Blog - kategoria ogólna

Wakacje nad morzem - najciekawsze miasta i ich atrakcje

Wakacje nad morzem

Bałtyk to niezmiennie od wielu lat główny kierunek urlopowiczów z Polski, ale i z zagranicy. Wody Morza Bałtyckiego choć chłodne, są świetnym miejscem do wypoczynku letniego dla całych rodzin, par i grup przyjaciół czy też singli.

Szerokie, piaszczyste plaże, czyste powietrze i rozproszona w powietrzu bryza morska co roku przyciągają rzesze turystów, którzy głównie w lipcu i sierpniu udają się na urlop nad morzem. Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele ciekawych miejscowości turystycznych - są wśród nich niewielkie, niezatłoczone wioski, ale i większe ośrodki miejskie. Poniżej znajdziecie zestawienie najciekawszych miast nad morzem i listę ich atrakcji. Jeśli wybieracie się na wakacje nad morzem i szukacie najbogatszych w atrakcje destynacji, zapraszamy do lektury!     

POLECANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Zapraszamy na rejs na foki na Wiśle! Odkryj piękno ujścia Wisły i zanurz się w świat dzikiej przyrody podczas naszej wyjątkowej, godzinnej przygody. Podczas rejsu będziesz miał okazję do bezpośredniej obserwacji fok i bogatej fauny ptaków wodnych.

Stegna, pomorskie
Wyświetl szczegóły

Przeżyj niezapomnianą przygodę z Wyprawą Balonem Balloon Expedition! Odkryj piękno Polski z perspektywy ptaka, ciesz się spokojem i ciszą podczas lotu oraz profesjonalizmem doświadczonego zespołu. Idealne dla miłośników przyrody i ekstremalnych emocji!

Jelenia Góra, dolnośląskie
Wyświetl szczegóły

SPIS TREŚCI:

  

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk to bezdyskusyjnie stolica całego Pomorza - jedno z największych i najpiękniejszych polskich miast. Co takiego warto zobaczyć w Gdańsku? Atrakcji jest bez liku, ale najważniejsze z nich to oczywiście gdańska starówka: słynna Fontanna Neptuna, Droga Królewska, a właściwie Trakt Królewski, Żuraw, będący najstarszym i największym zachowanym dźwigiem średniowiecznej Europy. Piękna Bazylika Mariacka, spacer brzegami Motławy, wizyta w Narodowym Muzeum Morskim i obowiązkowo sentymentalna wycieczka na Westerplatte to tylko niektóre z miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, będąc w Gdańsku.

Do tego dochodzą gdańskie plaże - najpiękniejsza w Jelitkowie, świetnie skomunikowana z miastem plaża Stogi, plaża w Brzeźnie ze 140-metrowym molo oraz kameralne i cichsze plaże Sobieszewo i Orle. 

Gdańsk

Pamiętajmy, że Gdańsk to również bardzo bogata historia, zarówno ta bardziej odległa, jak i ta najnowsza. Od Krzyżaków po strajki Solidarności. I jedne i drugie doczekały się tu swoich akcentów. O ruchu Solidarności możecie posłuchać w Europejskim Centrum Solidarności. W Ośrodku Kultury Morskiej przybliżona zostanie Wam historia morza - a przecież może to nie tylko woda, ale i ludzie, porty, statki. W Hevelianum, usytuowanym w dawnym forcie Góry Gradowej na małych odkrywców czekają doświadczenia i interaktywne wystawy dotyczące różnych zagadnień ze świata i kosmosu.

Żeby uzmysłowić sobie, jak majestatycznym miastem jest Gdańsk polecamy obejrzeć go z góry, a dokładniej - z koła widokowego AmberSky, z którego można podziwiać panoramę Gdańska z 50 metrów. Pozostałe atrakcje Gdańska warte polecenia to Polsat Plus Arena, czyli gdański stadion, Muzeum Bursztyny, gdzie znajduje się największa bryła bursztynu na świecie, ważąca prawie 4,5 kg, a także ogród zoologiczny w Gdańsku-Oliwie.          

Gdynia

Gdynia

Druga stacja Trójmiasta - Gdynia to miasto, uchodzące za ośrodek biznesowy tej części miasta. Ale nie przeszkadza to Gdyni w byciu naprawdę atrakcyjnym miejscem również dla urlopowiczów. Na pewno kojarzycie Gdynię ze słynną plażą z klifem w Orłowie. To również tam znajduje się piękne, 180-metrowe molo, skąd podziwiać można widoki na stromy orłowski brzeg i bezkresne morze. To nie jedyne molo w Gdańsku - polecamy też spacer po Molo Południowym. Jeśli wybieracie się na urlop z dziećmi na liście koniecznie powinno znaleźć się Centrum Nauki Experyment, gdzie właśnie poprzez eksperymenty, doświadczenia i interaktywne wystawy najmłodsi mogą uczyć się o zasadach, rządzących otaczającym światem. Warto odwiedzić także Akwarium w Gdyni, gdzie zza szyb można poznać bliżej ryby, gady i płazy z wód całego świata.            

Obowiązkowym punktem dla turystów, odwiedzających Gdynię będzie też spacer 1,5-kilometrowym Bulwarem Nadmorskim i Skwerem Kościuszki, niedaleko którego cumują statki i okręty. Najsłynniejszym z nich jest Statek-Muzeum Dar Pomorza. Do wnętrza statku oczywiście można wejść i zapoznać się z życiem i codziennością załogi, która w podobnych statkach spędzała długie dni. W Gdyni znajduje się także Muzeum Marynarki Wojennej - gratka dla wszystkich miłośników wojennych okrętów. Miłośnicy długich spacerów obiorą natomiast kierunek Kępa Redłowska, gdzie zachodzą procesy abrazji morskiej. Na obiad, kawę i po pamiątki zapraszamy z kolei na ulicę Świętojańską, będącą centrum życia rozrywkowego Gdyni.       

Sopot

Sopot

Sopot to najbardziej rozrywkowe miasto Trójmiasta - głównie dzięki słynnemu deptakowi, potocznie nazywanemu Monciakiem, od nazwy ulicy Bohaterów Monte Cassino. To właśnie na Monciaku znajdują się liczne restauracje, sklepy, kluby, a także robiący od zewnątrz wrażenie Krzywy Domek. Sopot to miasto uzdrowiskowe, więc polecamy napić się wód solankowych w tutejszym Domu Zdrojowym. W Sopocie znajduje się także najdłuższe na świecie drewniane molo, będące symbolem miasta. Spacer ponad pół kilometra w głąb morza to niezwykłe doświadczenie, ale nie jedyna atrakcja sopockiego molo. Stąd też startują statki wycieczkowe i jachty do Gdańska, Gdyni i na Hel. Dla tych, którym dość będzie słonej morskiej wody zapraszamy do Aquaparku, jednego z największych w okolicy. W Sopocie znajduje się też Skansen Archeologiczny Grodzisko, gdzie opowiedziana jest historia Słowian Pomorskich.  

Na sopockiej latarni morskiej (która, swoją drogą, wyglądem wcale latarni nie przypomina) znajduje się taras widokowy z widokiem na morze, promenadę, molo i miasto. Sopot mimo, że położony nad morzem, ma nawet swoją… górę! A właściwie stumetrowe wzniesienie - Łysą Górę, ze szczytu której pięknie widać wody Bałtyku. Podczas spaceru po Sopocie na pewno zwrócicie uwagę na urokliwe, willowe zabudowania, a tym kultowy budynek Grand Hotelu, znajdujący się tuż przy plaży, niedaleko molo. Trójmiejski Park Krajobrazowy będzie natomiast idealną destynacją dla osób, które chcą jednocześnie pooddychać morskim powietrzem i zwiedzać okolicę rowerem lub spacerując po wytyczonych szlakach.   

Świnoujście

swinoujscie

Czy mamy w Polsce miasto, położone na 44 wyspach? Tak, i jest nim Świnoujście! Zamieszkane są co prawda tylko 3 z nich - Uznam, Wolin i Karsibór, jednak to wystarcza do tego, by uznać Świnoujście jako jedno z najbardziej atrakcyjnych miasta na polskim wybrzeżu. Między wyspami Uznam i Wolin można poruszać się promem. Funkcjonują tu dwie przeprawy promowe - sam ten fakt to już niezła ciekawostka! Jedną z najbardziej znanych atrakcji Świnoujścia jest Stawa Młyny, który kojarzyć możecie jako biały “wiatrak”. W rzeczywistości jest to po prostu znak nawigacyjny dla statków. Podobnie jest w przypadku latarni morskiej - najwyższej w Polsce i jednej w najwyższych na świecie (mierzy prawie 65 metrów). Po pokonaniu 308 stopni znajdziecie się na jej szczycie - tam czekają Was już tylko piękne widoki. Będąc w Świnoujściu nie można nie zauważyć fortyfikacji - Fortu Zachodniego, Fortu Gerharda i Fortu Anioła, których historia sięga XVII wieku. Wszystkie z nich udostępnione są do zwiedzania.              

Popularnym miejscem spacerowym są świnoujskie promenady - Promenada Nadmorska i Promenada nad Świną, przy których znajdują się zabytkowe pensjonaty, sanatoria, restauracje, muszla koncertowa, a także stacje, skąd można wybrać się na rejs statkiem. Świnoujście to miasto uzdrowiskowe, dlatego nie brak tu wspomnianych sanatoriów i zakładów przyrodoleczniczych, wspierających leczenie i rehabilitację osób po różnego rodzaju chorobach. Polecamy także spacer po uroczym Parku Zdrojowym, pełnym alejek, kolorowych roślin, egzotycznych gatunków drzew i krzewów. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego poznacie natomiast żywe i spreparowane gatunki ryb, narzędzia do połowu i nawigacji, a także statki, jakimi posługiwali się rybacy na przestrzeni lat. Aha! Nie zapominajmy też o świnoujskim porcie morskim, który razem z portem w Szczecinie tworzy jeden z największych na Bałtyku zespołów portowych.                   

Kołobrzeg

Kolejna popularna destynacja nadmorskich urlopowiczów to Kołobrzeg - piękne miasto ze słynną, niemal 400-letnią latarnią morską, która do dziś pełni swoją pierwotną funkcję. To właśnie na szczycie latarni znajduje się platforma widokowa z panoramą na całe morze i miasto. Port handlowy w Kołobrzegu to kolejne ciekawe miejsce, które warto odwiedzić, spacerując po tym mieście. Kutry i łodzie rybackie, dźwigi i gigantyczne, sięgające 100 metrów długości transportowce robią wrażenie! Na terenie Kołobrzegu podobnie jak i w Trójmieście wytyczono szlaki rowerowe, chętnie uczęszczane przez całe rodziny. W Kołobrzegu znajdziecie również Muzeum Oręża Polskiego, którym powinni zainteresować się fani militariów i historii.     

Dzieci świetnie będą bawić się nie tylko budując zamki na piasku, ale i odwiedzając Miasto Myszy, w których znajduje się ponad 500 myszek różnego koloru i rodzaju. W Muzeum “Maszoperia” poznacie tradycje i codzienne życie rybackiej społeczności. W kołobrzeskim Muzeum Bursztynu poznacie od podszewki historię wydobycia żywicznego złota Bałtyku. Ponadto z Kołobrzegu kursują rejsy statkami pasażerskimi. Który ze statków wybierzecie? Dwumasztowego “Pirata” czy zbudowaną na wzór XV-wiecznego statku Krzysztofa Kolumba “Santę Marię”? Podziwianie Bałtyku na pełnych wodach, szczególnie o zachodzie słońca będzie nie tylko pełnym sentymentów doświadczeniem, ale i okazją do zażycia leczniczego jodu, który unosi się w morskiej bryzie. Poza wylegiwaniem się na piaszczystych plażach Kołobrzegu polecamy spacer po kołobrzeskich parkach i obowiązkowo posiłek ze świeżą rybą w roli głównej.       

Władysławowo

Poza pięcioma kąpieliskami Władysławowo to także port - jeden z najważniejszych na Bałtyku. Oprócz pierwotnej funkcji - przetwórstwa ryb port we Władysławowie pełni funkcję przystanku, skąd można wyruszyć w rejs statkiem po Bałtyku. Jeden z falochronów pełni funkcję mola, gdzie można spotkać nie tylko spacerowiczów, ale i wędkarzy. Na terenie portu znajduje się także największa w Polsce motylarnia z okazami z całego świata. Tymi kolorami każdy będzie zachwycony! Jednym z najważniejszych miejsc w mieście jest Aleja Gwiazd Sportu, gdzie upamiętniono takie osobistości ze świata sportu jak Dariusz Michalczewski, Robert Korzeniowski czy Irena Szewińska. Co roku w wakacje we Władysławowie dodatkowo odbywa się Festiwal Sportu, podczas którego spotkać można najważniejszych polskich sportowców.

Chętnie odwiedzana przez turystów, szczególnie tych najmłodszych jest Farma Aleksa, na której można poczuć sielski klimat polskiej wsi - można przejechać się na przyczepce, ciągniętej przez traktor, można pobłądzić w labiryncie w polu kukurydzy, można z bliska poznać zwierzęta takie jak kozy, kury czy króliki, a nawet sprawdzić, jak wygląda kaszubska chata. Równie dobrze dzieci będą bawić się w Parku Rozrywki Ocean Park, gdzie czeka na nie przejście po dnie oceanu. Jeśli chcecie spróbować nowych wrażeń to właśnie klifowe wybrzeże między Władysławowem a Jastrzębią Górą będzie idealnym miejscem do lotów paralotniami. Jedną  z wartych odwiedzenia atrakcji we Władysławowie jest też Dom Rybaka - największy budynek w mieście, pierwotnie służący jako hotel dla rybaków, a dziś będący siedzibą wspomnianego Muzeum Motyli. Jest tu też charakterystyczna baszta, u szczytu której wybudowano taras widokowy. Stąd widoki nie tylko na Władysławowo, ale i przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Półwysep Helski zapierają dech w piersiach!

Jastarnia

Jastarnię, położoną na Półwyspie Helskim kojarzyć powinniśmy z jej dzielnicą - Kuźnicą oraz jednym z najsłynniejszych polskich kąpielisk - Juratą. W mieście do dziś przetrwała charakterystyczna, rybacka zabudowa, czyli niskie chatki z kapliczkami u szczytu. W Jastarni znajduje się latarnia morska - to najniższa latarnia na polskim wybrzeżu! Nie jest udostępniona do zwiedzania, więc podziwiać można ją tylko z zewnątrz. Jastarnia jako dawna typowo rybacka miejscowość może pochwalić się aż trzema muzeami rybołówstwa, z czego najciekawszym jest “Chata Rybacka”, w której znaleźć można prawdziwe wyposażenie i autentyczne budynki gospodarcze. W Muzeum “Pod Strzechą” podziwiać można z kolei prywatne pamiątki pewnej rodziny z rybacką tradycją.

Wody Zatoki Puckiej świetnie służą jako miejsce do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu, a ci, którzy chcą wybrać się na dalszą krajoznawczą wycieczkę mogą skorzystać z przejażdżek na motorówkach czy skuterach wodnych. Lokalni rybacy oferują też rejsy tradycyjnymi kutrami po zatoce - nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu opcję idealną dla siebie!

Hel       

To zdecydowanie jedno z najciekawiej położonych miast nie tylko na Pomorzu, ale i w kraju - na skraju Półwyspu Helskiego. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Helu jest fokarium, a właściwie Fokarium Stacji Morskiej Prof. Krzysztofa Skóry. W trakcie wizyty można poznać od kuchni życie fok - oglądać jak wygląda ich karmienie, zabawy, a także dowiedzieć się jak wygląda ich życie w naturalnym, morskim środowisku. Wzdłuż Półwyspu wytyczono trasę rowerową - obiecujemy, że będą czekać na Was wspaniałe widoki!

Warta zobaczenia jest ponadto helska 41-metrowa latarnia morska oraz zabytki Rejonu Umocnionego Hel. Można obejrzeć je, podążając Szlakiem Fortyfikacji Helskich. Najbardziej okazałą budowlą militarną na Helu jest bateria artyleryjska Schleswig-Holstein, największa nadbrzeżna bateria, która jest jednym z najcenniejszych tego typu zabytków w Polsce. To jeden z elementów helskiego Muzeum Obrony Wybrzeża. Hel można zwiedzać też… od spodu, a właściwie odbyć podwodne zwiedzanie miejsca, gdzie zatopiony został wrak kutra Bryza. To gratka dla amatorów nurkowania! Nie przegapcie też ulicy Wiejskiej, która jest prawdziwym centrum życia w Helu! Zapraszamy też na wieżę dawnego kościoła poewangelickiego, z której można oglądać widoki na Zatokę Pucką, helski port, a przy dobrej pogodzie nawet Trójmiasto. Kościół, o którym mowa dziś już nie pełni funkcji sakralnej, ale jest siedzibą Muzeum Rybołówstwa - a te na Bałtyku były bardzo bogate!

Ustka                           

Lista atrakcji Ustki powinna zawierać - tu, bez zaskoczeń, port i molo, udostępnioną do zwiedzania latarnię morską, Muzeum Chleba, bunkry Bluechera, a także uroczą, gwarną promenadę, wzdłuż której rozmieszczone są liczne restauracje i bary.           

Międzyzdroje                         

międzyzdroje

Do Międzyzdrojów chętnie przybywają turyści nie tylko z Polski, ale i zza zachodniej granicy. Jak na miasto uzdrowiskowe przystało, Międzyzdroje mają swój Park Zdrojowy Dom Zdrojowy i charakterystyczne wille i pensjonaty. Ciekawą atrakcją jest Aleja Gwiazd, w której podziwiać można odciśnięte w brązie dłonie artystów czy osobistości ze świata kultury. Betonowe molo, jedno z najdłuższych tego typu budowli w kraju to ulubione miejsce spacerowe turystów. Nie zapominajmy też o bliskości Wolińskiego Parku Narodowego - oprócz atrakcji takich jak Kawcza Góra, Wzgórze Gosań czy międzyzdrojskie klify warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.                           

Mielno                         

Mielno to typowo rozrywkowe miasto i najczęściej cel młodzieży i młodych dorosłych, którzy wypoczynek na plaży łączą z zabawą w nocnych klubach. Ale atrakcji w Mielnie jest więcej - do listy należy dopisać Mieleńską Promenadę Przyjaźni, piernikowy domek do góry nogami, park linowy Tukan, Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic, Ścieżka Edukacyjna nad Jamnem i samo jezioro Jamno, nad którym położone jest Mielno. Właśnie za sprawą jeziora w Mielnie możliwe są rejsy statkiem nie tylko po morzu, ale i właśnie po wodach Jamna. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Jamno jest ponadto doskonałym miejscem dla amatorów wędkowania.                    

Pasjonaci historii na pewno nie przejdą obojętnie obok odtworzonego, IX-wiecznego grodziska słowiańskiego. Aktywnych turystów zachęcamy z kolei do korzystania ze ścieżek rowerowych oraz Nadmorskiego Szlaku Rowerowego wokół Bałtyku R-10.                

Łeba                  

Łeba to nie tylko piaszczyste plaże, choć i o nich wspomnieć tu musimy. Łebska plaża ciągnie się na długość prawie 10 kilometrów, w jednych miejscach szeroka, w innych węższa. Jest podzielona na dwie części - przez Łebę przepływa rzeka o tej samej nazwie, która z kolei jest świetnym miejscem do urządzania spływów kajakowych. To właśnie w Łebie rzeka Łeba wpada do morza. Reprezentacyjną ulicą jest ulica Kościuszki z Aleją Prezydencką, w której pozostawili odciski swoich dłonie prezydenci Polski. Z Łebą na pewno kojarzą Wam się również słynne ruchome wydmy - szczególnie Wydma Łącka, która w istocie jest 30-metrową górą piasku, a kiedyś była wioską, dziś już po prostu zasypaną. Jeśli chcecie poczuć się jak na pustyni, obowiązkowym będzie spacer po szlakach Słowińskiego Parku Narodowego.                    

Jeśli wybieracie się do Łeby z dziećmi wpadnijcie do Łeba Parku - parku dinozaurów, gdzie na powierzchni 20 hektarów rozstawione są kilku, a nawet kilkunastometrowe figury dinozaurów. Na terenie parku znajdują się też zjeżdżalnie, wioska indiańska, diabelski mły, kino 7D, kolejki górskie i wziąć można udział w warsztatach lepienia w glinie. Atrakcji jest tyle, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie! Podobnie będzie w Discovery Parku - tam także pełno jest dziecięcych atrakcji - trampoliny, kolejka piracka, wystawa klocków LEGO, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. W łebskim Illuzeum znajdziecie łamigłówki, lustra i stanowiska poświęcone iluzjom optycznym. W Oceanarium Delfin House nie tylko dzieci, ale i dorośli będą mieć frajdę z podziwiania delfinów.                 

Darłowo               

Leżące w dolinie Wieprzy i Grabowej Darłowo to doskonała destynacja na nadmorski urlop. Wśród atrakcji miasta należy wymienić Zamek Książąt pomorskich, który dziś jest siedzibą Muzeum poświęconego regionalnej historii, latarnię morską wysoką na 22 metry oraz park wodny Jan, położony w dzielnicy Darłowa - Darłówku. Ponadto w mieście uwagę przykuwa zabytkowa Brama Wysoka i trzy kościoły, które warto odwiedzić nawet niezależnie od poglądów religijnych. Na darłowskiej Wyspie Łososiowej spacerowicze będą mile zaskoczeni alejkami, a dzieci mogą spędzić czas na placu zabaw.                         

Krynica Morska                

Krynica, podobnie jak inne nadmorskie miasta posiada swój własny port, położony nad Zalewem Wiślanym. Część portu obsługuje jachty i statki pasażerskie, a część statki rybackie. Bez dwóch zdań warto wybrać się na krótki rejs! Ciekawostką jest, że cała lądowa część Krynicy należy do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej. Charakterystyczna, czerwona latarnia morska przyciąga wzrok turystów już z daleka. Ci, którzy wolą wylegiwać się na plaży mają do wyboru dwie - nieopodal w Kątach Rybackich i Tolkmicku.          

W samej Krynicy znajdziemy natomiast wysokie klify, będące jednocześnie świetnym punktem widokowym. Punktem, który jednak nie ma sobie równych jest ten na Wielbłądzim Garbie, wznoszący się na wysokość 50 m n.p.m., skąd doskonale widać Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską. Spacerując po mieście warto odpocząć na słynnej ławeczce zakochanych - być może odnajdziecie tam swoją miłość? Dzieci natomiast z pewnością ucieszą się z wizyty w krynickim lunaparku.                 

Frombork       

Frombork (nie mylić z Malbork!) kojarzyć powinien się z czerwoną cegłą i Kopernikiem. To właśnie tam znajduje się planetarium, ukryte w Wieży Radziejowskiego, będącej dawną dzwonnicą katedralną. Tam, na kopule o średnicy 8 metrów można obejrzeć pokazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi. Nie umknie Waszej uwadze monumentalna katedra, a dokładniej Bazylika Archikatedralna, w której spoczywa ciało naszego największego astronoma. Można ją zwiedzać z przewodnikiem - warto, bo skrywa naprawdę imponujące zakamarki! Do listy atrakcji Fromborka należy dopisać Muzeum Mikołaja Kopernika, Dawny Pałac Biskupi, XV-wieczny Szpital św. Ducha, Wieżę Mikołaja Kopernika, Basztę Rybacką, Port (a jakże!) i molo nad Zalewem Wiślanym (zupełnie niezabezpieczone, co wydaje się być dosyć kuszące…). Siłą rzeczy spacerując ulicami Fromborka wstąpicie też na niewielki, choć całkiem uroczy rynek z pomnikiem Kopernika. Jeśli chcecie pozwiedzać okolicę - Piaski czy Krynicę Morską, możecie dopłynąć tam promem, odpływającym z portu we Fromborku.      

Wakacje nad morzem - dlaczego warto?     

I to już wszystkie miasta nad polskim Bałtykiem, których atrakcje chcieliśmy Wam dziś przybliżyć.  Znalazły się tu zarówno jedno z największych polskich miast - Gdańsk i całe Trójmiasto, jak i mniejsze, bardziej kameralne miasta, które także poszczycić się mogą ciekawymi zabytkami, krajobrazami czy atrakcjami dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasza lista miast nad Bałtykiem okaże się cenną wskazówką przy planowaniu Waszego urlopu nad morzem. Życzymy zatem udanego wyjazdu i wspaniałych, urlopowych wspomnień znad Morza Bałtyckiego! Do zobaczenia!         

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024