Atrakcje województwa pomorskiego

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

W Pomorskim warto spędzić wakacje z dziećmi. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko. Są atrakcje turystyczne dla zwiedzających w każdym wieku, ale są także dedykowane specjalnie dzieciom.

Atrakcje dla dzieci w Pomorskim

Poza plażowaniem, spacerami plażą, jedzeniem gofrów i kąpielami w Bałtyku, na Pomorzu znajdziemy wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Podróżowanie i zwiedzanie z dziećmi ma swoje zalety, jaką jest radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu i ich uśmiech, gdy spędzają go ciekawie, ale ma również swoje wady - dzieci szybko się nudzą i potrzebują nowych atrakcji. Przedstawiamy propozycje 25 atrakcji dla dzieci. Są one bardzo zróznicowane, bo po pierwsze - dzieci są w róznym wieku i potrzebują różnych przyjemnosci, po drugie - oferta obejmuje akrakcje przyrodnicze, propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu, sale zabaw, muzea i budowle, które spodobają się dzieciom. Nie zabraknie też miejsc, w których dzieci będą mogły przebywać blisko zwierząt.

1.Fokarium na Helu

To atrakcja wyjątkowa, rodzinna, dająca dużo radości dzieciom w każdym wieku. Miejsce, w którym ratuje się foki z Bałtyku, dba o nie, bada i pokazuje zwiedzającym życie tych cudownych ssakow. Cudowne foki, możliwość przebywania w ich towarzystwie to prawdziwa radość. Atrakcją przyciągającą rzesze turystów jest trening medyczny połączony z karmieniem fok. To nie lada atrakcja, bo udział w treningu to niesamowite przeżycie. Każdemu pojawi się uśmiech i zachwyt na buzi jak na odpowiednie komendy foki będą rozdawać buziaki, machać płetwą czy puszczać bulki pod wodą. Obejrzenie foki na pływającej platformie czy aportującej zabawki wprawi w zachwyt każdego odwiedzającego fokarium.

2. Park Ewolucji Sławutówko

Park Ewolucji w miejscowości Sławutówko na Kaszubach to miejsce dla rodzin, atrakcja na wakacje z dziećmi. Dostarczy niezapomnianych emocji pośród jurajskiej przyrody. Wszak dzieci kochają dinozaury! Zwiedzanie zaczyna się w Kinie Prehistorycznym, niemal 4,5 miliarda lat wstecz. Interaktywny dinozaur przedstawia narodziny naszej planety oraz historię powstania życia na Ziemi, udajemy się w podwodną podróż batyskafem. Ogromny ekran przenosi widza do innego wymiaru, sprawiając wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Kolejną jest park makiet prehistorycznych zwierząt. Prehistoryczny świat jest niezwykle ciekawy.

3. Centrum Hevelianum w Gdańsku.

Na terenie XIX-wiecznego fortu obronnego funkcjonuje nowoczesne centrum nauki, w którym korzystając z interaktywnych, multimedialnych wystaw, dzieci mogą zgłębiać tajniki wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, biologi, historii doskonale się przy tym bawiąc. Na terenie obejmującym ponad 20 hektarów znajduje się także park ze ścieżkami edukacyjnymi, dwa punkty widokowe i wiele innych atrakcji. Nauka jest ciekawa, miejsce godne polecenia dla dzieci w każdym wieku.

4. Dino Park w Malborku.

Powierzchnia 4,5-hektarowego parku mieści różne atrakcje: kino 5D, muzeum skamieniałości, plac zabaw dla dzieci, aleję edukacyjną z 40 ogromnymi dinozaurami oraz mini ZOO. Tu nie można się nudzić! W Malborku rodziny z dziećmi mogą wybrać się także do Jumpy Parku, gdzie znajduje się kompleks wspinaczkowy „Himalaje w Malborku”. Można zdobyć wszystkie 14 ośmiotysięczników. Wspinający się sami decydują którędy i z jaką trudnością chcą iść na Mount Everest czy K2. Dla młodszych dzieci są dmuchańce, strzelnice (paintball, łuk, karabinek), place zabaw.

5. Statki w Gdyni - ORP „Błyskawica” i „Dar Pomorza”. ORP „Błyskawica”

Zachwyci dzieci i dorosłych, pasjonatów historii i poszukiwaczy przygód. Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” to miejsce, które w Gdyni trzeba i warto zobaczyć. Cumuje przy Molo Południowym i jest odwiedzany przez rzesze turystów. Pod pokładem, gdzie mieści się wystawa muzealna, oglądać można przyznany jednostce Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari, uzbrojenie artyleryjskie i broń podwodną (na pokładzie) oraz przedziały maszynowo-kotłowe i wystawy historyczne ulokowane wewnątrz okrętu. Nie można zapomnieć także o zwiedzaniu Daru Pomorza.

6. Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.

Spotka Was tam nauka, zabawa i przygoda w jednym! Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne. Pierwsza z nich, Hyrdroświat zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata, druga - Drzewo Życia skupia się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Trzecia - Niewidoczne Siły - pokaże tajemnice wszechświata, a czwarta Akcja - Człowiek to wyprawa w głąb ludzkiego ciała.

7. Papugarnia w Gdańsku.

Na dzieci czeka tu 70 gatunków tych pięknych, kolorowych ptaków. Są dosłownie w zasięgu ręki, latają pona głowami, można je pogłaskać i nakarmić. To świetna rozrywka, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Warto odwiedzić to barwne miejsce. Polecamy na wakacje nad Bałtykiem.

8. Dolina Charlotty

To obszar rekreacyjno-wypoczynkowy, znajdujący się obok wsi Gałęzinowo nad jeziorem Zamełowskim. Dzieci z pewnością zainteresuje ZOO Charlotta, czy organizowane jazdy konne. Można tu również łowić ryby, spacerować czy pływać rowerami wodnymi. Ogród zoologiczny w Dolinie Charlotty to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Spotkać tu można przedstawicieli licznych gatunków królestwa zwierząt oraz bohaterów uwielbianych bajek (Kraina Bajek jest częścią ZOO), których rzeźbione postaci i ich fantastyczne domki umiejscowiono w niezwykłej scenerii.

9. Muzeum Chleba w Ustce.

Jedną z niewątpliwych atrakcji turystycznych Ustki, która zachwyci dużych i małych turystów, jest Muzeum Chleba. To prawdziwa i przedziwna podróż w czasie! W tym miejscu zebrano ponad dwa tysiące eksponatów, w tym osobistych pamiątek znanych usteckich piekarzy, związanych z wypiekiem chleba. Świetne miejsce dla dzieci, edukacja i przygoda w jednym!

10. AmberSky w Gdańsku.

Koło widokowe, świetna przygoda dla starszych dzieci! Koło widokowe to zupełnie nowa jakość i atrakcja turystyczna stolicy Pomorza. Ogromny diabelski młyn umożliwia połączone z dreszczykiem emocji doświadczenie uroków Gdańska, spojrzenie na Starówkę, gdański bursztynowy stadion, stocznię z zabytkowymi już żurawiami, wzgórza morenowe, a nawet odległy Hel z zupełnie innej perspektywy.

11. Akwarium Gdyńskie.

W kilkudziesięciu ogromnych akwariach oglądać można ponad dwieście gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. W sali z ekspozycją muzealną w czytelny sposób objaśniono zagadnienia związane z życiem pod wodą. Dzieci nie będą się nudziły. Znajdują się tu unikatowe egzemplarze ogromnych żółwi wodnych czy jesiotra oraz łatwo przyswajalne ciekawostki na temat rekinów czy płaszczek, zachwyca bogactwo wodnego i wodno-lądowego życia. Akwaria są duże, przypominają warunki naturalne życia zwierząt.

12. Gdański Ogród Zoologiczny.

W ZOO Gdańsk żyje ponad 1112 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków: lwy angolskie, gepardy, tygrysy, pantery, słonie, żyrafy, zebry, surykatki, jaki, małpy, kajman szerokopyski, krokodyle, hipopotamy karłowate, tapiry, kapibary, najliczniejsza w kraju rodzina pingwinów tońców, kondory wielkie, a także jedyne w Polsce orangutany. Dzieci będą zachwycone!

13. Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

W dwóch stodołach oraz oborze urządzono multimedialne wystawy etnograficzne obrazujące historię i kulturę wiejską Pomorza, m.in.: ciesielkę pomorską, stolarstwo, podania i legendy oraz tkactwo. Wystawy oddziałują na wyobraźnię pobudzaną przez wiele zmysłów. Taka wycieczka w przeszłość to doskonała atrakcja dla dzieci.

14. Skansen archeologiczny (Grodzisko) w Sopocie.

Powrót do przeszłości. Niegdyś ten teren stanowił osadę obronną (gród), obecnie skansen jest pozostałością po grodzie i pełni funkcję edukacyjną. W swoich zasobach posiada chaty, bramę i ogrodzenie z drewnianych pali, które są rekonstrukcją znalezionych w tym miejscu reliktów. Na terenie skansenu znajduje się pawilon wystawienniczo edukacyjny, który popularyzuje wiedzę z życia wczesnego średniowiecza.

15. Centrum Promocji Rybołówstwa we Władysławowie

To miejsce w którym dowiemy się wszystkiego o połowach morskich. Ekspozycja jest w znacznej mierze oparta na urządzeniach multimedialnych, co z pewnością spodoba się dzieciom. Odkryją wiele ciekawostek i zobaczą wspaniałe okazy za pomocą nowoczesnych technologii.

16. Zamek Krzyżacki w Malborku

To najbardziej znany zabytek na Żuławach i wspaniała atrakcja turystyczna dla dzieci, które poczują się jakby cofnęły się w czasie. Jeden z największych na świecie zamków, jakie przetrwały do naszych czasów. Jest to arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej średniowiecza. Zajmuje powierzchnię 21 hektarów. Malbork koniecznie trzeba zobaczyć!

17. Skansen we Wdzydzach Kiszewskich.

Tu także można cofnąć się w czasie i zobaczyć dawną pomorską wieś. Na terenie najstarszego w Polsce skansenu we Wdzydzach Kiszewskich zebrano wiele obiektów historycznych. Kolekcja rozmieszczona nad brzegiem jeziora Gołuń, zawiera dziesiątki chałup, dwory, szkołę z końca XIX wieku oraz karczmy, kościół i wiele innych budowli. Znajdziemy tu stary, drewniany kościół pochodzący z miejscowości Charzykowy czy w pełni wyposażoną szkołę wiejską.

18. Loopy’s World w Gdańsku.

To ogromna sala zabaw. Dla dzieci w wieku 1 - 13 lat, gdzie mogą hasać w labiryntach, na zjeżdżalniach, trampolinach, ścigać się na torze samochodowym lub wsiąść do kolorowego pociągu na powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych znajduje się Centrum Rozrywki, największe i najlepiej wyposażone w Polsce. Świat bajecznie kolorowych zjeżdżalni, trampoliny dla miłośników skoków, wspinaczkowe ścianki boiska do różnych gier.

19. Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności

To bardzo nowoczesny plac zabaw dla dzieci, zajmujący powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych. Tu można zostawić dziecko pod opieką animatorów. Dużą frajdę sprawia podłoga zmieniająca się w morze pełne ryb.

20. Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Tutaj jest jedyny w Polsce dom w którym spacerując chodzi się po suficie, podłogę mając nad głową. Słynny „dom do góry nogami” to niejedyna atrakcja, jest ich znacznie więcej i każdy znajdzie dla siebie i dla swoich dzieci interesujących doznań.

21. Bunkry Bluchera w Ustce.

Przygoda i poznawanie niezwykłych miejsc – to czeka dzieci w miejscu, gdzie mieściły się niemieckie bunkrów z lat trzydziestych XX wieku, wykorzystywanych w czasie II wojny światowej.Bunkry pełnią funkcję muzeum i są wykorzystywane do propagowania historii II wojny światowej. Wśród eksponatów można znaleźć dioramy, umundurowanie oraz uzbrojenie z tamtego okresu, a także zdjęcia i filmy.

22. Słowiński Park Narodowy.

Unikatowe miejsce, które zachwyci dzieci i dorosłych. Ogromne, wspaniałe wydmy, pustynny krajobraz, dzikie plaże i cudowna przyroda na długo pozostaną w pamięci dzieci.

23. Rejsy statkiem w Gdańsku.

Dzieci to uwielbiają! Przy Baszcie Łabędź w czasie wakacji mają swój przystanek tramwaje wodne oraz piracki statek wycieczkowy. Kolejna atrakcja turystyczna, która spodoba się także dzieciom - rejs statkiem. Możliwości jest wiele. Można pływać zabytkową łodzią, statkiem pirackim. Można zobaczyć miasto z innej perspektywy.

24. Kaszubski Park Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniaturowych budowli z Polski, Kaszub i świata. Wszystkie obiekty wykonane w skali 1:25, a podziwiać można m.in.: Statuę Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinksa czy Krzywą Wieżę z Pizy.

25. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Dzieci uwielbiają pociągi. Skansen kolejowy ustanowiono na terenie zlikwidowanej lokomotywowni. Zgromadzono tu parowozy, lokomotywy, łącznie 52 różne pojazdy szynowe w tym wiele unikatów.

Czy w Pomorskim znajdziemy atrakcje turystyczne dla dzieci?

Oczywiście, pamiętajmy bowiem, że Pomorskie to nie tylko nadmorskie kurorty i plaże, to również bogactwo przyrodnicze i kulturowe Kaszub, Trójmiasto, Ziemia Słupska, Bory Tucholskie, Kociewie, Żuławy i Powiśle. Każdy region oferuje coś specjalnego na spędzenie wakacji z dziećmi. Odkryjmy zatem wakacje z dziećmi nad Bałtykiem i w Pomorskim.

 

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Pomorskie - odkrywaj z nami

Poznaj pomorskie!

Poznaj pomorskie!

Województwo pomorskie jest najdalej wysuniętym na północ województwem Polski. 316 km linii brzegowej nad Bałtykiem jest głównym czynnikiem sprawiającym, że pomorskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się...

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby to nie tylko nadmorskie miejscowości i popularne kurorty. To region z własną kulturą i językiem, obfitujący w ciekawe miejsca, piękną przyrodę, zabytki i obiekty sztuki ludowej oraz związane z...

Pomorskie - atrakcje dla dzieci

Pomorskie - atrakcje dla dzieci. Co warto zobaczyć w pomorskim z dziećmi?

Województwo pomorskie to wręcz wymarzone miejsce na urlop z dziećmi. Obecność Bałtyku i piękne, piaszczyste plaże to dopiero początek atrakcji, które chętnie odwiedzane są także z dziećmi.

Atrakcje

Uroki województwa Pomorskiego

Uroki województwa pomorskiego

Co warto zobaczyć w Pomorskim? Jakie atrakcje czekają na Was nad morzem? A może planujecie odkryć Kaszuby?

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

TOP 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

W Pomorskim warto spędzić wakacje z dziećmi. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko. Są atrakcje turystyczne dla zwiedzających w każdym wieku, ale są także dedykowane specjalnie dzieciom.

Pomorskie atrakcje dla dzieci

Poznaj 25 atrakcji dla dzieci w Pomorskim

Kto ma dzieci, ten wie, że zorganizowanie im czasu na wakacjach nie należy do łatwych zajęć. Na Pomorzu jest mnóstwo różnorakich atrakcji, a największą z nich są oczywiście morze i...

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad