fbpx

Dziki Wodospad

Dziki Wodospad

Dziki Wodospad jest wspaniały latem, gdy otacza go bujna zieleń i zapewniające cień korony drzew. Jednak również zimą przyciąga wielu turystów pięknymi formami lodowymi i niesamowitą zimową aurą, podkreślaną przez leżący dokoła śnieg i jego biel. Można poczuć się jak w bajce. Jest to przepełniony magią i romantycznym nastrojem zakątek w Karpaczu. Powstanie kaskady związane jest ze spiętrzeniem wód górskiej rzeki Łomnicy na zaporze, której źródło wypływa z wys. 1407 m n.p.m., z Wielkiego i Małego Stawu.

Dziki Wodospad to piękne miejsce, co doskonale widać na zdjęciach. Lepiej jednak udać się tam osobiście i przekonać się na własne oczy. Dziki Wodospad na Łomnicy uznawany jest za jedną z najciekawszych atrakcji Karpacza. Łomnica jest jedną z najbardziej niebezpiecznych rzek Karkonoszy, charakteryzuje się ogromnym spadkiem wód, zwłaszcza w górnym biegu. Szczególne zagrożenie powodzią przychodzi razem z ulewnymi deszczami i wiosennymi roztopami. W końcu powstał nawet zbiornik zabezpieczający, czyli Dziki Wodospad. Zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Choć nie jest jest tworem natury - wpisał się w krajobraz lokalny i stał się atrakcją turystyczną.

Wodospad jest wspaniały latem, gdy otacza go piękna zieleń i wyjątkowe promienie słoneczne. To właśnie o tej porze roku najlepiej wybrać się na Dziki Wodospad. Robi ogromne wrażenie i zachwyca przede wszystkim swoją wielkością. To jeden z najpiękniejszych wodospadów, jakie możemy zobaczyć w Karkonoszach. Około 200 metrów niżej, po drugiej stronie ulicy znajduje się inna ciekawostka, również związana z wodami Łomnicy. W pobliżu 2-metrowej naturalnej kaskady znajduje się największy sudecki marmit, nazywany Studzienką. Co to takiego? Marmit to forma powstała w wyniku erozji wgłębnej płynącej wody. Wirująca kiedyś w tym miejscu woda porywała materiał skalny, który z kolei tarł o skałę stanowiącą podłoże. W ten sposób powstało naturalne, okrągłe zagłębienie, o średnicy prawie metra i głębokości wynoszącej 2,25 metra.

Odwiedźcie Karpacz

Do bardzo znanych turystycznych atrakcji Karpacza, dołącza Dziki Wodospad na Łomnicy. To kolejne miejsce, które polecamy na wakcyjne i weekendowe wyjazdy. Może to być Wasze ulubione miejsce spacerów. Można się tam wybrać z dziećmi, z pewnością będą zachwycone siłą natury i tajemniczością tego miejsca. Łatwo do niego trafić, na miejscu są wygodne parkingi, a trasa dobrze oznakowana. Polecamy serdecznie!

Powiązane artykuły