Spływy pontonowe Ski-Raft

Spływy pontonowe Ski-Raft

Nie ma lepszej pory na spędzanie czasu nad wodą niż słoneczne lato – to oczywiste. A jeśli połączymy wodę, góry, słońce i pontony? Wyjdzie z tego mieszanka doskonała! Zapraszamy więc po przygodę do Barda na Dolnym Śląsku, na Ziemi Kłodzkiej. Zaraz przekonacie się, że to inny wymiar wypoczynku!

Przepiękna, prastara Dolina Nysy Kłodzkiej to jedno z niewielu takich miejsc na Dolnym Śląsku i jedyne na Ziemi Kłodzkiej, która od dawna zachwycało do tego stopnia, że turyści chętnie wracali w to miejsce. Dlatego powstała tu przystań pontonowa, która pozwala delektować się tutejszą przyrodą z poziomu rzeki. Wyobraźcie sobie, że wsiadacie w ponton lub kajak, wyruszacie na spływ i zanurzacie się w otaczającej Was naturze. Wokół tylko cisza, mnóstwo zieleni, czysta woda, a czasem spotkane po drodze dzikie zwierzęta. To jak, ruszamy na spływ ze Ski-Raft?

spływy pontonowe ski-raft

Do wyboru są pontony (opcja bezpieczniejsza, w której uczestniczyć mogą nawet małe dzieci i psy!) lub kajaki (opcja dogodna na przykład dla par), na których pokonać musimy pięć meandrów Nysy Kłodzkiej. Spływ startuje w Ławicy i kończy się w Bardzie, niespełna 10 km dalej. Koniec spływu nie oznacza jednak końca przygody – po spływie możemy udać się na dalszą wycieczkę szlakami turystycznymi Barda: do zwiedzenia jest Wzgórze Różańcowe z niesamowitymi kapliczkami, obryw skalny z punktem widokowym na Bardo i okolicę (widać stamtąd nawet Góry Stołowe!) czy też Bazylika Mniejsza z XVII wieku.

spływy pontonowe ski-raft

Spływ zakończyć możemy (a nawet wypada!) pysznym pstrągiem, który smażony jest na miejscu, przy przystani Ski-Raft. Po wszystkim pracownicy Ski- -Raft-u odwiozą nas z powrotem do Ławicy. A co dalej? Jeśli przybywamy do Ławicy grupą przyjaciół czy całą rodziną, skorzystać możemy z atrakcji, jakie oferuje Folwark Szyfrów. To gra terenowa, w której drużyny muszą rozwiązać zagadki, wytężyć wszystkie zmysły i stanąć oko w oko z historią.

Tuż przy Folwarku Szyfrów stoi też uroczy Pałac Ławica – jego wnętrza można zwiedzić, a nawet można tu zostać tu na noc. A warto wspomnieć, że Ławica będzie świetną bazą widokową na okoliczne szczyty górskie, pole namiotowe, camping z pełną infrastrukturą i pensjonat. Na terenie kompleksu w Starej Morawie znajdują się też, oprócz piaszczystej plaży, boiska do gier zespołowych, stół do tenisa stołowego czy plac zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową i zewnętrznymi szachami. W wakacyjne upały to miejsce obowiązkowe! Stronie Śląskie – aktywni z Natury Hasło reklamowe gminy ma dwa kluczowe słowa: aktywni i natura.

O naturze kilka słów już było – chodzi przede wszystkim o leżące na terenie gminy pasma górskie Gór Bialskich, Masywu Śnieżnika, Krowiarek i Gór Złotych, które stwarzają świetne warunki nadające się do czynnego wypoczynku na łonie natury z zacięciem sportowo – rekreacyjnym. I właśnie tu należy wspomnieć o „aktywności”, dotyczącej przede wszystkim turystyki pieszej i rowerowej. Na terenie wypadową na okoliczne tereny.

Pamiętajcie, że znajdujemy się w sercu Ziemi Kłodzkiej, której obecności atrakcji odmówić nie można – blisko znajduje się chociażby Kłodzko z kultową Twierdzą, uzdrowiskowe miasto Polanica-Zdrój, Złoty Stok z uwielbianą przez dzieci Kopalnią Złota czy Kamieniec Ząbkowicki z jednym z największych założeń pałacowych w Europie – Pałacem Marianny Orańskiej.

Z kolei dla tych, co chcieliby spróbować czegoś nowego proponujemy noclegi w położonym nieopodal Pałacu Ławica glampingu. Czym jest glamping? To taki camping, ale ulepszony – znajduje się na skraju lasu, ale oferuje szereg udogodnień, których na próżno szukać w przypadku zwykłych campingów. Namioty są nieco większe, stoją na specjalnych drewnianych tarasach i mają w środku całkiem wygodne łóżka. Oprócz tego na każdym tarasie znajdziemy leżaki, stoły piknikowe i hamak.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad