www.muzeum.walbrzych.pl

Godziny zwiedzania:

Muzeum jest czynne dla zwiedzających w godzinach:

od maja do września:

poniedziałek – 12.00 – 16.00

wtorek – 10.00 – 18.00

środa – 10.00 – 18.00

czwartek – 10.00 – 18.00

piątek – 10.00 – 18.00

sobota – 10.00 – 18.00

niedziela – 10.00 – 18.00

od października do kwietnia:

poniedziałek – 12.00 – 16.00

wtorek – 10.00 – 16.00

środa – 10.00 – 16.00

czwartek – 10.00 – 16.00

piątek – 10.00 – 16.00

sobota – 10.00 – 16.00

niedziela – 10.00 – 16.00

 

Szczegółowe informacje:

Wejścia na ekspozycję odbywają się co 30 minut w grupach maks. 20-osobowych.

Zwiedzanie muzeum trwa przeciętnie 45-55 minut.

Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem Muzeum.

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł; w poniedziałki wstęp bezpłatny

Bilet “Explore Wałbrzych” - łączony bilet do Muzeum Porcelany, Zamku Książ, Palmiarni oraz Centrum Nauki i Sztuki “Stara Kopalnia”: normalny 81 zł, ulgowy 59 zł.

GALERIA ZDJĘĆ:

{gallery}dolnoslaskie/ziemia-walbrzyska/atrakcje/muzeum-porcelany{/gallery}

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Ziemia wałbrzyska - odkrywaj z nami

ziemia wałbrzyska atrakcje, wałbrzych atrakcje, atrakcje wałbrzycha, atrakcje dla dzieci wałbrzych, atrakcje dla dzieci dolny śląsk, podziemia dolnego śląska, wakacje w polsce, wakacje na dolnym śląsku, gdzie na weekend góry

Wałbrzych - co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne, góry

Choć Wałbrzych jednoznacznie kojarzy się z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego, jego największą atrakcją jest niewątpliwie jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, czyli Książ.

ziemia wałbrzyska atrakcje, wałbrzych atrakcje, atrakcje wałbrzycha, atrakcje dla dzieci wałbrzych, atrakcje dla dzieci dolny śląsk, podziemia dolnego śląska, wakacje w polsce, wakacje na dolnym śląsku, gdzie na weekend góry

Atrakcje Ziemi Wałbrzyskiej - poznaj je z nami

Okolice Wałbrzycha aż kipią od ilości atrakcji turystycznych, z dziesiątek wybraliśmy tych szesnaście, które cieszą się największą popularnością wśród turystów.

atrakcje turystyczne, dolny śląsk atrakcje, złotoryja atrakcje, pogórze kaczawskie atrakcje, atrakcje pogórza kaczawskiego, złotoryja atrakcje przyrodnicze, atrakcje dla dzieci złotoryja, ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, miasta dolnego śląska, wakacje w Polsce, gdzie na weekend góry kaczawskie

Złotoryja - Stolica Polskiego Złota

Złotoryja to miasto położone na terenie województwa dolnośląskiego. Co ciekawe, w mieście po dziś dzień można zobaczyć poszukiwaczy złota.

Atrakcje ziemi wałbrzyskiej

palmiarnia wałbrzych, ziemia wałbrzyska atrakcje, wałbrzych atrakcje, atrakcje wałbrzycha, atrakcje dla dzieci wałbrzych, atrakcje dla dzieci dolny śląsk, podziemia dolnego śląska, wakacje w polsce, wakacje na dolnym śląsku, gdzie na weekend góry

Palmiarnia Wałbrzych - musisz odwiedzić

Palmiarnia w Wałbrzychu powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV.

stara kopalnia wałbrzych, ziemia wałbrzyska atrakcje, wałbrzych atrakcje, atrakcje wałbrzycha, atrakcje dla dzieci wałbrzych, atrakcje dla dzieci dolny śląsk, podziemia dolnego śląska, wakacje w polsce, wakacje na dolnym śląsku, gdzie na weekend góry

Stara Kopalnia Wałbrzych - warto odwiedzić

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce.

Zamek Książ, Zamek Książ Wałbrzych, ziemia wałbrzyska atrakcje, wałbrzych atrakcje, atrakcje wałbrzycha, atrakcje dla dzieci wałbrzych, atrakcje dla dzieci dolny śląsk, podziemia dolnego śląska, wakacje w polsce, wakacje na dolnym śląsku, gdzie na weekend góry

Zamek Książ w Wałbrzychu - warto odwiedzić?

Największą atrakcją znajdującą się w Wałbrzychu jest Zamek Książ. Uważany jest z największy tego rodzaju obiekt w Polsce oraz Europie.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad