Blog - województwo opolskie

Aktywnie na Opolszczyźnie - poznaj atrakcje

opolskie, opolskie atrakcje, opolskie parki rozrywki, opole atrakcje, głuchołazy, głuchołazy atrakcje, nysa atrakcje, co robić w opolskim, opolszczyzna turystyka, opolszczyzna atrakcje turystyczne, turystyka w polsce, gdzie na weekend, góry opawskie, wakacje w polsce

Atrakcje turystyczne dla aktywnych na Opolszczyźnie

Opolszczyzna to zróżnicowany region. Swoje miejsce odnajdą tutaj wielbiciele zabytkowych budowli, przyrody, a także turyści lubiący aktywnie spędzać czas. Lista atrakcji nie jest krótka. Przygotowaliśmy dla Was spis miejsc na Opolszczyźnie, które warte są odwiedzenia. Znajdziecie tu spływy kajakowe, park trampolin, park linowy, port jachtowy, a nawet tor wyścigowy. 

Jeżeli stawiasz na aktywny wypoczynek, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Jedno jest pewne - w Opolskim nie można się nudzić!

SPIS TREŚCI:

Dowiedz się, co warto zobaczyć na Opolszczyźnie

Województwo Opolskie to region przez wielu niedoceniany - warto jednak poznać jakie atrakcje tu na Was czekają. Najsławniejszą budowlą w tym województwie jest oczywiście bajkowy Zamek Moszna - to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. To jednak oczywiście nie wszystko. Wartymi odwiedzenia są m.in. Stobrawski Park Krajobrazowy, a także liczne jeziora - Jezioro Nyskie, Otmuchowskie czy Jezioro Turawskie, a także muzea i parki rozrywki.

Przeczytaj także: Opolskie - TOP 21 atrakcji turystycznych

Park Linowy KanYon w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

park linowy kanyon

Park linowy KanYon zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Przygotowany został w najwyższą starannością, aby dostarczyć Wam doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach - linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych.

Spływy Kajakowe - Party Kajaki w Staniszczach Małych

atrakcja dla dzieci

partykajaki

Spływy kajakowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnie spędzanego czasu wolnego. Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa to udział w takich rajdzie na trasie kajakowej jest najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci są szczególną grupą odbiorców, ponieważ jeśli we wczesnym wieku pokażemy im, że spędzanie aktywnie czasu wolnego jest znacznie bardziej przyjemne od siedzenia przy komputerze czy przed telewizorem.

Rueda Wakepark Januszkowice

atrakcja dla dzieci restauracje noclegi

wakepark

Rueda Wakepark Januszkowice to wyjątkowe miejsce na mapie polskich wakeparków. Znajduje się tu nowoczesna infrastruktura do uprawiania nart wodnych i wakeboardingu wraz z szerokim zapleczem sanitarnym, noclegowym i gastronomicznym.

Na terenie wakeparku przygotowano strefę relaksu, gdzie możecie odpocząć na pufach, leżakach i hamakach. Przed jazdą proponujemy rozgrzewkę na trampolinie lub zewnętrznej siłowni.

Tor wyścigowy Silesia Ring w Kamieniu Śląskim

atrakcja
 

sileisa ring

fot. Silesia Ring

Silesia Ring to profesjonalny tor wyścigowy, który znajduje się w Kamieniu Śląskim. Jeden z najlepszych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Europy. Tutaj możesz potrenować sportową jazdę samochodem lub motocyklem. Dostępne są również jazdy bolidem wyścigowym lub samochodami sportowymi. Na terenie obiektu znajduje się również hotel i restauracja.

Port Jachtowy w Krapkowicach

atrakcja dla dzieci

FD8A8886

W Krapkowicach miłośnicy wodnych atrakcji odnajdą port jachtowy. Znajduje się w nim wypożyczalnia różnego rodzaju sprzętu pływającego m.in. kajaki kanoe, łodzie motorowe, żaglówki, rowerki wodne, szkółka żeglarska czy rejsy po Odrze łodzią spacerową.

Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster

atrakcja dla dzieci

alpine coaster

Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster znajduje się w jednym z najsławniejszych miejsc na Opolszczyźnie - Górze św. Anny. Pęta zjeżdżali ma aż 600 metrów. Konstrukcja zjeżdżalni gwarantuje bezpieczną zabawę dla całej rodziny. Oświetlony tor, przygotowany został również do jazdy wieczorowej.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ODKRYJ Z NAMI ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

OPOLSZCZYZNA - TOP 14 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

 

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad