fbpx

Atrakcje Karkonoszy

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Zapraszamy na spacer w koronach drzew, czyli wizyta w Sky Walk w Świeradowie-Zdroju.

Położony w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego w Górach Izerskich, w dolinie Kwisy Świeradów-Zdrój to jedna z najchętniej odwiedzanych na tym terenie miejscowości uzdrowiskowych. Oprócz uzdrowiska, posiadającego ponad 70-cio metrową halę spacerową, miasto posiada też kilka innych atrakcji, które rokrocznie przyciągają rzesze turystów. Jedną z nich jest wieża widokowa Sky Walk, nad którą swego czasu rozgorzała ogromna dyskusja, a która dziś gości ogromne ilości turystów, pragnących skorzystać z widoków, jakie serwowane są na jej szczycie.

Sky Walk - dlaczego warto odwiedzić wieżę widokową?

Ścieżka Sky Walk wznosi się nad Świeradowem na wysokość 62 metrów. Wieża została oddana do użytku w czerwcu 2021 roku - jest to więc nowa atrakcje na terenie Świeradowa. Podobne ścieżki możemy znaleźć w Krynicy-Zdroju, Kurzętniku czy w czeskich Jańskich Łaźniach. W całej Europie podobnych budowli jest kilkanaście - wieże widokowe połączone ze “ścieżkami w koronach drzew” czy inaczej “spacerem w chmurach” stały się popularne w Europie już jakiś czas temu, a pierwsza w Polsce - w Krynicy-Zdroju powstała w 2019 roku i od momentu otwarcia stała się jedną z największych atrakcji Beskidów.Każda z podobnych wież cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów - co roku przyciągają one po kilkaset tysięcy turystów. W ślad za Krynicą poszły władze Świeradowa, oddając do użytku po długich przygotowaniach najwyższy tego typu obiekt w Polsce.

Ciekawostką jest, że świeradowska ścieżka jest jedyną ścieżką w koronach drzew w Europie, którą zwiedzać można również nocą. Jej położenie nie jest dziełem przypadku - Świeradów-Zdrój umożliwia szybkie przybycie turystów nie tylko z Polski, ale i z Czech oraz Niemiec. I choć Czesi mają swoje ścieżki w chmurach, to bardzo chętnie przybywają, by skorzystać ze świeradowskiej ścieżki po zmroku. Na szczycie wieży podziwiać można widoki na świeradowskie uzdrowisko i krajobrazy Gór Izerskich.

Poznaj atrakcje dla zwiedzających


Sky Walk ma po drodze dla zwiedzających kilka niespodzianek: poza delikatnie wijącą się 850-metrową ścieżką spacerową, którą można pokonać w ok. 20 minut, znajdziemy tu kokon pająka - plątaninę sieci, którą uwielbiają przede wszystkim dzieci, siatka relaksacyjna w kształcie kropki, mapy z panoramą gór czy przeszklona platforma, po wejściu na którą ma się wrażenie jakby nic nie było pod spodem! To miejsce grozy dla osób z lękiem wysokości - ale i okazja, by ten lęk przezwyciężyć. W drodze powrotnej można zejść tą samą trasą lub zjechać ze 105-metrowej zjeżdżalni w ciągu kilku sekund. Na wieży Sky Walk znajduje się również specjalny pomost z przeznaczeniem do organizacji różnych wydarzeń muzycznych. Cała trasa po zmierzchu jest oświetlona delikatnym, specjalnym światłem, które jest na tyle nieinwazyjne, że nie zakłóca obserwacji nieba. Jeśli więc szukamy miejsca, w którym chcemy oglądać gwiazdy, nasłuchiwać rykowiska jeleni czy oglądać nietoperze w podczerwieni - to Sky Walk zaprasza.

Wkróce kolejne inwestycje 


W przyszłości powstać ma wyciąg, który dowiezie turystów na górę, a zimą przyda się narciarzom, którzy zjeżdżać będą stokiem Świeradowca. Projekt wieży zrealizowany został jako pierwszy etap rewitalizacji starych wyciągów Świeradowiec. Cała inwestycja warta jest ok. 40 mln zł.

3 km ścieżek dydaktycznych i 850 metrów trasy spacerowej po wieży to właściwie tylko początek przygody, którą nie sposób opisać słowami. Do Świeradowa po prostu trzeba przybyć - nie tylko ze względu na Sky Walk, ale i resztę atrakcji, które od wielu już lat, rokrocznie przyciągają amatorów spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Świeradów-Zdrój i jego okolice będą świetną bazą wypadową na wycieczki w Góry Izerskie, a także stacją dla kuracjuszy, którzy w uroczym uzdrowisku znajdą spokój i pyszne (ale przede wszystkim i zdrowe!) wody mineralne.

Kiedy przyjechać?

Sky Walk czynny jest w następujących dniach i godzinach:
1. 3. - 29. 4. 2022
codziennie 9.00 – 17.00
16. - 18. 4. 9.00 - 19.00
30. 4 - 3. 5. 9.00 - 19.00
30. 4. - 2. 6. 2022
poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00
sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 17.00
3. 6. - 31. 8. 2022
codziennie 9.00 – 19.00

Cennik biletów

Bilety w cenie 49 zł normalny, 39 ulgowy, 45 zł grupowy. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie.
Zjazd ze zjeżdżalni - 10 zł
Zjazd ze zjeżdżalni - 6 zjazdów - 50 zł.

Przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg?

Karkonosze - 27 atrakcji wartych zobaczenia

Kowary - poznaj atrakcje miejscowości

Powiązane artykuły

Atrakcje karkonosze

Wyprawy balonem

Balloon Expedition – podążaj za marzeniami!

Szukasz wyjątkowej atrakcji? Kochasz dreszczyk emocji? Chcesz zobaczyć piękno Polski z nowej perspektywy?

Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze.

Park Miniatur Kowary

Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Karkonosze - odkrywaj z nami

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

Karkonosze na deszczowe dni

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca …

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

31 atrakcji Karkonoszy

Karkonosze - 30 atrakcji wartych zobaczenia

Karkonosze to najbardziej turystycznie rozwinięty obszar na Dolnym Śląsku. Atrakcyjność tego regionu tworzą nie tylko urokliwe szlaki górskie ale także liczne atrakcje turystyczne.

Karkonosze atrakcje turystyczne

Karkonosze - odkryj 31 atrakcji turystycznych regionu

Gotowi na przygodę w Karkonoszach? Przygotowaliśmy dla Was spis 31 najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcje dla aktywnych Karkonosze

Atrakcje dla aktywnych - odkryj Karkonosze

Karkonosze to region przepełniony licznymi atrakcjami turystycznymi. Dziś poznacie te, które zadowolą osoby, kochające aktywny wypoczynek.

Zimowe atrakcje Karkonoszy

Zimowe atrakcje Karkonoszy - co warto zobaczyć zimą?

Karkonosze to najchętniej odwiedzane góry na Dolnym Śląsku - jest tu mnóstwo szlaków, przepięknych widoków i pomniejszych atrakcji, które są atrakcyjne nie tylko w ciepłe, letnie dni, a również (a...

Świeradów Zdrój – atrakcje turystyczne

To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim upodobali sobie nie tylko kuracjusze, korzystający z dobroczynnych własciwości tamtejszych wód mineralnych, ale również turyści, którzy lubią górskie wędrowki. Dużą zaletą jest także bliskość...