Województwo dolnośląskie

Dolny Śląsk - co warto zobaczyć?

Dolny śląsk atrakcje turystyczne, dolny śląsk atrakcje dla dzieci, kopalnia złota w złotym stoku, jaskinia niedźwiedzia, zamek grodno, sztolnie walimskie, atrakcje dla dzieci, ziemia kłodzka atrakcje, kotlina kłodzka atrakcje, karkonosze atrakcje, karpacz atrakcje, wałbrzych atrakcje

Dolny Śląsk warty odkrywania! Poznaj najciekawsze regiony - Karkonosze, Ziemia Kłodzka, Ziemia Wałbrzyska. Co warto tu zobaczyć?

Dolny Śląsk - atrakcje turystyczne

Województwo Dolnośląskie jest jednym z tych regionów Polski, o którym mówić można bez końca. Zarówno usytuowanie, architektura, jak i kultura tego regionu tworzą je naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym pod wieloma względami.

Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego. Zobaczymy tu zamki, pałace, uzdrowiska, wyjątkowe podziemne trasy turystyczne, a także całe mnóstwo fascynujących historii i legend.

O jednym musicie pamiętać – nie zwiedzicie Dolnego Śląska w jeden dzień. Jesteśmy pewni, że aby poznać wszystkie atrakcje nie wystarczy Wam nawet cały tydzień. Dlatego warto wracać tu i odkrywać coraz to nowe miejsca, a odkrywać jest naprawdę co! Wielbiciele górskich wędrówek mają do przemierzenia wiele tras i do zdobycia kilka szczytów m.in. Śnieżkę, Górę Ślęża czy Szczeliniec, natomiast dla turystów ceniących zabytki i poznawanie lokalnej historii czekają tutaj prawdziwe perły architektury: Pałac w Ząbkowicach Śląskich czy Zamek Książ. Warto wybrać się tu i dowiedzieć jakie tajemnice skrywają ruiny zamków oraz kto mieszka w starych, opuszczonych kopalniach...

baner atrakcje dolny slask

SPIS TREŚCI:

Sudety - Karkonosze, Masyw Śnieżnika i Góra Ślęża

Sudety

Sudety to jedno z dwóch dużych pasm górskich na południu Polski, które położone są jednocześnie na terenie dwóch państw Polski i Czech. Najwyższym pasmem górskim Sudetów są Karkonosze, które rozciągają się na przestrzeni ok. 40 kim. Szerokość pasma waha się od 8 do 20 km. Najwyższy szczyt Karokonoszy to Śnieżką (1602 m n.p.m.). Wartymi uwagi są również Góry Stołowe. Góry, które jedyne w Europie posiadają budowę płytową. Ich budowa i rzeźba są podstawowym walorem, który decyduje o ich wyjątkowości i atrakcyjności. Zachęcamy do zdobycia Szczelińca oraz do zwiedzenia Błędnych Skał.

Opisując Sudety, nie można pominąć również Masywu Śnieżnika oraz Górę Ślęża. Masyw Śnieżnika jest drugim pod względem wielkośći pasmem górskim w polskiej części Sudetów. Jest to rejon bardzo często odwiedzany przez turystów. Głównie ze względu na fakt, że zarówno zaawansowani górscy turyści, jak i amatorzy mogą wybrać się tu w najróżniejsze trasy. Góra Ślęża jest najwyższym szczytem masywu Ślęży i całego tzw. Przedgórze Sudeckiego, jej wysokość wynosi niewiele, bo zaledwie 717,5 m n.p.m. jednak podejście pod górę nie należy do najłatwiejszych.

ski-raft atrakcje dolny śląsk

Miasta Dolnego Śląska - perły architektury

Wroclaw miasto

Kto nie przepada za górskimi wędrówkami, odnajdzie na Dolnym Śląsku wiele innych ciekawych atrakcji i z pewnością nie będzie się tu nudził. Największym miastem na Dolnym Śląsku jest Wrocław – stolica województwa. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów miasta, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie całe mnóstwo niewielkich budynków, domów, budowli i kamienic, a sąsiedztwo rzeki Odry nadaje wyjątkowego klimatu temu miejscu.

Na zwiedzanie Wrocławia warto przeznaczyć sobie kilka długi ch dni, ponieważ ilość miejsc wartych odwiedzenia przyprawia o zawrót głowy! Jednak Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław, to także malownicze góry i doliny oraz gminy atrakcyjne turystycznie, które kuszą turystów wieloma niesamowitymi atrakcjami. o także województwo z największą ilością przepięknych turystycznych miasteczek: Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Karpacz, Radków, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Duszniki-Zdrój, Stronie Śląskie, czy Kudowa-Zdrój... 

Zabytki, zamki, pałace...

Zamek Grodno

Dolny Śląsk to również nie lada gradka dla wielbicieli historii - zabytków i legend. Na terenie całego regionu odkryć możemy wspaniałe zamki, pałace i wieże. Do jednego z najbardziej znanych zamków w Polsce należy bez wątpienia Zamek Książ w Wałbrzychu, który jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Turystom udostępniono do zwiedzania zaledwie niewielką część, w centralnej części zamku – jednak zapewniamy, że naprawdę warto.

Pozostając w temacie zamków, polecamy odwiedzenie Ząbkowic Śląskich, gdzie znajduje się renesansowy zamek, którego część podczas wojny trzydziestoletniej w XVII w. została wysadzona w powietrze. W tej samej miejscowości odwiedzić możemy jeszcze sławną w całej Polsce Krzywą Wieżę, która liczy aż 34m. Co ciekawe, w pomieszczeniu Krzywej Wieży znajduje się również ciekawa wystawa „Średniowieczna izba tortur i więzienie w lochu głodowym”. Zaledwie 10 km dalej, w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki zobaczymy Perłę architektoniczną Dolnego Śląska – Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, który imponuje okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązań architektornicznych. To tylko nieliczne miejsca, które warto odwiedzić.

mapa wroclaw czerwiec 2023

Do bogatej listy warto dopisać także Zamek Czocha w Leśnej, Zamek Grodziec, Zamek Międzylesie oraz ruiny zamku w Bolkowie i w Grodnie. Prócz okazałych budowli, Dolny Śląsk słynie również z efektownych Twierdz. Należą do nich Twierdza Srebrna Góra oraz Twierdza Kłodzka. Jeśli mowa o tej pierwszej, to w rzeczywistości nie jest to jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Składa się ona bowiem aż z sześciu fortόw i kilku bastionόw! Twierdza Kłodzko jest bardzo dobrze zachowanym (wciąż odnawianym) systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Powierzchnia twierdzy wynosi ponad 30 hektarów, a w skład całego kompleksu wchodzą: twierdza główna, for posiłkowy, obwarowania miejskie oraz omocnienia polowe.

Jaskinie, sztolnie i kopalnie - atrakcje Dolny Śląsk

kopalnia zlota w zlotym stoku

Aby dobrze poznać Dolny Śląsk nie wystarczy jedynie przemierzyć go wzdłuż i wszerz. Warto również odwiedzić liczne podziemne trasy turystyczne. Jaskinie, sztolnie i kopalnie. Swoją przygodę warto rozpocząć w gminie Stronie Śląskie, a dokładniej w Kletnie, gdzie znajduje się królowa sudeckich jaskiń - Jaskinia Niedźwiedzia. Jesto to najdłuższa z jaskiń sudeckich i jedna z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 3 km, natomiast głębokość to ok. 60 m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej. Partie dolne są niedostępne dla turystów.

W tej samej miejscowości, w Kletnie odnajdziemy jeszcze jedną kopalnię – Kopalnię Uranu, która zabierze turystów w prehistoryczną podróż przestawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika.

Przemierzając dalej podziemnymi trasami Dolnego Śląska – warto zwrócić uwagę na Turystyczną Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie, gdzie oprócz zwiedzania autentycznej szktolni, na turystów czeka również przejażdżka autentyczną górską kolejką oraz specjalnie przygotowane muzem z eksponatami górniczymi. Niedaleko, bo w Złotym Stoku odwiedzić możemy Kopalnię Złota, która oferuje wiele atrakcji dla turystów, takich jak: Muzeum Minerałów, zwiedzanie sztolni Gertruda czy Sztolni Czarnej z podziemnym wodospadem.

Na zakończenie zwiedzania turyści mogą zobaczyć Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli, kolekcję tabliczek związanych głównie z przepisami BHP, z uwiecznionymi na jróżniejszymi hasłami, instrukcjami i ostrzeżęniami. Często są to hasła wręcz zabawne, typu: "Nie rzucaj młotkiem będąc na rusztowaniu", "Co zrobiłeś dzisiaj dla obniżenia kosztów własnych?" Podążając w rejon Karkonoszy, a dokładniej do miejscowości Kowary obok Karpacza, znajdziemy jeszcze jedną Podziemną Trasę Turystyczną – Kopalnię Podgórze. To druga co do wielkości kopalnia uranu w Polsce. Usytuowana w niej trasa turystyczna przebiega przez sztolnią 19a, która powstała w latach 50-tych XX wieku. To jeden z najciekawszych i najładniejszych obiektów na terenie Kowar.

Atrakcje Dolnego Śląska

1. Kolejkowo Wrocław

kolejkowo wroclaw

Kolejkowo to cudowny świat w miniaturze. Znajdziecie tu ikoniczne miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska w 25-krotnym pomniejszeniu. Tysiące małych mieszkańców wiedzie swoje, nie zawsze spokojne, życie. Stłuczka, randka, uciekający złodziej, budowa, koncert czy wesołe miasteczko. A to wszystko pośród jeżdżących pociągów, tramwajów i samochodów.

W Kolejkowie dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Po zmroku w budynkach zapalają się światła, na Niedokończonym Parkingu wyświetlana jest całonocna animacja opowiadająca historię, na makietę z burzowych chmur spadnie deszcz, a wystawa i jego miniaturowi mieszkańcy odkrywają przed nami drugie oblicze.

Wystawa jest multisensoryczna, oprócz wspaniałych widoków, odwiedzających słyszą dźwięki miasta, wsi czy burzy, a poszczególne scenki ożywiają interaktywnymi guzikami.

2. GoJump Wrocław

GO JUMP

GOjump to Największe Parki trampolin w Polsce, pełne atrakcji w postaci trampolin,  pierwszej w polsce digitalowej atrakcji, w której zbierzecie punkty w rankingu GOjump Heroez czy basenów z gąbkami, strefy zbijaka oraz koszykówki i odjazdowych zjeżdżalni. Po świetnej zabawie możecie wpaść do wygodnej kawiarnii GOcafe, w której czekają na Was pyszności. Niezapomniana zabawa czeka na Was w ogromnej hali przy ul. Jana Długosza 59-75 we Wrocławiu. 

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Jana Długosza 59-75

https://wroclaw.gojump.pl/

3. Kwatera Główna - Centrum Laser Tag

kwatera główna

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu nie mają końca! Wszystkich, którzy mają ochotę przeżyć trochę szalonej przygody zapraszamy na laserowe wojny w centrum Wrocławia! Na miłośników ekstremalnych doznań w Kwaterze Głównej czekają emocje, adrenalina i rywalizacja. To jedyne miejsce we Wrocławiu, w którym zagrasz w laserowego paintballa!

Rozgrywki odbywają się w specjalnie przygotowanych podziemiach budynku znajdującego się przy ulicy Sienkiewicza 8a, obok Ogrodu Botanicznego i w sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego. Przed przystąpieniem do gry, uczestnicy otrzymują sprzęt Zoltar: karabiny emitujące wiązkę podczerwoną oraz specjalne kamizelki z czujnikami. 

Atutem laserowego paintballa jest to, że gra jest bezbolesna i bezpieczna, a zastosowany w niej system wyklucza możliwość jakiegokolwiek oszustwa. Mogą w niej brać udział zarówno klienci indywidualni w prawie każdym wieku, jak i grupy zorganizowane.         

4. Muzeum Światowego Kina - Movie Gate

movie gate

Movie Gate znajduje się w prawdziwym, doskonale zachowanym schronie wojennym - już z tego względu możemy mówić o jego wyjątkowości. W środku, 6 metrów pod ziemią, na powierzchni 536 metrów kwadratowych znajduje się 50 pomieszczeń, z których część wypełniona jest kolekcją unikatowych rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii pochodzących z produkcji największych planów filmów takich jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Gladiator czy X-Men. Ekspozycja ciągle się zmienia!

5. Arboretum Wojsławice

ARBORETUM Wojsławice

Fot. Hanna Grzeszczak Nowak

Arboretum Wojsławice Ogród Botaniczny UWr urzeka o każdej porze roku. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać ponad 15 tys. gatunków i odmian drzew, krzewów oraz bylin. Są wśród nich największa w Europie kolekcja liliowców oraz unikalne kolekcje m.in.: różaneczników, piwonii oraz hortensji. Na odwiedzjących czekają liczne wydarzeń kulturalne, miejsca piknikowe, altany oraz plac zabaw.

 Gdzie nas znajdziesz?
Niemcza, Wojsławice 2,
tel. 71-322-59-57
 

6. Sky Bowling

sky bowling

Sky Bowling to nowoczesna kręgielnia, która oferuje świetną zabawę na 24 nowoczesnych torach, turnieje z nagrodami i świetnie zaopatrzony bar. To idealne miejsce na wyjście z rodziną czy przyjaciółmi, ale również na zorganizowanie urodzin, imprezy firmowej czy wycieczki szkolnej. Kręgielnię znajdziecie w Sky Towerze - najwyższym budynku we Wrocławiu, gdzie znajduje się również punkt widokowy Sky Tower. 

7. Twierdza Kłodzko

twierdza klodzko
Turyści upodpobali sobie klimat Kłodzka, jest atrakcje turystyczne i bogactwo niepowtarzalnych zabytków. Jednym z nich, niepowtarzalnym i wyjątkowym jest Twierdza Kłodzka. To w jej podziemnia tłumnie zjeżdżają turyści z całej Polski i nie tylko, wycieczki szkolne nigdy nie omijają tego miejsca. Trzeba przyznać, że jest wyjątkowe i w sposób nierozerwalny związane z burzliwą historią miasta. Znajduje się w miejscu, gdzie stał niegdyś drewniany gród warowny, o którym pierwsza, pisemna wzmianka będąca równocześnie pierwszą wzmianką o Kłodzku, pochodzi z 981 r. Twierdza Kłodzka na górze Fortecznej stała się najbardziej rozpoznawalnym punktem miasta. W 1622 roku miasto zostało opanowane przez Austriaków, którzy rozpoczęli przebudowę wcześniej istniejącego obiektu zamkowego, nadając mu obronny charakter.

Następnie Kłodzko przeszło pod panowanie króla Fryderyka II. Rozbudowano obiekt, usunięto pozostałości renesansowego zamku, kaplic i kościoła. Powstał także fort na Owczej Górze położony po przeciwległej stronie Nysy Kłodzkiej. Oba forty połączono umocnieniami, przegradzając koryto rzeki, a na koronie umocnień powstał zwodzony most. Głównym projektantem Twierdzy Kłodzkiej był Gerhard Cornelius de Walrawe, który pracował przy budowie innych tego typu obiektow i znany był ze świetnej znajomości francuskiej szkoły fortyfikacyjnej. I wtakim kształcie Twierdza Kłodzko przetrwała do dzisiaj.

8. Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra
Majestatyczna budowla patrzy z góry na lasy i przełęcze. Na terenie twierdzy mieści się Forteczny Park Kulturowy. Twierdza Srebrna Góra to wyjątkowe miejsce, największa twierdza górska w Europie i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Można zwiedzać cały obiekt, oczywiście są też tajemnicze podziemia. Obejmują wydrążone pod ziemią tunele oraz kazamaty. Twierdzę Srebrna Góra zwiedza się z przewodnikiem, który wprowadzi turystów w historyczny świat, w życie żołnierzy w murach twierdzy, w sekrety jej budowy.

W skład twierdzy wchodzi 6 fortów i kilka bastionów, a jej wnętrza mieszczą ponad 300 pomieszczeń. W razie wojny Twierdza Srebrna Góra miała być domem dla prawie 4000 żołnierzy. Z wieży widokowej, udostępnionej turystom rozciąga się wspaniały widok na pasma górskie. Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Rozległość całego zespołu i jego lokalizacja na szczytach pozwala zaliczyć srebrnogórską warownię do największych górskich założeń obronnych naszego Europy. Jest wyjątkową atrakcją i miejscem sprzyjającym miłośnikom historii, przyrody, turystyki.

10. Spływy pontonowe i kajakowe Ski-Raft

Spływy pontonowe Ski-raft Ziemia Kłodzka atrakcje
Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Odcinek, który trzeba przepłynąć to jedno z najpiękniejszych miejsc w tej okolicy. Cisza, mnóstwo zieleni, woda i nierzadko spotykane po drodze dzikie zwierzęta to nasz przepis na udany czas. I nie ma w tym ani grama przesady! Do wyboru są pontony (opcja bezpieczniejsza, w której uczestniczyć mogą nawet małe dzieci) lub kajaki, na których pokonać musimy pięć meandrów Nysy Kłodzkiej.

Spływ startuje w Ławicy i kończy się w Bardzie, niespełna 10 km dalej. Koniec spływu nie oznacza jednak końca przygody - po spływie możemy udać się na dalszą wycieczkę szlakami turystycznymi Barda. Spływ zakończyć możemy (a nawet wypada!) pysznym pstrągiem, który smażony jest na miejscu, przy przystani Ski-Raft.

Przeczytaj także: Spływy pontonowe Ski-Raft

11. Podziemne Miasto Osówka - dotknij tajemnicy (Ziemia Wałbrzyska)

podziemne miasto osowka 4
Znajduje się w Sierpnicy i jest to miejsce wyjątkowe. Kolejny przystanek na naszej trasie dolnośląskich podziemi szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom tajemnic II wojny światowej. Jest to obiekt wojenny, budowany pod kryptonimem Riese w Górach Sowich przez III Rzeszę Niemiecką w latach 1943 - 45. Przez krótki czas wykonano tam prawie 2 km podziemnych korytarzy, hal i chodników. Do zwiedzania udostępnione są wartownie, korytarz techniczny oraz ogromna hala o wysokości 10 m i wiele budowli na powierzchni ziemi.

Trasy podziemne podzielona na historyczną, ekstremalną, edukacyjną oraz trasę „Ekspedycja Riese”. Jakie tajemnice kryje Podziemne Miasto Osówka? Według jednej z hipotez, po ukończeniu budowy Niemcy planowali rozlokować tutaj naukowców pracujących nad wunderwaffe i prototypem bomby atomowej. Mówi się też o ukrytym w pobliżu „złotym pociągu” i ciężarówkach ze zrabowanym złotem Wrocławia.

12. Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

palac kamieniec zabkowicki

Aby zwiedzić pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, trzeba wspiąć się wysoko. Ale warto, bo to największa atrakcja turystyczna tego miasta. Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim wraz z otaczającym go parkiem powstał w XIX wieku. Po latach znów stał się wizytówką gminy Kamieniec Ząbkowicki. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. Imponuje okazała formą, wielkością i bogactwem rozwiązań architektonicznych.

Przybywając w okolice Kamieńca to absolutny “must see” - pałacowe komnaty, ogród, a także pobliskie mauzoleum rodu Hohenzollernów warte są zobaczenia!

13. Wieża Widokowa w Suszynie

wieza suszyna

Wieża “Suszynka” stoi w Suszynie, w gminie Radków i ma 27 m wysokości. Na 22 metrze znajduje się platforma widokowa, na którą prowadzi 140 schodów i z której można podziwiać Góry Stołowe, Broumovskie Ściany, Górę św. Anny, Górę Wszystkich Świętych, Góry Bardzkie, Góry Orlickie, Góry Sowie, Złote czy Masyw Śnieżnika. Może nie jest to najwyższa wieża na Dolnym Śląsku, ale gwarantujemy, że widoki wciąż piękne i niezapomniane!

14. Miejska Trasa Turystyczna - Złoty Stok

zloty stok

Poznaj historię urokliwego miasteczka Złoty Stok, którego układ pozostaje niezmieniony od XVI w.! Zapraszamy na wycieczkę miejską trasą turystyczną, na której zobaczysz zabytkowe kamienice i kręte uliczki, skrywające niejedną tajemnicę. Odkryj je razem z nami podczas wyprawy ekologicznym meleksem - repliką Forda Buicka z początku XX w.! Przewodnicy opowiedzą m.in. o mennicy, w której bito złote dukaty, wieży kościoła ewangelickiego, którego dzwony miały swój udział w dwóch wojnach światowych, najstarszej czynnej fabryce prochu na świecie, znajdującej się zaledwie 3 km od centrum miasta, a także pokażą wyremontowane mauzoleum rodziny Guttlerów, wyglądem przypominające rzymski Panteon.

15. Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Średniowieczna Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich jest jedną z największych ciekawostek turystycznych Dolnego Śląska. Wysokość wieży wynosi 34 m - to najwyższa krzywa wieża w Polsce! Na szczyt “Śląskiej Pizy” wiedzie 139 schodów, a na jej szczycie czeka punkt widokowy na miasto i okolice. W sąsiedztwie Krzywej Wieży warto wstąpić też do Izby Pamiątek Regionalnych, a także przejść śladami Frankensteina i rozstrzygnąć, o co chodzi z tym Frankensteinem w Ząbkowicach!

16. Wodospad Wilczki w Międzygórzu

wodospad wilczki

To największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika. Nad wodospadem znajduje się mostek, wokół którego wyznaczono ścieżki i schodki prowadzące do tarasów widokowych tak, by można było oglądać wodospad i wąwóz z każdej strony. Tuż obok znajduje się Dom Nad Wodospadem, który zaprasza na noclegi i do restauracji. Należy wspomnieć, że to nie jedyna atrakcja Międzygórza. Miasteczko samo w sobie wygląda jak wyjęte z bajki - tyrolski klimat na Dolnym Śląsku to dosyć niespotykana sprawa!

Dolny Śląsk - dlaczego warto odwiedzić?

Region Dolnego Śląska to naprawdę idealne miejsce na spędzenie wakacji, weekendu, a także wycieczki szkolnej czy obozu sportowego. Oprócz zabytków i obcowania z historią, znajdziecie tu również przepiękne widoki i niezapomniane przeżycia. Zapraszamy do Dolnego Śląska!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

DOLNY ŚLĄSK - CO WARTO ZOBACZYĆ?

KARKONOSZE - 27 ATRAKCJI WARTYCH ZOBACZENIA

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

ATRAKCJE ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ - POZNAJ JE Z NAMI

Dolnośląskie - odkrywaj z nami

góry stołowe, szczeliniec wielki, błędne skały, zamek książ, góry stołowe atrakcje, góry stołowe szlaki

Góry Stołowe - co warto zobaczyć? Szlaki, największe atrakcje

Dolny Śląsk zachwyca m.in. górskimi krajobrazami, jednak prawdziwą perełką na skalę województwa, ale i kraju jest Park Narodowy Gór Stołowych.

dolny śląsk atrakcje, dolny śląsk zamki, zamek książ wałbrzych, zamek grodno, pałac marianny orańskiej, ząbkowice śląskie, atrakcje turystyczne

Dolny Śląsk - kraina zamków i pałaców

Dolny Śląsk to region bogaty w zabytki, wśród których są także przepiękne pałace i zamki. Pochodzą z różnych epok, o bogatej, często burzliwej historii. Udostepnione turystom stanowią dużą atrakcję turystyczną...

Dolny Śląsk - co robić w deszczowe dni?

Dolny Śląsk - co robić w deszczowe dni?

Gdy pada deszcz, niekoniecznie trzeba się nudzić. Podpowiemy Wam, gdzie pojechać i co zobaczyć w niepogodę.

wrocław atrakcje turystyczne, wycieczki wrocław, wycieczka z wrocławia, opolszczyzna atrakcje, jurapark krasiejów, stronie śląskie, radków, złotoryja, kłodzko, ziemia kłodzka atrakcje, karkonosze atrakcje, ogród japoński karkonosze, wakacje w polsce, gdzie na weekend góry

Wycieczki do 150 kilometrów od Wrocławia 2024 - co warto zobaczyć? Ciekawe miejsca Dolny Śląsk

To propozycja wycieczek w miejsca znajdujące się niedaleko Wrocławia. Przedstawiamy trzy kierunki podróży w ciekawe turystycznie miejscowości, znajdujące się w odległości do 150 km od stolicy Dolnego Śląska.

Najciekawsze muzea na Dolnym Śląsku

Najciekawsze muzea na Dolnym Śląsku

Pamiętacie czasy, gdy po muzeach chodziło się po cichu i w specjalnych kapciach, a za szybami leżały zakurzone eksponaty? To przeszłość. Teraźniejsze muzea przyciągają turystów i zachwycają swoją różnorodnością, także...

Dolny Śląsk na deszczowe dni

Dolny Śląsk na deszczowe dni!

Lato nie zawsze oznacza upały i niekończące się kąpiele słoneczne. Co robić w deszczowe dni?

Majówka na Dolnym Śląsku

Majówka na Dolnym Śląsku - co warto zobaczyć?

Majówka już za chwilę, dlatego żeby pomóc Wam zaplanować ten czas stworzyliśmy listę 20 miejsc, w które warto wybrać się podczas długiego weekendu majowego.

dolny śląsk z psem, zwiedzanie z psem, wakacje z psem, co zwiedzać z psem, podróż z psem, poradnik podróże z psem, psie podróże po dolnym śląsku, atrakcje dla psów dolny śląsk, ziemia kłodzka z psem, karkonosze z psem, karpacz z psem, polskie góry z psem, szlaki górskie dostępne dla psów

Gdzie na Dolny Śląsk z psem? 16 pomysłów na wycieczki z czworonogiem

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy zostawić swojego pupila w domu, a planujemy wycieczkę, weekend lub wakacyjną podróż, warto wybrać miejsca, gdzie można wejść z psem.

Wycieczki z Wrocławia do 150 km

23 pomysły na wycieczkę z Wrocławia do 150 km

Mamy coś specjalnie dla mieszkańców Wrocławia. Przygotowaliśmy dla Was miejsca idealne na wycieczkę poza Wrocławiem.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024