Loading color scheme

Uroki województwa Pomorskiego

Uroki województwa Pomorskiego

Co warto zobaczyć w Pomorskim? Jakie atrakcje czekają na Was nad morzem? A może planujecie odkryć Kaszuby?

Pomorskie - co warto zobaczyć?

Każdego roku stajemy przed dylematem: w góry czy nad morze? Województwo pomorskie kojarzy nam się przede wszystkim z Trójmiastem, czyli Gdańskiem, Gdynia i Sopotem. To niewątpliwie Niesamowite miejsca, skrywające dziesiątki możliwości spędzania wolnego czasu.

Warto jednak pamiętać, że pomorskie to nie tylko piasek i woda, to również tak ważne miejsca jak Malbork, Kwidzyn czy Sztum, w których możemy podziwiać monumentalne, średniowieczne warownie.

Ustka, Łeba, Chałupy czy Hel

92740100 m

Niemniej jednak większości z nas środkowe pomorze kojarzy się z tak kultowymi miejscowościami jak Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Chałupy czy Hel. To oczywiście nadmorskie kurorty, które kuszą nas czystymi plażami, nieskrępowanym dostępem do morza bałtyckiego oraz wieloma atrakcjami turystycznymi, takimi jak helskie Fokarium czy latarnie morskie w Krynicy Morskiej, Stilo, Jastarni i w Helu.

Kaszuby

kaszuby

Mówiąc o pomorzu nie sposób nie wspomnieć o Kaszubach – Niesamowicie malowniczym regionie zamieszkiwanym przez autochtonicznych mieszkańców pomorza, posługujących się językiem kaszubskim, który ma od 2005 roku statut języka regionalnego.

PARKI NARODOWE W POMORSKIM

Pamiętajmy, że pomorze to nie tylko linia brzegowa Bałtyku. Odnajdziemy tu tak przepiękne miasta jak Słupsk, Bytów, Tczew czy Starogard Gdański. Nie możemy pominąć również atrakcji krajobrazowych do których niewątpliwie zalicza się Park Narodowy Borów Tucholskich, Słowiński Park Narodowy, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Dlaczego warto wybrać Pomorskie?

Nie ma wątpliwości, że wybierając pomorze środkowe będziecie doskonale się bawić. Miłośnicy leniuchowania mają do dyspozycji dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż oraz słońce powalające na błogi wypoczynek. Dla aktywnych przygotowano setki kilometrów ścieżek rowerowych, możliwość uprawiania wszelakich sportów wodnych czy przechadzek nad morzem, które pozwolą zregenerować siły i nabrać energii do dalszego działania.

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame