Loading color scheme

Fabryka Robotów w Mosznej - atrakcje Opolszczyzny
Fabryka Robotów w Mosznej

Fabryka Robotów w Mosznej - miejsce znane nie tylko w Polsce ale i za granicami naszego kraju. Dlaczego warto je odwiedzić?

Odwiedź Fabrykę Robotów w Mosznej

atrakcja dla dzieci naniepogode 

Fabryka Robotów znajduje się nieopodal Zamku w Mosznej. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Budowane są tutaj stalowe roboty, ogromnych wielkości. Inspiracjami do ich budowy są filmy sci-fi. Jednak zacznijmy od początku.

Wszystkie te niezwykłe budowle, stworzone zostały wyłącznie przez jedną osobę - Sebastiana Kucharskiego, właściciela Fabryki Robotów. Jego pasja do filmów fantasy oraz zamiłowanie do majsterkowania, pozwoliły mu stworzyć coś unikalnego na skalę Europy.

Jesteście ciekawi jak powstają roboty?

fabryka robotow 9

Głónym materiałem, jakiego używa Pan Sebastian Kucharski, jest złom samochodowy oraz różne odpady stalowe, które przeznaczone są do recyklingu. Największe roboty sięgają ponad 3,5 metra i ważą nawet 900 kilo, najmniejsze mają zaledwie kilka centymetrów. Oprócz robotów zwiedzający zobaczą tu też sławne minionki oraz inne, znane postacie ze świata filmu. Właściciel tworzy również rzeczy nieco bardziej użytkowe - stoły czy podstawki pod książki.

fabryka robotow 20

Przybywając na miejsce będziecie mieć możliwość porozmawiania z właścicielem. Kto wie, może zdradzi Wam tajniki swoich budowli? O Fabryce Robotów rozpisywały się już media z całego świata - telewizje, gazety i portale internetowe. Sława miejsca i artysty zostały docenione m.in. wyróżnieniem OROT na najlepszy produkt turystyczny oraz otrzymała certyfikat za najlepszy produkt turystyczny woj. opolskiego.

Fabryka Robotów w Mosznej - musisz odwiedzić

fabryka robotow 1

Jeżeli my Was nie przekonaliśmy do odwiedzenia Fabryki robotów, z całą pewnością zrobią to zdjęcia, które na każdym robią piorunujące wrażenia. Kto nie chciałby zobaczyć robotów na własne oczy? Jest to atrakcja idealna dla osób w każdym wieku - dzieci, dorosłych i seniorów. Niezależnie od pogody i pory roku - zapraszamy do Fabryki Robotów w Mosznej.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

ODKRYJ ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

TOP 14 ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

ZAMEK MOSZNA - DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame