Atrakcje województwa pomorskiego

Uroki województwa pomorskiego

Uroki województwa Pomorskiego

Co warto zobaczyć w Pomorskim? Jakie atrakcje czekają na Was nad morzem? A może planujecie odkryć Kaszuby?

Pomorskie - co warto zobaczyć?

Każdego roku stajemy przed dylematem: w góry czy nad morze? Województwo pomorskie kojarzy nam się przede wszystkim z Trójmiastem, czyli Gdańskiem, Gdynia i Sopotem. To niewątpliwie Niesamowite miejsca, skrywające dziesiątki możliwości spędzania wolnego czasu.

Warto jednak pamiętać, że pomorskie to nie tylko piasek i woda, to również tak ważne miejsca jak Malbork, Kwidzyn czy Sztum, w których możemy podziwiać monumentalne, średniowieczne warownie.

Ustka, Łeba, Chałupy czy Hel

92740100 m

Niemniej jednak większości z nas środkowe pomorze kojarzy się z tak kultowymi miejscowościami jak Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Chałupy czy Hel. To oczywiście nadmorskie kurorty, które kuszą nas czystymi plażami, nieskrępowanym dostępem do morza bałtyckiego oraz wieloma atrakcjami turystycznymi, takimi jak helskie Fokarium czy latarnie morskie w Krynicy Morskiej, Stilo, Jastarni i w Helu.

unityline wycieczki promem

Kaszuby

kaszuby

Mówiąc o pomorzu nie sposób nie wspomnieć o Kaszubach – Niesamowicie malowniczym regionie zamieszkiwanym przez autochtonicznych mieszkańców pomorza, posługujących się językiem kaszubskim, który ma od 2005 roku statut języka regionalnego.

PARKI NARODOWE W POMORSKIM

Pamiętajmy, że pomorze to nie tylko linia brzegowa Bałtyku. Odnajdziemy tu tak przepiękne miasta jak Słupsk, Bytów, Tczew czy Starogard Gdański. Nie możemy pominąć również atrakcji krajobrazowych do których niewątpliwie zalicza się Park Narodowy Borów Tucholskich, Słowiński Park Narodowy, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Dlaczego warto wybrać pomorskie?

Nie ma wątpliwości, że wybierając pomorze środkowe będziecie doskonale się bawić. Miłośnicy leniuchowania mają do dyspozycji dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż oraz słońce powalające na błogi wypoczynek. Dla aktywnych przygotowano setki kilometrów ścieżek rowerowych, możliwość uprawiania wszelakich sportów wodnych czy przechadzek nad morzem, które pozwolą zregenerować siły i nabrać energii do dalszego działania.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Pomorskie - odkrywaj z nami

Poznaj pomorskie!

Poznaj pomorskie!

Województwo pomorskie jest najdalej wysuniętym na północ województwem Polski. 316 km linii brzegowej nad Bałtykiem jest głównym czynnikiem sprawiającym, że pomorskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się...

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby to nie tylko nadmorskie miejscowości i popularne kurorty. To region z własną kulturą i językiem, obfitujący w ciekawe miejsca, piękną przyrodę, zabytki i obiekty sztuki ludowej oraz związane z...

Pomorskie - atrakcje dla dzieci

Pomorskie - atrakcje dla dzieci. Co warto zobaczyć w pomorskim z dziećmi?

Województwo pomorskie to wręcz wymarzone miejsce na urlop z dziećmi. Obecność Bałtyku i piękne, piaszczyste plaże to dopiero początek atrakcji, które chętnie odwiedzane są także z dziećmi.

Atrakcje

Uroki województwa Pomorskiego

Uroki województwa pomorskiego

Co warto zobaczyć w Pomorskim? Jakie atrakcje czekają na Was nad morzem? A może planujecie odkryć Kaszuby?

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

W Pomorskim warto spędzić wakacje z dziećmi. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko. Są atrakcje turystyczne dla zwiedzających w każdym wieku, ale są także dedykowane specjalnie dzieciom.

Pomorskie atrakcje dla dzieci

Poznaj 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

Kto ma dzieci, ten wie, że zorganizowanie im czasu na wakacjach nie należy do łatwych zajęć. Na Pomorzu jest mnóstwo różnorakich atrakcji, a największą z nich są oczywiście morze i...

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad