Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis we Wrocławiu

Co odkryjecie w Hydropolis?

Hydropolis to wyjąkowe miejsce na mapie Wrocławia - to prawdziwe Centrum Wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda - niezwykła substancja z którą każdy z nas styka się na co dzień ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej istoty.

Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnyc, fascynujących prespektyw.

FD8A6088

Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis składa się z 9 stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć na śodku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1 500 tuńczyków, zanurkować w rafie koralowej, wejść do legendarnego batyskafu Trieste, podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki nowoczesnej makiecie oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania starożytnych wynalazków wodnych.

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024