Blog - Wrocław

Wycieczka do Wrocławia? Zabytki, atrakcje turystyczne 2023

Wrocław wycieczka

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miasto pełne atrakcji turystycznych różnego rodzaju. Znane jest ze wspaniałych zabytków, pięknych mostów, interesujących muzeów, krasnali, ogrodu zoologicznego. Tu można poczuć atmosferę przedwojennego Breslau, zobaczyć modernistyczne budowle i odpocząć nad Odrą.

Wycieczka do Wrocławia? Brzmi kusząco. Jej zaplanowanie może nastręczać pewne trudności, gdy mamy niewiele czasu, bowiem może być trudno z wyborem atrakcji, których jest tu mnóstwo. Można zaplanować wyprawę szlakiem zabytków, wycieczkę po muzeach, zwiedzanie miejsc rozrywkowych.

Najlepiej połączyć różne formy aktywności i zwiedzania, ale na to potrzebny będzie więcej niż jeden dzień. Dlatego podpowiadamy co zobaczyć we Wrocławiu, a wybór oczywiście należy do Was. Czy to wyjazd weekendowy, czy szkolna wycieczka, miasto oferuje atrakcje dla każdego.

mapa wroclaw czerwiec 2023

SPIS TREŚCI:

Co warto wiedzieć o Wrocławiu? parkingi, tramwaje, autobusy

Wrocław jest dobrze skomunikowany z innymi częściami Polski. Możemy tu dotrzeć nie tylko własnym transportem, ale także pociągiem, autobusem, busem czy samolotem. Podróżni, którzy przyjadą koleją, będą mieli okazję zobaczyć gmach i wnętrze Dworca Głównego. Wspaniały zabytek, który w momencie swego powstania był jednym z największych dworców europejskich swojej epoki. Dworzec Wrocław Główny, pierwotnie Kolei Górnośląskiej i Wrocławsko-Poznańsko-Głogowskiej, nazywany Centralnym lub Górnośląskim, wzniesiony został w latach 1855- 57 wg projektu Wilhelma Grapowa.

Przy dworcu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Połączenia można sprawdzić na stronie www.jakdojade.pl. Na podróżujących komunikacją miejską czekają bilety jednorazowe i czasowe. Można je kupić w dostępnych na przystankach biletomatach lub w biletomatach dostępnych w autobusach i tramwajach (płacimy kartą).

We Wrocławiu parkuje się zazwyczaj w strefach płatnego parkowania (zwłaszcza w okolicach atrakcyjnych turystycznie), chociaż zdarza się znaleźć bezpłatne miejsce, ale nie jest to proste. Dlatego wygodniej i szybciej będzie zostawić auto na jednym z płatnych parkingów piętrowych w centrum miasta, skąd łatwo będzie udać się na spacer szlakiem zabytków czy innych atrakcji.

Wycieczka jednodniowa po Wrocławiu

Jeżeli chcemy zwiedzić to piękne miasto w jeden dzień, warto zobaczyć miejsca, które świadczą o jego niepowtarzalności. Wycieczka nie będzie udana bez zobaczenia Rynku. To piękne miejsce, jeden z największych rynków w Polsce.

Rynek i Ostrów Tumski

wroclaw ostrow tumski

To pulsujące energią centrum europejskiego miasta, pełne zabytków, restauracji i ciekawych miejsc. Z Rynku spacerkiem warto się przejść na Ostrów Tumski, miejsce zabytkowe, magiczne zwłaszcza o zmierzchu. Gdy już tam dotrzemy, naszym oczom ukaże się Odra i położone u jej brzegu przystanie statków wycieczkowych.

Wrocław to piękne miasto, miasto mostów. Rzeka Odra daje ogromne możliwości, także turystyczne, a jej nadbrzeża są coraz piękniej zagospodarowane. Oglądanie stolicy Dolnego Śląska z rzecznej perspektywy, to atrakcja turystyczna godna polecenia każdemu odwiedzającemu.

Żegluga Pasażerska Wrocław - rejsy statkami po Odrze

rejsy statkiem po odrze wrocław

Cudowne widoki, spokój, relaks, możliwość podziwiania zabytków, przebywanie blisko natury – to walory rejsów po Odrze z Żeglugą Pasażerską. Z pokładu statku Wrocław jest jeszcze piękniejszy. Żegluga Pasażerska przygotowała 6 przystani. Przystań Kardynalska to przystań pasażerska przy Bulwarze Włostowica na Wyspie Piaskowej na Ostrowie Tumskim. Przystań Kardynalska została przystosowana dla osób niepełnosprawnych!

Druga to Przystań Zwierzyniecka na ul. Wróblewskiego 1 (obok Mostu Zwierzynieckiego). Położona w malowniczym zakątku Wrocławia, sąsiaduje z Ogrodem Zoologicznym, Mostem Zwierzynieckim i Halą Ludową. Na terenie Przystani znajduje się poczekalnia dla gości i punkt gastronomiczny. Przystań ZOO - Brama Japońska. W okresie jesienno-zimowym czynna tylko weekendy. Wychodząc ze statku, istnieje możliwość szybkiego wejścia do ZOO.

Przystań Hala Targowa - Bulwar X. Dunikowskiego to kolejna z przystani. Przystań Wratislavia - Bulwar Dunikowskiego koło Hali Targowej. Z tej przystani można popłynąć w rejs z obiadem największym statkiem z restauracją na pokładzie. Statek nosi nazwę Wratislavia. Przystań Cypel mieści się na Wyspie Słodowej. Dla turystów przygotowano kilka tras rejsów.

ZOO Wrocław i Afrykarium

zoo wrocław

I już jesteśmy blisko ZOO. Nie sposób pominąć tego miejsca, zwłaszcza, gdy przyjedziemy do Wrocławia z dziećmi. To kultowe miejsce na mapie stolicy Dolnego Śląska, ogromna atrakcja turystyczna, miejsce odpoczynku rodzinnego, relaksu i edukacji. We wrocławskim ZOO żyje ponad 1000 gatunków zwierząt. Gady, ptaki, ssaki, ryby, motyle i wiele innych. Ogród zoologiczny nigdy się nie nudzi, przybywa nowych zwierząt.

Spotkamy tutaj m.in.: lwy, wilki, tygrysy, słonie, alpaki, pingwiny, kameleony, lemury, pantery, żółwie, żyrafy, wielbłądy, hipopotamy, żubry, cudowne kolorowe ptaki z różnych części świata, faunę morską, dziwy i cuda przyrody, niesamowite okazy. Ogromnym powodzeniem u zwiedzających cieszy się Afrykarium.

Główna myśl przewodnia tego miejsca to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”! To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. Oceanarium we wrocławskim zoo to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Kogo można tu spotkać? Mieszkańców Morza Czerwonego oraz mieszkańców jego plaż i rafy koralowej, takich jak jedne z największych żółwi lądowych świata, czyli żółwie pustynne oraz bajecznie kolorowe ryby rafy koralowej. W podziemiach Afryki Wschodniej na turystów czekają hipopotamy nilowe, mrówniki, endemiczne ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, które zachwycają kształtami i kolorami. Zobaczymy tu dik diki, jedne z najmniejszych antylop na świecie, naziemne wiewiórki przylądkowe oraz  mangusty.

Kanał Mozambicki to kolejne miejsce Afrykarium. Wizyta w podwodnych tunelach robi duże wrażenie, zwłaszcza, że odwiedzających otaczają rekiny czarnopłetwe, szare, brunatne i lamparcie, płaszczki i inne ryby oceaniczne. Radość sprawi turystom małym i dużym obserwowanie pingwinów przylądkowych i kotików afrykańskich. Mieszkają tu też zachwycające meduzy, niebezpieczne skrzydlice i mureny oraz mało poznane, świecące w mroku głębin latarniki. Wycieczkę kończy wizyta w dżungli, otaczającej rzekę Kongo.

ZOO można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem.

Wrocławskie Krasnale 

krasnale wroclaw

Można wybrać się również na wycieczkę szlakiem Wrocławskich Krasnali. Mapę miejsc, w których mieszkają, można pobrać w Rynku w punkcie informacji turystycznej. Wrocław zamieszkuje bowiem 360 krasnali. Żyją we wszystkich częściach miasta, turyści, zwłaszcza ci młodsi lubią ich szukać, a potem uwieczniać na zdjęciach. Raz w roku krasnale mają swoje święto - wrześniowy Festiwal Krasnoludków. To prawdziwie bajkowa uroczystość, kilka dni radosnej, kolorowej fiesty, w której uczestniczą krasnale i ludzie.

Dzieci w krasnalowych czapkach kolorują małe domki dla swoich małych przyjaciół. Krasnale stały się już symbolem Wrocławia. Zatem, jeżeli zwiedzacie to piękne miasto, patrzcie także w dół, bo te małe skrzaty mogą być wszędzie. Jednodniowa wycieczka po Wrocławiu może być urozmaicona także wizytą w którymś z wrocławskich muzeów.

Panorama Racławicka

panorama racławicka

Turystom odwiedzającym Wrocław z pewnością przypadnie im do gustu wizyta w Panoramie Racławickiej, gdzie można zobaczyć wspaniałe dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej w formie wielkiego panoramowego obrazu.

Dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich, takich jak zastosowanie specjalnej perspektywy i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) przenosi widza w inną rzeczywistość i inny czas. Przenosi zwiedzających pod Racławice, gdzie miała miejsce zwycięska bitwa Insurekcji Kościuszkowskiej. Panorama Racławicka łamie także stereotyp nudnych muzeów. Wrażenia po zobaczeniu obrazu i przebywaniu niejako w środku bitwy są niezapomniane. W jeden dzień raczej nie zdołamy zobaczyć niczego więcej.

Pomysły na wycieczki weekendowe we Wrocławiu

Teraz mamy więcej czasu, a więc możemy zaproponować kolejne wrocławskie atrakcje. Oprócz słynnej Panoramy Racławickiej, Wrocław może pochwalić się także innymi ciekawymi muzeami. Nie są to obiekty, w których chodzi się po cichu i ogląda zakurzone eksponaty, te czasy już dawno minęły!

Hydropolis Wrocław

Hydropolis

Wszystko zaczyna się od wody” - to motto Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Jedno z najbardziej znanych wrocławskich muzeów zachwyca i fascynuje, chociaż pomysł, żeby utworzyć muzeum wody, mógł wydawać się nieco ekscentryczny.” Hydropolis” to 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe.

Wydzielono tu także specjalną strefę dla dzieci oraz przestrzeń relaksu ze ścianą zielonego „mchu”, który symbolizuje widziane z lotu ptaka lasy amazońskie. W muzeum zobaczymy i poznamy inżynierię wodną, współdziałanie człowieka z wodą, życie oceanu, życie w głębinach. To miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele. Takiego muzeum jeszcze nie było! Frajda i nauka w jednym - dla dorosłych i dzieci.

Centrum Historii Zajezdnia

centrum historii zajezdnia wrocław

Kolejne miejsce, które proponujemy, to Centrum Historii Zajezdnia. Niezwykły obiekt w stolicy Dolnego Śląska i niezwykła atrakcja turystyczna. Wystawa „Wrocław 1945 - 2016” jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywszy z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta. Zgromadzono tu mnóstwo artefaktów, które zachwycą dzieci, a dorosłym przypomną dzieciństwo i młodość.

Wagon z pociągu, jakim przyjeżdżali przesiedleńcy z Kresów Wschodnich, kiosk Ruchu z towarami, jakie sprzedawano w PRL, sklepy i szkoła w tamtych czasów - to tylko niektóre atrakcje muzeum. Scenograficzna, interaktywna i multimedialna wystawa wzbogacona jest tysiącami zdjęć, materiałami audio-video. Zwiedzający mogą wysłuchać relacji świadków historii, wystartować w Wyścigu Pokoju, podpisać się pod Orędziem biskupów polskich do biskupów niemieckich, sprawdzić co trzymał w szufladzie Tadeusz Różewicz czy wejść w rolę opozycyjnego drukarza. To nowoczesne muzeum zachwyca organizacją wystawy i pomysłowością.

Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, Ogród Botaniczny

Archikatedra św. Jana Chrzciciela

Wrocław to miasto pełne ciekawej architektury. Jednym z najbardziej znanych obiektów jest Katedra Wrocławska, czyli Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Monumentalna, gotycka budowla znajduje się Na Ostrowie Tumskim, gdzie koniecznie musicie zajrzeć. Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część miasta. Jest to popularne miejsce wśród zakochanych, spacerowiczów i turystów. Miejsce pełne dostojnej architektury sakralnej, uroczych zakątków, zieleni ze znanym mostem, na którym lubią fotografować się zakochane pary.

Najstarszymi budowlami w tym miejscu są: późnoromański kościół pw. św. Idziego z początków XIII wieku oraz kościół pw. św. Marcina, pozostałość książęcego zamku Piastów Śląskich z przełomu XII i XIII wieku. Katedra pw. Jana Chrzciciela, czyli najbardziej rozpoznawalny wrocławski obiekt, została wybudowana w stylu gotyckim w miejscu, gdzie wcześniej stały mniejsze świątynie.

Wiosną 1945 roku, podczas walk o Festung Breslau, katedra została zniszczona. Jej odbudowa trwała wiele lat. Na wieży katedry znajduje się punkt widokowy. Bilety na punkt widokowy można kupić przy wejściu. Na Ostrowie Tumskim jest także wiele innych interesujących miejsc, takich jak Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena - pozostałość czeskiego panowania na Śląsku, Brama Kluskowa – związana z nią legenda opowiada o mężczyźnie, któremu zmarła żona objawiła się we śnie i zostawiła mu garnek pełen klusek. Zastrzegła, że musi zostawić przynajmniej jedną, aby garnek sam się napełniał.

Mężczyzna chciał zjeść wszystkie, dlatego jedna z nich uciekła przed nim aż na szczyt bramy. No i wreszcie słynny most Tumski. Pary zostawiały na nim kłódki z imionami jako symbol trwałości uczucia, a kluczyki do nich wrzucały do Odry. Po remoncie mostu zabroniono przyczepiać kłódki do jego barier. Zakochani zostawiają kłódki na barierach wzdłuż bulwaru Włostowica. Na tyłach budynku Wydziału Teologicznego jest piękny ogród, skąd widać przeciwległy brzeg Odry i gmach Muzeum Narodowego. Do Ostrowa Tumskiego przylega Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który także polecamy odwiedzić, zwłaszcza wiosną.

Hala Stulecia we Wrocławiu

20190929 094528

Co jeszcze warto zwiedzić we Wrocławiu? Jak już pisaliśmy, to miasto z ciekawą architekturą, dlatego mamy dla Was perełkę modernizmu. Hala Stulecia, zaprojektowana przez Maxa Berga to obiekt wyjątkowy, wpisany na listę UNESCO. Według kryterium UNESCO Hala kwalifikuje się pod trzy kategorie: budowla świadczy o geniuszu jej twórcy, obiekt odzwierciedla kulturę danej epoki, budowla jest najważniejszym przykładem ukazującym historię ludzkości. Miejsce szczególne, wspaniałe na spacer, koncert i wypoczynek. Znajduje się blisko ZOO, można zatem połączyć te dwie atrakcje turystyczne.

Ogród Japoński Wrocław

Ale my połączymy nawet trzy, bowiem tuż za Halą Stulecia znajduje się nasza kolejna propozycja na weekendowy wyjazd do Wrocławia. To Ogród Japoński. Cechują go oryginalne rośliny i niezwykła aranżacja przestrzeni. Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu turystów, a także wrocławian. Jest pięknie, kolorowo i egzotycznie. Zobaczymy to około 200 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Niektóre z nich - dęby, cisy, azalie pontyjskie czy różaneczniki katawbijskie, pochodzą z pierwszego okresu działania ogrodu, z początku XX wieku. W ogrodzie jest około 30 gatunków roślin z Dalekiego Wschodu i Japonii.

To m.in. modrzewnik chiński, miłorząb dwuklapowy, klon grabolistny, szupin chiński. Ciekawe są także drzewka niwaki, czyli: sosna drobnokwiatowa, cyprisik tępołuskowy, ostrokrzew karbowanolistny. W ogrodzie zachwyca układ strumieni, kaskad i stawów. Są silnie osadzone w dalekowschodniej filozofii i kulturze, a ogród jest pełen symboli. Ryby w stawie Ogrodu Japońskiego – karpie Koi – nie są wybrane przypadkowo. To obowiązkowi lokatorzy tradycyjnych ogrodów japońskich. Karp Koi to symbol szczęścia, odwagi i długowieczności. Ryby tego gatunku żyją nawet 70 lat. Intersujące miejsce.

Dzielnica Czterech Wyznań

Wrocław to miasto wielokulturowe i wielowyznaniowe, miejsce tolerancji i spotkań. Dlatego polecamy odwiedzenie Dzielnicy Czterech Wyznań. Znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Rynku, jej klimat z pewnością Wam się spodoba. Jej granice wyznaczają ulice, przy których stoją: kościół katolicki, kościół ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. Tę klimatyczną Dzielnicę Czterech Wyznań tworzy obszar ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, Świętego Mikołaja, Pawła Włodkowica i Świętego Antoniego. W odległości kilkuset metrów od siebie znajdują się: prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościół św. Antoniego z Padwy - świątynia rzymskokatolicka, synagoga Pod Białym Bocianem oraz kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej.

O jej unikalnym charakterze decydują wspaniałe zabytki architektury sakralnej. Ale ma także wymiar symboliczny. To również okolice ciekawych restauracji, barów. Tu toczy się towarzyskie życie Wrocławia.

Urodziny dla dzieci we Wrocławiu

Chcesz zrobić swojemu dziecku niespodziankę w dniu urodzin? Przyjęcia rodzinne z dmuchaniem świeczek na torcie nudzą twoją pociechę? Nic dziwnego. Mamy propozycje miejsc, gdzie dzieci spędzą czas bawiąc się radośnie i bez zbędnych ceregieli.

Loopy's World Wrocław

Można to zrobić w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World. Mieści się w Bielanach Wrocławskich, przy ul. Czekoladowej 20. To miejsce, w którym zabawa nie ma końca. Na powierzchni 4000 m kw. znajduje się kilkupoziomowa konstrukcja oraz 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i długości w tym: zjeżdżalnia spiralna, zjeżdżalnia bez torów “Czarna Adrenalina” (uwaga, mocne wrażenia!) oraz zjeżdżalnia rodzinna (4 równoległe tory) i dla maluchów. Na dzieci czekają 4 trampoliny, kolorowe boisko, tor saneczkowy, tunele i tajemnicze przejścia, tory przeszkód, mostki i pochylnie i równoważnie i wiele innych atrakcji. Na terenie Centrum dostępne są również atrakcje dodatkowo płatne: Restauracja Loopy’s World, elektryczna kolejka i automaty do gier.

Park Trampolin GOjump Wrocław

GO JUMP

Dobra impreza urodzinowa to taka, którą się wspomina. Z pewnością będzie taka w GOjump, czyli w Parku Trampolin. Zapewniamy Was, że tam wiedzą co zrobić żeby solenizant i goście na długo zapamiętali to wydarzenie. - W GOjump nie znajdziecie klaunów ani kucyków. Tutaj liczy się zabawa, aktywność fizyczna i super zajawka z Trenerami – przeczytamy na stronie internetowej GOjump.

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Jana Długosza 59-75

Pomysły na wycieczki szkolne we Wrocławiu

Wroclaw rynek

Wycieczka szkolna nie musi być nudna, zwiedzanie kościołów i podziwianie architektury niekoniecznie musi spodobać się uczniom. Dlatego proponujemy kilka ciekawych miejsc. Oczywiście wrocławskie ZOO zawsze jest dobrą propozycją, zwłaszcza, gdy wycieczka organizowana jest w sezonie wiosennym. Najmłodsi lubią przebywać w towarzystwie zwierząt, a Afrykarium robi wrażenie na dzieciach i dorosłych.

Park Trampolin GOjump Wrocław

GO JUMP

Zatem proponujemy wyjazd do GOjump, gdzie oprócz nieskrępowanej zabawy, na uczniów czekają także zajęcia integracyjne i wiele innych atrakcji. GOjump Park Trampolin to świetne miejsce na wycieczkę i integrację dla klasy oraz innowacyjne programy oparte o podstawę programową łączące zabawę z nauką. Matematyka na trampolinach to program stworzony przez nauczycieli dla klas 1 - 6. W największy parku trampolin na Dolnym Śląsku uczniowie nie tylko poszaleją, ale również zintegrują i wspaniale spędzą czas.

Hydropolis - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Hydropolis Wrocław

Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” już opisywaliśmy, ale to również ciekawa propozycja na szkolną wycieczkę. Wydzielono tu specjalną strefę dla dzieci oraz przestrzeń relaksu ze ścianą zielonego mchu. Wielość interaktywnych rozwiązań to coś, co spodoba się dzieciom i młodzieży. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Młodszym uczniom z pewnością spodoba się wizyta w Kolejkowie. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą Dolny Śląsk. 

Sky Tower Wrocław - punkt widokowy

Sky Tower to pierwszy drapacz chmur we Wrocławiu i jeden z najwyższych budynków miasta, który ma aż 212 m wysokości. Punkt widokowy znajduje się na 49. Piętrze wieżowca. Krajobrazy widziane zza okien robią duże wrażenie o każdej porze roku. W tym miejscu chętnie robi się zdjęcia, stanowi także scenerię dla zaręczyn czy różnych sesji fotograficznych. Rocznie punkt widokowy Sky Tower odwiedza około 300 tys. osób. To jeden z najważniejszych punktów turystycznych Wrocławia. Najładniej wygląda o zachodzie słońca i po zmierzchu. Z przeszklonych okien, przy dobrej widoczności oprócz Wrocławia można także zobaczyć Śnieżkę czy Ślężę. Bilety na punkt widokowy można kupić online lub na miejscu.

Movie Gate Wrocław

movie gate

Odwiedźcie to radosne miejsce i przekonajcie się! A może odwiedzimy w tajemniczych i pełnych zagadek miejscach? We Wrocławiu to możliwe. Movie Gate to jedno z nich. Mieści się na Placu Solnym. Uczniowie wkroczą w świat kina i nie zechcą z niego wyjść. Movie Gate dysponuje ogromna kolekcją unikatowych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z najważniejszych dzieł wielkoformatowego kina światowego! Poczuj się jak w Hollywood i zobacz broń filmową, niezwykłe kostiumy, rekwizyty czy pojazdy tajnych agentów. W Movie Gate odwiedzający zobaczą magiczne i oryginalne przedmioty, które uczestniczyły w kreowaniu wyjątkowego uniwersum świata filmu i wyobraźni. Zobaczyć tu można rekwizyty filmowe z filmów takich jak niezwykła seria “X-Men” lub “Gwiezdne wojny”.

Muzeum Iluzji Wrocław

Muzeum Iluzji  to kolejne ciekawe miejsce na szkolną wyprawę. Znajduje się na Wyspie Piasek, gdzie można przeżyć fantastyczną przygodę z nauką i szczyptą magii. Część wystawowa muzeum zajmuje 400 m kw. Powierzchni. Iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi. Tu nauka jest ciekawa - fizyka i optyka przedstawione są razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek. Połączenie wrażeń zmysłowych z interaktywnymi zabawami, takimi jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czynią to miejsce zupełnie wyjątkowym. To tu poznamy świat do góry nogami. Tajniki wiedzy i iluzji (ale nie wszystkie) odkryją przed dziećmi przewodnicy.

Gdzie zrobić imprezę firmową we Wrocławiu?

Imprezy integracyjne cieszą się coraz większym powodzeniem. We Wrocławiu nie brakuje miejsc, gdzie można je zorganizować, a ich charakter może być różny. Kolacja integracyjna to chyba najpopularniejsza forma. Takie rozwiązanie wybierane jest zazwyczaj w mniejszych firmach lub działach do 20 osób. Kilkuosobowe grupy wybiorą wyjście na piwo lub wino. Restauracji we Wrocławiu jest mnóstwo, a ich wybór niezwykle szeroki.

Można wyjść na przykład do BlackBeard. Mieści się przy ul. Tęczowej 57. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy klasycznych drinków jak i  amatorów nowych, autorskim kompozycji. W BlackBeard organizowane są również spotkania firmowe i degustacje alkoholi, czasem w towarzystwie muzyki na żywo. W Samarqand spróbujemy uzbeckiej kuchni, są tu wieczory z muzyką na żywo. Do odwiedzin zachęcają także Pizzeria Mania Smaku. Lwia Brama na Ostrowie Tumskim, czy klimatyczna La Winoteka przy ulicy Kiełbaśniczej 2, w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku.

Integracja na sportowo to kolejny pomysł na firmowe spotkanie. Można ją zorganizować w Crazy Carts - Akademii Driftingu. To miejsce dla lubiących adrenalinę, szybką jazdę, sport i dobrą zabawę. Mieści się w Arkadach Wrocławskich przy ul. Powstańców Śląskich. Gokarty Crazy Carts są elektryczne i stworzone do driftowania. Pojazdy imitują jazdę w poślizgu, na specjalnie przygotowanym torze można spróbować swoich umiejętności i poćwiczyć orientację i refleks. Śmiałkowie uczą się używać „hamulca ręcznego” - wpadniesz w poślizg i pokonasz zakręt bokiem.

Pracownicy mogą też spróbować swoich sił w paintballu. Paintballowe Rozgrywki zapraszają do parku paintballowego o powierzchni 2,5 ha. Obiekt posiada trzy tematyczne tereny gry: pierwsze pole tworzą zadaszone domki, naturalne przeszkody drewniane i okopy, drugie miejsce to swoista dżungla z wieloma drewnianymi przeszkodami, domkami wewnątrz lasu, przewróconymi drzewami oraz stertami gałęzi, ostatni teren natomiast tworzy labirynt bloków. Instruktor podzieli zawodników na drużyny, szybko przeszkoli z zasad gry i można ruszać do walki. W cenie imprezy transport wygodnym busem na terenie Wrocławia - dojazd poza granice miasta wiąże się z symboliczną dopłatą.

Kręgle we Wrocławiu to kolejny świetny pomysł na imprezę integracyjną. W cenie wynajem torów na 1 godzinę, profesjonalne buty do gry oraz dwa piwa na osobę. Laser Tag Wrocław to miejsce dla miłośników walki i rywalizacji oraz broni. Może być dobrą propozycją na integracyjne wyjście. Jest to  najnowocześniejsza odmiana symulacji pola walki. Mroczny labirynt, prawdziwi przeciwnicy i realistyczny karabin strzelający wiązką światła, zapewnią każdemu ogromną dawkę emocji i adrenaliny.

Wyjazd integracyjny do 150 km od Wrocławia

Najczęściej wyjazd integracyjny przebiega zgodnie z następującym scenariuszem: zwiedzanie, aktywności rekreacyjne, na koniec wieczorna impreza. Firmom polecamy spływy pontonami raftingowymi rzeką Bóbr, początek - w mieście Wleń. Przy przystani Bobrowa Dolina mieści się parking. Organizatorzy spływu zawożą jego uczestników swoim transportem w górę rzeki, gdzie rozpoczyna się przygoda. Spływ kajakami Bobrem to kolejna atrakcja. Kajaki można wypożyczyć w miejscowości Nielestno koło Jeleniej Góry. czas spływu uzależniony jest od stanu wody w rzece. Czas spływu nie może przekroczyć kolejno w zależności od ustalonej trasy 3, 4 i 6 godzin. Taka wycieczka spodoba się pracownikom, a wspólnie spędzony czas pozwoli na bliższe poznanie się i integrację.

Wrocław - obiekty SPA

SPA Wrocław

Dla miłośników SPA Wrocław ma sporo ciekawych propozycji: day SPA klasyczne i orientalne, niewielkie salony złożone z 2-3 gabinetów i hotele ze strefami SPA i wellness, krótkie zabiegi na lunchowy wypad i długie rytuały SPA. Day SPA to miejsce, w którym zregenerujemy ciało i umysł, zadbamy o urodę i kondycję skóry. Oferta jest bogata i różnorodna, do tego można z niej korzystać na co dzień – nie trzeba wyjeżdżać z miasta, by zakosztować prawdziwego relaksu w SPA.

Wystarczy umówić wizytę w jednym z wrocławskich day SPA. Choćby w jednym z tych, które wrocławianie lubią najbardziej i zagłosowali na nie w ostatniej edycji prestiżowego konkursu Perfect SPA Awards 2022. Na czołowych pozycjach znalazły się trzy day SPA z Wrocławia. Poczucie Piękna oferuje masaże, rytuały SPA, pielęgnacyjne zabiegi na twarz i ciało, duży wybór pakietów SPA, w tym pakiety dla par oraz dla mężczyzn

Kandara SPA proponuje obok masaży zabiegi pielęgnacyjne twarzy, usługi dla mężczyzn i pakiety. Wrocławskie Centrum Spa to miejsce kompleksowych usług dla ciała i zdrowia. Do dyspozycji klientów są zabiegi SPA, zabiegi uzdrowiskowe, kosmetyczne. Baseny i saunarium oferują relaks i poprawę samopoczucia.

Wycieczki do 100 od Wrocławia

Gdy zagościmy dłużej we Wrocławiu, warto poznać też jego okolice. Polecamy krótkie wycieczki w plener. Dolina Bystrzycy jest bardzo blisko Wrocławia. Najpierw trzeba dojechać do Kątów Wrocławskich, oddalonych od stolicy Dolnego Śląska o 20 km. Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy to świetne miejsce na spacer. Wyznaczona trasa spacerowo-rowerowa poprowadzi turystów przez piękne tereny, łęgi, rzeczne zakola.

Zamek Książ

Niedaleko Wrocławia znajduje się góra, która o każdej porze roku ma swój urok i warto wybrać się tam na wycieczkę. Z Wrocławia jedzie się tam około pół godziny. Ślęża słynie z prasłowiańskiej historii. Polecamy także wycieczkę do Zamku Książ. Zamek, jego mieszkańcy i ich losy, podziemia, palmiarnia, tajemne przejścia, sekrety  - to wszystko kryje nimb tajemniczości i zagadkowości. Zamek Książ  przyciąga liczną rzeszę turystów.

Zamek Topacz

Niedaleko Wrocławia znajduje się także Zamek Topacz, to średniowieczny obiekt, który zmienił się w luksusowy hotel. Jego początek sięga XIV wieku. Zamkowy klimat i oddech historii łączy się z turystycznymi atrakcjami dla starszych i młodszych. Czekają na nich restauracja, tereny rekreacyjne ze ścieżkami rowerowymi i dla rolkarzy, plażą, kortami tenisowymi, rozległymi ogrodami. Mieści się tam również Muzeum Motoryzacji z wieloma cennymi okazami.

Ząbkowice Śląskie - Krzywa Wieża, Zamek, Laboratorium dr Frankensteina

Warto odwiedzić również Ząbkowice Śląskie które może się poszczycić się ciekawymi zabytkami architektury. Znajduje się tu wyjątkowa Krzywa Wieża oraz miejsce tajemnicze i pełne grozy. Jest to Laboratorium dr Frankensteina. Ząbkowice przez wieki nosiły nazwę Frankenstein.

Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej - Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój

Na krótki wyjazd polecamy także uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej, takie jak Kudowa Zdrój, gdzie źródła wód mineralnych znajdują się w Parku Zdrojowym oraz u podnóża Góry Parkowej. Kolejne to Polanica-Zdrój, nazywana perłą polskich uzdrowisk. Na jej niepowtarzalny urok składa się wyjątkowy krajobraz, oryginalna architektura, specyficzny klimat oraz walory lecznicze. W Dusznikach-Zdrój znajdą coś dla siebie także turyści lubiący wycieczki po górach i zwiedzanie.

Arboretum Wojsławice

Arboretum Wojsławice to kolejna propozycja wycieczki niedaleko Wrocławia. Znany na Dolnym Śląsku ogród botaniczny, otwarty dla zwiedzających od kwietnia do  października. Miejsce godne polecenia, kolorowe i ciekawe. Od ponad 100 lat gromadzi się tu drzewa, krzewy oraz byliny pochodzące z różnych rejonów świata. Arboretum zachowuje również cenne, historyczne odmiany ogrodnicze oraz ocenia wartość. W ogrodzie zgromadzono także wiele gatunków zagrożonych wyginięciem.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Gratka dla miłośników kolei znajduje się w Jaworzynie Śląskiej. Muzeum Kolejnictwa mieści się na terenie najstarszego węzła kolejowego na terenie Dolnego Śląska. Zajmuje teren ponad 2,5 ha przestrzeni. Zgromadzono 150 zabytkowych pojazdów kolejowych - lokomotyw, wagonów i pojazdów specjalistycznych dokumentujących historię techniki kolejowej w XIX i XX wieku. Ozdobą kolekcji jest zabytkowa, sprawna lokomotywa parowa. Można tu zobaczyć również inne sprawne pojazdy szynowe - unikatowe drezyny kolejowe i zabytkowe polskie lokomotywy.

36 ATRAKCJI DOLNEGO ŚLĄSKA

MAPA ATRAKCJI WROCŁAWIA

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad