Miasta województwa opolskiego

Opole - atrakcje turystyczne miasta

Opole - atrakcje

Opole to stolica województwa Opolskiego, która z pewnością zasługuje na uwagę każdego turysty przybywającego na Opolszczyznę.

Poznaj Opole i jego atrakcje turystyczne

Podróżujecie po Opolszczyźnie? Odwiedźcie Opole! To miasto przepełnione niesamowitymi miejscami: zabytkami, muzeami oraz atrakcjami turystycznymi. Zabierzemy Was w podróż po opolskim rynku, odkryjecie niesamowitą Opolską Wenecję, pospacerujecie wyspą bolko, a także odwiedzicie Wieżę Piastowską czy opolskie ZOO. Atrakcji jest całe mnóstwo, a to tylko niektóre z nich.

Jesteście gotowi na więcej? Podróż rozpoczynamy na opolskim rynku. To właśnie tutaj tętni życie tego miasta - kawiarnie, puby, restauracje. W słoneczne dni można zasiąść tu na ogródkach i podziwiać urocze kamieniczki oraz opolski ratusz.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE OPOLA

Wieża Piastowska w Opolu 

atrakcja dla dzieci naniepogode

wieza piastowska

Wieża Piastowska w Opolu to pozostałość po istniejącym niegdyś Zamku Piastowskim, który zlokalizowany był na odrzańskiej wyspie Pasiece. Wieża należy do jednych z najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego. 

Obecnie, wieża mierzy 35 metrów i jest dostępna dla turystów. Zwiedzanie odbywa sie co pół godziny i trwa około 40 min. Warto się tu wybrać, ponieważ prócz ciekawych opowieści przewodnika, czeka tu na Was jeszcze pokaz multimedialny oraz niesamowite widoki na Opole i okolicę.

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Górny w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

zamek gorny opole

Zamek Górny to atrakcja na mapie Opola, która oddana dla turystów została całkiem niedawno, bo w 2018 roku. Tak naprawdę do zwiedzania oddano ostatni zachowany element Zamku Górnego, niemniej warto odwiedzić to miejsce, ponieważ podczas 40 minutowego zwiedzania z przewodnikiem, poznacie wiele ciekawych faktów historycznych. 

Z dostępnych informacji wynika, że zamek budowany został w latach 1382-1387. Na przestrzeni setek lat, musiały dziać się w jego murach niesamowite historie... 

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Park Linowy KanYon w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

park linowy kanyon

Park linowy KanYon zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Przygotowany został w najwyższą starannością, aby dostarczyć Wam doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach - linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych.

bilety
 Kliknij i sprawdź

Więcej dowiecie się Tutaj.

Hoplandia w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

hoplandia

Hoplandia to jeden z największych obiektów na Opolszczyźnie, który posiada trzy klimatyzowane sale o łącznej powierzchni 1200m2, z niepowtarzalnymi atrakcjami dmuchanymi, trampolinami, basenem z gąbkami. Dodatkowo, sala z ponad 20 automatami do gier zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

bilety
 pn-pt 32,00 zł/2h (dziecko), so-nd 38,00 zł/2h (dziecko)

Więcej dowiecie się Tutaj.

Statek Opolanin

atrakcja dla dzieci

statek opolanin

W Opolu czekają na Was również rejsy wycieczkowe statkiem Opolanin po rzece Odrze. Rejs trwa 45 minut i podczas podróży można zobaczyć wiele ciekawych zabytków Opola, które z perspektywy Odry wydajś się być bardziej urokliwe. Ze statku podziwiać można m.in. Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską czy kościół Franciszkanów. 

Przystań: od strony miasta (ul. Odrowążów) oraz przystań od strony ZOO (Wyspa Bolko, zatoczka przy "Pagaj Pub")

Więcej dowiecie się tutaj: tel. +48 693 132 333

ZOO Opole

atrakcja dla dzieci 

FD8A6666

bilety
 27,00 zł/normalny, 18,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Muzeum Wsi Opolskiej

atrakcja dla dzieci 

muzeum wsi opolskiej2

Więcej dowiecie się Tutaj.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Booking. com - jak rezerwować nocleg?

Odkryj z nami zabytki Opolszczyzny

Aktywnie na Opolszczyźnie - poznaj atrakcje

Powiązane artykuły