Czołem żołnierzu! Chcesz posłuchać o żołnierskiej historii, której sam możesz być uczestnikiem? Jest we Wrocławiu takie miejsce - trochę ukryte, choć w zasadzie w centrum miasta. Trochę tajemnicze, choć wielu bardzo dobrze je zna.
To Kwatera Główna - centrum Laser Tag, które chętnie odwiedzają grupy szkolne, kolonie i inne grupy zorganizowane. Ten rodzaj rozrywki w ostatnich latach podbił rynek atrakcji w Polsce. Dzięki temu, że to bardziej bezpieczna forma niż chociażby tradycyjny paintball, w rozgrywce mogą brać udział nawet dzieci. Ale tylko te odważne - komandosi, wojownicy, buntownicy i ryzykanci… Ci, którzy mają w sobie wolę walki i zwyciężania…
Jak wygląda gra w Kwaterze Głównej?
Jak znajdziecie już ukryte wejście do podziemi Kwatery Głównej, staniecie na 430-metrowej powierzchni, na której w pierwszej kolejności czeka Was szkolenie. Nie byle jakie - chodzi w końcu o walki na śmierć i życie, albo przynajmniej na honor, więc zasady bezpieczeństwa liczą się tu podwójnie! Po poznaniu wszystkich zasad BHP każdy uczestnik gry otrzymuje kamizelkę taktyczną i karabin Zoltar, emitujący wiązkę podczerwoną. Karabin przypomina prawdziwą broń - jest dosyć masywny i waży ok. 3 kg (ale jego waga pozwala na swobodne posługiwanie się nim w trakcie walki), a kamizelki wyposażone są w specjalnie czujniki, które rejestrują każdy świetlny “strzał”. Gra jest więc sprawiedliwa i nie ma mowy o jakimkolwiek oszustwie - każde trafienie przez przeciwnika jest udokumentowane.
Na karabinie widnieje wyświetlacz LCD, który pokazuje ile punktów życia zostało uczestnikowi, jaki jest stan baterii, ile czasu pozostało do końca gry, kto i ile razy trafił uczestnika, ile amunicji pozostało do “wystrzelania” czy z jakiego trybu obecnie korzysta gracz (jaki typ broni jest w użyciu - karabin maszynowy, granatnik, shotgun czy karabin snajperski - każdy z nich ma inną moc strzału!). Najdokładniejsze strzały to strzały snajperskie, ale najpotężniejsze obrażenia zadaje antitank. Po utracie całego wirtualnego życia gracz kończy grę lub musi odczekać określoną ilość czasu - o takim zdarzeniu poinformuje nie tylko wyświetlacz, ale i dźwięk emitowany przez system Zoltar.
Wśród dymu, w podziemnym, przyciemnionym labiryncie, między ustawionymi tam licznymi przeszkodami z opon czy worków z piaskiem wydawać by się mogło, że łatwo może dojść do oszustwa i zmylenia wroga. Nic bardziej mylnego! Po grze uczestnicy otrzymują dokładne statystyki - kto, kogo, ile razy i w co trafił - można więc wyłonić zwycięską drużynę i dodatkowo nagrodzić ją!
Jakie jeszcze korzyści może nieść ze sobą laserowy paintball?
Uczestnicy rozgrywki mobilizują w sobie ducha wojownika i odkrywcy. Żołnierski styl walki wzmaga w uczniach chęć zdrowej rywalizacji i zwyciężania. To jednak gra bezdotykowa, bezbolesna i bezpieczna, w której dzieci i młodzież bierze udział szczególnie chętnie. Potyczki drużynowe mogą odbywać się według różnych scenariuszy - być może zainteresuje Was opcja z obecnością “kreta”, czyli zdrajcy? Albo scenariusz, w którym możliwe jest strzelanie nawet do “swoich”?
Innymi korzyściami gry w laserowego paintballa jest to, że ilość amunicji jest dowolna - zależna tylko od tego, co zostało ustalone przy programowaniu broni (nie trzeba oszczędzać kulek, jak w klasycznym paintballu). Brak kulek to również brak ewentualnego bólu po trafieniu przez przeciwnika.
To co, jesteś gotowy na zmierzenie się twarzą w twarz z własnym strachem i zaznanie prawdziwych emocji w starciu z realnym przeciwnikiem? Zapraszamy do Kwatery Głównej!