fbpx

Ciekawe miejsca w Krakowie - co warto zobaczyć? Kraków i okolice

Kraków atrakcje turystyczne

Odkryj atrakcje Krakowa

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Jego historia sięga ponad 1000 lat. Każdy kto odwiedza to miasto jest pod wrażeniem jego niepowtarzalnego klimatu.  To miasto z bogatą historią. Jest to dawna stolica kraju i siedziba polskich królów. Piękne, stare zabytkowe mury, jaskinia smoka kryjąca się na wzgórzu Wawelu, urokliwy rynek z niesamowitym klimatem starych kamieniczek i królujący nad nim Kościół Mariacki - to dopiero fragment tego wspaniałego miasta.

Atrakcje turystyczne w mieście

Można tu odwiedzić Muzeum Figur Woskowych, gdzie w wosku zatrzymana została historia Polski. Kraków tworzy bogata historia i jest to niemal w całości jeden wielki zabytek, który otacza największa rzeka w Polsce - Wisła. Bogato rozwinięta turystyka sprawiła, że istnieje tu również możliwość zwiedzania miasta z pokładów Statków pasażerskich, co gwarantuje niezapomnianą przygodę! Jest to miasto tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Krakow

Liczne hotele w Krakowie oferują przyjezdnym ogromną bazę noclegową i gastronomiczną oraz szereg ciekawych atrakcji. Z miastem wiąże się też wiele ciekawych historii i legend. Jedną z nich jest opowieść o trębaczu. który grając na trąbce, hejnałem ostrzegł mieszkańców przed niebiezpieczeństwem, które nadciągało na miasto. Niestety, trębacz zginął od tatarskiej strzały, nie wypuszczając z dłoni swojej trąbki. Pamięć o jego bohaterstwie znana jest w Krakowa do dnia dzisiejszego, dlatego codziennie o godzinie 12:00 z mariackiej wieży rozlega się hejnał na cztery strony świata.

Myśląc o Krakowie, wyobrażamy sobie przede wszystkim jego przepiękne zabytkowe obiekty. Przemierzając Krakowskie Stare Miasto odkryjemy prawdziwą skarbnicę dzieł sztuki i architektury. 

Krakow wawel

Krakowski rynek 

Centralne miejsce w Krakowie, z licznymi zabytkowymi kamieniczkami oraz piękną halą Sukiennic, gdzie wciąż odbywa się handel pamiątkami. Miejsce te stanowi główny punkt na mapie każdego turysty, który odwiedza Kraków. Często odbywają się tu wszelakie imprezy kulturalne. Rynek otoczony jest wieloma restauracjami i kawiarniami, gdzie można w spokoju podziwiać uroki tego miejsca. 

Kościół Mariacki w Krakowie

Również znajduje się na krakowskim rynku i jest jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce. To właśnie tutaj, z wieży Kościoła Mariackiego rozbrzmiewa hejnał mariacki, który jest prawdziwą wizytówką i symbolem Krakowa.

Zamek na Wawelu 

To renesansowa rezydencja, miejsce panowania polskich królów. Stanowi jeden z najbardziej znanych zabytków architektury nie tylko w Krakowie, ale również w całej Polsce. We wnętrzu turyści znajdą liczne wystawy i ekspozycje, przedstawiające historię Polski. Najmłodski mogą zwiedzić Smoczą Jamę, w której - jak głosi legenda - mieszkał dawniej smok wawelski.

Kazimierz

Dla wielu jedna z najpiękniejszych dzielnic Krakowa. Jedno jest pewne, uroku pozazdrościć może jej wiele miejsc na ziemi. Jest to miejsce styku kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Tutaj, ze względu na wyjątkowy klimat oraz licznych pubów i restauracji tętni życie wieczorne Krakowa.

Przeczytaj także:

DOM DO GÓRY NOGAMI W ZAKOPANEM

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE - CO WARTO TU ZOBACZYĆ?

SPŁYWY KAJAKOWE I PONTONOWE GÓRAL PONTON

Powiązane artykuły