Loading color scheme

Opolszczyzna - TOP 14 atrakcji turystycznych
Opolszczyzna

Poznaj atrakcje turystyczne Opolszczyzny

 

Opolszczyzna to najmniejsze województwo w Polsce - i choćby z tego powodu, warto koniecznie je odwiedzić! Co ciekawe, opolskie to przede wszystkim różnorodność - lasy, góry, jeziora oraz miasteczka pełne ciekawej historii. Nie ma tu miejsca na nudę, bo dla aktywnych turystów czeka tu również wiele niesamowitych miejsc.

Zabierzemy Was w podróż po najciekawszych atrakcjach województwa - JuraPark w Krasiejowie, Zamek Moszna, Fabryka Robotów, a może Gród Rycerski w Byczynie? Gotowi na przygodę po województwie opolskim? Zaczynamy!

Co warto zobaczyć na Opolszczyźnie?

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

atrakcja dla dzieci

jurapark krasiejow

JuraPark w Krasiejowie to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Opolszczyzny, które jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Znajdziecie tu masę ekscytujących niespodzianek, Tunel Czasu, Kino 5D, Prehistoryczne Oceanarium oraz Ścieżkę edukacyjną, gdzie można podziwiać 250 modeli dinozaurów. Dopełnieniem histroii Ziemi jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

bilety 55,00 zł/normalny, 45,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Odwrócony Domek w Krasiejowie

atrakcja dla dzieci

odwrocony domek

Odwrócony Domek to jedyny taki obiekt na Opolszczyźnie. Występujące w domku wrażenia grawitacyjne mogą być zarówno atrakcją, jak i doskonałą lekcją fizyki czy biologii. Można w nim kształcić swoją orientację i wyobraźnię przestrzenną.

Krasiejów, ul. 1 Maja 309/10 (koło JuraParku w Krasiejowie)

Gród Rycerski w Byczynie

atrakcja dla dzieci

byczyna grod rycerski

Zapraszamy do Grodu Rycerskiego pod Byczyną. To tutaj w Biskupicach, można przenieśc się w czasie do średniowiecza podczas Międzynarodowych Turniejów Rycerskich oraz uczestniczyć w warsztatach rzemiosł dawnych na niezapomnianych wycieczkach szkolnych, letnich obozach rycerskich i weekendowych pobytach. 

Warto odwiedzić również salę tortur, zbrojownię, karczmy oraz inne obiekty na podgrodziu, które zapewnią Wam ciekawą przygodę ze średniowieczem.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Moszna

atrakcja dla dzieci naniepogode restauracje noclegi

zamek moszna

Zamek w Mosznej należy do największej atrakcji turystycznej województwa opolskiego. Słynie w kraju i za granicą ze swojego niepowatrzalnego uroku za sprawą bajkowej architektury. W obiekcie funkcjonuje restauracja, kawiarnia, hotel oraz SPA.

Dla zwiedzających dostępne są sale reprezentacyjne, można tez podziwiać widok na okolice z wież zamkowych, a latem spacerować pośród azalii i rododendronów licznie wzbogacających park. 

bilety Zwiedzanie komnat 17,00 zł/normalny, 11,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Fabryka Robotów w Mosznej

atrakcja dla dzieci naniepogode  

fabryka robotow 1

To jedyne miejsce w Polsce a nawet w Europie gdzie budowane są ogromnie stalowe roboty inspirowane filmami Sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają to złom samochodowy oraz inne odpady stalowe które zostały przeznaczone do recyklingu. Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin ważą nawet 900 kilo i dochodzą do 3.5 m wysokości. Możecie tu spotkać roboty w różnych wielkościach od kilkunastu cm do kilku metrów w różnych etapach zaawansowania budowy zarówno gotowe jak i w trakcie budowy. Po za postaciami z filmów Sci-fi znajdziecie tu również rzeczy bardziej użytkowe wykonane ta samą technika począwszy od stołów po przez podstawki pod książki, pendrive wykonane w stylu steampunk.

bilety 16,00 zł/normalny, 14,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Rueda Wakepark Januszkowice

atrakcja dla dzieci restauracje noclegi

wakepark

Rueda Wakepark Januszkowice to wyjątkowe miejsce na mapie polskich wakeparków. Znajduje się tu nowoczesna infrastruktura do uprawiania nart wodnych i wakeboardingu wraz z szerokim zapleczem sanitarnym, noclegowym i gastronomicznym.

Na terenie wakeparku przygotowano strefę relaksu, gdzie możecie odpocząć na pufach, leżakach i hamakach. Przed jazdą proponujemy rozgrzewkę na trampolinie lub zewnętrznej siłowni.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Wieża Piastowska w Opolu 

atrakcja dla dzieci naniepogode

wieza piastowska

Wieża Piastowska w Opolu to pozostałość po istniejącym niegdyś Zamku Piastowskim, który zlokalizowany był na odrzańskiej wyspie Pasiece. Wieża należy do jednych z najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego. 

Obecnie, wieża mierzy 35 metrów i jest dostępna dla turystów. Zwiedzanie odbywa sie co pół godziny i trwa około 40 min. Warto się tu wybrać, ponieważ prócz ciekawych opowieści przewodnika, czeka tu na Was jeszcze pokaz multimedialny oraz niesamowite widoki na Opole i okolicę.

bilety 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Górny w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

zamek gorny opole

Zamek Górny to atrakcja na mapie Opola, która oddana dla turystów została całkiem niedawno, bo w 2018 roku. Tak naprawdę do zwiedzania oddano ostatni zachowany element Zamku Górnego, niemniej warto odwiedzić to miejsce, ponieważ podczas 40 minutowego zwiedzania z przewodnikiem, poznacie wiele ciekawych faktów historycznych. 

Z dostępnych informacji wynika, że zamek budowany został w latach 1382-1387. Na przestrzeni setek lat, musiały dziać się w jego murach niesamowite historie... 

bilety 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Park Linowy KanYon w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

park linowy kanyon

Park linowy KanYon zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Przygotowany został w najwyższą starannością, aby dostarczyć Wam doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach - linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych.

bilety Kliknij i sprawdź

Więcej dowiecie się Tutaj.

Hoplandia w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

hoplandia

Hoplandia to jeden z największych obiektów na Opolszczyźnie, który posiada trzy klimatyzowane sale o łącznej powierzchni 1200m2, z niepowtarzalnymi atrakcjami dmuchanymi, trampolinami, basenem z gąbkami. Dodatkowo, sala z ponad 20 automatami do gier zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

bilety pn-pt 32,00 zł/2h (dziecko), so-nd 38,00 zł/2h (dziecko)

Więcej dowiecie się Tutaj.

Statek Opolanin

atrakcja dla dzieci

statek opolanin

W Opolu czekają na Was również rejsy wycieczkowe statkiem Opolanin po rzece Odrze. Rejs trwa 45 minut i podczas podróży można zobaczyć wiele ciekawych zabytków Opola, które z perspektywy Odry wydajś się być bardziej urokliwe. Ze statku podziwiać można m.in. Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską czy kościół Franciszkanów. 

Przystań: od strony miasta (ul. Odrowążów) oraz przystań od strony ZOO (Wyspa Bolko, zatoczka przy "Pagaj Pub")

Więcej dowiecie się tutaj: tel. +48 693 132 333

Zaginione Miasto Rosenau w Pokrzywnej

atrakcja dla dzieci restauracje noclegi

rosenau zaginione miasto

Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - Zaginione miasto" to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin. Dla osób zainteresowanych głównie rekreacją dostępne są: basen o wymiarach olimpijskich, zjeżdżalnie, a także park linowy. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość pływania po jeziorze rowerem wodnym.

bilety 45,00 zł/normalny, 35,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Szlak Miejski w Głuchołazach

atrakcja dla dzieci restauracje noclegi

glucholazy

Blisko 8. kilometrowy Szlak Miejski prowadzący przez najbardziej charakterystyczne części miasta, m.in.: zabytkową starówkę z wczesnogotyckim portalem kościoła św. Wawrzyńca, wieżę Bramy Górnej oraz wyrobiska średniowiecznego górnictwa złota.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Party Kajaki

atrakcja dla dzieci

partykajaki

Spływy kajakowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnie spędzanego czasu wolnego. Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa to udział w takich rajdzie na trasie kajakowej jest najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci są szczególną grupą odbiorców, ponieważ jeśli we wczesnym wieku pokażemy im, że spędzanie aktywnie czasu wolnego jest znacznie bardziej przyjemne od siedzenia przy komputerze czy przed telewizorem.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Silesia Ring

atrakcja 

sileisa ring

fot. Silesia Ring

Silesia Ring to profesjonalny tor wyścigowy, który znajduje się w Kamieniu Śląskim. Jeden z najlepszych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Europy. Tutaj możesz potrenować sportową jazdę samochodem lub motocyklem. Dostępne są również jazdy bolidem wyścigowym lub samochodami sportowymi. Na terenie obiektu znajduje się również hotel i restauracja.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Port Jachtowy w Krapkowicach

atrakcja dla dzieci

FD8A8886

W Krapkowicach miłośnicy wodnych atrakcji odnajdą port jachtowy. Znajduje się w nim wypożyczalnia różnego rodzaju sprzętu pływającego m.in. kajaki kanoe, łodzie motorowe, żaglówki, rowerki wodne, szkółka żeglarska czy rejsy po Odrze łodzią spacerową.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

ODKRYJ ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

TOP 14 ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

FABRYKA ROBOTÓW W MOSZNEJ

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame