fbpx

Blog - województwo dolnośląskie

Ferie zimowe na Dolnym Śląsku

Ferie zimowe na Dolnym Śląsku

Planujecie ferie zimowe? Nie wiecie, gdzie chcecie jechać, nie możecie się zdecydować – białe szaleństwo, wycieczki w góry, zwiedzanie miast czy muzeów. Pragniecie, aby czas spędzony na zimowym wypoczynku był intensywny, a atrakcje różnorodne? Witakcie na Dolnym Śląsku. Atrakcji turystycznych tu nie brakuje.

Wycieczki listopadowe - Praga, Wiedeń, Budapeszt, Drezno

Wycieczki listopadowe - Praga, Wiedeń, Budapeszt, Drezno

Długi weekend listopadowy zbliża się dużymi krokami, dlatego już dziś chcielibyśmy polecić Wam kilka opcji wyjazdowych na 1, 2 lub 3 dni z biurem podróży Eltur.

Oleśnica - atrakcje turystyczne

Oleśnica - atrakcje turystyczne

Gdy będziecie na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia, zajrzyjcie do Oleśnicy. To zabytkowe miasto, a jego historia sięga XIII wieku, kiedy to Oleśnica otrzymała prawa miejskie. Szczególnie intensywny rozwój miasta nastąpił w XIX wieku, kiedy powstały kolejne dzielnice ośrodka. Świadectwem wielowiekowych dziejów Oleśnicy są jej zabytki.

pomysły na weekend na Dolnym Śląsku

+30 pomysłów na sierpniowy weekend na Dolnym Śląsku

Długi sierpniowy weekend już za pasem, dlatego, aby ułatwić Wam wybór co robić w długi weekend na Dolnym Śląsku stworzyliśmy listę 30 miejsc, w które warto wybrać się w tym czasie, podzielone na regiony strony naszego województwa.

Wycieczki z Wrocławia do 150 km

23 pomysły na wycieczkę z Wrocławia do 150 km

Mamy coś specjalnie dla mieszkańców Wrocławia. Przygotowaliśmy dla Was miejsca idealne na wycieczkę poza Wrocławiem.

Podróże z psem po Dolnym Śląsku

Gdzie na Dolny Śląsk z psem? 16 pomysłów na wycieczki z czworonogiem

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy zostawić swojego pupila w domu, a planujemy wycieczkę, weekend lub wakacyjną podróż, warto wybrać miejsca, gdzie można wejść z psem.

Majówka na Dolnym Śląsku

Majówka na Dolnym Śląsku - co warto zobaczyć?

Majówka już za chwilę, dlatego żeby pomóc Wam zaplanować ten czas stworzyliśmy listę 20 miejsc, w które warto wybrać się podczas długiego weekendu majowego.

Dolny Śląsk na deszczowe dni

Dolny Śląsk na deszczowe dni!

Lato nie zawsze oznacza upały i niekończące się kąpiele słoneczne. Co robić w deszczowe dni?

Najciekawsze muzea na Dolnym Śląsku

Najciekawsze muzea na Dolnym Śląsku

Pamiętacie czasy, gdy po muzeach chodziło się po cichu i w specjalnych kapciach, a za szybami leżały zakurzone eksponaty? To przeszłość. Teraźniejsze muzea przyciągają turystów i zachwycają swoją różnorodnością, także na Dolnym Śląsku.

Wycieczki 150 km od Wrocławia

Wycieczki do 150 kilometrów od Wrocławia 2022 - co warto zobaczyć? Ciekawe miejsca Dolny Śląsk

To propozycja wycieczek w miejsca znajdujące się niedaleko Wrocławia. Przedstawiamy trzy kierunki podróży w ciekawe turystycznie miejscowości, znajdujące się w odległości do 150 km od stolicy Dolnego Śląska.

Dolny Śląsk - co robić w deszczowe dni?

Dolny Śląsk - co robić w deszczowe dni?

Gdy pada deszcz, niekoniecznie trzeba się nudzić. Podpowiemy Wam, gdzie pojechać i co zobaczyć w niepogodę.

Zamki i pałace Dolnego Śląska

Dolny Śląsk - kraina zamków i pałaców

Dolny Śląsk to region bogaty w zabytki, wśród których są także przepiękne pałace i zamki. Pochodzą z różnych epok, o bogatej, często burzliwej historii. Udostepnione turystom stanowią dużą atrakcję turystyczną i są bardzo chętnie odwiedzane.

Góry Stołowe

Góry Stołowe - co warto tu zobaczyć?

Dolny Śląsk zachwyca m.in. górskimi krajobrazami, jednak prawdziwą perełką na skalę województwa, ale i kraju jest Park Narodowy Gór Stołowych.