Nasze propozycje wycieczek 1-dniowych

Wycieczka w Karkonosze? Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia

 Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia

Ogrody japońskie stanowią istotną część kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Są miejscem, gdzie piękno i spokój natury łączą się z estetyką i filozofią japońskiego sposobu życia. W sercu Dolnego Śląska, w malowniczej wsi Przesieka, powstał jeden z takich ogród, który przenosi nas w świat pełen mistycyzmu i harmonii.

Przesieka to niewielka wieś położona w Karkonoszach, która przyciąga turystów nie tylko ze względu na swoje górskie położenie, ale również na unikalne atrakcje, takie jak wspomniany ogród japoński. Obiekt został założony z myślą o zapewnieniu odwiedzającym spokoju, relaksu i ucieczki od codziennego zgiełku.

Projekt ogrodu powstał dzięki współpracy lokalnych architektów i specjalistów z Japonii, którzy zadali sobie trud przeniesienia tradycyjnego japońskiego ogrodu na polską ziemię. W efekcie powstało zachwycające miejsce, pełne elementów charakterystycznych dla ogrodów Kraju Kwitnącej Wiśni.

Spacerując ścieżkami ogrodu, można podziwiać stawy z kolorowymi rybami koi, kamienną latarnię toro, malownicze mostki oraz roślinność składającą się z japońskich klónów, azalii czy bambusów. Mistycyzm i głęboki spokój panujący w ogrodzie japońskim w Przesiece przyciąga zarówno miłośników orientalnych kultur, jak i osoby pragnące zaczerpnąć oddechu w otoczeniu piękna natury.

Całość dopełniają organizowane regularnie ceremonie herbaty, które wnoszą japońską tradycję do serca Dolnego Śląska. Współgra harmonii i spokoju, malownicze krajobrazy oraz atmosfera japońskiej tradycji sprawiają, że ogród japoński w Przesiece stanowi unikalną atrakcję na Dolnym Śląsku i gwarancję niezapomnianych chwil. Możecie przekonać się o tym można na własne oczy, poznając naturę i ducha Japonii, który zagościł w urokliwej wsi Przesieka.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.malajaponia.pl/

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad