Blog - Karkonosze

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca odwiedzić?

karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze na deszczowe dni, co robić gdy pada karpacz, wakacje w polsce

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Karkonosze - atrakcje na deszczowe dni. Co można zobaczyć w Karkonoszach gdy pada?

Za oknem zimno i pada? Wyjście w góry to nie koniecznie dobry pomysł? Nie martw się, w Karkonoszach, nawet w takie dni nie ma miejsca na nudę. Mawiają, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie... są jednak takie momenty, kiedy naprawdę nie ma się ochoty przebywać na zewnątrz, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi lub seniorami. Na szczęście wakacje w Karkonoszach to brak zmartwień na temat tego, co robić, gdy za oknem smuno i deszczowo.  W poniższym artykule poznacie miejsca, które możecie odwiedzić pomimo brzydkiej pogody. 

Przeczytaj także: Karkonosze - 27 atrakcji wartych zobaczenia

SPIS TREŚCI - ATRAKCJE KARKONOSZY

Co warto zobaczyć gdy pada?

Śnieżka - szczyty górskie Karkonoszy

Co warto zobaczyć w Karkonoszach> Wiele jest znanych miejsc: Śnieżne Kotły, Śnieżka, Świątynia Wang, wodospad szklarki czy kamieńczyk oraz schronisko Szrenica. Można by wymieniać bez końca. Wśród miejsc, które warto odwiedzić podczas niepogody są różnego rodzaju muzea. Na naszej liście znajdzie się także huta szkła, papugarnia oraz atrakcje, które stoją na głowie - i to dosłownie! Ważne jednak jest to, że wszystkie wymienione przez nas miejsca są zupełnie nietypowe. Nie będziecie mieli w nich czasu na nudę. Zainteresują zarówno dzieci, młodzież, jak i całe rodziny oraz seniorów. Takich miejsc znaleźliśmy dla Was 12 - są to atrakcje turystyczne w Karkonoszach, które sami mieliśmy okazję odwiedzić i serdecznie wam polecamy. Podzieliliśmy je tak, abyście mieli łatwość w odnalezieniu ich. 

W trasie z pewnością przyda wam się mała podpowiedź, dlatego zachęcamy was do pobrania darmowej aplikacji turystycznej TanieOdkrywanie - jest tam wykaz atrakcji w pobliżu, wygodna mapa, a co najważniejsze zniżki na bilety wstępu.

Atrakcje Karpacza i okolic - ciekawe miejsca

Karpacz - atrakcje Karkonoszy

Karpacz to oczywiście jedno z najsłynniejszych miast w Karkonoszach. Od lat cieszy się uznaniem turystów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Jeśli chodzi o Karpacz to atrakcji turystycznych tu nie brakuje! Zapewniamy, że na palcach jednej ręki nie uda się ich wszystkich policzyć. Rozpocznijmy jednak od tego z czego słynie najbardziej czyli Śnieżki. Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów. Jego oficjalna wysokość to 1602 m n.p.m. Polecana jest każdemu, ponieważ to taki "must be" każdego wielbiciela górskich wędrówek. Jakie atrakcje w Karpaczu warto odwiedzić, gdy pada? 

Przeczytaj także: Karpacz - miejscowości turystyczne Karkonoszy

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice Karpacz atrakcje

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzcą w konkursie National Geographic "7 Nowych Cudów Polski", to podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór. W Karkonoskich Tajemnicach można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Na gości czeka tu 12 opowieśc m.in. historia zasiedlających Karkonosze zielarzy

Multimedialny  i interaktywny charakter ekspozycji powoduje, że odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę.

Cennik: 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Przeczytaj także: Karkonoskie Tajemnice - poznaj atrakcje Karkonoszy

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego  

Muzeum Techniki Klocków Lego w Karpaczu

Muzuem Techniki i Budowli z Klocków Lego to największa ekspozycja klocków w Kapraczu. Jedyne takie miejsce w Polsce wypełnione efektami specjalnymi! Muzuem to dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch makiety. Zapewniamy, że odwiedzając to miejsce czeka Was wspaniała przygoda, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Cennik: 19,00 zł/osoba

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego to niezwykłe miejsce na mapie Karpacza, które chętnie odwiedzane jest przez dzieci i dorosłych. Zobaczycie tu ekspozycję dawnych i współczesnych zabawek. Bajkowa aranżacja wystawy, miniaturowe wnętrza domków dla lalek oraz piękne porcelanowe lalki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tu na przybyłych turystów.

Cennik: 14,00 zł/bilet normalny, 7,00 zł bilet ulgowy

Papugarnia Śnieżka Karpacz  

Papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to idealne miejsce na spędzenie niesamowitych chwil z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje obcowanie z tymi pięknymi ptakami.

Cennik: 25,00 zł/bilet normalny, 21,00 zł bilet ulgowy

Przeczytaj także: Papugarnia Śnieżka w Karpaczu - dlaczego warto odwiedzić?

Chata na głowie w Miłkowie  

chata milkow

To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat odwrócony o 171 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku! 

Dodatkową atrakcję stanowi Chatka grawitacyjna, ktra starczy Wam niesamowitych przeżyć. Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle... dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może jednak to Ty się obracacsz? Warto to sprawdzić!

Cennik: 16,00 zł/bilet normalny, 12,00 zł bilet ulgowy

Przeczytaj także: Chata na głowie w Miłkowie - poznaj atrakcje w Karkonoszach

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach  

huta julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynki całego świata. Turyści mogą tu z bliska zobaczyć ręczny proces produkcji kryształów podczas zwiedzania z przewodnikiem oraz uczestniczyć w warsztatach.

Cennik: 15,00 zł/bilet normalny, 10,00 zł bilet ulgowy

Kowary - atrakcje dla dzieci i dorosłych

Kowary - atrakcje Karkonoszy

Pomiędzy Karkonoszami, Rudawami Janowickimi a Kotliną Jeleniogórską znajdują się Kowary. To urocza miejscowość, która znajduje się zaledwie 8 km od Karpacza - a atrakcji tu nie brakuje! Chyba nikt się nie obrazi jeśli powiemy, że znajdują się tu jedne z najciekawszych atrakcji tego regionu, a mianowicie Muzeum Sentymentów, Park Miniatur Dolnego Śląska czy Kopalnia Podgórze. Więcej o tych atrakcjach przeczytacie oczywiście poniżej.

Przeczytaj także: Kowary - poznaj atrakcje miejscowości

Kopalnia Podgórze w Kowarach  

130847291 1510311075838768 724590997875062871 n

Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości w Polsce i największa w Kowarach kopalnia uranu. Dla turystów przygotowano tutaj trzy trasy: trasę turystyczną, która przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50 XXw., trasę ektremalną, która przebiega przez surową kopalnię i stanowi wyjątkową przygodę oraz trasę nurkową, która dostępna jest wyłącznie dla wykwalifikowanych nurków.

Zdaniem odwiedzających Kopalnia to najciekawszy obiekt turystyczny na terenie Kowar. Podziemia to miejsce w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Wam przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u

Cennik: 31,00 zł/bilet normalny, 26,00 zł/bilet ulgowy

Muzeum Sentymentów w Kowarach  

MSF 0033

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów.

Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

Cennik: 20,00 zł/bilet normalny, 15,00 zł/bilet ulgowy

Przeczytaj także: Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Kowary to miejsce stworzone zostało głównie na świeżym potwietrzu ale pewną część ekspozycji zobaczycie również pod dachem. Jeżeli więc nie straszny wam parasol w ręku to śmiało wybierzcie się do Parku Miniatur w Kowarach. Prócz pięknych, miniaturowych budowli wśród których jest m.in. Śnieżka, Zamek Książ w Wałbrzychu czy Zamek Moszna, poznacie uroki i przysmaki tamtejszej kawiarenki.

Cennik: 35,00 zł/bilet normalny, 31,00 zł/bilet ulgowy

Przeczytaj także: Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miasto, które w zasadzie oferuje turystom wszystko czego potrzebują do udanego spędzenia wakacji. Ten kierunek często wybierają turyści pragnący spokoju i reklaksu, jednak w środku sezonu turystycznego również można tu spotkać tłumy. Szklarska Poręba to przede wszystkim walory przyrodnicze - górskie szlaki i wodospady. Znajdziecie tu również kilka atrakcji, które polecamy odwiedzić w deszczowe dni.

Przeczytaj także: Szklarska Poręba i jej atrakcje - dlaczego warto tu przyjechać?

Leśna Huta w Szklarskiej Porębie

Leśna Huta to urocza chatka w której poznacie jak dawniej produkowano szkło. Pracujący tu panowie podczas pokazów używają dawnych narzędzi i sposobów. Na miejscu znajduje się również sklepik, w którym kupić można naprawdę cudowne rzeczy!

Cennik: 12,00 zł/bilet normalny, 10,00 zł/bilet ulgowy

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie  

2

W Muzeum Mineralogicznym można obejrzeć blisko 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem Muzeum, znajduje się jedyny w Europie "Las Karboński" - są to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu. Osobnym działem muzeum są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Jest to największa w Polsce prywatna kolekcja gadów z przed milionów lat.

Cennik: 14,00 zł/bilet normalny, 8,00 zł/bilet ulgowy

Jelenia Góra - stolica Karkonoszy

I nastał czas, aby przenieść się do stolicy Karkonoszy. Jelenia Góra to idealne miejsce wypadowe na różnego rodzaju wycieczki ale także sama w sobie posiada wiele ciekawych atrakcji począwszy od jeleniogórskiego rynku, Katedry św. Erazma i Pankracego po Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego. 

Termy Cieplickie w Jeleniej Górze 

termycieplickie

Termy Cieplickie to kameralny park wodny, zlokalizowany w centrum uzdrowiskowym Jeleniej Góry, w którym można znaleźć gamę ciekawych atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie rurowe i trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę i huśtawkę wodną. Na terenie kompleksu znajdują się również wyjątkowe baseny termalne zdrojowe oraz norweskie, które pozwalają na zrelaksowanie się na zewnątrz w gorącej wodzie, nawet przy najzimniejszej temperaturze.

Cennik: 41,00 zł/bilet normalny, 35,00 zł/bilet ulgowy

Pogoda w Karkonoszach - kiedy warto zaplanować wakacje lub urlop?

Karkonosze to jeden z tych regionów do którego przyjeżdżać możecie o każdej porze roku. Zarówno latem, jak i zimą jest to prawdziwe centrum turystyczne. Górkie szlaki, wodospady, zabytki oraz liczne atrakcje turystycze - znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie do spędzenia niezapomnianych wakacji. Wiosna i jesień to miesiące kiedy ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy, nie jest to jednak powód żeby rezygnować z odwiedzenia Karkonoszy. Bez względu na porę roku, a także deszcz jest tu co robić!

Noclegi w Karkonoszach - Karpacz, Szklarska Poręba, Jelenia Góra

Nocleg w Karkonoszach to dość prosty temat. Szczególnie, że baza noclegowa jest tu bardzo rozbudowana. Bez trudu znajdziecie hotel, pensjonat czy agroturystykę - do wyboru, do koloru! Pamiętajcie jednak, że w sezonie turystycznym ze względu na masę turystów w tym regionie o nocleg może być naprawdę trudno. Warto więc zarezerwować go wcześniej - z pomocą przychodzi m.in. wyszukiwarka noclegów Booking.com

Przeczytaj także: Booking.com - jak zarezerwować nocleg w hotelu? Tanio i bezpiecznie - system rezerwacji w serwisie booking.com

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

aplikacja to

MAPA ATRAKCJI KARKONOSZY

 

Przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

Powiązane artykuły