Polecane polskie miasta

Wrocław atrakcje - co warto zobaczyć we Wrocławiu? Atrakcje we Wrocławiu, które warto zwiedzić

Wrocław atrakcje turystyczne, Wrocław zabytki, Wrocław ostrów tumski, weekend we Wrocławiu, Wrocław na weekend

Wrocław atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć?

Wrocław jest jednym z najbardziej popularnych miast w Polsce - i nie ma się co dziwić. Jego niepowtarzalny klimat, wyjątkowa architektura i zabytki, klimatyczne restauracje oraz spora liczba atrakcji turystycznych sprawiają, że nie ma w tym mieście miejsca na nudę. Co roku przyjeżdżają tu miliony turystów, którzy są pod wrażeniem miasta. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od wrocławskiego rynku. Można tu podziwiać piękne, zabytkowe kamienice, odpocząć przy miejskiej fontannie, a także zjeść pyszne lody, śniadanie lub obiad.

Rynek to centrum życia Wrocławia, ale nie zapominajmy też o innych dzielnicach, w których - jak sam się przekonasz - czeka na Ciebie wiele niesamowitych miejsc i atrakcji turystycznych. Pytacie co warto zobaczyć we Wrocławiu? W tym artykule przedstawimy Wam miejsca, które warto zwiedzić - zarówno dla młodzieży, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Baza Turystyczna Niesamowitej Polski - atrakcje turystyczne, atrakcje przyrodnicze, baza noclegowa i gastronomiczna. Kliknij i zobacz!

Niesamowity Wrocław - Rozrywkowa Mapa Wrocława i Dolnego Śląska

Aby przybliżyć Wam to magiczne miasto jakim jest Wrocław, stworzyliśmy specjalny projekt o nazwie Rozrywkowy Wrocław. Wpadnijcie na stronę www.rozrywkowywroclaw.pl  i odkryjcie to niesamowite miasto. Znajdziecie tam propozycje wycieczek, imprez, atrakcji turystycznych, restauracji oraz pomysły, jak i gdzie spędzić niezapomniane urodziny!

SPIS TREŚCI:

 1. Wrocław - zabytki, które warto zobaczyć
 2. Rynek we Wrocławiu
 3. Ostrów Tumski - Wrocław na weekend
 4. Archikatedra św. Jana Chrzciciela - warto zobaczyć i zwiedzić punkt widokowy
 5. Hala Stulecia we Wrocławiu - warto odwiedzić we Wrocławiu
 6. Wrocławskie krasnale - atrakcje we Wrocławiu dla dzieci i nie tylko
 7. Wrocławska Fontanna Multimedialna - ciekawe miejsca we Wrocławiu
 8. Panorama Racławicka - atrakcje we Wrocławiu
 9. Galeria Neonów we Wrocławiu - atrakcje turystyczne
 10. Wrocław atrakcje dla dzieci i dorosłych
 11. Oceanarium ZOO Wrocław, Afrykarium - warto zobaczyć we Wrocławiu
 12. Kolejkowo Wrocław - atrakcje Wrocławia
 13. Hydropolis we Wrocławiu - centrum wiedzy o wodzie
 14. Roboexpo Wrocław - odkryj świat robotów we Wrocławiu
 15. GoJump - park trampolin we Wrocławiu
 16. Bungee Wrocław - atrakcje Wrocławia dla odważnych
 17. City Golf Wrocław
 18. Kwatera Główna - Centrum Laser Tag
 19. Muzeum Światowego Kina - Movie Gate
 20. GoAir - park rozrywki we Wrocławiu
 21. ZOO Team - rodzinna przygoda we Wrocławiu
 22. Ogród Botaniczny - Uniwersytet Wrocławski
 23. Rejsy Statkiem po Odrze - Wrocław warto zobaczyć w jeden dzień
 24. Sky Bowling - Sky Tower
 25. Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej
 26. Przystań Złotniki - spływy pontonowe we Wrocławiu
 27. Atrakcje poza Wrocławiem - poznaj ciekawe miejsca
 28. Happyland - rodzinne centrum zabaw
 29. Kopalnia Wrocław - Strefa Wakacji
 30. Arboretum Wojsławice - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
 31. Restauracje, lodziarnie - gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu? TOP 10
 32. Polish Lody 
 33. CHINGU - Korean Street Food
 34. Thali
 35. Lodziarnia i kawiarnia Mio Gelato
 36. Kebz Wrocław
 37. Pizza Bunga
 38. AR-Bar
 39. Czarna Magia
 40. Cybulskiego 10. Lody prawdziwe
 41. Bikers Bistro
 42. uWędzonych
 43. Restauracja Dwór Polski
 44. Restauracja na statku Wratislavia
 45. Wydarzenia we Wrocławiu
 46. Czasoprzestrzeń
 47. Vertigo Jazz Club & Restaurant
 48. Scena pod Regałem w Kawiarni Literatka
 49. Sztuka na Miejscu
 50. Urodziny dla dzieci we Wrocławiu - gdzie zorganizować?
 51. Wycieczki z Wrocławia do 150 km
 52. Noclegi we Wrocławiu - Booking.com jak rezerwować?
 53. Wrocław na weekend - dlaczego warto odwiedzić? Zwiedzanie Wrocławia
 54. POBIERZ DARMOWĄ MAPĘ WROCŁAWIA I DOLNEGO ŚLĄSKA
  1. MAPA ATRAKCJI WROCŁAWIA

Wrocław - zabytki, które warto zobaczyć

Wielbicielom zabytków i odkrywania historii miast przedstawiamy najważniejsze miejsca, które są prawdzymi "must see" we Wrocławiu. Zachwycają nie tylko imponującym wyglądem. Warto poznać ich historię, bo jest naprawdę ciekawa. Swoją przygodę warto rozpocząć od najsławniejszej budowli we Wrocławiu, czyli Archikatedry św. Jana Chrzciciela, która zarówno w dzień, jak i w nocy robi na turystach ogromne wrażenie. Archikatedra jest też sercem Ostrowa Tumskiego - najstarszej części miasta. Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu? O tym przekonacie się poniżej, gdzie opisaliśmy kolejne miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu.

Rynek we Wrocławiu

wroclaw rynek

Rynek we Wrocławiu - od tego miejsca powinna rozpocząć się Wasza przygoda we Wrocławiu. Rynek ma ponad 213 metrów długości, co sprawia, że zajmuje zaszczytne trzecie miejsce w Polsce, jeśli chodzi o wielkość (zaraz za Krakowem i Oleckiem). Co zobaczycie na wrocławskim rynku? Przede wszystkim klimatyczne rzędy kolorowych kamienic, a także liczne restauracje i miejsca rozrywkowe. Organizowane są tu wszystkie najważniejsze wrocławskie wydarzenia m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy czy Jarmark Świętojański.

Najbardziej okazałym zabytkiem na Rynku jest Stary Ratusz - to najstarszy tego typu obiekt w Polsce (i zarazem największy). Prócz kamieniczek i ratusza, Waszą uwagę z pewnością zwróci fontanna "Zdrój", która wybudowana została w 2010 roku (szczególnie latem przyciąga wielu turystów szukających ochłody), pomnik Aleksandra Fredry oraz zabytkowy pręgierz. Wielbicielom wież widokowych polecamy odwiedzenie wieży gotyckiej bazyliki św. Elżbiety. Rozpościera się z niej przepiękny widok na wrocławski rynek oraz okolicę.

Na wrocławskim rynku spotkacie też krasnoludki. Tak, dobrze widzicie - te małe stworki opanowały nie tylko wrocławski rynek, ale i resztę miasta! O tym przygotowaliśmy dla Was specjalny rozdział nieco niżej.

Ostrów Tumski - Wrocław na weekend

wroclaw ostrow tumski

Ostrów Tumski to najstarsza i zarazem najchętniej odwiedzana część Wrocławia - jego historia sięga X stulecia. Ostrów Tumski skrywa w sobie wiele wyjątkowych zabytków - głównie sakralnych. Przede wszystkim należy wspomnieć o Archikatedrze św. Jana Chrzciciela (o niej więcej napisaliśmy poniżej), kościół św. Idziego (najstarszy kościół we Wrocławiu), pomnik Jana Nepomucena znajdujący się przed Kolegiatą Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, a także Muzeum Archidiecezjalne.

My jednak polecamy Wam wybranie się w tę część miasta na spacer, który koniecznie musi obejmować klimatyczny most Tumski (nazywany mostem zakochanych) i spacer nad Odrą.

Archikatedra św. Jana Chrzciciela - warto zobaczyć i zwiedzić punkt widokowy

Archikatedra św. Jana Chrzciciela

Archikatedra św. Jana Chrzciciela często nazywana jest "Matką kościołów śląskich". Warto poznać jej burzliwą historię i wyjątkową architekturę. To jedna z najbardziej popularnych budowli we Wrocławiu, którą odwiedzają tysiące turystów każdego roku. Katedra pochodzi z XIII–XIV wieku i zbudowana została w stylu gotyckim - co więcej, uznawana jest za pierwszą gotycką świątynię w Polsce. Wnętrze robi ogromne wrażenie. Ciekawostką jest fakt, że dla turystów udostępniona do zwiedzania została wieża katedralna, gdzie znajduje się punkt widokowy. A podziwianie widoków z takiego miejsca to prawdziwa uczta dla oczu i duszy!

Hala Stulecia we Wrocławiu - warto odwiedzić we Wrocławiu

20190929 094528

Hala Stulecia znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jeden z najważniejszych symboli Wrocławia. Powstała w latach 1911-1913, a zaprojektował ją Max Berg - słynny wrocławski architekt. Obecnie Hala Stulecia jest miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i przez turystów. Odbywają się tu koncerty, wystawy, targi i wydarzenia sportowe.

Hala jest udostępniona turystom do zwiedzania, warto jednak przed planowaną wizytą sprawdzić czy nie jest tymczasowo zamknięta ze względu na odbywające się aktualnie wydarzenia.

Wrocławskie krasnale - atrakcje we Wrocławiu dla dzieci i nie tylko

krasnale wroclaw

Pytacie skąd we Wrocławiu krasnale i dlaczego Wrocław nazywany jest właśnie miastem krasnali? To wszystko za sprawą ruchu Pomarańczowa Alternatywa, który w latach 80. XX wieku walczył w ten sposób z systemem komunistycznym. Członkowie ruchu umieszczali wówczas na murach budynków rysunki krasnali i antysocjalistyczne hasła. Całkiem niedawno, bo w 2005 roku postanowiono, że sympatyczne krasnale pojawią się na ulicach Wrocławia w nieco innej formie - rzeźb.

Dzięki temu w najróżniejszych miejscach spotkacie tych sympatycznych mieszkańców miasta. Każdy z nich ma swoje imię - warto więc wybrać się na wycieczkę "szlakiem wrocławskich krasnali". Szukanie ukrytych w przeróżnych miejscach krasnali sprawi ogromną frajdę nie tylko dzieciom!

Wrocławska Fontanna Multimedialna - ciekawe miejsca we Wrocławiu

fontanna mulimedialna

Fontanna znajduje się tuż przy Hali Stulecia, a jej pokazy są zupełnie darmowe dla wszystkich. Zacznijmy od początku: fontanna otoczona jest zielenią i zabytkową pergolą. Znajduje się w niej 300 dysz wodnych, dysze ogniowe oraz ponad 800 punktów świetlnych. Jest to jedna z największych fontann multimedialnych w Polsce. Na jej pokazy przybywają tłumy turystów - i nie ma się co dziwić - robi naprawdę imponujące wrażenie.

Panorama Racławicka - atrakcje we Wrocławiu

panorama racławicka

Panorama Racławicka to od lat jeden z najważniejszych punktów turystycznych we Wrocławiu. Co roku odwiedzają ją setki ludzi - zarówno uczniowie, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Panorama przedstawia bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Długość tego dzieła wynosi aż 114 metrów i 15 metrów wysokości. 

Galeria Neonów we Wrocławiu - atrakcje turystyczne

To jedno z miejsc, które ostatnio cieszy się coraz większą sławą - Galeria Neonów. Znajduje się ona w dzielnicy Czterech Wyznań, w podwórku przy ul. Ruskiej 46c. Szczególnie młodzież upodobała sobie to miejsce wieczorami. Jesteście ciekawi jak powstało? To wszystko za sprawą Galerii Neon Side i jej właściciela, Tomasza Kosmalskiego, który kolekcjonuje historyczne świetlne reklamy. Na podwórku znajduje się około 30 neonów, które sprawiają, że klimat tego miejsca jest naprawdę niesamowity.

Wrocław atrakcje dla dzieci i dorosłych

Wroclaw rynek

Teraz porzucamy temat zabytków na rzecz atrakcji turystycznych, które z pewnością mocno przypadną do gustu rodzinom z dziećmi. Wrocław to miasto, gdzie nie ma miejsca na nudę - na każdego z Was czeka tu dobra zabawa i co najważniejsze, świetna atmosfera. Wrocław to miasto otwarte, pełne uśmiechu i dobrego ducha. Przygotowaliśmy dla Was listę atrakcji turystycznych Wrocławia, które koniecznie powinniście odwiedzić, szczególnie jeśli odwiedzacie Wrocław z dzieckiem.

Oceanarium ZOO Wrocław, Afrykarium - warto zobaczyć we Wrocławiu

zoo wrocław

W ZOO Wrocław odnajdziesz niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium. Choć różnego rodzaju menażerie istniały już w starożytności, to za pierwszy współczesny ogród zoologiczny uznaje się wiedeńskie zoo, założone w 1752 r. Od tego czasu ogrody zoologiczne przeszły długą drogę ewolucji. Wraz ze zmianą podejścia do środowiska naturalnego, od maksymy „natura winna służyć człowiekowi” po „człowiek winien służyć naturze”, zmieniła się również rola ogrodów.

Teren wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest naprawdę rozległy - można zaplanować tu niedzielny spacer, połączony z poznaniem niesamowitych gatunków zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kultowe Afrykarium - miejsce, gdzie przejdziesz przez tunel wodny, zobaczysz z bliska zwierzęta afrykańskie, a nawet zrobisz spacer po prawdziwej dżungli!

Gdzie nas znajdziesz?
ZOO Wrocław
ul. Wróblewskiego 1-5

Kolejkowo Wrocław - atrakcje Wrocławia

kolejkowo wroclaw

Kolejkowo to cudowny świat w miniaturze. Znajdziecie tu ikoniczne miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska w 25-krotnym pomniejszeniu. Tysiące małych mieszkańców wiedzie swoje, nie zawsze spokojne, życie. Stłuczka, randka, uciekający złodziej, budowa, koncert czy wesołe miasteczko. A to wszystko pośród jeżdżących pociągów, tramwajów i samochodów.

W Kolejkowie dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Po zmroku w budynkach zapalają się światła, na Niedokończonym Parkingu wyświetlana jest całonocna animacja opowiadająca historię, na makietę z burzowych chmur spadnie deszcz, a wystawa i jego miniaturowi mieszkańcy odkrywają przed nami drugie oblicze.

Wystawa jest multisensoryczna, oprócz wspaniałych widoków, odwiedzających słyszą dźwięki miasta, wsi czy burzy, a poszczególne scenki ożywiają interaktywnymi guzikami.

Gdzie nas znajdziesz?
Sky Tower I piętro
ul. Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław

www.kolejkowo.pl

Hydropolis we Wrocławiu - centrum wiedzy o wodzie

Hydropolis Wrocław

„Wszystko zaczyna się od wody” – to motto Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Jedno z najbardziej znanych wrocławskich muzeów zachwyca i fascynuje, chociaż pomysł, żeby utworzyć muzeum wody, mógł wydawać się nieco ekscentryczny. Hydropolis” to 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe. Wydzielono tu także specjalną strefę dla dzieci oraz przestrzeń relaksu ze ścianą z zielonego „mchu”, który symbolizuje widziane z lotu ptaka lasy amazońskie.

W muzeum zobaczysz maszyny związane z inżynierią wodną, dowiesz się jak to możliwe, że woda płonie, zobaczysz symulator powstawania śniegu, dowiesz się ile wody zużywa mieszkaniec Wrocławia, a także znajdziesz się w środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1 500 tuńczyków. Takiego muzeum jeszcze nie było! Dodatkową atrakcją jest najdłuższa w Europie drukarka wodna przed wejściem do Centrum i fakt, że Hydropolis znajduje się w podziemiach, które kiedyś służyły jako zbiornik wody czystej. To absolutny hit dla dużych i małych!

Gdzie nas znajdziesz?

Hydropolis
ul. Na Grobli 17

Roboexpo Wrocław - odkryj świat robotów we Wrocławiu

roboexpo wrocław

Zapraszamy na fascynującą wystawę "Roboexpo"! Od 12 października do 28 stycznia we Wrocławiu na 700 m2 powierzchni będzie można zobaczyć 50 najnowocześniejszych robotów z całego świata, które do tej pory można było podziwiać tylko na YouTube.

Wśród nich znajdą się roboty, takie jak Elvis Presley czy Aibo najnowszej generacji, zachowujący się jak prawdziwe psy. Unitree A1, gwiazda internetowych filmów, zademonstruje swoje umiejętności na żywo, a Pepper, zaawansowany robot z Japonii, zaskoczy płynnością ruchów. Dla fanów wirtualnej rzeczywistości przygotowano pięć stref, w tym rozszerzoną rzeczywistość z okularami HoloLens. Nie zabraknie też selfie lustra, hologramów 3D i robota AxiDraw, który rysuje obrazy!

 "Roboexpo" to prawdziwe robozoo, strefy wirtualnej rzeczywistości, symulator jazdy, mówiące roboty, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji. Czekamy na Was!

Gdzie nas znajdziesz?

Rynek 31/52, Wrocław
"DOM HANDLOWY FENIKS"

GoJump - park trampolin we Wrocławiu

GO JUMP

GOjump to największe parki trampolin w Polsce, które zapewniają niekończącą się rozrywkę. Nasze cyfrowe trampoliny, będące pierwszymi takimi atrakcjami w Polsce, umożliwiają Wam zbieranie punktów i rywalizację w rankingu GOjump Heroez. Ale to nie wszystko! Oferujemy również baseny z gąbkami, strefy zbijaka, koszykówki oraz szalone zjeżdżalnie. Po wspaniałej zabawie serdecznie zapraszamy Was do naszej przytulnej kawiarni GOcafe, gdzie czekają na Was wyborne smakołyki.

Niezapomniane chwile czekają na Was w ogromnej hali, mieszczącej się przy ulicy Jana Długosza 59-75 we Wrocławiu. Dołączcie do nas i cieszcie się niepowtarzalnymi doświadczeniami w GOjump!

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Jana Długosza 59-75

https://wroclaw.gojump.pl/

Bungee Wrocław - atrakcje Wrocławia dla odważnych

bungee wroc

To opcja dla odważnych, którzy szukają we Wrocławiu najmocniejszych wrażeń! Jedyne we Wrocławiu profesjonalne skoki na bungee z żurawia wieżowego z 70 metrów czekają na Ciebie przy ul. Wróblewskiego 9! Najwyższej klasy sprzęt i opieka instruktorów pozwoli przełamać strach i przeżyć niezapomnianą przygodę. Skok można oddać osobno lub w tandemie, a dodatkowo istnieje możliwość udokumentowania tej chwili na zdjęciach lub filmie. Po wjechaniu na platformę uraczysz się widokiem na cały Wrocław. Weź głęboki oddech i... skacz!

Nie potrzebujesz wielkiego doświadczenia ani szczególnej kondycji - uśmiechnięci instruktorzy tłumaczą wszystko, krok po kroku, zmniejszając tym samym Twój strach przed wykonaniem skoku z 70-metrowego żurawia. Instruktorzy do spółki z siłą grawitacji sprawią, że Twój skok będzie niezapomnianym do końca życia doświadczeniem.

Gdzie nas znajdziesz?

Bungee Wrocław

ul. Wróblewskiego 9

City Golf Wrocław

city golf1

A może macie ochotę pograć w golfa? We Wrocławiu też jest to możliwe! Rodzinne Centrum Golfa City Golf Wrocław to 10 stanowisk z matami, 10 stanowisk trawiastych, bunkier treningowy, dwa putting greeny (sztuczny i naturalny) oraz dołek treningowy długości 50 metrów. Na obiekcie znajduje się 18 torów do gry w mini golfa. Rodzinne Centrum prowadzi kurs gry golfa dla początkujących.

Zajęcia pozwolą Wam dowiedzieć się, jak się ustawić, trzymać kij, czy wykonać prawidłowy golfowy zamac. Można tu uczestniczyć w kursie na Zieloną Kartę i zdać egzamin. Składa się on z 10 lekcji. Posiadając Zieloną Kartę, jesteście uprawnieni do wejścia na pole golfowe, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zielona Karta umożliwia również uczestnictwo w turniejach dla osób początkujących. Na terenie obiektu znajduje się punkt serwujący kawę, herbatę i inne napoje.

W City Golf organizowane są również eventy firmowe, pikniki z ogniskiem i urodziny o tematyce golfowej. Szczegóły pod nr tel. 664 064 364. Centrum czynne jest codziennie od 10:00 do 20:00 (w poniedziałki od godziny 15:00). Auto zaparkuj na bezpłatnym parkingu przy zajezdni tramwajowej.

Cennik:

MINI GOLF: 30 min – 20 zł, 1h – 25 zł, Trzecia i następne osoby 50 % taniej.

Grupy min. 10 osób – 15 zł za osobę za 1h. Instruktaż gratis

STRZELNICA GOLFOWA: koszyk piłek (50szt) – 20 zł, wypożyczenie kija – 5 zł. Instruktaż gratis

Indywidualna lekcja golfa – 100 zł za 1h (sprzęt i piłki w cenie)

Przejście 18 dołków podczas gry w Mini Golfa przez 2 osoby trwa około 30 min.

​​Gdzie nas znajdziesz?

ul. Grabiszyńska 240, Wrocław,

citygolfwroclaw.pl, tel.: 502 455 262

Kwatera Główna - Centrum Laser Tag

kwatera główna

Wszystkich, którzy mają ochotę przeżyć trochę szalonej przygody zapraszamy na laserowe wojny w centrum Wrocławia! Na miłośników ekstremalnych doznań w Kwaterze Głównej czekają emocje, adrenalina i rywalizacja. To jedyne miejsce we Wrocławiu, w którym zagrasz w laserowego paintballa!

Rozgrywki odbywają się w specjalnie przygotowanych podziemiach budynku znajdującego się przy ulicy Sienkiewicza 8a, obok Ogrodu Botanicznego i w sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego. Przed przystąpieniem do gry, uczestnicy otrzymują sprzęt Zoltar: karabiny emitujące wiązkę podczerwoną oraz specjalne kamizelki z czujnikami. Karabin wyposażony jest w specjalny wyświetlacz LCD, na którym znajdziesz wszystkie najważniejsze dane o grze.

Dowiesz się m.in. ile pozostało Ci amunicji, jaki masz wybrany tryb strzelania (karabin maszynowy, snajperski, shotgun, granatnik) i co za tym idzie, jaka jest moc strzału. Na ekranie znajdziesz też  dane o liczbie punktów życia, stanie baterii, pozostałym czasie gry, wszystkich przeciwnikach, którzy Cię trafili i stanie Twoich czujników na kamizelce. To one właśnie decydują o tym, czy trafisz w przeciwnika. Jeśli stracisz całe swoje wirtualne życie, w zależności od trybu rozgrywki, musisz wrócić do bazy lub odczekać określoną ilość czasu. System Zoltar wydaje realistyczne dźwięki odtwarzane z   głośnika umieszczonego na każdej kamizelce i karabinie. Będziesz słyszeć sygnały zarówno trafienia, jak i utraty życia.

Po krótkim przygotowaniu i szkoleniu, wejdziesz do mrocznego, wypełnionego dymem labiryntu, gdzie rozpocznie się rozgrywka. Labirynt ma powierzchnię 430m2, znajduje się w budynku, czyli jest kompletnie niezależny od warunków atmosferycznych, i utrzymuje się na nim stała temperatura odpowiednia do aktywności fizycznej!

Jeśli któryś z graczy zostanie trafiony świetlnym pociskiem, fakt ten zostanie natychmiast zarejestrowany przez czujniki zamontowane na jego kamizelce - nie przejdzie więc niezauważony!          

Atutem laserowego paintballa jest to, że gra jest bezbolesna i bezpieczna, a zastosowany w niej system wyklucza możliwość jakiegokolwiek oszustwa. Mogą w niej brać udział zarówno klienci indywidualni w prawie każdym wieku, jak i grupy zorganizowane.         

Kwatera Główna to doskonałe miejsce na odstresowanie się po ciężkim tygodniu z grupą znajomych, a także na organizację wieczoru kawalerskiego, urodzin dla dzieci czy imprezy firmowej. Tryby rozgrywek są różne możesz zagrać pojedynek 1 na 1, choć prawdziwą frajdę sprawia dopiero potyczka grupowa (maksymalnie 14 graczy na arenie).

Cena: 45 zł za godzinę gry (dwie gry 20 minutowe)/ osoba. Do 14 osób w jednej rozgrywce. Zapraszamy wszystkich śmiałków!

Gdzie nas znajdziesz?

Kwatera Główna

Centrum Laser-Tag

Sienkiewicza 8a

50-335 Wrocław

www.kwateraglowna.pl

tel. +48 531 638 000

Muzeum Światowego Kina - Movie Gate

movie gate

Co Wy na to, żeby zejść do podziemi Wrocławia? Konkretniej pod Plac Solny, w sercu Starego Miasta? Zapraszamy do Movie Gate - atrakcji niezwykłej, w której czeka kilka różnych rozrywek. Ale po kolei…

Movie Gate znajduje się w prawdziwym, doskonale zachowanym schronie wojennym - już z tego względu możemy mówić o jego wyjątkowości. W środku, 6 metrów pod ziemią, na powierzchni 536 metrów kwadratowych znajduje się 50 pomieszczeń, z których część wypełniona jest kolekcją unikatowych rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii pochodzących z produkcji największych planów filmów takich jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Gladiator czy X-Men. Ekspozycja ciągle się zmienia!

Druga część wystawy poświęcona jest iluzji - w centrum nauki odbywają się pokazy Szalonego Naukowca, który odkryje przed najmłodszymi tajniki fizyki i chemii. Poza tym część z pomieszczeń zawiera elementy iluzji - różnorodne zwierciadła, które dostarczą dużo śmiechu.

Trzecia część Movie Gate nawiązuje do historii Drugiej Wojny Światowej - znajdują się tam autentyczne elementy jak napisy z farby fluorescencyjnej na ścianach, elementy umundurowania czy broń. Wpadnijcie przeżyć potrójną przygodę!

Gdzie nas znajdziesz?

Podziemia Placu Solnego 10a

50-061 Wrocław

Tel: 662 911 003

E-mail: biuro@moviegate.pl

GoAir - park rozrywki we Wrocławiu

GoAir

GOair Powietrzne Miasto to największy park rozrywki dmuchany we Wrocławiu. Przygotuj się na skok do świata szalonych atrakcji na obszarze 1500 m², gdzie czeka na Ciebie aż 20 dmuchanych rozrywek. Park jest podzielony na dwie strefy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mali Ninja to dedykowana najmłodszym w wieku od 0 do 3 lat, natomiast Arena Główna to miejsce dla starszych dzieci i dorosłych.

Dla rodziców przygotowano wygodną strefę odpoczynku w GOcafe, gdzie mogą rozkoszować się pysznymi napojami i przekąskami, jednocześnie obserwując radość swoich pociech. Zapraszamy do GOair Powietrznego Miasta, gdzie czekają niezapomniane chwile zabawy dla całej rodziny!

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Długosza 42-46 51-162 Wrocław

https://wroclaw.goair.pl/

ZOO Team - rodzinna przygoda we Wrocławiu

zoo team wroclaw

Miałeś kiedyś okazję poczuć na własnej skórze dotyk ptasznika? A może chciałeś zawsze dotknąć węża boa? W ZOO TEAM możesz zobaczyć i wziąć na ręce wiele zwierząt egzotycznych, takich jak węże boa i pytony oraz różnego rodzaju płazy - małe i duże jaszczurki: warany, agamy, gekony i kameleony. Są też pająki ptaszniki i skorpiony.

W ZOO TEAM najczęstszymi gośćmi są rodziny z dziećmi, które zachwycone odkrywają czy wielkie ptaszniki rzeczywiście są tak włochate jak głosi legenda albo czy boa da się pogłaskać. Na wystawie znajdziesz ponad 100 zwierząt takich jak pająki, jaszczurki, węże, żółwie, wije, legwany, gekony, skolopendry czy modliszki, które nie tylko można dotknąć, ale przede wszystkim dowiedzieć się jak hodować je w warunkach domowych.

Gdzie nas znajdziesz?

Zoo Team
Ul. Powstańców Śląskich 2-4 (Arkady Wrocławskie), p. I

Ogród Botaniczny - Uniwersytet Wrocławski

ogród botaniczny wrocław

Co jeszcze zwiedzić we Wrocławiu? Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego to miejsce, gdzie znajdziemy chwilę oddechu i relaksu pośród zieleni we Wrocławiu. Zachwyca odwiedzających bogatą kolekcją roślin zmieniającą się wraz z porami roku. Warto zobaczyć kolekcje roślin z Afryki i Meksyku, akwaria i inne wyjątkowe rośliny tropikalne. Ogród jest atrakcyjnym miejscem podziwiania piękna przyrody, edukacji i wypoczynku, szczególnie podczas intersujących imprez plenerowych.

Rejsy Statkiem po Odrze - Wrocław warto zobaczyć w jeden dzień

rejsy statkiem po odrze wrocław

A może jesteście chętni, by zwiedzić Wrocław z zupełnie innej perspektywy? Najciekawsze atrakcje turystyczne w jeden dzień? Z perspektywy Odry! Odkryj zakamarki Wrocławia podczas rejsu jednym ze statków: Nereida, Wiktoria, Driada, Goplana lub Gucio. Możliwe są rejsy indywidualne, jak i wynajęcie statku na wielogodzinne imprezę: urodziny, imprezę firmową, bankiety, wesela, wieczory panieńskie lub kawalerskie czy inne imprezy okolicznościowe. Imprezy oprawione są w muzykę i catering.

Który statek wybierzesz? Driadę, płynącą przez Śluzę Szczytniki, Goplanę z palmami na górnym pokładzie, mały stateczek Gucio z ciekawą trasą w trudniej dostępnych miejscach, parostatek Nereida, który podczas rejsu produkuje dym z komina, a może parostatek Wiktoria, na który wszystkie panie o imieniu Wiktoria mają bezpłatny bilet? Rejsy startują z Przystani Kardynalskiej na Wyspie Piasek oraz przystani ZOO (przy Bramie Japońskiej - tylnym wejściu do Zoo).

Gdzie nas znajdziesz?

biuro: biuro@statek.com.pl

wynajem statków: wynajem@statek.com.pl

rezerwacje dla grup i wycieczek: grupy@statek.com.pl

dyrekcja (opinie, zgłoszenia niedogodności): dyrekcja@statek.com.pl

tel./Fax: 71 328-36-18    8.00 - 19.00

tel./kom: 609-200-867    8.00 - 19.00

tel./kom: 605-221-220    8.00 - 19.00

Marina  / Przystań Zwierzyniecka / Wypożyczalnia sprzętu wodnego

tel. 883-672-558

Sky Bowling - Sky Tower

sky bowling

Sky Bowling to nowoczesna kręgielnia, która oferuje świetną zabawę na 24 nowoczesnych torach, turnieje z nagrodami i świetnie zaopatrzony bar. To idealne miejsce na wyjście z rodziną czy przyjaciółmi, ale również na zorganizowanie urodzin, imprezy firmowej czy wycieczki szkolnej. Kręgielnię znajdziecie w Sky Towerze - najwyższym budynku we Wrocławiu, gdzie znajduje się również punkt widokowy Sky Tower. 

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej

 centrum informacji turystycznej i rowerowej wrocław

Znajdujące się tuż przy Rynku, w Dzielnicy Czterech Wyznań Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej oprócz oryginalnych pamiątek z Wrocławia oferuje pakiet profesjonalnych wycieczek po Dzielnicy Czterech Wyznań, Wrocławiu i Dolnym Śląsku skierowany do turystów polskich i zagranicznych. Tutaj dowiesz się co, gdzie i jak - pracownicy informacji udzielą Ci cennych informacji, których poszukuje większość zagubionych niekiedy turystów, na przykład o aktualnych wydarzeniach dziejących się w okolicy. Centrum prowadzi rezerwację noclegów, biletów wstępu do zabytków czy na wydarzenia kulturalne i sportowe.

Dodatkowo centrum oferuje pakiet wycieczek rowerowych wokół Wrocławia i w nieco dalsze zakątki Dolnego Śląska. Zarówno Wrocław jak i Dolny Śląsk może poszczycić się bardzo rozbudowaną siecią szlaków rowerowych, więc będąc we Wrocławiu grzechem będzie nie skorzystanie z rowerowych szlaków, które oferuje miasto. Jak przystało na miejsce przyjazne rowerzystom, w centrum funkcjonuje też wypożyczalnia rowerów.

Gdzie nas znajdziesz?

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej

ul. św. Antoniego 8

50-073 Wrocław

tel. 71 346 15 34

email: it@dzielnica4wyznan.info.pl

Przystań Złotniki - spływy pontonowe we Wrocławiu

spływy Wrocław

Spływy zaczynają się z Przystani Jarnołtów na prawym brzegu Bystrzycy. Wsiadając do dużych pontonów należy nastawić się na malownicze widoki i odpoczynek w otoczeniu lasu. Cały odcinek jest spławny, nie ma konieczności przenoszenia pontonu, a spływ trwa od 60 do 80 minut, w zależności od tempa wiosłowania i stanu wody. Spływ kończy się w Leśnicy, a stamtąd pracownicy zabiorą Cię do Ratynia. Spacer po najciekawszym fragmencie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy kończy się w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy spływ. Nad brzegiem Bystrzycy możliwe jest rozpalenie grilla czy urządzenie pikniku - prawda, że brzmi jak plan na weekend dla grupy przyjaciół albo rodziny?

Gdzie nas znajdziesz?

Przystań Złotniki
ul. Skoczylasa okolice numeru 60, Wrocław-Leśnica (Przy Kładce Błogosławionego Czesława)

36 ATRAKCJI DOLNEGO ŚLĄSKA

Atrakcje poza Wrocławiem - poznaj ciekawe miejsca

Nie tylko w samym centurm miasta znajdziecie liczne atrakcje turystyczne - również na obrzeżach i bliskich okolicach jest co robić! Przedstawiamy Wam kilka wyjątkowych miejsc, które powinniście wziać pod uwagę planując odkrywanie okolicy.

Happyland - rodzinne centrum zabaw

happyland

Atrakcje dla dzieci? Nieopodal Wrocławia znajdziecie Happyland - to rodzinne centrum zabaw na świeżym powietrzu. Co ważne - największe we Wrocławiu i jego okolicach. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, to chcemy naprawić ten błąd. Happyland to nowo otwarta atrakcja, która już od pierwszych dni podbiła serca dzieciaków, pragnących wyszaleć się w miłych okolicznościach przyrody, z dala od zgiełku miasta.

Na ponad czterech tysiącach metrów kwadratowych dzieci mogą hasać w labiryntach, na zjeżdżalniach, trampolinach i dmuchańcach. W okresie letnim uruchomiona będzie także strefa wodna ze zjeżdżalniami. Dla najmłodszych dzieci dostępna jest strefa maluszka (kącik zabaw) - mogą się tam bawić dzieci do 3 roku życia, a na rodziców czeka pyszna kawa i coś słodkiego.

Gdzie nas znajdziesz?
Happyland
ul. Lotnicza 146, 51-180 Szymanów

Kopalnia Wrocław - Strefa Wakacji

kopalnia wrocław

W Paniowicach pod Wrocławiem, w dolinie rzeki Widawy, na powierzchni 9 hektarów, wokół dużego i czystego akwenu wodnego znajdziecie Kopalnię Wrocław - Strefę Wakacji. To duży kompleks rekreacyjny. Znajdziecie tutaj trzy plaże oraz moc niesamowitych atrakcji. Miłośnikom sportów wodnych z pewnością przypadnie do gustu Flyboard, a także wypożyczalnia desek SUP i kajaków. 

Na najmłodszych czeka Park Wodny, Plac Zabaw i Trampoliny. A dodatkowo - boiska do siatkówki oraz street workout! Słowem, każdy tutaj znajdzie coś dla siebie! Na terenie obiektu znajdują się również Beach Bary oraz grille. 

A na zmotoryzowanych czeka duży parking oraz Camper Park, gdzie zaparkujecie swojego kampera. Weekend poza miastem? Wpadajcie do Kopalni Wrocław - Strefy Wakacji.

Gdzie nas znajdziesz?
Kopalnia Wrocław - Strefa Wakacji
ul. Odrzańska 11, Paniowice

Arboretum Wojsławice - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

ARBORETUM Wojsławice

Fot. Hanna Grzeszczak Nowak

Arboretum Wojsławice Ogród Botaniczny UWr urzeka o każdej porze roku. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać ponad 15 tys. gatunków i odmian drzew, krzewów oraz bylin. Są wśród nich największa w Europie kolekcja liliowców oraz unikalne kolekcje m.in.: różaneczników, piwonii oraz hortensji. Na odwiedzjących czekają liczne wydarzeń kulturalne, miejsca piknikowe, altany oraz plac zabaw.

 Gdzie nas znajdziesz?
Niemcza, Wojsławice 2,
tel. 71-322-59-57

Kliknij tutaj żeby dowiedzieć się więcej o atrakcjach Wrocławia

 

Restauracje, lodziarnie - gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu? TOP 10

Wrocław jest miastem pełnym atrakcji turystycznych oraz dobrego jedzenia! Po całym dniu zwiedzania warto dobrze zjeść! Wrocław to miasto bogate nie tylko kulturalnie, ale także gastronomicznie. Na turystów odwiedzających miasto czekają liczne restauracje i kawiarnie - od kuchni polskiej, po włoską, indyjską, a także chińską. Sprawdźcie koniecznie.

Polish Lody 

polish lody3

Kilka lat temu Polish Lody podbiły serca Wrocławian i dobra passa trwa do dziś. Każdego dnia czekają tu pyszne, naturalne lody rzemieślnicze - przez klasyczne, dostępne codziennie smaki: śmietanka, czekolada i truskawka po finezyjne, czasami dziwaczne i zaskakujące smaki - przez bakaliowe, o smaku Snickersa czy Kinderków, przez sorbety, a na lodach o smaku gorgonzoli kończąc. Jedna porcja powinna zaspokoić pragnienie słodyczy nie naruszając wyrzutów sumienia.

Polish Lody poznacie po kolejce - w cieplejsze dni ustawiają się tu długie kolejki ludzi, pragnących spróbować tych pyszności. Koniecznie zajrzyjcie i sami odpowiedzcie na odwieczne pytanie: "czy warto stać w tej kolejce?". Naszym zdaniem zdecydowanie warto!

Gdzie nas znajdziesz?
Plac Bema 3
ul. Oławska 11
Galeria Wroclavia
Ameriga Vespucciego 16a - Olimpia Port
ul. Hubska 83
ul. Legnicka 56

ZaZoo Beach Bar (zależnie od pogody)

CHINGU - Korean Street Food

chingu 2

Dania w Chingu cechuje niebanalne połączenie smaków – ostrego, słodkiego i kwaśnego. W Chingu można też zjeść koreańskie klasyki takie jak bibimbap, tteokbokki, mandu, czy zaskakujący popcorn chicken.

Koncept Chingu wystartował we wrześniu 2017 r. na Wrocławskim Bazarze Smakoszy. Od kwietnia 2018 r. food truck Chingu brał udział w różnych eventach i zlotach food trucków zdobywając liczne wyróżnienia, w tym tytuł Food truck’a roku w ramach Nagród Wrocławskiej Gastronomii 2018, Nagrodę Publiczności podczas Wrocław StrEAT vol. 8 – AZJA Street Food Festival. Chingu znalazło się też wśród wyróżnionych w konkursie na Widelec Roku 2018. Wszystkich żądnych koreańskich smaków zapraszamy do Chingu - do food trucka i lokalu, który znajduje się tuż przy najsłynniejszych wrocławskich akademikach - Kredce i Ołówku.

Gdzie nas znajdziesz?
ul. Bujwida 25
ul. Widna 6 (food truck)

Thali

thali2

Już w progu każdej z trzech wrocławskich restauracji Thali powita Cię unoszący się w powietrzu zapach indyjskich, korzennych przypraw. Kurkuma, kmin, cynamon, kardamon, goździki, chili, imbir, którymi doprawiane są tradycyjne potrawy indyjskiej kuchni: curry, tikka masala, butter chicken czy tandoori, wyzwalają w nas emocje jeszcze zanim dostaniemy zamówione danie. Talerz Thali, czyli sztandarowa pozycja w menu restauracji, w wersji mięsnej lub wegetariańskiej zawiera cały przekrój indyjskich specjałów: zupy, samosę, curry, papad, chlebek naan, ryż, sałatkę i deser.

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Ruska 19
ul. Jedności Narodowej 161
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

Lodziarnia i kawiarnia Mio Gelato

mio gelato 1

Lody Mio Gelato to najprawdziwsze włoskie lody w samym sercu miasta. Od początku autorom tego miejsca przyświecała jedna idea – robić lody uczciwie. Omijając gotowe półprodukty, nie korzystając ze skrótów, nie iść łatwiejszą i tańszą drogą. Dlatego praca w lodziarni wre od samego rana. Krojenie, obieranie, miksowanie, blendowanie, karmelizowanie, i (korzystając z wagi jubilerskiej) odmierzanie tajemniczych składników, tak, aby lody, które serwowane są w Mio, smakowały najlepiej. Nowością na wrocławskim rynku gastronomicznych słodkości są serwowane tutaj naleśniki z lodami! W Mio Gelato wypijesz też najlepszej jakości włoską kawę, a także zjesz inne desery - ciasta, gofry, rurki z kremem, pianki w czekoladzie, tiramisu i torty. Tych pyszności nie można ominąć. 

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Św. Antoniego 16 (przy Rynku), tel. 668584544
ul. Zwycięska 45/1, tel. 692190192

OVO Wrocław, ul. Podwale 83

Kebz Wrocław

kebz2

Kebz odbiega od utartego schematu zwykłego kebaba, którego traktujemy raczej jako szybką przekąskę - to projekt, który nie kopiuje smaków, a wymyśla własne, nowe, niebanalne i zaskakujące. Niech ten kebab na talerzu, w bułce lub tortilli z dodatkiem autorskich sosów, z dużą ilością dodatków jak warzywa czy frytki w towarzystwie sympatycznej obsługi stanie się Waszym pomysłem na obiad. Nie szybką przekąskę - pełnoprawny obiad, którego na pewno nie będziesz żałować! W ofercie również wersja wege z falafelem.

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Nowowiejska 82 - obok Parku Tołpy i wrocławskiego Hogwartu

ul. Rydygiera 23

Nocny Targ Tęczowa

Pizza Bunga

bunga2

Wśród naszych propozycji nie mogło oczywiście zabraknąć pizzy!
Bunga od 2011 roku zdobywa Wrocław otwierając kolejne punkty. Ceniona za puszyste ciasto, świetne dodatki, własne sosy i szybką dostawę. Wszystkie propozycje z menu są przygotowywane z produktów, które można zamówić również na dostawę. To świadczy o autentyczności serwowanej tu pizzy. Nikt tu nie ściemnia - tu się je! To połączenie włoskiej pizzy z bardziej puszystym, amerykańskim plackiem.

W menu znajdziesz klasyczne pozycje i niepowtarzalne, oryginalne placki z chorizo i miodem, truflami czy whisky bbq. Na fanów ostrości czeka pizza z najostrzejszą papryką na świecie!

Gdzie nas znajdziesz?

Ul. Gazowa 88, tel. 538 484 000

Ul. Bulwar Dedala 18, tel. 513 741 320 lub 71 349 54 96

Ul. Rydygiera 34, tel. 508 603 460

Ul. Inżynierska 27, tel. 608 342 942

AR-Bar

arbar

Czy we Wrocławiu mieszkają smoki? Możliwe, że tak! Przekonacie się o tym w innym niż reszta, wyjątkowym barze fantasy - AR-Barze! Ukryty w podziemiach wrocławskiego Rynku bar pozwoli Ci przenieść się do innego świata i zanurzyć w tajemniczej krainie dzięki wyjątkowej muzyce rodem z gier i filmów, genialnemu wystrojowi, ciekawym grom planszowych i imponującym, baśniowym koktajlom!

AR-Bar przyciąga fanów gier fabularnych RPG, poszukiwaczy przygód, fanów eliksirów i pogromców potworów - przed Wami jednak najważniejsze. Odnaleźć podziemia, w których kryje się ta tajemnicza miejscówka…

Gdzie nas znajdziesz?
Wrocław, Rynek 5, mail: arbarwro@gmail.com

Czarna Magia

czarna magia

Spacerując po wrocławskim Rynku warto czasem zajrzeć w boczne uliczki. Taka jest ulica Kiełbaśnicza! Siedząc na porośniętym bluszczem, magicznie oświetlonym patio uraczysz kubki smakowe pyszną kawą, deserami, daniami obiadowymi i koktajlami. A może wpadniesz też na wieczór z muzyką na żywo? Tutaj wszystko jest możliwe dzięki Czarnej Magii! Kawa z Czarnej Magii to jeden z faworytów w rankingach kawiarni. Lecz nie chcemy Was przekonywać tutaj. Lepiej przekonajcie się tam, na miejscu, sącząc kawę w najbardziej klimatycznym patio we Wrocławiu!

Gdzie nas znajdziesz?
Wrocław, ul. Kiełbaśnicza 2, tel. 71 366 65 37

Cybulskiego 10. Lody prawdziwe

cybulskiego 10

Lodziarnia działa nieprzerwanie od 1956 roku, jest jedną z najstarszych we Wrocławiu. Artystyczne Nadodrze oraz zabytkowe kamienice to otoczenie podkreślające idee przyświecające przy wytwarzaniu i serwowaniu lodów od pokoleń w tym miejscu. Lody na Cybulskiego to połączenie tradycji z nowoczesnością - lody wytwarzane są tu według przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Produkcja odbywa się na miejscu - tu nie ma lodów na zapas! Tradycją na Cybulskiego 10 jest serwowanie puszystych sorbetów w podwójnych porcjach, za cenę jednej porcji! Klasyczne smaki to m.in. śmietanka, bakalia, kawa z mlekiem. Codziennie zaskoczyć się można też nowym połączeniem, jak ricotta z wiśnią, czekolada z powidłami śliwkowymi czy czerwona borówka z gruszką. I zawsze coś dla wegan!

Gdzie nas znajdziesz?

Wrocław, ul. Wojciecha Cybulskiego 10

Bikers Bistro

bikers bistro wrocław

Bikers Bistro zlokalizowane obok Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej ugości Cię dobrą kawą, smacznym deserem lub wytrawną przekąską, rzemieślniczym piwem oraz orzeźwiającym koktajlem. Ale! Warto tu wpaść również w późniejszych godzinach. Wieczorem usłyszysz muzykę na żywo, zaśpiewasz karaoke lub spędzisz czas na wieczorze autorskim. Wydarzeń jest mnóstwo - żeby śledzić je na bieżąco bądźcie na social mediach:

facebook: @bikersbistrowroclaw

instagram: @bikers_bistro.

Wpadnijcie koniecznie, jeśli będziecie w pobliżu Dzielnicy Czterech Wyznań!

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Św. Antoniego 8

50-073 Wrocław

tel. 713 461 534

email: manager@bikersbistro.pl

uWędzonych

uwędzonych wrocław

To miejsce, w którym pierwsze skrzypce gra mięso. Ale takie dobre, rodem z Ameryki!

Spotkasz się tu z autentycznymi burgerami, skrzydełkami, pastrami, pałkami wołowymi, szarpaną jagnięciną w chrupiącym cieście czy grillowanymi żeberkami. Przyrządzone bez pośpiechu, wśród dymu, w towarzystwie autorskich sosów i frytek. Każdy mięsożerca po prostu musi tu trafić! Po prostu, bez nadęcia, by zjeść prawdziwe mięso.

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Szewska 27

tel. +48 71 799 85 10

Menu: www.uwedzonych.pl

Restauracja Dwór Polski

dwór polski restauracja wrocław

A może masz ochotę odpocząć na najbardziej klimatycznym dziedzińcu we Wrocławiu? Do tego zjeść coś pysznego - tradycyjne, ale w nowoczesnej formie dania kuchni polskiej? Być może wybierzesz dziczyznę albo potrawy z kaczką? A może chciałbyś odwiedzić Bistro Królestwo Ziemniaka i spróbować tego warzywa pod którąś z postaci: pieczonego ziemniaka, puree, kartacza, sałatki ziemniaczanej, a może placków? Zapraszamy do Dworu Polskiego położonego w samym sercu miasta! Ciekawostką jest fakt, że są tu również organizowane Kolacje w Ciemności - Dine in the Dark. Takie eventy można spotkać tylko w ośmiu miastach Polski, w tym właśnie u nas!

Gdzie nas znajdziesz?

Dwór Polski,
Rynek 5,
mail:restauracja@dworpolski.wroclaw.pl
tel. +48 71 372 48 96

Restauracja na statku Wratislavia

restauracja na statku wratislavia wrocław

Zapraszamy Was także do niezwykłej restauracji zlokalizowanej na statku Wratislavia przy tętniącym życiem Bulwarze X. Dunikowskiego! Restauracja “Z Nurtem” zachwyci nawet najbardziej wybredne podniebienia swoimi potrawami: lekkimi, nowoczesnymi i zaskakującymi. Fenomenalną kuchnię dopełnia magiczna atmosfera i piękne widoki za burtą - no bo kto nie chciałby spędzić wieczoru na Odrze, delektując się pyszną kuchnią, podziwiając Wrocław z nieznanej dotychczas perspektywy?

Na statku organizowane są również imprezy: spotkania rodzinne, komunie, wesela, chrzciny czy imprezy integracyjne.

Statek Wratislavia cumuje przy przystani Wratislavia na  bulwarze Xawerego Dunikowskiego.

Gdzie nas znajdziesz?

Statek "Wratislavia", Przystań Kardynalska, Bulwar P. Włostowica

tel. 570 902 903

Szczegóły i cennik: www.statekrestauracja.pl

Wydarzenia we Wrocławiu

Wrocław to miasto w którym wiele się dzieje! Czekają tu na Was liczne wydarzenia - koncerty, wernisaże i wiele innych. Nie bez powodu mówi się, że Wrocław to miasto, które tętni życiem. Przygotowaliśmy dla Was kilka miejsc w których wiele się dzieje!

Czasoprzestrzeń

Czasoprzestrzeń 2

Czasoprzestrzeń, a właściwie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ to miejsce, w którym dzieje się dużo dobrego. Właściwie każdy tydzień w Czasoprzestrzeni wypełniony jest wydarzeniami kulturalnymi, koncertami, akcjami charytatywnymi, wystawami i imprezami. To wszystko dzieje się w zabytkowym budynku zajezdni tramwajowej "Dąbie" i na jej terenach zewnętrznych. Sama zajezdnia jest przykładem najlepiej zachowanej architektury komunikacyjnej na terenie Wrocławia. Dziś budynek zajezdni funkcjonuje jako przestrzeń wystawiennicza i miejsce spotkań różnych środowisk. Działania Czasoprzestrzeni skupiają się na promowaniu takich wartości jak tolerancja, zdrowy styl życia, proekologia i prospołeczność.

Miejsce to absolutnie tętni życiem, a organizowane tam imprezy odbywają się zarówno na 4000 metrach kwadratowych w środku zajezdni, a także w przestrzeni klubu Łącznik, gdzie Wrocławianie spotykają się głównie na koncertach, spektaklach, wykładach itd. Na niemal 2 hektarach zewnętrznej przestrzeni wokół Zajezdni odbywają się natomiast zloty food-trucków, giełdy staroci czy wyprzedaże garażowe.

Wydarzeń w Czasoprzestrzeni jest naprawdę wiele, więc żeby być na bieżąco, zachęcamy śledzić fanpage: facebook.com/czasoprzestrzenzajezdniadabie oraz stronę www.czasoprzestrzen.org.

Vertigo Jazz Club & Restaurant

vertigo2

Koncerty i jam session, jazzowe, bluesowe, swingowe i nie tylko, to duchowe doznania w jedynym tego typu klubie we Wrocławiu, w samym jego sercu, tuż przy Rynku. Teatr improwizacji, stand-up, bale, rewie i burleski wypełniają deski estrady. W ich rytm wkomponowany jest gwar koktajl baru. Wirtuozi kompozycji koktajlowych, z alkoholi popularnych i niszowych, wykreują klasyczne i autorskie kompozycje.

Obsługa Vertigo w takt melodii przywita Cię i zaserwuje doskonałe utwory tamtejszej kuchni. Czeka na Ciebie symfonia specjałów w gronie znajomych, ballada smaku z drugą połówką, a może dźwięk spotkania w gronie przyjaciół? Vertigo ma bardzo bogaty program artystyczny - szczegóły znajdziesz na Facebooku Vertigo - Jazz Club & Restaurant.

Gdzie nas znajdziesz?
Vertigo
ul. Oławska 13

Scena pod Regałem w Kawiarni Literatka

scena pod Regałem 1

W samym sercu wrocławskiego Rynku, na Scenie pod Regałem w Kawiarni Literatka mieszają się kultura i gastronomia w najlepszym wydaniu! Koncerty, wieczory artystyczne, muzyczno-teatralne spektakle, spotkania autorskie, wernisaże sztuki i wieczory bluesowo-jazzowe czy rewie burleski - to tylko niektóre z wydarzeń, na które natrafić można w Literatce. Weekendy przepełnione są tu rozmaitymi atrakcjami - jesteśmy pewni, że któreś z wydarzeń przypadnie Wam do gustu!

Gdzie nas znajdziesz?
ul. Rynek 56/5

Sztuka na Miejscu

sztuka na miejscu 1

Sztuka na Miejscu to przestrzeń, w której sztuka jest na wyciągnięcie ręki – jej nienachalna obecność pozwala na oswojenie się ze światem artystycznym w nieformalnym otoczeniu.

Zachęcamy do pozostania na dłużej, rozgoszczenia się wygodnie na kanapie, napicia kawy lub wina, a wszystko to w inspirującym otoczeniu Sztuki.

W przestrzeni została zlokalizowana kawiarnia i koktajl bar. Organizowane są tutaj, oprócz wystaw wrocławskich artystów, koncerty, sety djskie, warsztaty i wiele innych ciekawych wydarzeń. Od wtorku do niedzieli w godzinach od 12 do 22 zapraszamy do Sztuki na Miejscu - miejsca w którym można spędzić czas w otoczeniu sztuki korzystając z wyjątkowej oferty baru.

Gdzie nas znajdziesz?
Ul. Łaciarska 4

Urodziny dla dzieci we Wrocławiu - gdzie zorganizować?

Szukacie miejsca, gdzie będziecie mogli zorganizować niezapomniane urodziny dla swoich dzieci? Warto postawić na dobrą zabawę i niezapomnianą atmosferę! Przygotowaliśmy dla Was miejsca, które specjalizują się w tego typu imprezach okolicznościowych. Jesteśmy pewni, że będzie to dla Was strzał w dziesiątkę! 

Wycieczki z Wrocławia do 150 km

Jeśli zwiedziłeś już wszystkie atrakcje we Wrocławiu (a to wcale nie takie proste!) i zastanawiasz się gdzie można spędzić czas poza Wrocławiem, to też przygotowaliśmy kilka propozycji. Przekonaj się gdzie warto jechać na wycieczkę koło Wrocławia!

Zachęcamy do lektury naszego artykułu: 23 pomysły na wycieczkę z Wrocławia do 150 km

Noclegi we Wrocławiu - Booking.com jak rezerwować?

Jesteś już zdecydowany na wizytę we Wrocławiu? Pamiętaj jednak o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Pomimo tego, że Wrocław przygotował bogatą bazę noclegową, warto jednak dużo wcześniej wybrać miejsce, które będzie nam odpowiadać zarówno pod względem udogodnień, jak i cen. Z pomocą przychodzi sprawdzona i bezpieczna wyszukiwarka Booking.com, a my w naszym artykule Booking.com jak rezerwoać nocleg? podpowiadamy krok po kroku, jak bezpiecznie dokonywać rezerwacji.

Wrocław na weekend - dlaczego warto odwiedzić? Zwiedzanie Wrocławia

Wciąż zastanawiasz się dlaczego warto odwiedzić Wrocław? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi - powodów są tysiące. Wrocław zachwyca przepięknymi zabytkami, klimatem miasta, atmosferą, miejscami do romantycznych spacerów, uroczymi knajpkami i restauracjami, wydarzeniami kulturalnymi, a przede wszystkim licznymi atrakcjami turystycznymi. Jesteś gotowy na przygodę? Zapraszamy Cię do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Do zobaczenia!

Wrocław, często uznawane za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, oferuje niezliczone atrakcje zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Miasto słynie z nietypowych i niecodziennych atrakcji, w tym z dziesiątek mostów i wysp na Odrze, oryginalnej architektury oraz wrocławskich krasnali, które stały się ikoną miejskiego folkloru. Zwiedzanie Wrocławia warto zacząć od jego serca - Rynku, który jest jednym z największych w Polsce i zachwyca swoją architekturą i atmosferą.

Wśród najważniejszych zabytków i atrakcji Wrocławia warto wymienić Ogród Japoński, który oferuje niezwykłą aranżację przestrzeni i oryginalne rośliny, stając się popularnym miejscem spacerów i relaksu. Również kolejka linowa Polinka, kursująca nad Odrą, zapewnia wyjątkowe widoki na miasto. Wrocław to także miasto pełne życia i kultury, co czyni je idealnym miejscem na weekendowe wypady, podczas których nigdy nie braknie atrakcji do zobaczenia i rzeczy do zrobienia.

Podsumowując, Wrocław oferuje bogactwo atrakcji, od pięknych zabytków i miejsc spacerowych, przez unikalne atrakcje takie jak krasnale czy nietypowe mosty, po wspaniałe widoki z kolejki linowej. Każdy, kto odwiedzi to miasto, z pewnością znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy poszukuje historycznych zabytków, nowoczesnej architektury, czy po prostu miejsca na relaks i odpoczynek.

POBIERZ DARMOWĄ MAPĘ WROCŁAWIA I DOLNEGO ŚLĄSKA

mapa wroclaw czerwiec 2023

 

 

MAPA ATRAKCJI WROCŁAWIA

Przeczytaj także:

WROCŁAW - ATRAKCJE KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

WROCŁAW - ATRAKCJE NA DESZCZOWE DNI

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024