Blog - kategoria ogólna

Ciekawe artykuły na temat atrakcji turystycznych na terenie Polski

Silesia and Opole region - tourist attractions

Silesia and Opole region - tourist attractions

Silesia and Opole are two regions in Poland that impress not only with their beautiful landscapes, but also with their rich history and unusual tourist attractions. Anyone planning to visit these areas will find something of interest, from industrial monuments to magnificent castles to modern interactive museums. Below are some places that are definitely worth a visit.

Podziemne Trasy Turystyczne w Polsce

TOP 5 Podziemnych Tras Turystycznych w Polsce

Kto choć raz miał okazję przemierzyć podziemną trasę turystyczną ten wie, jak niesamowitą i pełną wrażeń przygodą jest ten rodzaj turystyki.

parki rozrywki, park rozrywki, parki rozrywki w polsce, rodzinne parki, atrakcje dla dzieci

Parki Rozrywki w Polsce - ranking rodzinnych parków i ich atrakcji. Rozrywki dla dzieci 2024

Parki Rodzinnej Rozrywki – to właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym artykule. Rodzice często zadają sobie pytanie, gdzie warto zabrać dzieci, aby dostarczyć im zabawy i niezapomnianych przeżyć.

TOP 5 - niebanalne muzea

TOP 5 - niebanalne muzea warte odwiedzenia

Podróżując po Polsce mieliśmy okazję natknąć się na wiele ciekawych miejsc, które mocno zapadły w naszą pamięć. Na co dzień rzadko odwiedzamy muzea Mnogość muzeów w naszym kraju sprawia, że ciężko wybrać te najbardziej interesujące.

dolny śląsk atrakcje turystyczne dolny śląsk atrakcje dla dzieci karkonosze atrakcje ziemia kłodzka atrakcje, karpacz atrakcje, wałbrzych atrakcje, wrocław atrakcje, wakacje na dolnym śląsku, wakacje w polsce

Dolny Śląsk - co warto zobaczyć? Najlepsze atrakcje turystyczne 2024

Dolny Śląsk warty odkrywania! Poznaj najciekawsze regiony - Wrocław, Karkonosze, Ziemia Kłodzka, Ziemia Wałbrzyska, Góry Sowie, Ziemia Ząbkowicka. Co warto tu zobaczyć?

Wrocław atrakcje turystyczneWrocław zabytkiWrocław ostrów tumskiweekend we WrocławiuWrocław na weekendkatedra wrocław

Odkryj zabytkowe budowle Wrocławia

Miłośnikom zabytków zarówno świeckich, jak i sakralnych, Wrocław z całą pewnością przypadnie do gustu.

Karkonosze atrakcje turystyczneKarpacz atrakcje turystyczneKarkonosze atrakcje dla dzieciKarpacz atrakcje dla dzieciwakacje w górachwakacje w polscegdzie na weekend góry

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które musisz zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

wieże widokowe ziemia kłodzkapunkty widokowe ziemia kłodzkaCzarna Góra – wieża widokowaTrójmorski Wierch – wieża widokowaCzernica – wieża widokowaWielka Sowa – wieża widokowaKalenica – wieża widokowaBorówka – wieża widokowaWłodzicka Góra – wieża widokowaGóra Wszystkich Świętych – wieża widokowaGóra Świętej Anny – wieża widokowaSuszyna – wieża widokowaSzyndzielna – wieża widokowaKłodzka Góra – wieża widokowaGóra Guzowata – taras widokowyJagodna – wieża widokowa

Punkty i wieże widokowe - 14 miejsc na Ziemi Kłodzkiej

Coraz popularniejsze wśród turystów staje się zdobywanie wież i punktów widokowych. Dlaczego warto odwiedzać te miejsca? Przeczytajcie.

25 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na Dolnym Śląsku

TOP 27 pomysłów na Dzień Dziecka [Dolny Śląsk i Śląsk]

Na ten wyjątkowy dzień dzieciaki czekają cały rok! Dzień Dziecka już za kilka dni, a my przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, jak sprawić aby ten dzień był niezapominany!

50 pomysłów na wycieczkę szkolną

50 pomysłów na wycieczkę szkolną - Informator Turystyczny dla szkół

Gotowi na przygodę? Zabierzemy Was w podróż po najciekawszych atrakcjach turystycznych południowej Polski.

Polskie atrakcje dla Ukrainy

Polskie atrakcje dla Ukrainy

Wychodząc naprzeciw ukraińskim uchodźcom, którzy zmuszeni byli uciekać z własnego kraju przez wojnę, stworzyliśmy miejsce z opisami atrakcji udostępnionych dla Ukraińców za darmo.

booking.com, jak rezerwować w booking, serwis do rezerwacji noclegów

Booking.com - jak zarezerwować nocleg w hotelu?

Planując podróż, nieważne czy daleką czy bliską, o ile nie decydujemy się na nocleg w namiocie, największym wydatkiem obok kosztów transportu jest zawsze nocleg. Dziś mamy ten komfort, że istnieje kilka platform internetowych, na których wygodnie można wyszukać noclegi według własnych preferencji bezpośrednio na stronie www.

100 pomysłów na wakacje w polsce, wakacje w polsce, wakacje z dziećmi, wakacje polskie góry, wakacje bałtyk, wakacje nad morzem, gdzie na wakacje z dziećmi, rodzinne wakacje

100 pomysłów na wakacje w Polsce

Sezon urlopowy to nie tylko wyjazdy w środku lata. Urlop możemy spędzać zarówko w miesiącach typowo wakacyjnych, jak i poza sezonem.

Wygraj bilety do Energylandii

Regulamin Konkursu „Wygraj bilety do Energylandii” na Facebooku

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym na platformie Facebook na profilu aplikacji Tanieodkrywanie.pl (https://www.facebook.com/tanieodkrywaniepl). Do wygrania 2 bilety do Energylandii.

Długi weekend na Dolnym Śląsku

27 pomysłów na długi weekend na Dolnym Śląsku

Ciekawi jesteście naszych propozycji spędzenia długiego weekendu na Dolnym Śląsku? Przedstawiamy Wam 27 atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć!

dolny śląsk

Skarbnica Wrażeń – opowieści o tajemnicach i wspólnej historii

Huk wystrzału z armaty, gwizd zabytkowej lokomotywy, szczęk zbroi średniowiecznego rycerza, zapach pierników i świeżego chleba, a także anielska muzyka organowa, wypełniająca piękne barokowe wnętrza.

wycieczki szkolne, wycieczka szkolna, pomysły na wycieczki szkolne, atrakcje dla dzieci, wyjazd klasowy, zielone szkoły

60 pomysłów na wycieczkę szkolną, zielone szkoły - gdzie pojechać na klasowy wyjazd?

Czas wycieczek szkolnych jest zwykle tym najbardziej wyczekiwanym w ciągu całego roku szkolnego. Większość wychowawców co sezon głowi się, gdzie można byłoby zabrać swoich podopiecznych - co im pokazać, czego nauczyć i jak połączyć zabawę z edukacją.

25 pomysłów na wyjazdy firmowe w Polsce

24 pomysły na wyjazd integracyjny - organizacja imprez firmowych, eventy dla firm

Wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest dobra atmosfera w pracy - to ona sprawia, że przychodzimy tam chętnie. To, czy lubimy rozmawiać, rozwiązywać problemy i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi pracownikami wpływa na naszą efektywność w pracy, a co za tym idzie - na nasze wyniki i wyniki firmy.

Ferie zimowe w Polsce

Ferie zimowe w Polsce

Ferie zimowe za pasem, a w raz z nimi pytanie, gdzie się wybrać. Góry? Morze? Która część Polski? To oczywiście zależy od naszych preferencji i tego, jak lubimy spędzać wolny czas. Kierunków wyjzadów feryjnych jest wiele. Pokażemy Wam kilka regionów wraz z zimowymi atrakcjami i propozycjami.

Ferie zimowe na Dolnym Śląsku

Stoki i stacje narciarskie na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to region pełen niespodzianek, ciekawej historii, zabytków i wspaniałej przyrody. Atrakcji turystycznych w Dolnośląskim jest bez liku. Co wybrać na ferie zimowe? Oferta jest niezwykle bogata, bowiem jest to region z pięknymi pasmami górskimi, które dają możliwość uprawiania sportów zimowych.

schroniska w polsce

Schroniska w Polsce, które warto odwiedzić

Schroniska górskie to miejsca z tylko sobie właściwym klimatem. Niektóre już legendarne, odwiedzane i uwielbiane przez kolejne pokolenia piechurów. Nie znajdziecie tam wygód, wanny z masażem, basenu i białych szlafroków. Ale nocleg w schronisku górskim to prawdziwa przygoda, bycie bliżej natury i drugiego człowieka, miłośnika gór.

Góry w Polsce - Tatry, Pieniny, Sudety, Beskidy

Góry w Polsce - najwyższe szczyty i pasma polskich gór

Mamy szczęście, że mamy w kraju góry. Pasma górskie w Polsce są niezwykle zróżnicowane, każde inne, piękne i dające moc możliwości aktywnego wypoczynku. 

Korona Gór Polskich

Korona Gór Polskich

28 szczytów w kilku pasmach górskich. Ich zdobywanie to przygoda i wyzwanie. Osoby chętne do zdobycia oficjalnego tytułu Zdobywcy Korony Gór Polski muszą wejść na każdy z tych szczytów. Każdorazowo należy taki fakt potwierdzać w specjalnej książeczce. Podczas wypraw turysta musi odwiedzić Pieniny, Karpaty i Góry Świętokrzyskie. Jakie to szczyty i co jeszcze warto wiedzieć o Koronie Gór Polskich?

Gdzie na weekend w Polsce?

Gdzie na weekend w Polsce?

Długi weekend - czy to majówkowy, świąteczny, sierpniowy czy listopadowy to zawsze czas, kiedy wielu z nas chce odpocząć poza domem. Wówczas często szukamy miejsc, w które warto się wybrać, by spędzić tam swój krótki urlop.

co trzeba wiedzieć o SPA

SPA w hotelu - wszystko, co trzeba wiedzieć o SPA

Polacy coraz częściej cenią sobie jakość wypoczynku - z tego powodu z roku na rok rośnie zainteresowanie hotelami ze SPA. Wybierając się na wyjazd do SPA warto wiedzieć, które z nich wybrać.

Zieleniec Sport Arena

Marzec na nartach? Tylko w Zieleńcu 

Choć do wiosny coraz bliżej, są na południu Polski miejsca, w których zima ma się doskonale. Rzecz dotyczy szczególnie niektórych pasm Sudetów, gdzie wciąż utrzymuje się solidna warstwa śniegu, a co za tym idzie, nadal panują wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych.

Podróże po Polsce - jakie atrakcje warto odwiedzić?

Podróże po Polsce - jakie atrakcje warto odwiedzić?

Nasza wycieczka po Polsce może trwać bardzo długo, nawet całe życie. Co wybrać? Gdzie pojechać i jakie miejsca zwiedzać? Możliwości jest bez liku, atrakcji turystycznych mamy mnóstwo w zależności od wybranego kierunku. W tym artykule przedstawimy zaledwie kilka kierunków wyjazdów, bardziej i mniej znanych.

Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem - najciekawsze miasta i ich atrakcje

Bałtyk to niezmiennie od wielu lat główny kierunek urlopowiczów z Polski, ale i z zagranicy. Wody Morza Bałtyckiego choć chłodne, są świetnym miejscem do wypoczynku letniego dla całych rodzin, par i grup przyjaciół czy też singli.

Wakacje nad jeziorem w Polsce

Wakacje nad jeziorem - najciekawsze kierunki. Gdzie wybrać się nad jezioro w Polsce?   

Odwieczny dylemat przed zaplanowaniem urlopu brzmi: morze, góry czy jezioro? Tym razem skupimy się na jeziorach - mamy ich w końcu w Polsce całe mnóstwo! Ale gdzie jechać nad jezioro w Polsce? Jakie są najciekawsze kierunki na wakacje nad jeziorem?

atrakcje dla dzieci i dorosłych w Polsce

Atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych w Polsce - ciekawe miejsca w Polsce

Zdamy sobie sprawę, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów w Polsce. Zwłaszcza, że mają zadowolić zarówno dzieci jaki i dorosłych. Dlatego przedstawiamy niektóre z nich. Być może nasze propozycje pomogą w zaplanowaniu wycieczek, weekendów czy wyjazdów wakacyjnych.