Blog - województwo dolnośląskie

Pomysły na wycieczki po Dolnym Śląsku

 Pomysły na wycieczki po Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk, jedno z najbardziej malowniczych województw w Polsce, oferuje turystom niezwykłą różnorodność atrakcji. Od zabytkowych miast, przez majestatyczne góry, po ukryte skarby przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie.

Województwo dolnośląskie leży w południowo-zachodniej części Polski i jest regionem bogatym zarówno w zabytki historyczne, jak i naturalne piękno. To obszar, gdzie krzyżują się różne kultury i tradycje, co czyni go wyjątkowym miejscem na mapie Polski. 

Od Gór Stołowych z unikalnymi formacjami skalnymi, przez Karkonosze z ich malowniczymi szlakami, aż po spokojne tereny nadodrzańskie - Dolny Śląsk oferuje bogactwo krajobrazów. Region ten jest domem dla licznych zamków, pałaców oraz zabytkowych miast takich jak Wrocław, Kłodzko czy Jelenia Góra, które kryją w sobie wieki historii. Liczne muzea, festiwale i wydarzenia kulturalne, a także miejscowości uzdrowiskowe, jak Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój czy Duszniki-Zdrój przyciągają turystów różnorodnymi atrakcjami.

Ferie zimowe Dolny Śląsk

SPIS TREŚCI:

Dolny Śląsk to miejsce, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji. Bogata oferta kulturowa, niesamowite krajobrazy i mnogość zabytków sprawiają, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. Zapraszamy do odkrywania jego uroków!

Wrocław - atrakcje turystyczne i pomysły na wycieczkę

wroclaw ostrow tumski

Wrocław, często nazywany "Miastem Spotkań", to jedno z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Z jego bogatą historią, dynamiczną kulturą i różnorodnością atrakcji, Wrocław jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę czy dłuższy pobyt. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na odkrywanie tego wyjątkowego miasta. Wrocław jest miastem o niezwykle bogatej historii, gdzie splatają się wpływy czterech kultur: polskiej, niemieckiej, żydowskiej i czeskiej. To miejsce, gdzie historyczna architektura miesza się z nowoczesnymi rozwiązaniami urbanistycznymi.

Kolejkowo Wrocław

kolejkowo wroclaw Kolejkowo we Wrocławiu to wyjątkowa atrakcja, która przenosi odwiedzających w fascynujący świat miniaturowych modeli kolejowych. Jest to miejsce, które zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych, stając się jedną z najbardziej interesujących i oryginalnych atrakcji turystycznych w mieście.

Kolejkowo to największa w Polsce ekspozycja makiet kolejowych, która znajduje się w sercu Wrocławia. Na obszarze ponad 335 metrów kwadratowych, prezentowane są szczegółowe miniatury miast, wsi, górskich krajobrazów oraz różnorodnych scen z życia codziennego, wszystko to wzbogacone o ruchome modele pociągów.

ZOO Wrocław

zoo wrocław

ZOO Wrocław, uznawane za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce, przyciąga rocznie tysiące odwiedzających. Jako najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, wrocławskie ZOO oferuje nie tylko możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt, ale również edukacyjną podróż przez różnorodne ekosystemy naszej planety. ZOO Wrocław jest domem dla ponad 10 500 zwierząt reprezentujących około 1 100 gatunków, w tym wiele rzadkich i zagrożonych wyginięciem. 

Jedną z największych atrakcji jest Afrykarium - to pierwszy w Polsce obiekt prezentujący wyłącznie faunę i florę Afryki. Zawiera m.in. akwaria z rekiny, baseny dla hipopotamów i manatów oraz zrekonstruowane środowisko sawanny.

Kwatera Główna

kwatera główna

Kwatera Główna we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, które zapewnia niezwykłe doznania i intensywne emocje, będąc idealną alternatywą dla tradycyjnych form spędzania wolnego czasu. Położona w samym sercu miasta, ta nowoczesna przestrzeń oferuje zaawansowane symulacje bitew laser tag, które z pewnością zainteresują każdego miłośnika dynamicznych i ekscytujących doświadczeń.

Kwatera Główna wyróżnia się na tle innych atrakcji turystycznych Wrocławia swoją nowoczesnością i innowacyjnością. To tutaj odwiedzający mogą wziąć udział w zaawansowanych grach laser tag, które odbywają się w przyciemnionym labiryncie, stworzonym tak, by zapewnić jak najbardziej realistyczne doświadczenie.

Jednym z najbardziej imponujących elementów Kwatery Głównej jest jej ogromna, 430-metrowa podziemna arena. To tutaj uczestnicy otrzymują taktyczne szkolenie, a także wyposażenie niezbędne do gry – strzelby laserowe i kamizelki z sensorami. Takie przygotowanie zapewnia uczestnikom pełne zanurzenie w świat gry i jeszcze większe emocje.

Movie Gate

movie gate

MovieGate Gallery we Wrocławiu to miejsce, które łączy w sobie pasję do sztuki kinematografii, historii i magii świata iluzji. Jako owoc wieloletniej pracy w branży filmowej i kulturowej, MovieGate oferuje zwiedzającym niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w fascynujący świat filmu, będąc jednocześnie atrakcją turystyczną i ważnym punktem na mapie dla miłośników kinematografii.

MovieGate Gallery jest nie tylko muzeum kinematografii, ale również miejscem, które przenosi odwiedzających w czasie. Mieści się w autentycznie zachowanym schronie z czasów II wojny światowej, co dodaje ekspozycji niezwykłego, historycznego charakteru.

Jedną z głównych atrakcji MovieGate są oryginalne rekwizyty filmowe, każdy z certyfikatem autentyczności. To niezwykła okazja, by z bliska zobaczyć przedmioty, które były częścią wielkich produkcji filmowych i które przyczyniły się do stworzenia magicznego świata kinematografii.

SkyBowling

sky bowling

Kręgielnia Sky Bowling, położona w samym sercu Wrocławia, to miejsce, które szybko zdobyło serca zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów odwiedzających to malownicze miejsce. Dlaczego Sky Bowling cieszy się tak dużą popularnością? Sekret tkwi w połączeniu sportu, rozrywki i niezwykłej atmosfery, które tworzą wyjątkowe doświadczenie dla każdego odwiedzającego. Sky Bowling znajduje się na 2. piętrze Galerii Handlowej Sky Tower, stanowiąc nie tylko największy, ale i najnowocześniejszy obiekt bowlingowy w Polsce.

Muzeum Powozów Galowice

Muzeum Powozów Galowice

Muzeum Powozów w Galowicach, położone w malowniczej części Polski, stanowi unikalne miejsce na kulturalnej mapie kraju. To muzeum, dedykowane historii transportu, oferuje swoim gościom fascynującą podróż w czasie, prezentując bogatą kolekcję historycznych powozów, wozów i innych pojazdów.

Założone z pasji do historii i konserwacji dawnych środków transportu, Muzeum Powozów w Galowicach ma na celu nie tylko prezentację zabytkowych powozów, ale również edukację i promocję dziedzictwa kulturowego związanego z historią transportu.

Kolekcja Muzeum Powozów w Galowicach jest imponująca i różnorodna. Obejmuje szeroki zakres pojazdów, od eleganckich karet i powozów, przez praktyczne wozy i sanie, aż po specjalistyczne pojazdy używane w różnych epokach historycznych. Każdy pojazd w muzeum został starannie odrestaurowany i zachowany w jak najlepszym stanie, co pozwala odwiedzającym na szczegółowe zapoznanie się z historią i konstrukcją tych unikalnych środków transportu.

36 ATRAKCJI DOLNEGO ŚLĄSKA

Ziemia Kłodzka - pomysły na wycieczki

Ziemia Kłodzka, leżąca w południowo-zachodniej Polsce, jest regionem o niezwykłym bogactwie naturalnym, historycznym i kulturowym. To idealne miejsce na wycieczki dla miłośników przyrody, historii, a także poszukiwaczy przygód. Od wędrówek po historycznych twierdzach, przez relaks w uzdrowiskach, aż po aktywne spędzanie czasu na łonie natury - to idealne miejsce na wycieczkę, niezależnie od preferencji. Zaplanuj swoją przygodę na Ziemi Kłodzkiej i odkryj wszystko, co ten wyjątkowy region ma do zaoferowania!Oto kilka pomysłów na wycieczki, które pozwolą odkryć uroki Ziemi Kłodzkiej. 

Spływy pontonowe Ski-Raft

Spływy Pontonowe na Ziemi Kłodzkiej

Spływy pontonowe i kajakowe organizowane przez Ski-Raft to jedna z najbardziej atrakcyjnych i ekscytujących form aktywnego wypoczynku w województwie. Od kwietnia do października, miłośnicy przygód i natury gromadzą się w miejscowości Ławica i Barda, aby doświadczyć niezapomnianej przygody na jednym z najbardziej malowniczych odcinków rzeki w regionie.

To, co wyróżnia spływy Ski-Raft, to przepiękne krajobrazy, przez które prowadzą trasy. Uczestnicy spływów mogą podziwiać bujną zieleń, słuchać śpiewu ptaków i podziwiać skaliste brzegi rzeki. Dodatkowo, możliwość spotkania dzikich zwierząt dodaje tej przygodzie elementu niespodzianki i bliskości z naturą.

Spływy rozpoczynają się w miejscowości Ławica, która leży 10 kilometrów od Barda. Uczestnicy mogą dotrzeć na miejsce na własną rękę, a po zakończeniu spływu w Bardzie, pracownicy Ski-Raft zapewniają transport powrotny. To wygodne rozwiązanie pozwala uczestnikom skupić się wyłącznie na przyjemności płynącej ze spływu.

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra, zwana często "Gibraltarem Północy", stanowi jeden z najbardziej imponujących zabytków militarnych w Polsce i Europie. Położona w malowniczym regionie Dolnego Śląska, twierdza ta jest świadectwem bogatej historii oraz architektonicznych osiągnięć minionych epok.

Zbudowana w drugiej połowie XVIII wieku, Twierdza Srebrna Góra miała stanowić nieprzeniknioną barierę obronną dla Prus. Swoją nazwę "Gibraltar Północy" zawdzięcza imponującym rozmiarom i strategicznemu położeniu. Pomimo swojej potężnej konstrukcji, twierdza nigdy nie została zdobyta siłą.

Twierdza Srebrna Góra składa się z kilku fortów i mniejszych obiektów obronnych, rozłożonych na obszarze kilku kilometrów kwadratowych. Jej unikalna architektura i sposób budowy, z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu, czynią ją wyjątkowym przykładem wojskowej sztuki inżynieryjnej.

Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój

Dusznicki Młyn Papierniczy, z jego bogatą i fascynującą historią sięgającą połowy XVI wieku, jest jedną z najcenniejszych pereł architektury i przemysłowej historii regionu Dolnego Śląska. Przetrwawszy trudy wieków, w tym niszczycielską powódź w 1601 roku, młyn ten jest dzisiaj nie tylko świadkiem przeszłości, ale i miejscem, gdzie historia ożywa.

Dusznicki Młyn Papierniczy, obecnie odrestaurowany i przekształcony w Muzeum Papiernictwa, prezentuje nie tylko chlubną historię lokalnego przemysłu, ale również pozwala odwiedzającym na osobiste doświadczenie sztuki wyrobu papieru. W muzeum można podziwiać zabytkowe urządzenia papiernicze, modele maszyn, unikatowe kolekcje banknotów oraz arkusze papieru ze znakami wodnymi.

Jedną z głównych atrakcji muzeum jest możliwość własnoręcznego wykonania arkusza papieru. To niepowtarzalna okazja do przeżycia tradycyjnego procesu czerpania papieru, który kiedyś stanowił źródło bogactwa dla dusznickich papierników. Każdy wykonany arkusz stanowi unikatową pamiątkę z pobytu w Dusznikach-Zdroju.

Szlak Ginących Zawodów Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdrój to jedna z najbardziej unikatowych atrakcji turystycznych w Polsce, oferująca odwiedzającym wyjątkową podróż w świat tradycyjnych, ale coraz rzadziej spotykanych zawodów. Położony w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej Kudowa-Zdrój, szlak ten jest nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie czasu, ale również ważną inicjatywą mającą na celu ochronę dziedzictwa kulturowego.

Szlak Ginących Zawodów to projekt, który powstał w celu zachowania tradycyjnych rzemiosł i zawodów, które zanikają w wyniku zmian technologicznych i społecznych. Inicjatywa ta daje możliwość zobaczenia, jak wygląda praca rzemieślników takich jak kowal, tkacz, garncarz, czy szewc, którzy wykonują swoje zawody w sposób przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Ząbkowice Śląskie

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śląskie, niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, to miejsce pełne historii i unikalnych atrakcji. Choć nie jest tak znane jak inne polskie miasta, Ząbkowice Śląskie kryją w sobie wiele ciekawostek i miejsc wartych odwiedzenia, zarówno dla miłośników historii, architektury, jak i tajemniczych legend.

Centralnym punktem Ząbkowic Śląskich jest rynek, który zachwyca zabytkową architekturą i klimatycznymi uliczkami. Spacerując po rynku, warto zwrócić uwagę na pięknie odrestaurowane kamienice, które świadczą o bogatej historii miasta.

Jedną z głównych atrakcji miasta jest Krzywa Wieża, często porównywana do słynnej Wieży w Pizie. Ta gotycka konstrukcja, wybudowana w XIV wieku, zwraca uwagę swoim charakterystycznym pochyleniem. Zwiedzanie wieży to nie tylko możliwość podziwiania panoramy miasta, ale również okazja do poznania lokalnych legend i historii.

Dla miłośników literatury i tajemnic, nie lada atrakcją jest Muzeum Frankenstein. Według niektórych teorii, właśnie w Ząbkowicach Śląskich miały rozgrywać się wydarzenia znane z powieści Mary Shelley. Muzeum oferuje interaktywne wystawy związane z postacią Frankensteina oraz historią miasta.

Złoty Stok

Złoty Stok

Złoty Stok, malownicze miasto na Dolnym Śląsku, jest miejscem, które kryje w sobie bogatą historię i fascynujące zabytki. Dla turystów przygotowano tu Miejską Trasę Turystyczną, która pozwala na odkrycie kluczowych punktów historycznych miasta, takich jak dawna mennica książęca, ochronka Marianny Orańskiej, a także monumentalny kościół ewangelicki i dom parafialny zaprojektowany przez Ferdynanda Martiusa.

Podczas spaceru Miejską Trasą Turystyczną, odwiedzający mają okazję zobaczyć:

  1. Dawną Mennicę Książęcą: Miejsce, gdzie w przeszłości biła się moneta, dziś stanowi fascynujący element lokalnej historii.
  2. Ochronkę Marianny Orańskiej: Budynek ufundowany przez księżniczkę Mariannę Orańską, który jest świadectwem jej działalności dobroczynnej.
  3. Monumentalny Kościół Ewangelicki: Imponująca budowla, która jest ważnym elementem architektonicznym miasta.
  4. Dom Parafialny Ferdynanda Martiusa: Projekt tego budynku pochodzi od znanego budowniczego kamienieckiego pałacu, co dodaje mu wyjątkowej wartości.

Złoty Stok to również miasto tajemnic, które kryją się w zabytkowych kamienicach i krętych uliczkach. Spacer po mieście to doskonała okazja do zgłębienia tych tajemnic i poczucia wyjątkowej atmosfery, jaką tworzy historyczna architektura. Unikatową atrakcją dla turystów jest możliwość zwiedzania miasta ekologicznym meleksem, wzorowanym na Fordzie Buicku z początku XX wieku. Jest to nie tylko ekologiczny sposób na podróżowanie po mieście, ale również niezwykłe doświadczenie, które pozwala na wygodne i stylowe odkrywanie historii Złotego Stoku.

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to jeden z najbardziej wyjątkowych zabytków na Dolnym Śląsku, będący symbolem historii, kultury i wyrafinowanej architektury. Ten imponujący pałac, związany z postacią księżniczki Marianny Orańskiej, przyciąga miłośników historii i architektury z całego świata.

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim został wybudowany w XIX wieku dla księżniczki Marianny Orańskiej, córki króla Holandii Wilhelma I. Projektantem pałacu był słynny architekt Karl Friedrich Schinkel, który stworzył dzieło łączące w sobie elementy neogotyku i romantyzmu. Pałac otoczony jest malowniczym parkiem, stanowiącym integralną część założenia.

Sery Lutomierskie z Gór Sowich

Sery Lutomierskie z Gór Sowich

Zapraszamy na wyjątkową podróż do Lutomierza, malowniczej miejscowości położonej niedaleko Srebrnej Góry i Ząbkowic Śląskich, gdzie znajduje się niezwykła Zagroda Edukacyjna. To miejsce, stworzone przez panią Malwinę i jej mamę Stanisławę Paternak, jest prawdziwym rajem dla miłośników sera i regionalnych produktów Dolnego Śląska.

W Zagrodzie Edukacyjnej odwiedzający mają niepowtarzalną okazję do poznania tajników wytwarzania sera, degustacji lokalnych specjałów oraz odkrywania bogactwa dolnośląskiej kuchni.

Jedną z głównych atrakcji Zagrody są warsztaty robienia sera, które są dostępne dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. To doskonała okazja, by nie tylko nauczyć się, jak powstaje ser, ale również doświadczyć radości z tworzenia czegoś własnymi rękami. Odwiedzający mają również możliwość zwiedzania gospodarstwa rolnego, co daje wgląd w codzienne życie na wsi oraz pozwala lepiej zrozumieć proces produkcji żywności. Dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania tradycyjnego śniadania u rolnika, co jest wyjątkowym doświadczeniem kulinarne.

Żywe Muzuem Ceramiki

Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu to miejsce, gdzie sztuka, tradycja i rzemiosło splatają się w jedno, oferując odwiedzającym niezwykłą podróż w świat słynnej bolesławieckiej ceramiki. Znane na całym świecie za swoje unikalne wzory i wysoką jakość, bolesławieckie wyroby ceramiczne mają tu swoje centrum, gdzie można nie tylko podziwiać gotowe produkty, ale również zobaczyć, jak powstają.

Bolesławiec od wieków słynie z produkcji unikalnej ceramiki, charakteryzującej się wyjątkowymi, ręcznie malowanymi wzorami. Żywe Muzeum Ceramiki kontynuuje tę tradycję, prezentując historię i proces produkcji ceramiki od początku aż do finalnego produktu.

Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Stara Kopalnia Wałbrzych

Stara Kopalnia w Wałbrzychu, zamieniona na centrum nauki i sztuki, to jedna z najbardziej fascynujących atrakcji Dolnego Śląska. Miejsce to, będące świadkiem długiej historii górnictwa węglowego w regionie, obecnie służy jako przestrzeń edukacyjna i kulturalna, przyciągając zarówno miłośników historii, jak i sztuki.

Kopalnia w Wałbrzychu, działająca niegdyś jako jedna z głównych kopalń węgla kamiennego w regionie, jest obecnie cennym zabytkiem przemysłowym. Po zakończeniu działalności górniczej, zdecydowano o przekształceniu jej w miejsce pełne edukacji i kultury, zachowując przy tym autentyczny charakter i ducha dawnej kopalni.

Karkonosze - odkryj atrakcje turystyczne

Śnieżka w Karkonoszach

Karkonosze, najwyższe pasmo górskie Sudetów, to miejsce pełne niezwykłych atrakcji, które przyciąga turystów z całego świata. Znane z malowniczych krajobrazów, bogatej fauny i flory oraz interesujących formacji skalnych, Karkonosze są idealnym miejscem dla miłośników przyrody, entuzjastów aktywnego wypoczynku oraz poszukiwaczy kulturowych i historycznych doświadczeń.

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice Karpacz

Karkonoskie Tajemnice to unikalna ekspozycja, która łączy w sobie elementy muzeum, galerii sztuki i domu strachu. Jest to miejsce, gdzie historia spotyka się z legendami, a wiedza naukowa z magią. Interaktywne eksponaty, efekty specjalne i artystyczne instalacje tworzą niezapomniane wrażenia i pozwalają na głębsze zrozumienie kultury i historii Karkonoszy.

To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych, a także dla każdego, kto interesuje się historią, legendami i kulturą regionu. Zarówno miłośnicy opowieści fantastycznych, jak i ci, którzy szukają niebanalnych atrakcji turystycznych, znajdą tu coś dla siebie.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

muzeum przyrodnicze jelenia góra

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze to miejsce, które zachwyca i edukuje, zapewniając unikalny wgląd w bogactwo naturalne Sudetów. Znajdujące się w sercu jednego z najpiękniejszych regionów Polski, muzeum to przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze skupia się na prezentacji flory, fauny i geologii Sudetów. Wystawy w muzeum zawierają bogate kolekcje roślin, zwierząt, minerałów i skamieniałości, które opowiadają historię tego geologicznie zróżnicowanego regionu.

Zamek Świny

Zamek Świny, położony w malowniczym regionie Gór Sowich na Dolnym Śląsku, jest jednym z najbardziej intrygujących zabytków tego obszaru. Choć obecnie pozostały z niego tylko ruiny, zamek ten kryje w sobie bogatą historię i stanowi fascynujący cel dla miłośników historii, architektury oraz tajemniczych legend.

Zamek Świny został zbudowany prawdopodobnie w XIII wieku, a jego historia jest ściśle związana z dziejami średniowiecznej Polski i Czech. Zamek, będący w przeszłości ważnym ośrodkiem administracyjnym i obronnym, przetrwał wiele burzliwych wydarzeń historycznych. Dziś ruiny zamku stanowią cenny zabytek i świadectwo dawnej potęgi.

Papugarnia Śnieżka Karpacz

papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka, położona w malowniczym Karpaczu, to wyjątkowe miejsce, które przenosi odwiedzających w kolorowy świat egzotycznych ptaków. Jest to idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi, miłośników przyrody oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć bliskiego kontaktu z niezwykłymi, kolorowymi ptakami w sercu Karkonoszy.

Papugarnia Śnieżka to specjalnie zaprojektowana przestrzeń, w której można spotkać wiele gatunków egzotycznych papug. Od małych, barwnych papużek, po wielkie, majestatyczne ary, papugarnia ta oferuje niezwykłe doświadczenie obcowania z tymi fascynującymi ptakami.

ZOO Łączna

zoo łączna

ZOO Łączna, położone w malowniczym regionie Dolnego Śląska, to wyjątkowe miejsce, które oferuje odwiedzającym możliwość bliskiego kontaktu z różnorodnymi gatunkami zwierząt. Jest to nie tylko atrakcja turystyczna, ale też ważne centrum edukacyjne, promujące ochronę przyrody i świadomość ekologiczną.

ZOO Łączna charakteryzuje się bogactwem gatunkowym i zapewnia zwiedzającym możliwość obserwacji zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Od egzotycznych ptaków, przez ssaki, aż po fascynujące gady i płazy, zoo oferuje niezwykłe doświadczenia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Park Miniatur Kowary

FD8A7420

Park Miniatur w Kowarach to jedna z najbardziej wyjątkowych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, oferująca odwiedzającym niepowtarzalną podróż po miniaturach najważniejszych zabytków regionu. Jest to miejsce, które pozwala na odkrywanie bogactwa kulturowego i architektonicznego Dolnego Śląska w skali zmniejszonej, stanowiąc idealną atrakcję dla rodzin, miłośników historii oraz architektury.

Park prezentuje dokładnie wykonane modele najbardziej znanych zabytków Dolnego Śląska. Wśród eksponatów można znaleźć m.in. miniatury zamków, pałaców, kościołów, a także innych ważnych obiektów historycznych i kulturowych regionu.

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego Karpacz

108778181 1349679541897181 7220592396336040231 n

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpacz to miejsce, które z pewnością zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych miłośników kultowych klocków Lego. Położone w malowniczym miasteczku Karpacz, na obrzeżach Karkonoszy, muzeum to oferuje unikalne połączenie zabawy, edukacji i kreatywności, prezentując imponujące konstrukcje zbudowane z popularnych klocków.

W Muzeum odwiedzający mogą podziwiać złożone modele i dioramy, które ukazują różnorodność i możliwości, jakie oferują klocki Lego. Wystawy zawierają zarówno repliki znanych budowli i pojazdów, jak i oryginalne konstrukcje, które rozbudzają wyobraźnię.

Projekt Arado - Fabryka Historii

projekt arado

Projekt Arado w Kamiennej Górze to fascynująca atrakcja turystyczna, która przenosi odwiedzających w głąb tajemnic związanych z II wojną światową. Położony w regionie Dolnego Śląska, znany jest z powodu swoich podziemnych kompleksów, które w czasach wojny służyły niemieckim siłom jako tajne miejsce produkcji i badania technologii wojskowej.

Kompleks podziemny w Kamiennej Górze miał być miejscem, w którym prowadzono zaawansowane badania nad nowymi technologiami, w tym lotnictwem. Do dnia dzisiejszego miejsce to owiane jest tajemnicą, a wiele teorii krąży na temat tego, co dokładnie działo się w podziemiach.

Time Gates w Jeleniej Górze

Time Gates w Jeleniej Górze to nowoczesna atrakcja turystyczna, która łączy w sobie historię z najnowszymi technologiami, oferując odwiedzającym unikalną możliwość wirtualnej podróży w czasie. Zlokalizowane w sercu Dolnego Śląska, Time Gates stanowi doskonałą propozycję dla tych, którzy chcą odkryć historię regionu w innowacyjny sposób.

Time Gates to interaktywna wystawa, która wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) do przeniesienia odwiedzających w różne epoki historyczne. Dzięki zaawansowanym goglom VR, uczestnicy mogą doświadczyć, jak wyglądało życie w Jeleniej Górze i okolicach w różnych okresach historycznych, począwszy od średniowiecza, przez czasy baroku, aż po bardziej współczesne dzieje.

Termy Cieplickie

termycieplickie

Termy Cieplickie, położone w malowniczym regionie Karkonoszy, stanowią jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Jeleniej Górze. To nowoczesny kompleks basenów termalnych i spa, który oferuje doskonałe warunki do relaksu, odnowy biologicznej oraz zabiegów leczniczych, korzystając z naturalnych źródeł wód termalnych.

Termy to idealne miejsce dla osób poszukujących odpoczynku i relaksu. Kompleks oferuje szeroki wybór basenów termalnych, jacuzzi oraz saun, które zapewniają odprężenie i regenerację. Bogate w minerały wody termalne mają również właściwości lecznicze, pomagając w dolegliwościach reumatycznych, ortopedycznych i wielu innych.

SkyWalk Świeradów-Zdrój

sky walk

SkyWalk w Świeradowie-Zdroju to nowoczesna i ekscytująca atrakcja turystyczna, która umożliwia odwiedzającym spacer "po niebie" na wysokości ponad 1000 metrów nad poziomem morza. Zlokalizowana w malowniczym regionie Gór Izerskich, ta imponująca konstrukcja staje się magnesem dla turystów poszukujących niezwykłych doświadczeń i spektakularnych widoków.

SkyWalk to unikalna ścieżka widokowa, która prowadzi po łukowatej rampie do platformy widokowej wysoko nad ziemią. Konstrukcja ta, wykonana z drewna i stali, oferuje nie tylko niezapomniane widoki na Góry Izerskie i okolicę, ale również dostarcza silnych wrażeń estetycznych i emocjonalnych.

Huta Julia w Piechowicach

Huta Julia w Piechowicach, położona w malowniczej scenerii Karkonoszy, to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych hut szkła w Polsce. Stanowi ona fascynujące połączenie długiej tradycji rzemieślniczej z nowoczesnym wzornictwem, oferując odwiedzającym niezwykłe doświadczenie odkrywania tajników szklarskiego rzemiosła.

Huta Julia, działająca od XVIII wieku, jest symbolem bogatej historii szklarstwa na Dolnym Śląsku. Przez wieki huta ta produkowała szkło o wyjątkowej jakości, zdobywając uznanie na całym świecie. Dziś, kontynuuje swoją działalność, łącząc tradycyjne techniki z nowoczesnym designem.

baner karkonosze 2023

 

Powiązane artykuły