Atrakcje Karkonoszy

Karkonoskie Tajemnice - poznaj atrakcje Karkonoszy

karkonoskie tajemnice, karkonoskie karpacz, karkonosze atrakcje turystyczne, karpacz dla dzieci, atrakcje dla dzieci karpacz, gdzie na weekend karpacz, dolny śląsk atrakcje turystyczne, wakacje w polsce

Karkonoskie Tajemnice to jedna z największych i najciekawszych atrakcji turystycznych w Karpaczu. Dowiedz się, dlaczego warto ją odwiedzić!

Karkonoskie Tajemnice - odkryj najciekawszą atrakcję Karpacza   

Kto nie lubi eksplorowania nieznanego i odkrywania tajemnic? Czas przygód nie musi się kończyć wraz z dzieciństwem. Dlatego dużym i małym polecamy odwiedzenie ekspozycji „Karkonoskie Tajemnice” w Karpaczu.

To wyjątkowa multimedialna wystawa zorganizowana w podziemiach. Jed­na z wiodących atrakcji turystycznych Karpacza. Przedstawia świat magiczny Karkonoszy, osnuty legendą Ducha Gór. Są tu historie o zielarzach, poszukiwa­czach skarbów naturalnych, których w górach nie brakuje, Walończykach i hutnikach. Można zobaczyć siedzi­bę Ducha Gór i Alchemiczną Komnatę pełną niezwykłości. Ekspozycja „Karko­noskie Tajemnice” została nagrodzona w prestiżowym konkursie zorganizowa­nym przez National Geographic „7 No­wych Cudów Polski”.

Co zobaczysz w Karkonoskich Tajemnicach?

1

W marcu 2011 roku podczas wyko­palisk przy budowie w Karpaczu znale­ziono coś niesamowitego. Zdumiewa­jący ten eksponat nazwano kosturem Ducha Gór, wywołał niemałe poruszenie w całym regionie. Tak zaczęła się historia tej niezwykłej ekspozycji. Zaaranżowana przez artystów ekspo­zycja przyciąga zwiedzających, a wyko­rzystanie najnowszych technologii po­woduje, że zwiedzający czują się częścią tajemniczego świata Karkonoszy wraz z całym jego bogactwem.

Już same nazwy poszczególnych części wystawy powodują ciekawość i po prostu chce się ją zwiedzać. Kto nie chciałby dowiedzieć się, co odkrył pra­dawny kostur, albo co kryje się we wnę­trzu magicznej szafy? A Sala Czterech Żywiołów? Kącik Wielkiego Kreatora i Alchemika? To wzbudza dreszcz emo­cji. Zwiedzający poznają również sekret Ducha Gór, obejrzą szkielet Władcy Kar­konoszy oraz dowiedzą się o skarbach odnalezionych w karkonoskiej ziemi.

Wystawa pokazuje także dzieje spo­łeczności walońskiej w Karkonoszach. Walonowie żyli głownie w okolicach Starej Wsi Szklarskiej i nie mieli sobie równych w wydobywaniu złota, srebra oraz kamieni szlachetnych. Pozostawili sobie w karkonoskich lasach wiele ta­jemniczych znaków wyrytych na drze­wach i skałach. Ziemia Karkonoska ob­fitowała także w hutników, ich wyroby stały się znane i stanowią o bogactwie tego regionu.

Połączenie historii i nowoczesności 

karkonoskie tajemnice

Karkonoskie Tajemnice to inicjatywa tych, którzy kochają góry, lokalną histo­rię, legendy i baśnie związane z Duchem Gór (na wystawie są także różne jego wyobrażenia i przedstawienia). Bogac­two tajemnic tego regionu z pewnością warte jest poznania.

Ekspozycja jest dostępna dla zwie­dzających, mieści się przy ul. Mickiewi­cza 1. Bilety można kupić na miejscu lub przez internet.

Więcej informacji znajdziesz na: www.karkonoskietajemnice.pl

baner karkonosze 2023

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

Powiązane artykuły