Województwo dolnośląskie, usytuowane w południowo-zachodniej Polsce, jest jednym z najbardziej malowniczych regionów naszego kraju, pełnym bogatej historii, zachwycającej przyrody i różnorodnych atrakcji turystycznych.
Ciekawe artykuły na temat atrakcji turystycznych na terenie Dolnego Śląska
Wrocław w ostatni weekend (22-24 marca 2024 r.) stał się międzynarodowym centrum turystyki i kultury, goszcząc Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego. To wydarzenie przyciągnęło miłośników podróży z całego świata, oferując im niepowtarzalną okazję do odkrywania nowych kultur, smaków i atrakcji.
Wodospady na Dolnym Śląsku to fascynujące naturalne atrakcje, które przyciągają miłośników przyrody i fotografów z całego kraju. Dolny Śląsk, ze swoim urozmaiconym krajobrazem, od płaskowyżów po górzyste tereny Sudetów, oferuje wiele malowniczych miejsc, gdzie woda tworzy spektakularne widowiska.
Dolny Śląsk to nie tylko region bogaty w historię, zabytki i piękne krajobrazy, ale również raj dla miłośników ryb i wędkarstwa. Jeśli szukasz unikalnego doświadczenia smakowego i chcesz połączyć je z przyjemnością wędkowania, Dolnośląskie smażalnie ryb są idealnym miejscem do odwiedzenia.
Dolny Śląsk, jedno z najbardziej malowniczych województw w Polsce, oferuje turystom niezwykłą różnorodność atrakcji. Od zabytkowych miast, przez majestatyczne góry, po ukryte skarby przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie.
Rozrywką, a jednocześnie sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna również na Dolnym Śląsku jest pobyt w SPA. W obecnej rzeczywistości większość osób prowadzi stresowy tryb życia, a to z kolei wymusza poszukiwanie nowych sposobów na odprężenie, zresetowanie głowy i ciała i odpoczynek w szerokim znaczeniu tego słowa.
Dzisiaj zabierzemy was na wycieczkę do Świeradowa Zdroju na Dolnym Śląsku i w jego okolice. Atrakcji turystycznych w tym regionie nie brakuje. Wiąże się to głównie z położeniem. Szlaki w Góry Izerskie, pięknie krajobrazy i możliwość aktywnego wypoczynku - to niewątpliwe walory turystyczne miejscowości. Wycieczki w tych okolicach zawsze są udane.
Wiedzieliście, że niektóre części kultowego filmu “Opowieści z Narnii” były kręcone w Górach Stołowych? Ale to chyba nie jest szokująca informacja, bo Góry Stołowe, nawet poza filmową kamerą, robią ogromne wrażenie.
Góry Izerskie to pasmo górskie w Sudetach Zachodnich, na terenie Czech i Polski. Od zachodu zamknięte Bramą Łużycką, od Karkonoszy oddzielone Przełęczą Szklarską. Są świetną bazą wypadową na szlaki turystyczne dla turystów wypoczywających na Dolnym Śląsku w Świeradowie-Zdroju, Karpaczu czy Szklarskiej Porębie.
Sudety to łańcuch górski znajdujący się na terenie południowo-zachodniej części Polski i w północnej części Czech. Niewielki fragment gór jest także na terenie Niemiec. Najwyższym szczytem w Sudetach jest Śnieżka, o wysokości 1603 metrów n.p.m.
Zima nie musi oznaczać przerwy od podróżowania. Wręcz przeciwnie może być okazją do odkrywania pięknych miejsc w innej odsłonie oraz spróbowania nowych aktywności. Niekiedy wystarczy ciepła czapka i rękawiczki, by korzystać z atrakcji i cieszyć się górskimi panoramami. Te warto sprawdzić w okolicach Zieleńca, położonego w samym sercu Ziemi Kłodzkiej.
Planujecie ferie zimowe? Nie wiecie, gdzie chcecie jechać, nie możecie się zdecydować – białe szaleństwo, wycieczki w góry, zwiedzanie miast czy muzeów. Pragniecie, aby czas spędzony na zimowym wypoczynku był intensywny, a atrakcje różnorodne? Witakcie na Dolnym Śląsku. Atrakcji turystycznych tu nie brakuje.
Długi weekend listopadowy zbliża się dużymi krokami, dlatego już dziś chcielibyśmy polecić Wam kilka opcji wyjazdowych na 1, 2 lub 3 dni z biurem podróży Eltur.
Gdy będziecie na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia, zajrzyjcie do Oleśnicy. To zabytkowe miasto, a jego historia sięga XIII wieku, kiedy to Oleśnica otrzymała prawa miejskie. Szczególnie intensywny rozwój miasta nastąpił w XIX wieku, kiedy powstały kolejne dzielnice ośrodka. Świadectwem wielowiekowych dziejów Oleśnicy są jej zabytki.
Długi sierpniowy weekend już za pasem, dlatego, aby ułatwić Wam wybór co robić w długi weekend na Dolnym Śląsku stworzyliśmy listę 30 miejsc, w które warto wybrać się w tym czasie, podzielone na regiony strony naszego województwa.
Mamy coś specjalnie dla mieszkańców Wrocławia. Przygotowaliśmy dla Was miejsca idealne na wycieczkę poza Wrocławiem.
Jeżeli nie chcemy lub nie możemy zostawić swojego pupila w domu, a planujemy wycieczkę, weekend lub wakacyjną podróż, warto wybrać miejsca, gdzie można wejść z psem.
Majówka już za chwilę, dlatego żeby pomóc Wam zaplanować ten czas stworzyliśmy listę 20 miejsc, w które warto wybrać się podczas długiego weekendu majowego.
Lato nie zawsze oznacza upały i niekończące się kąpiele słoneczne. Co robić w deszczowe dni?
Pamiętacie czasy, gdy po muzeach chodziło się po cichu i w specjalnych kapciach, a za szybami leżały zakurzone eksponaty? To przeszłość. Teraźniejsze muzea przyciągają turystów i zachwycają swoją różnorodnością, także na Dolnym Śląsku.
To propozycja wycieczek w miejsca znajdujące się niedaleko Wrocławia. Przedstawiamy trzy kierunki podróży w ciekawe turystycznie miejscowości, znajdujące się w odległości do 150 km od stolicy Dolnego Śląska.
Gdy pada deszcz, niekoniecznie trzeba się nudzić. Podpowiemy Wam, gdzie pojechać i co zobaczyć w niepogodę.
Dolny Śląsk to region bogaty w zabytki, wśród których są także przepiękne pałace i zamki. Pochodzą z różnych epok, o bogatej, często burzliwej historii. Udostepnione turystom stanowią dużą atrakcję turystyczną i są bardzo chętnie odwiedzane.
Dolny Śląsk zachwyca m.in. górskimi krajobrazami, jednak prawdziwą perełką na skalę województwa, ale i kraju jest Park Narodowy Gór Stołowych.