Atrakcje małopolski

Kopalnia Soli w Wieliczce - Trasa Turystyczna

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce, w którym historia i tradycja przeplata się z nowoczesnością.

Poznaj atrakcje Kopalni Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce, w którym historia i tradycja przeplata się z nowoczesnością. Bogate dzieje zabytku i kilkusetletni dorobek górników, zostały uznane za szczególne dobro, które należy cenić i chronić. W 1978 r. kopalnia została wpisana na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Siły natury i pokolenia ludzi pracujących pod ziemią zostawiły swoje niezatarte ślady, tworząc magiczny i tajemniczy świat, który podziwiają turyści z najdalszych zakątków globu. Jeśli pracujesz jako nauczyciel i zastanawiasz się dokąd zabrać uczniów na edukacyjną wycieczkę szkolną, to podpowiadamy - idealnym miejscem na taki wyjazd jest właśnie Kopalnia Soli w Wieliczce.

Dlaczego warto odwiedzić Wieliczkę?

1575px trasa turystyczna galeria5 kopalnia soli wieliczka 08012020.jpg

Wędrując po Kopalni można odnieść wrażenie, że poprzecznie, pochylnie i podłużnie nigdy się nie kończą. Jednak czy wiesz, że turyści mają dostęp jedynie do 2% wszystkich podziemnych wyrobisk? Początkowo chodniki drążono niskie i kręte, w późniejszych epokach, gdy górnicy dysponowali większym doświadczeniem i wiedzą, pozwalającymi sprawniej ocenić położenie i rozległość złoża, chodniki stawały się szersze i bardziej uporządkowane. Łączna długość obecnie istniejących w Kopalni korytarzy wynosi ok. 245 km. Wieliccy Górnicy prowadzą dokładną inwentaryzację solnych podziemi, a każde wyrobisko i chodnik posiada swoją unikalną nazwę. Bez przesady można powiedzieć, że jest to skomplikowany i wielopoziomowy solny labirynt, dlatego turyści mogą zwiedzać Kopalnię jedynie w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika, który zna podziemne przejścia jak własną kieszeń. Warto wiedzieć:

Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje wiele możliwości zwiedzania, ale to nie wszystko. W kopalni można również wspaniale wypocząć. Dawkę zdrowia i pozytywnych emocji zapewni dzieciom nocleg 125 metrów pod ziemią.

Dodatkowe informacje

Podczas planowania dwudniowej wycieczki szkolnej do Wieliczki zarezerwuj czas na wizytę z dziećmi w Tężni Solankowej. Naprawdę warto! Dawka ruchu i inhalacja naturalnym solnym aerozolem to samo zdrowie. Wizyta w tężni nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Bilety można zakupić w kasach na miejscu.

W okresie jesienno-zimowym tężnia może być okresowo zamknięta. Aktualne informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa..

Przeczytaj także:

DOM DO GÓRY NOGAMI W ZAKOPANEM

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE - CO WARTO TU ZOBACZYĆ?

SPŁYWY KAJAKOWE I PONTONOWE GÓRAL PONTON

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Atrakcje małopolski

Dom do góry nogami w Zakopanem

Dom do góry nogami w Zakopanem

Odwiedzając Małopolskę, a dokładniej sławne Zakopane, prócz wędrówek górskimi szlakami, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, spływy pontonowe, spływy pontonami pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy kajakowe i pontonowe Góral Ponton

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy Dunajcem - spływy flisackie w Pieninach, przełom dunajca, polski spływ

Przemierzając Dunajec tratwami flisackimi, przekonacie się o uroku Pienin. To najlepszy sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad