Miasta województwa opolskiego

Głuchołazy - poznaj atrakcje

Głuchołazy - poznaj atrakcje

Głuchołazy to niewątpliwie jedno z najbardziej uroczych miast na Opolszczyźnie.

Głuchołazy - poznaj atrakcje miasta

Lokalizacja Głuchołaz jest niesamowicie malownicza. Miasto otaczają Góry Opawskie, Przegórza Paczkowskie i Płaskowyż Głubczycki. Miasto od lat jest perełką turystyczną na mapie Opolszczyzny. Nic więc dziwnego, że co roku odwiedza je wielu turystów zachłysniętych urokiem i niepowtarzalnym klimatem. 

Jeśli mowa o atrakcjach turystycznych, należy zacząć od zabytków, które otaczają miasto. Spore wrażenie robi szachownicowy układ urbanistyczny miasta z czasów jego XIII-wiecznej lokacji. Układ ten tworzy prostokątny rynek i dziesięć wybiegających z niego ulic. Podróżując zwróćcie uwagę również na Wieżę Bramy Górnej czy resztki murów obronnych miasta. Warto także odwiedzić Kościół św. Warzyńca oraz Park Zdrojowy i Wieżę Widokową na Biskupiej Kopie.

Co warto zobaczyć w Głuchołazach?

Wieża Bramy Górniej w Głuchołazach

3wieza3

Wieża Bramy Górnej obecnie stanowi wieżę widokową, która bezpłatnie udostępniana jest do zwiedzania turystom. Rozciąga się z niej przepiękny widok nie tylko na panoramę miasta ale również na Góry Opawskie.

Park zdrojowy

parkzdrojowyglucholazy

Park znajduje się na zboczach Przedniej Kopy w południowej części Miasta. Odnowiony został na początku XXI wieku i po dziś dzień jest chętnie odwiedzanym punktem w mieście. Bogata roślinność, alejki spacerowe a także potok w którym turyści chętnie zanurzają nogi - to uroki tego uzdrowiskowego miasteczka.

Kościół św. Wawrzyńca

kosciol

Kościół Św. Wawrzyńca pochodzi z 1285 roku. Świątynia została prawdopodobnie postawiona przez pierwszych osadników około 1250 roku. Kościół parafialny wybudowany zaś został w 1729 roku w stylu barokowym i jest złożony z dwóch wież. Znaleźć tu możemy także elementy wczesnogotyckie. Kościół jest otwarty dla zwiedzających praktycznie przez cały rok oprócz dni świątecznych. 

Kompleks rekreacyjny "Nad Białką"

nadbialka

Kompleks rekreacyjny "Nad Białką" w Głuchołazach to miejsce, gdzie na blisko 3ha terenu stworzono nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Najważniejszą częścią obiektu jest duży basen rekreacyjny z wyznaczoną częścią pływcką - 4 tory o długości 25 metrów. Z dużą starannością przygotowano również część rekreacyjną, gdzie zadbano również o wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Na najmłodszych czeka duży brodzik ze zjeżdżalnią "Słonik". To jednak nie koniec atrakcji - w skład kompleksu wchodzi jeszcze duży plac zabaw dla dzieci oraz boiska piaskowe, zarówno do piłki siatkowej oraz piłki nożnej.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

ODKRYJ ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

TOP 14 ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

FABRYKA ROBOTÓW W MOSZNEJ

Powiązane artykuły