Dziki Wodospad

Dziki Wodospad

Dziki Wodospad jest wspaniały latem, gdy otacza go bujna zieleń i zapewniające cień korony drzew. Jednak również zimą przyciąga wielu turystów pięknymi formami lodowymi i niesamowitą zimową aurą, podkreślaną przez leżący dokoła śnieg i jego biel. Można poczuć się jak w bajce. Jest to przepełniony magią i romantycznym nastrojem zakątek w Karpaczu. Powstanie kaskady związane jest ze spiętrzeniem wód górskiej rzeki Łomnicy na zaporze, której źródło wypływa z wys. 1407 m n.p.m., z Wielkiego i Małego Stawu.

Dziki Wodospad to piękne miejsce, co doskonale widać na zdjęciach. Lepiej jednak udać się tam osobiście i przekonać się na własne oczy. Dziki Wodospad na Łomnicy uznawany jest za jedną z najciekawszych atrakcji Karpacza. Łomnica jest jedną z najbardziej niebezpiecznych rzek Karkonoszy, charakteryzuje się ogromnym spadkiem wód, zwłaszcza w górnym biegu. Szczególne zagrożenie powodzią przychodzi razem z ulewnymi deszczami i wiosennymi roztopami. W końcu powstał nawet zbiornik zabezpieczający, czyli Dziki Wodospad. Zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Choć nie jest jest tworem natury - wpisał się w krajobraz lokalny i stał się atrakcją turystyczną.

Wodospad jest wspaniały latem, gdy otacza go piękna zieleń i wyjątkowe promienie słoneczne. To właśnie o tej porze roku najlepiej wybrać się na Dziki Wodospad. Robi ogromne wrażenie i zachwyca przede wszystkim swoją wielkością. To jeden z najpiękniejszych wodospadów, jakie możemy zobaczyć w Karkonoszach. Około 200 metrów niżej, po drugiej stronie ulicy znajduje się inna ciekawostka, również związana z wodami Łomnicy. W pobliżu 2-metrowej naturalnej kaskady znajduje się największy sudecki marmit, nazywany Studzienką. Co to takiego? Marmit to forma powstała w wyniku erozji wgłębnej płynącej wody. Wirująca kiedyś w tym miejscu woda porywała materiał skalny, który z kolei tarł o skałę stanowiącą podłoże. W ten sposób powstało naturalne, okrągłe zagłębienie, o średnicy prawie metra i głębokości wynoszącej 2,25 metra.

Odwiedźcie Karpacz

Do bardzo znanych turystycznych atrakcji Karpacza, dołącza Dziki Wodospad na Łomnicy. To kolejne miejsce, które polecamy na wakcyjne i weekendowe wyjazdy. Może to być Wasze ulubione miejsce spacerów. Można się tam wybrać z dziećmi, z pewnością będą zachwycone siłą natury i tajemniczością tego miejsca. Łatwo do niego trafić, na miejscu są wygodne parkingi, a trasa dobrze oznakowana. Polecamy serdecznie!

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024