Blog - kategoria ogólna

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które musisz zobaczyć

Karkonosze atrakcje turystyczneKarpacz atrakcje turystyczneKarkonosze atrakcje dla dzieciKarpacz atrakcje dla dzieciwakacje w górachwakacje w polscegdzie na weekend góry

Atrakcje turystyczne Karkonoszy

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, ciągnący się ok. 40 km. Karkonosze przyciągają do siebie rzeszę turystów, którzy chcą wędrować Głównym Szlakiem Sudeckim po to, by zdobyć Śnieżkę- najwyższy ich szczyt, podziwiać krajobraz polodowcowych Śnieżnych Kotłów, zobaczyć dwa najbardziej malownicze wodospady: Wodospad Kamieńczyka i Szklarki, zwiedzić zabytkową, przywiezioną z Norwegii drewnianą Świątynię Wang czy odpocząć w górskich schroniskach, jak np. w bajkowo położonej Samotni czy w Schronisku Odrodzenie. Główne miasta Karkonoszy to Karpacz i Szklarska Poręba, które są najlepszą bazą wypadową w góry. Warto też zaznaczyć obecność wielu punktów i platform widokowych jak np. Wysoki Kamień, Złoty Widok czy Krucze Skały, do których podejście wprawdzie wymaga wysiłku, ale widoki z góry rekompensują wszystkie trudy górskiej wspinaczki. Poza Śnieżką warto wspiąć się na inne karkonoskie szczyty: Szrenicę, Wielki Szyszak czy Skalny Stół.

Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Kowary - atrakcje turystyczne Karkonoszy

DSC 0352

W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce, zaznacie odrobiny szaleństwa w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki podziemnych Tras Turystycznych w Kopalni Podgórze i poznacie miejsca, w których przed laty wydobywano rudy uranu. W Kowarach odnajdziecie jeszcze jedno wyjątkowe miejsce - Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. 

Atrakcje w Karpaczu

muzeum zabawek

W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam największa ekspozycja klocków lego w Prywatne Muzeum Budowli i Techniki z Klocków Lego, a do świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. Ooko w oko spotkacie się z egzotycznymi ptakami w Papugarni, a tajemniczych wrażeń doznacie w jednej z największych atrakcji regionu - Karkonoskich Tajemnicach. Kolejną atrakcją na mapie Karpacza jest Wystawa Klocków Lego, zlokalizowana w centrum miasta.

U podnóża Śnieżki znajduje się Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar. Znajdziecie tam nowoczesną, 6-osobową, wyprzęganą kanapę osłonami przeciwwietrznymi, która działa zarówno zimą, jak i w okresie letnim dla turystów pieszych. A jeśli mowa o ekstremalnych mamy dla Was kilka ciekawych propozycji: SKOK MARZEŃ, czyli niezapomniane wrażenia, piękne widoki i wyjątkowa przygoda! Jeśli natomiast lubicie bujać w obłokach zdecydowanie polecamy Wam lot balonem z firmą Balloon Expedition. Dodatkowych emocji dostarczą Wam wycieczki Cross Country na Quadach! to niezapomniane przeżycia dla żądnych ekstremalnych wrażeń, jak i dla rodzin z dziećmi. Doskonałej zabawy dostarczą Wam również niezapomniane przejażdżki dorożkami, malowniczą trasą pokazującą piękno Karkonoszy. Gwarancją są doskonałe widoki i udany czas spędzony na łonie natury - Powozy Konne Karpacz.

Jeśli marzycie o zdobyciu najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki, a nie macie możliwości, aby samodzielnie się na niego wdrapać, skorzystajcie z usług Gondolą na Śnieżkę. Miła ekipa odbierze Was z hotelu i zapewni Wam wjazd na sam szczyt.

ATRAKCJE NIEOPODAL KARPACZA

Miłków, Przesieka, Borowice, Bukowiec i.. Łączna

Kalevala karkonosze

 W Miłkowie zobaczycie świat odwrócony o 171 stopni w Chacie na głowie i Chatce grawitacyjnej. W Przesiece odkryjecie Małą Japonię czyli Ogród Japoński Siruwia, gdzie w niemal każdym zakątku czekają niezwykłe atrakcje. W Borowicach nasze serce skardła tamtejsza Wioska Lapońska Kalevala, która organizuje Wieczory Lapońskie, a także czeka tu na Was wiele oryginalnych i nowoczesnych saun fińskich. Warto swoje kroki skierować do miejscowości Bukowiec, gdzie od niedawna do dyspozycji turystów jest interaktywne muzeum Tajemniczy Las. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną zapoznać się z bogactwem przyrodniczym Kotliny Jeleniogórskiej oraz historią myślistwa. Prawdziwym hitem dla miłośników zwierząt jest ZOO Łączna, w którym zobaczycie około 100 gatunków zwierząt z całego świata - tygrysy, kangury, serwale, surykatki, lemury i wiele innych!

Mysłakowice, Piechowice i Szklarska Poręba - atrakcje

huta julia

 Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie miniatury z 5 kontynentów w Parku Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Natomiast w Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hucie Julia, a w Szklarskiej Porębie odwiedzicie jedne z największych muzeów - Muzeum Mineralogiczne. Przeniesiecie się do świata Klocków Lego, w tamtejszej interaktywnej Wystawie Klocków Lego, zobaczycie na własne oczy wytopy różnych form szklanych ozdób, wazonów i naczuń w Leśnej Hucie, a na deser zapraszamy Was na Przejażdżki Brydżkami Koń-Rad malowniczą trasą do samego wodospadu Kamieńczyk.

Całości atrakcji Karkonoszy dopełni spływ pontonami po rzece Bóbr z firmą Berga oraz spływy kajakowe Kajakiem po Bobrze.

Dlaczego warto odwiedzić Karkonosze?

Mnogość atrakcji turystycznych, a także przepiękne górskie widoki i niesamowite wodospady - to tylko kilka powodów dla których warto odwiedzić Karkonosze. Od lat nieustannie zachwycają i przyciągają w swoje gościnne progi rzeszę zauroczonych turystów. Możecie być pewni, że przyjazd tutaj to dobry wybór.

przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
WROCŁAW - ATRAKCJE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ
ATRAKCJE ZIEMI WAŁRZYSKIEJ - POZNAJ JE Z NAMI

 

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad