Blog - województwo opolskie

Odkryj z nami zabytki Opolszczyzny

opolskie, opolskie atrakcje, opolskie parki rozrywki, opole atrakcje, głuchołazy, głuchołazy atrakcje, nysa atrakcje, co robić w opolskim, opolszczyzna turystyka, opolszczyzna atrakcje turystyczne, turystyka w polsce, gdzie na weekend, góry opawskie, wakacje w polsce, zamek moszna, wieża piastowska

Odkryj zabytki Opolszczyzny

 

Ciekawe historie i niesamowite budowle. Zabytki na Opolszczyźnie z pewnością zrobią na Was spore wrażenie. Poczynając od Wieży Piastowskiej w Opolu, Zamku Moszna czy przepięknego Zamku w Niemodlinie. Znajdziecie odpowiedzi na pytania, gdzie w Polsce znajduje się "Disneyland" oraz zobaczycie jeden z najpotężniejszych zamków w Polsce. Przedstawione przez nas obiekty przepełnione fascynującymi legendami, przeniosą Was do odległych czasów. Pakujcie plecaki i ruszajcie w drogę.

Jesteście gotowi na przygodę? Zapraszamy Was do poznania najciekawszych zabytkowych obiektów na Opolszczyźnie.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W OPOLSKIM

Ciekawych świata i odkrywania historii z pewnością zadowoli nasz przewodnik po zabytkach Opolszczyzny. Odkrywanie Polski jeszcze nigdy nie było tak proste - przygotowaliśmy dla Was na wyciągnięcie ręki wszystkie najważniejsze informacje, które przydadzą się Wam podczas planowania zwiedzania. Zastrzegamy, że zamieściliśmy tutaj wyłącznie te miejsca, które udostępnione zostały do zwiedzania przez turystów.

Wieża Piastowska w Opolu 

atrakcja dla dzieci naniepogode

wieza piastowska

Wieża Piastowska w Opolu to pozostałość po istniejącym niegdyś Zamku Piastowskim, który zlokalizowany był na odrzańskiej wyspie Pasiece. Wieża należy do jednych z najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego. 

Obecnie, wieża mierzy 35 metrów i jest dostępna dla turystów. Zwiedzanie odbywa sie co pół godziny i trwa około 40 min. Warto się tu wybrać, ponieważ prócz ciekawych opowieści przewodnika, czeka tu na Was jeszcze pokaz multimedialny oraz niesamowite widoki na Opole i okolicę.

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Górny w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

zamek gorny opole

Zamek Górny to atrakcja na mapie Opola, która oddana dla turystów została całkiem niedawno, bo w 2018 roku. Tak naprawdę do zwiedzania oddano ostatni zachowany element Zamku Górnego, niemniej warto odwiedzić to miejsce, ponieważ podczas 40 minutowego zwiedzania z przewodnikiem, poznacie wiele ciekawych faktów historycznych. 

Z dostępnych informacji wynika, że zamek budowany został w latach 1382-1387. Na przestrzeni setek lat, musiały dziać się w jego murach niesamowite historie... 

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Moszna

atrakcja dla dzieci naniepogode restauracje noclegi

zamek moszna

Zamek w Mosznej należy do największej atrakcji turystycznej województwa opolskiego. Słynie w kraju i za granicą ze swojego niepowatrzalnego uroku za sprawą bajkowej architektury. W obiekcie funkcjonuje restauracja, kawiarnia, hotel oraz SPA.

Dla zwiedzających dostępne są sale reprezentacyjne, można tez podziwiać widok na okolice z wież zamkowych, a latem spacerować pośród azalii i rododendronów licznie wzbogacających park. 

bilety
 Zwiedzanie komnat 17,00 zł/normalny, 11,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Niemodlin

atrakcja dla dzieci naniepogode

 db 3792

Zamek w Niemodlinie ma już ponad 700 lat i jest jednym z najpotężniejszych zamków na terenie naszego kraju. Jego historia jest nieco burzliwa i przepełniona licznymi legendami, m.in. o Białej Damie. Do najciekawszych atrakcji Zamku Niemodlin bez wątpienia należy izba tortur, a także Bursztynowa Komnata. Więcej zdradzać nie będziemy. Całą historię i ciekawe opowieści z pewnością przekaże Wam przewodnik, podczas zwiedzania.

bilety
 Trasa nr 1 - 10,00 zł/normalny, 5,00 zł/ulgowy | Trasa nr 2 - 15,00 zł/normalny, 10,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

ODKRYJ ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

TOP 14 ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

FABRYKA ROBOTÓW W MOSZNEJ

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad