Atrakcje małopolski

Tatrzańskie Mini ZOO Zakopane - atrakcje dla dzieci

Tatrzańskie Mini ZOO Zakopane

Zakopane to miasto, które prześciga się w kolejnych atrakcjach turystycznych. Stolica polskich Tatr nie chce i nie jest jedynie bazą wypadową na górskie szlaki. Mnóstwo rozmaitych ofert przyciąga turystów nie tylko z Polski.

Jedną z polecanych atrakcji jest Tatrzańskie Mini ZOO. Najbardziej spodoba się dzieciom, ale dorośli też nie będą się nudzić. Stolica polskich Tatr to ulubione miejsce Polaków wybierających góry na rodzinne wczasy. Miejscowość położona u podnóża Tatr zapewnia niezapomniane widoki na góry.  Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to wspaniały i najlepszy punkt wypadowy w Tatry, świetne miejsce wypoczynku zwłaszcza aktywnego jak i wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zabierając dzieci na wakacje czy krótszy weekendowy wyjazd, warto przygotować się na różne ewentualności.

tarzańskie mini zoo - atrakcje zakopane

Gdy pogoda jest ładna, sprawa jest jasna - czas można wypełnić górskimi wędrówkami. Ale to także nie jest atrakcja dla wszystkich i nie na każdy dzień. Dzieci oczekują także innych rozrywek. Tutaj ich nie zabraknie, Zakopane to miasto, które ma bogatą ofertę turystyczną dla dzieci w każdym wieku. Wiadomo, że podróżowanie z dziecmi, choć daje wiele radości, może także przyprawić o ból głowy. Nie wszystkie atrakcje, które przypadną do gustu dorosłym, spodobają się maluchom. Co tu kryć, większość z nich może im się nie spodobać, inne będą zbyt męczące.

Zastanawiacie się być może nad wyjazdem do Zakopanego z rodziną i myślicie jak urozmaicić pobyt w tym mieście swoim pociechom? Mamy dla Was propozycję odwiedzin w Tatrzańskim Mini ZOO. To miejsce zachwyci młodszych i starszych. Daje gwarancję wesołego i pozytywnego spędzenia wolnego czasu. Dzieci uwielbiają kontakt ze zwierzętami. Jak zatem spełnić marzenie swojego dziecka, aby pobyt w Tatrach połączyć z tą ulubioną atrakcją? Odpowiedzią jest oczywiście Tatrzańskie Mini Zoo! To będą miłe chwile, które cała rodzina zapamięta na długo.

Witajcie w świecie zwierząt - Tatrzańskie ZOO

tatrzanskie mini zoo zakopane

Tatrzańskie Mini ZOO w Zakopanem znajduje się przy ul. Piłsudskiego K/26. Traficie tam bez trudu. Obiekt mieści się 600 metrów od Wielkiej Skoczni w kierunku Krupówek. ZOO jest otwarte cały rok, co jest ważną informacją dla turystów. Zatem można odwiedzić to miejsce nie tylko w wakacje czy w sezonie narciarskim. Dogodne są także godziny otwarcia: 10.00 - 20.00 (codziennie).

Wstęp do Mini ZOO kosztuje 40 zł ,w tym wszystkie atrakcje sezonowe. Dzieci do lat 3, Seniorzy 70+ mają 50% zniżki. Bilet upoważnia do wielokrotnego wejścia w ciągu dnia, co daje szansę powrotu do ogrodu w dowolnej chwili. Bawimy się bez ograniczeń czasowych i korzystamy ze wszystkich proponowanych atrakcji. W ZOO spotkamy się oko w oko ze zwierzetami, możliwy jest także bliski kontakt z nimi. Zwierzaki są na wyciągnięcie ręki!

Poznaj mieszkańców Mini ZOO Zakopane

tatrzanskie mini zoo zakopane

Kto zamieszkuje zakopiańskie Mini ZOO? Kogo poznamy odwiedzając to miejsce? Kozy małe i większe, owce, jelenie, muflony oraz alpaki tak lubiane przez najmłodszych. To jednak nie koniec, zwierząt jest tu znacznie więcej. Podczas pobytu w Zakopanem ogromną przyjemność sprawi dzieciom także wizyta w zagrodzie królików. Te urocze, puszyste i mięcutkie zwierzątka zachwycą wszystkich bez względu na wiek. W Mini ZOO mieszkają również świnki morskie oraz puchate kury. Na wizytę turystów czekają także mundżaki, kangury w tym jeden biały i osiołki. Ogród zamieszkują także kozice górskie i dziś już mało popularne nutrie. Dumnie puszą swoje ogony pawie, wyglądają pięknie i dostojnie.

Zobaczymy tu również koty, zebry i wiele innych zwierząt. Oprócz wspaniałego i wesołego spędzania wolnego czasu w Zakopanem, dzieci poznają wiele zwierząt. Będzie to taka przyjemna lekcja przyrody w miłych okolicznościach. I co najważniejsze, nie będzie kartkówki!

Ogród zoologiczny Zakopane, gdzie można karmić i przytulać

tatrzanskie mini zoo zakopane

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami to z całą pewnością ogromna zaleta tego miejsca. Co innego oglądanie przez szybę czy kraty, a co innego możliwość pogłaskania i przebywania razem. Zwierzęta można także karmić. Mięciutkie króliki i świnki morskie z pewnością ucieszą się z przyniesionych marchewek i kawałków kapusty. Kury zadowolą się ziarnami, a kozy i alpaki uwielbiają siano podawane wprost z ręki. Zwierzęta są łagodne i przyjaźnie nastawione do zwiedzających. Lubią przebywać w ich towarzystwie, a turyści bardzo sobie cenią kontakt z nimi. Zwłaszcza ci najmłodsi. Rodzice muszą się przygotować, że ich pociechy niekoniecznie będą zachwycone, gdy wizyta dobiegnie końca. Zarezerwujcie dużo czasu.

W Mini ZOO są jednak także miejsca, do których nie wolno wchodzić, o czym decydują przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Jest to wybieg osła, nutrii oraz kozic górskich. Poza tym spotkanie z turystami, zwłaszcza tymi małymi, to nie lada gratka dla samych zwierzaków. Kiedy tylko widzą gości, przybiegają z nadzieją na poczęstunek i najczęsciej go otrzymują. Karmienie zwierzaków to naprawdę duża frajda.

ZOO Zakopane - co w nim zobaczysz?

tatrzanskie mini zoo zakopane

Teren Mini ZOO w Zakopanem jest tak zaaranżowany, że zwierzęta chodzą wolno. Turyści mogą przechadzać się z nimi, dotykać je i głaskać. Ile to radości! Można swobodnie spacerować wśród zwierząt oraz jak wiadomo - karmić zwierzaki prowiantem dostępnym w kasie. Zwierzęta są łagodne i przyjaźnie nastawione do odwiedzających. Warto jeszcze wspomniec o aplakach. Zwierzęta te zrobiły się w ostatnim czasie bardzo popularne w Polsce. Dzieci wprost je uwielbiają. Skąd wzięła się ogromna popularność tych zwierząt? Są urocze, inteligentne i spokojne, niekiedy nawet nieśmiałe. Alpaki pochodzą z krajów Ameryki Południowej, ale już na dobre zadomowiły się  w Polsce. Należą do rodziny wielbłądowatych i są spokrewnione z lamami, wielbłądami i wikuniami.

Alpaki to zwierzęta stadne, dlatego potrzebują towarzystwa innych alpak, inaczej nie będą się prawidłowo rozwijać. Komunikują się ze sobą za pomocą postawy ciała, ruchów ogona i uszu oraz dźwięków - najczęściej delikatnego pomrukiwania. Fajnie tego posłuchać na żywo. Kontakt z alpakami jest bezpieczny, włókno alpaki jest miękkie, delikatne i ma właściwości hipoalergiczne (doskonałe dla alergików. Spotkanie i kontakt z tymi miłymi, mięciutkimi i towarzyskimi zwierzętami należą do bardzo przyjemnych. Alpaki z zakopiańskiego Mini ZOO zachwycą także dorosłych. A jakie cudowne zdjęcia można sobie zrobić z tymi przemiłymi zwierzętami!

Wyjątkowa atrakcja Zakopanego dla dzieci i całej rodziny

tatrzanskie mini zoo zakopane

Ogladanie zwierząt, karmienie ich i przebywanie w ich towarzystwie to niejedyne (choć wspaniałe i najwazniejsze) atrakcje Mini ZOO w Zakopanem. Do dyspozycji gości przygotowany został plac zabaw, dmuchańce, bungee oraz inne urządzenia do radosnej i nieskrępowanej zabawy. Głodni mogą posilić się na stoiskach z małą gastronomią. Internauci, którzy gościli w Mini ZOO chętnie dzielą się opiniami o tym miejscu. Oto niektóre z nich:

- Obowiązkowe miejsce do odwiedzanie jeśli kochacie zwierzęta lub podróżujecie z małymi dziećmi. Po zakupieniu specjalnego pokarmu można karmić zwierzęta a zima podjeżdżać na pontonach ze sztucznej górki. Bardzo miło spędzony czas, dziękujemy właścicielom.

- Fajne miejsce ze zwierzatkami. Dzieci znajda rowniez tu rozrywke dla siebie. Mozna karmic zwierzątka i oczywiście je głaskać. Nooo oprócz zebry która gryzie. Miejsce jak najbardziej polecam.

- Wspaniałe miejsce do odwiedzenia z dzieciakami. Oprócz zwierząt atrakcją jest ślizgawka z opon. Pani, która zarządza obiektem – po prostu wspaniała i przemiła osoba. Właścicielowi obiektu można tylko pozazdrościć takiego personelu. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia za rok?!!

- Miejsce jest rewelacyjne. Dzieciaki bardzo zadowolone. Napewno jest to atrakcja, którą warto zobaczyć. Pozdrawiamy serdecznie dzieciaki z Katowic.

- Super miejsce dla rodzin z dziećmi. Cena biletu jest na cały dzień i to jest super można wchodzić i wychodzić zwierzęta w zoo są oswojone i towarzyskie. Ogrom atrakcji dla dzieci piaskownica ślizgawka na po tonach tor przeszkód piaskownica. Jestem bardzo i to bardzo zadowolony tak samo jak i moje dzieci.

Godziny otwarcia i cennik

Godziny otwarcia Tatrzańskiego Mini ZOO - odwiedzicie atrakcje siedem dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 20:00. Płatność tylko gotówką (karma dla zwierząt po dodatkowej opłacie). Dużym atutem jest darmowy parking dla odwiedzających.

 

Powiązane artykuły

Kino 7D

Poczuj wszystkimi zmysłami, daj się porwać przygodzie.

Zakopane, małopolskie

515 837 855

Iluzja Park

W tym miejscu najlepiej przekonacie się na czym polega… iluzja. Wierzyć swoim oczom czy zdać się na rozum…?

Zakopane, małopolskie

506 278 860

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Największa papugarnia w województwie małopolskim. Poznacie tu 70 egzotycznych papug czeka na wspólną zabawę.

Zakopane, małopolskie

518 140 635

Myszogród

Uważasz, że ponieważ znasz Zakopane, to nic Cię już nie zaskoczy? Już teraz odwiedź Myszogród!

Zakopane, małopolskie

500 656 584

Podwodny Świat Zakopane

Największe w Polsce akwanarium, w którym znajdują się wszystkie gatunki słodkowodne spotykane w polskich wodach rozszerzone o strefę Amazonii.

Zakopane, małopolskie

884 977 428

Illusion house

To miejsce umożliwi Wam przeżycie i doznanie magii iluzji optycznych i obrazów 3D, które zagłębią się w Waszym umyśle i poruszą wyobraźnię.

Zakopane, małopolskie

508 150 844

Game Planet

Zakopane, małopolskie

690 919 121

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Atrakcje małopolski

Dom do góry nogami w Zakopanem

Dom do góry nogami w Zakopanem

Odwiedzając Małopolskę, a dokładniej sławne Zakopane, prócz wędrówek górskimi szlakami, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, spływy pontonowe, spływy pontonami pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy kajakowe i pontonowe Góral Ponton

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy Dunajcem - spływy flisackie w Pieninach, przełom dunajca, polski spływ

Przemierzając Dunajec tratwami flisackimi, przekonacie się o uroku Pienin. To najlepszy sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad