Atrakcje małopolski

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Energylandia w Zatorze

Energylandia w Zatorze to największy park rozrywki w Polsce, który każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów. Zlokalizowany w malowniczej okolicy Małopolski, Energylandia oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku. Od ekstremalnych rollercoasterów, przez wodne karuzele, po kolorowe placówki dla najmłodszych. To miejsce, gdzie adrenalina miesza się z uśmiechem i radością.

Energylandia - największy Park Rozrywki w Polsce

43 hektary wspaniałej zabawy, ekscytującej, a czasem podnoszącej poziom adrenaliny i trzymającej w napięciu. To miejsce pokochają dzieci i dorośli, którzy nie boją się wyzwań, przygód i rozrywki bez żadnych ograniczeń. Energylandia w Zatorze to największy Park Rozrywki w Polsce. Miłośnicy tego typu zabawy będą zachwyceni.

Ta atrakcja turystyczna znajduje się w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, 20 kilometrów o Oświęcimia i Wadowic. Zabawa w Energylandii trwa od 7 lat. Ogromna liczba atrakcji, poziom obsługi, wiele udogodnień sprawiają, że rocznie Park Rozrywki  odwiedza tysiące turystów, chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

Co czeka gotowych na ekscytujące i niezapomniane przeżycia w Energylandii? Atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na sześć stref tematycznych. Poznajcie każdą z nich i zobaczcie jakie atrakcje najbardziej odpowiadają Wam i Waszym dzieciom.

SPIS TREŚCI:

Przygoda w Parku Rozrywki Energylandia 

Pierwsza strefa to propozycja Parku Rozrywki dla najmłodszych gości. Stworzono dla nich bowiem Bajkolandię. Dzieci trafia do kolorowego i przyjaznego świata, w którym spotykają się z postaciami ulubionych bajek. Na maluchów czekają postaci z ulubionych kreskówek i filmów, a goście Energylandii będą mogli stac się kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub słodkimi zwierzątkami. Co znajdziemy s strefie dla najmłodszych? Karuzele, mini coastery, autka i samolociki. Tu także odpoczną rodzice. Przyjazne otoczenie sprzyja spędzaniu czasu z najmłodszymi członkami rodziny. Rodzice niemowląt znajdą także odpowiednio przygotowane miejsca do pielęgnacji dzieci.

Energylandia - strefa dla całej rodziny

Strefa familijna to kolejne miejsce Energylandii. Znajdziemy w niej atrakcje dla całych rodzin, na niektórych z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu  minimum 140 cm. Wymogi bezpieczeństwa są w Parku Rozrywki bardzo istotne. W tym sektorze dostępnych jest kilka rollercoasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej lub ścigając się na torze Moya Formuła Autodrom. Miejsce w sam raz dla ceniących rozrywkę bez zbytnich szaleństw.

Ekstremalne przeżycia w Parku Rozrywki Energylandia

To nie będzie propozycja dla wszystkich, a jedynie dla śmiałków, którzy gotowi są zmierzyć się z wysokością, prędkością i … własnym strachem. Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dostarczająca ogromne ilości adrenaliny, potężnej dawki radości i zabawy. A trzeba przyznać, że jest to zabawa ekstremalna, na najwyższych obrotach. Okazuje się, że odważnych i gotowych na prawdziwe wyzwania turystów jest bardzo wielu. Strefa ta cieszy się bowiem dużą popularnością. Co zatem mamy w ofercie? Co spowoduje, że serce będzie bić mocno i gwałtownie, a endorfiny i adrenalina osiągną ekstremalnie wysoki poziom?

Na odwiedzających Park Rozrywki czeka aż kilkanaście urządzeń, takich jak najszybsze i największe roller coastery, ogromne wahadło Aztec Swing, czy potężne 40-metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G! Ale to nie koniec atrakcji, aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Gwiazdą strefy ekstremalnej jest bezsprzecznie Mega Roller Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie w swojej kategorii.

Tuż za nim - Water Coaster Speed - światowy rekordzista wśród wodnych roller coasterów. Poznajcie bliżej Hyperiona. To kolos widoczny z daleka. Cechują go: ponad 80-metrowy spadek, wysokość 77 metrów, 85 stopni nachylenia przy spadku. Osiąga prędkość 142 km na godz. Oprócz tego tunel i wiele innych wrażeń. Water Coaster Speed to atrakcja zachwycająca przede wszystkim swoją potężną wysokością - ponad 60 metrów oraz prędkością osiąganą podczas fenomenalnego spadku w dół - 110 km/h! Szybkość, mocne wrażenie i ekstremalne przeżycia. Jeżeli to lubisz, ta strefa rozrywki jest dla ciebie idealna!

Energylandia czyli wodna zabawa

energylandia park rozrywki zator

Water Park to so strefa na której odwiedzający Energylandię poczują się jak na tropikalnej wyspie. Jest tu mnóstwo atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W skład Water Parku wchodzi Big Milk Water Park, Tropical Fun oraz Nowość 2021 Exotic Island. W strefie Big Milk Water Park można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, swobodnie zrelaksować się pod okiem ratowników. Woda jest czysta, a moc atrakcyjnych niespodzianek spodoba się dzieciom w każdym wieku.

Ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun to zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są też ekstremalne, takie jak zjeżdżalnia z zapadnią. Inne - spokojniejsze sprzęty i rozrywki sprzyjają rodzinnej zabawie. Nowa strefa Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, a zjeżdżalnia Exotic Fun po prostu nie ma sobie równych.  Do dyspozycji gości Parku Rozrywki przygotowano 150 pontonów oraz ogromną plażą z leżakami. To także strefa odpoczynku, wytchnienia i relaksu.

Goście Energylandii, jak to jest w naszym zwyczaju, dostęp do strefy wodnej mają w ramach jednego biletu wstępu. W strefie Tropical Fun funkcjonuje aż 14 zjeżdżalni oraz wijąca się wokół Rzeka. Exotic Island nowość 2021 to ogromny, wodny plac zabaw, wzbogacający obszar Water Parku. Czego w nim nie ma? Prawdziwy raj na egzotycznej wyspie i królestwo nieskrępowanej zabawy.

Mamy tu kompleks z 5 zjeżdżalniami wodnymi oraz liczne atrakcje - armatki wodne, koła młyńskie. Egzotyczne papużki, małpki i inni mieszkańcy tropikalnej dżungli z palmami figurkami, stanowią główny motyw tematyzacji tego kolorowego raju dla dzieci i dorosłych. Strefa wodna funkcjonuje głównie w okresie letnim, przy sprzyjającej pogodzie kiedy temperatura powietrza osiąga co najmniej 20 stopni Celsjusza.

Kolejka w Smoczym Grodzie czyli kraina fantasy w Energylandii

smoczy grod energylandia

Strefa Smoczy Gród to niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo „Wiedźmina”. Zatem, witajcie w tajemniczej bajce! Uliczki stylizowane są na średniowieczne, ruiny zamków. Ten kawałek Energylandii to niezwykła kraina fantasy. Smoczy Gród to piąta część parku, która powstała na obszarze 5 hektarów otaczając nowy roller coaster Zadra.

Jej główną atrakcją jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km na godzinę. Kolejka wznosi się na 63 metry wysokości, jej długość toru wynosi 1316 metry. Już zapiera nam dech w piersiach! Na najmłodszych naszych Gości czeka tutaj ekscytujący Roller Coaster Frida wraz z dedykowanym sklepem oraz szczególna kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabierze maluchy do magicznej krainy smoków. Łasuchy z pewnością ucieszą się z wizyty w lodziarni z najsmaczniejszymi lodami. Smoczy Gród to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków. Na gości czeka również Wonder Wheel. To wspaniałe urządzenie z 30 gondolami.

Aqualantis w Energylandii czyli wyspa pośrodku oceanu

Aqualantis energylandia

Aqualantis to 6 strefa Parku Rozrywki. Tu rządzi Abyssus, władca mórz. Opowieść o dziejach jego i jego krainy stanowi klucz do strefy Aqualantis. Jej mieszkańcy żyli dotychczas w doskonałej symbiozie z przyrodą i dającą im życie wodą. Harmonia panuje także w stosunkach z wielkim władcą Abyssusem. Jednak stopniowa zaczęli oddalać się od tradycji, a ich działania stały się złe. Podwodny władca postanowił zatopić ląd jednocześnie pochłaniając całe bogactwo zgromadzone przez wieki. Energylandia ponownie odkryła ten zaginiony świat i przywróciła do dzieciom i dorosłym.

Abyssus to główna atrakcja strefy Aqualantis. Zaprojektowany on został w tematyce stacji pomp dokładnie tam, gdzie kiedyś wznosiła się świątynia potężnego władcy mórz Abyssusa. Do przeszukiwania wciąż zatopionych części miasta używa się niewielkich łodzi. Dzieci mogą poczuć się jak poszukiwacze wodnych i podwodnych przygód. To naprawdę wciąga. Na pokładzie łodzi potężny władca oceanu nie zawaha się okazać swojego niezadowolenia i zsyła na dzielnych odkrywców ogromną falę szokową, także i ich próbując zesłać w głąb wirującego oceanu. Aqualantis to wodna kraina, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji, punkty gastronomiczne,  punkty do gier i zabaw, obejrzeć można również niezwykłe widowisko.

Co jeszcze robić w Energylandii? Kino, planetarium, smaczne jedzenie

kino energylandia

Energylandia proponuje dzieciom kolejne atrakcje. Można dostać zawrotu głowy! 28 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium. Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych atrakcji.

Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, lub podziwiać występy znakomitych artystów i akrobatów. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich, nie ma więc konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc. Pełna energii zabawa może być i z pewnością jest wyczerpująca. Goście, którzy poczują zmęczenie znajdą w Parku miejsce na odpoczynek i regenerację sił. Do dyspozycji turystów przygotowano kilkadziesiąt punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią oraz przysmakami. I starsi i młodsi znajdą coś dla siebie.

Energylandia bilet na wszystkie atrakcje

Jeden bilet upoważnia do korzystania ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Dzieci nie lubią jak zabawa się kończy, dlatego w Energylandii w Zatorze można spędzić cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji. Z pewnością nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy zechce tu wrócić. Bilet normalny kosztuje 159 zł, ulgowy – 109 zł. Za dzieci do lat 3 zapłacimy symboliczną złotówkę. W ofercie są też bilety dwudniowe, urodzinowe i inne propozycje. Warto zajrzeć na stronę internetową Energylandii i dowiedzieć się więcej.

Zabaw się w Energylandii

Energylandia wciąż zaskakuje, można ją odwiedzać wielokrotnie, bo podczas jednej wycieczki nie wystarczy sił, aby spróbować większej liczby atrakcji. Niezapomniana zabawa i radość na twarzach dzieci w każdym wieku - to tylko niektóre z powodów, dla których warto wybrać się do Zatoru. Park Rozrywki nie zapomina o najmłodszych, dostarcza także atrakcji miłośnikom mocnych wrażeń. Każdy znajdzie aktywność, która da mu mnóstwo radości.

Jeżeli pragniesz przeżyć chwilę pełną emocji i niezapomnianych wrażeń, Energylandia - Park Rozrywki w Zatorze w województwie małopolskim czeka właśnie na Ciebie! To nie tylko rodzinny park rozrywki, ale prawdziwe centrum rozrywki, które przyciąga rzesze odwiedzających. Energylandia to miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Oferta składa się z kilkadziesiąt atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych - zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych na obszarze 70 hektarów.

Każdy może doświadczyć czegoś wyjątkowego. A dla najbardziej odważnych przygotowany jest najszybszy roller coaster w Europie, gwarantujący dreszczyk emocji na najwyższym poziomie. Nie zwlekaj, odkryj świat pełen przygód w sercu Małopolski i przeżyj chwile, które zostaną z Tobą na zawsze!

GALERIA:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE – CO WARTO ZOBACZYĆ?

ATRAKCJE W ZAKOPANEM – CIEKAWE MIEJSCA I ATRAKCJE DLA DZIECI

PIENINY – ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Powiązane artykuły

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Atrakcje małopolski

Dom do góry nogami w Zakopanem

Dom do góry nogami w Zakopanem

Odwiedzając Małopolskę, a dokładniej sławne Zakopane, prócz wędrówek górskimi szlakami, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, spływy pontonowe, spływy pontonami pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy kajakowe i pontonowe Góral Ponton

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy Dunajcem - spływy flisackie w Pieninach, przełom dunajca, polski spływ

Przemierzając Dunajec tratwami flisackimi, przekonacie się o uroku Pienin. To najlepszy sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024