fbpx

Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis we Wrocławiu

Co odkryjecie w Hydropolis?

Hydropolis to wyjąkowe miejsce na mapie Wrocławia - to prawdziwe Centrum Wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda - niezwykła substancja z którą każdy z nas styka się na co dzień ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej istoty.

Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnyc, fascynujących prespektyw.

FD8A6088

Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis składa się z 9 stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć na śodku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1 500 tuńczyków, zanurkować w rafie koralowej, wejść do legendarnego batyskafu Trieste, podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki nowoczesnej makiecie oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania starożytnych wynalazków wodnych.

Powiązane artykuły