fbpx

Atrakcje ziemi kłodzkiej

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Kopalnia Złota - atrakcja Ziemi Kłodzkiej

Kopalnia Złota w Złotym Stoku co prawda nie leży na terenie Ziemi Kłodzkiej, a na terenie Ziemi Ząbkowickiej - dokładnie u podnóża Gór Złotych, gdzie od wschodu graniczy z Kotliną Kłodzką. Planując wycieczkę w ten uroczy zakątek Dolnego Śląska koniecznie należy uwzględnić Kopalnię Złota w Złotym Stoku i to na cały dzień dobrej zabawy, bowiem dawna Kopalna Złota i pozostałe atrakcje corocznie odwiedzane są przez tysiące turystów z różnych części świata.

Chodnik śmierci? Mroczna historia Gertrudy? Poznaj najciekawszą atrakcję Dolnego Śląska

Jeśli chcesz zobaczyć to niezwykłe miejsce pełne dobrej zabawy i pozytywnej energii zapraszamy Cię na ciekawą przygodę. Na terenie Kopalni Złota znajdziesz fantastycznie zorganizowane atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do głównych atrakcji zaliczamy zwiedzanie: Kopalni ZłotaŚredniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa, które odkrywasz i poznajesz w towarzystwie profesjonalnych przewodników. Dołącz zatem do zadowolonych turystów, którzy zobaczyli to niezwykłe miejsce pełne dobrej zabawy.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to bardzo ciekawa i zaskakująca propozycja spędzenia wolnego czasu na mapie Dolnego Śląska. Zwiedzając Kopalnie Złota poznasz tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Jej miła obsługa i pro turystyczne nastawienie zachęca do powrotu w to miejsce i oznaczenia go jako ciekawe i interesujące miejsce na swojej turystycznej mapie podróży. Odkryjecie tu jedyny w Polsce podziemny wodospad, podziemną zjeżdżalnię, muzeum przestróg. Dodatkową atrakcję stanowi Średniowieczna Osada Górnicza.

Jesteście ciekawi co tu spotkacie? W poniższym artykule dowiecie się wszystkiego o tym wyjątkowym miejscu. Miłej lektury!

SPIS TREŚCI

Co znajdziesz w Kopalni Złota? Atrakcja Gór Złotych

kopalnia05

Zobacz czym Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota zachwyca tysiące turystów z całego świata! W podziemnej trasie turystycznej poznasz narzędzia i historię górnictwaW towarzystwie przewodnika zobaczysz 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda z którą jest związana legenda o zbłąkanej Gertrudzie. Na trasie w tej części możesz zobaczyć:

- bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej);

- gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych;

- piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto;

- osiemnastowieczny wózek do transportu rudy.
 

Zobaczysz Chodnik Śmierci

Na najwyższej kondygnacji znajduje się chodnik o niezwykle ponurej historii. Tutaj bowiem skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. Skazańców stawiano pod ścianą, gdzie w specjalnie wydrążonych otworach zalewano ich po łokcie zaprawą, po czym umierali samotnie w męczarniach.
 

Przejedziesz się Pomarańczową Kolejką

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Kopalni Złota jest 300 metrowa trasa podziemna, którą można pokonać jedynie pomarańczowym tramwajem. Kolejka, która pozwoli na chwilę odetchnąć i zobaczyć Kopalnię z innej strony.
 

Sztolnia Ochrowa - historia tajemniczych podziemi

sztolnia ochrowa

Poznaj tajemnice nowo odkrytej sztolni owianej wieloma legendami. Odkryj piękne ciasne korytarze zdobione naturalną pomarańczowo-żółtą ochrą i zobacz zwietrzeliny skał bogatych w związki żelaza, które stosowane są w farbach oraz kosmetykach! Przenieś się w wyjątkowo wąskie i magiczne miejsce.

Średniowieczny klimat sztolni, kręty 130 metrowy tunel jest efektem trudnych warunków i ciężkiej pracy górników w sztolni. Doskonale obrazują to tablice przedstawiające narzędzia używane kilkaset lat temu do drążenia tuneli. Na średniowiecznym chodniku kutym ogniem, widać osmolenia, które świadczą o wykorzystywaniu nietypowej metody ogniowej.

Jedną z najbardziej intrygujących atrakcji jest fragment zalanego starego szybu. Od kilkumetrowego szybu z oryginalną drewnianą obudową odchodzi średniowieczny systemem drewnianych rur odwadniających sprzed kilkuset lat. Taki sam system jaki pokazywany jest na rycinach z XVI wieku.

Średniowieczna Osada Górnicza

osada gornicza 2

Przenieś się do średniowiecza i przekonaj się jak wyglądała praca w tym okresie. Zobacz unikatową na skalę Europejską replikę Średniowiecznej Osady Górniczej na którą składają się działające urządzenia zbudowane w skali 1:1. Odbędziecie tu fascynującą podróż w czasie, która uczy i bawi, zobaczycie prawdziwe i działające urządzenia, wszystkie rodzaje drewnianych urządzeń technicznych, które powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli.

Każda maszyna funkcjonuje i jest przedstawiona tak, aby włączyć widza do zabawy – wystarczy siła własnych mięśni, aby wprawić w ruch np.: potężne 3 tonowe młyńskie koło deptakowe, 15-metrowy kierat, hutę i stęporowe kruszarki.

Lekcje fizyki

Nie ma lepszego sposobu na poznanie fizyki jak samodzielne sprawdzenie zasad jej działania. Dzięki różnorodnym doświadczeniom w Osadzie Górniczej można poznać proste prawa fizyki wykorzystywane do uruchamiania i pracy rozmaitych urządzeń. Daj się porwać w wir zabawy połączonej z nauką i eksperymentuj z prawami fizyki w sposób aktywny i kreatywny.
 

Ścieżka Strachu

Labirynt to obowiązkowy punkt dla miłośników niezapomnianych wrażeń. Dawka tajemnicy i śmiechu to coś co warto przeżyć na wesoło w Domu StrachówSprostaj zadaniu i przejdź labirynt odnajdując drogę do średniowiecza przez wirujący tunel z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, które dają niesamowite złudzenie percepcyjne.
 

Jesteś ciekawy gdzie znajdują się poszczególne atrakcje? Rzuć okiem na mapę i zobacz jak wygląda Miasto Złota! 

mapa kopalnia zlota2

Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Złota w Złotym Stoku? 

Co roku Kopalnię Złota odwiedza tysiące turystów, nie bez powodu więc uznane jest za jedną z największych i najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska.

MAPA ATRAKCJI ZIEMI KŁODZKIEJ

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

aplikacja to

 PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane artykuły

Atrakcje ziemi kłodzkiej

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Miejsce owiane aurą tajemniczości, gdzie z pewnością każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego.

Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Tylko tutaj, podczas jednej wizyty możemy zapoznać się z takimi zawodami jak: kowalstwo, garncarstwo, tkactwo i piekarstwo.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Kopalnia Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej!

Ziemia kłodzka - odkrywaj z nami

Atrakcje dla aktywnych na Ziemi Kłodzkiej

Aktywnie na Ziemi Kłodzkiej – poznaj atrakcje na świeżym powietrzu

Ziemia Kłodzka na Dolnym Śląsku to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku.

25 atrakcji Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka – 25 Atrakcje Które Musisz Zobaczyć

Chcesz odkryć atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej? To najbardziej różnorodny region pod względem atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku.

Atrakcje przyrodnicze Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka - poznaj 7 atrakcji przyrodniczych, które warto zobaczyć

Ziemia Kłodzka to przepiękny region, pełen miejsc, które zachwycić mogą każdego.

Góry Sowie

Góry Sowie – co warto zobaczyć?

Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych, które rozciąga się od Gór Wałbrzyskich, po Srebrną Górę oraz Góry Bardzkie.

Masyw Śnieżnika

Masyw Śnieżnika – poznaj najlepsze atrakcje turystyczne w okolicy

Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów Wschodnich.

Miejscowości Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka – które miejscowości warto odwiedzić?

Jeśli wybieracie się na urlop, bądź weekendowy wyjazd w rejon Ziemi Kłodzkiej, powinniście poznać miejscowości turystyczne, które z pewnością dostarczą Wam mnóstwa atrakcji.

Atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka - atrakcje które musisz zobaczyć

Ziemia Kłodzka to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego.

Muzea Ziemi Kłodzkiej

Śladami ciekawych muzeów – poznaj z nami wyjątkowe miejsca na Ziemi Kłodzkiej

Gdzie najlepiej poznać historię regionu? Dlaczego warto odwiedzać muzea? Muzea od zawsze przyciągały wielbicieli historii oraz uczniów szkół.

Kotlina Kłodzka atrakcje turystyczne

Kotlina Kłodzka i Okolice - co warto zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej? Atrakcje turystyczne i ciekaw…

Kotlina Kłodzka to najbogatszy w atrakcje turystyczne obszar województwa Dolnośląskiego. Co warto tutaj zobaczyć? Przeczytajcie.