Miasta ziemi kłodzkiej

Stronie Śląskie - gdzie zjeść? Najlepsze restauracje w Stroniu Śląskim    

stronie slaskie gdzie zjesc

Stronie Śląskie kojarzyć możecie z okolicami Śnieżnika czy Jaskinią Niedźwiedzią. Dawniej słynęło ze swojej szklarskiej tradycji, dziś jest uznawane jako siedziba najmocniej zalesionej gminy w Polsce! Ale warto zaznaczyć, że Stronie to przede wszystkim górskie miasteczko, którego największymi atutami są przepiękne trasy spacerowe i rowerowe, które ściągają w te rejony turystów nie tylko z Polski, ale i sąsiednich Czech.

Niezwykle malownicze położenie sprawiło, że Stronie Śląskie stało się popularnym celem wycieczek rodzinnych i grup, które nastawione są na aktywne spędzenie czasu na szlaku. Atrakcji w Stroniu Śląskim i jego bliskich okolicach jest wiele - z powodzeniem można przyjechać tu nawet na kilka dni, delektując się czystym, górskim powietrzem i korzystając z zasobów i atrakcji, jakie oferuje miasteczko i pobliskie miejscowości.      

Jeśli planujesz wyjazd do Stronia Śląskiego na cały dzień lub na kilka dni i zastanawiasz się, gdzie dobrze zjeść, jesteś we właściwym miejscu. W poniższym zestawieniu poznacie propozycje restauracji i miejsc, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Wszystkie opisane niżej pozycje cieszą się dobrymi opiniami i serwują dania, które zadowolą kubki smakowe nawet wybrednych gości. Oczywistym jest, że dobre jedzenie to jeden z podstawowych składników udanej wycieczki.

Nasze propozycje to reprezentanci różnych kuchni świata, ale skupione przede wszystkim na naszych, polskich, smacznych i sycących daniach. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu propozycje dla siebie i wrócicie ze Stronia zadowoleni oraz najedzeni. Zatem gdzie zjeść w Stroniu Śląskim?       

Restauracje w Stroniu Śląskim, które warto wybrać         

Gmina Stronie Śląskie, nazywana perłą turystyczną, przyciąga nie tylko swoimi malowniczymi krajobrazami, ale także bogactwem smaków. Znajdujące się tutaj restauracje zachwycają różnorodnością oferowanych potraw, poczynając od tradycyjnej polskiej kuchni, poprzez włoskie przysmaki, aż po nowoczesne fuzje kulinarne. W dalszej części artykułu przybliżymy Wam nie tylko te najbardziej popularne miejsca, ale także ukryte perełki, w których warto zjeść, czerpiąc inspirację z licznych opinii gości i rekomendacji. Zapraszamy do odkrywania smaków Stronia Śląskiego!

Restauracja Kaczka i Wino   

Kaczka i Wino 1 1Kaczka i Wino

Restauracja Kaczka i Wino, znajdująca się w Villi Elise serwuje dania, oparte na produktach od lokalnych dostawców, a przede wszystkim na tytułowej kaczce i winie. Kaczkę serwuje się tu na kilka sposobów, w zależności od sezonu i dostępności produktów. Wino natomiast to już tradycja - by szerzyć kulturę picia wina w Kaczce i Winie co jakiś czas, kilka razy do roku organizowane są degustacje. Prawdziwą dumą restauracji jest także wypiekany na miejscu prawdziwy chleb na zakwasie, który za sprawą swojej unikalnej receptury zyskał znak Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

W lokalu serowane są dania kuchni regionalnej i kuchni polskiej z czasami oryginalnymi, światowymi akcentami. I tak w menu znajdziemy np. rosół z wiejskiej kaczki, pierogi z kaczki z suszoną śliwką i morelą, płatki wędzonej kaczki, pstrąga wędzonego na gorąco, jesiotra z pieca i kilka innych pozycji sezonowych.              

Restauracja Orańska w Hotelu Stronie   

Restauracja Oranska w Hotelu Stronie Restauracja Orańska w Hotelu Stronie

Restauracja Orańska, nazwą nawiązująca do księżniczki Marianny Orańskiej, która przed laty rządziła tymi terenami, oprócz pysznych dań serwuje aromatyczną kawę i domowej roboty ciasto. A w menu poza tym: żurek z jajkiem, wiejski rosół, konfitowane udko z kaczki, golonka, kurczak po góralsku, ser smażony, pstrąg z masełkiem czosnkowym, swojskie pierogi, żeberka, smażone pierogi, burgery w kliku wersjach, a na mały głód - sałatka śnieżnicka, z grillowanym łososiem albo grecka. Specjalne menu dla dzieci - każdy znajdzie coś pysznego!         

Pizzeria u Prezesowej     

U PrezesowejPizzeria u Prezesowej

“U Prezesowej” to miejscówka dla tych, którzy niekoniecznie chcą dań kuchni polskiej, a są wielkimi miłośnikami włoskich placków. Pizzy tu pod dostatkiem, ale to nie jedyne, czym kusi lokal. W menu także dania z pieca - zapiekane gnocchi, pierożki, zapiekanki ziemniaczane czy makarony. Dla tych, którzy chcą uzupełnić kalorie po wycieczce górskiej dobrym pomysłem będzie też kebab, podawany z sałatką i chrupiącymi frytkami. Ci, którzy stawiają na lekkie jedzenie z pewnością zadowolą się którąś z serwowanych tu sałatek.                

Restauracja Pizzeria Cherry Pepperoni 

Pizzeria Cherry Pepperoni                   

Pizza co prawda nie jest regionalną potrawą Stronia Śląskiego, ale jest za to uwielbiana wśród mieszkańców i turystów! Kolejna godna polecenia restauracja, serwująca pizzę to Cherry Pepperoni. Cienkie, włoskie placki, ravioli, risotto i makarony zachwyciły już niejedno podniebienie!                     

Lew Jaskiniowy

Lew Jaskiniowy

“Lew Jaskiniowy” to pensjonat  Stroniu Śląskim, do którego przynależy restauracja o tej samej nazwie. W menu znajdziemy kilkanaście rodzajów pizzy z pieca, pierogi, sałatki - słowem, dania, które świetnie uzupełnią naszą górską wycieczkę po górskim Stroniu. W menu restauracji nie brakuje też klasycznych dań jak rosół czy ser smażony, który co prawda pochodzi od czeskich sąsiadów, jednak tak wpisał się w klimat dolnośląskich gór, że można z powodzeniem traktować go jak “swojego”! ;)     

HUBERTUS Karczma w Siennej     

HUBERTUS Karczma w Siennej 

Przenieśmy się kawałek od Stronia - do Siennej, będącej centrum Ośrodka Górskiego Czarna Góra. To właśnie tu pewien okoliczny leśniczy stworzył karczmę myśliwską i zajazd, w którym można poczuć się jak w domu. Wystrój karczmy może przynieść Wam na myśl sceny z filmu “Pokot”, jednak tu nie trzeba się bać - trzeba się rozsmakować!

Drewniane meble, gliniane naczynia, wazony malowane ręcznie, świeże kwiaty, kominek i porozwieszane na ścianach poroża i artefakty myśliwskie tworzą osobliwą atmosferę. A dziczyzna, pozyskiwana wyłącznie na terenie Ziemi Kłodzkiej, kłodzki pstrąg czy żeberka, słodzone miodem z tutejszej pasieki z pewnością zachwycą amatorów mięsiwa i swojskiego klimatu. Jeśli macie ochotę na chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym - to również jest dobry adres!     

Produkty regionalne - smaki regionu     

Regionalnym produktem, którego Ziemia Kłodzka nie może się powstydzić jest kłodzki pstrąg. Ryba ta nie tylko smaczna, ale i zdrowa, występuje w górskich potokach, których w okolicy przecież nie brak. W 2012 roku pstrąg kłodzki został wpisany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Listę Produktów Tradycyjnych. Ryby te spotkać można nie tylko naturalnie, w towarzystwie lipieni w górskich potokach, ale i stawach hodowlanych.

Słodkawe, delikatne mięso przyrządzane jest na Ziemi Kłodzkiej, a także w okolicach Stronia Śląskiego na różne sposoby - smażone, grillowane, wędzone. Jeśli mamy polecić Wam któryś regionalny produkt, to będzie to właśnie pstrąg kłodzki!      

Łowiska i smażalnie ryb        

W Stroniu Śląskim i okolicach, miłośnicy łowienia ryb oraz smakosze wędkarskich specjałów znajdą coś dla siebie. Region ten słynie z malowniczych łowisk oraz smażalni, które oferują świeże dania na bazie łowionych na miejscu ryb. Chcąc spróbować świeżego pstrąga, warto odwiedzić miejscowe atrakcje, gdzie można nie tylko złowić swoją rybę, ale także delektować się jej smakiem w otoczeniu sielskich krajobrazów.

Raj Pstrąga Goszów

raj pstraga  

To najbardziej popularna smażalnia w okolicach Stronia Śląskiego, w której króluje - a jakże - pstrąg! Ryby pochodzą z własnej hodowli, z łowiska z krystalicznie czystą wodą rzeki Młynówki. Pstrąg z łowiska w Goszowie nagradzany był w wielu konkursach - niech to przemawia na jego korzyść! Pstrąga można złowić samemu, albo poprosić o pomoc kogoś z obsługi i zjeść go tak, jak lubicie - smażonego, grillowanego, wędzonego czy po włosku.

Możliwe jest też zamówienie innej potrawy - menu zmienia się sezonowo, ale zawsze oparte jest o regionalne produkty i najwyższą jakość. I piec, opalany drewnem! Jeśli macie ochotę na smażony ser, karczek z grilla albo zupę rybną - adres już znacie. Dla dzieci specjalne menu - pstrąg smażony albo paluszki rybne. Przy Raju Pstrąga znajduje się Osada Pstrąga, czyli domki letniskowe, a nawet wypożyczalnia rowerów elektrycznych, jeśli po obiedzie chcielibyście pozwiedzać okolicę!          

“Nad Stawami” Kletno    

nad stawami kletno  

“Nad Stawami” położony jest - jak nazwa wskazuje - nad stawami, w cichym, zielonym zakątku Kletna. Dokładniej jest ich trzy i łowiąc rybę w którymś z nich można ją później zjeść - taką świeżą i pyszną! Na terenie łowiska znajdują się domki i park linowy, więc z powodzeniem można tu nawet zostać na noc.         

Atrakcje turystyczne w Stroniu Śląskim

snieznik        

Stronie Śląskie to miasto na każdą porę roku. Zwiedzanie miasta zacząć należy od urokliwego Rynku. Najważniejsze atrakcje poza Rynkiem to Muzeum Minerałów, Śnieżnik z nowo wybudowaną na jego szczycie wieżą widokową, a także Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. To najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce, odwiedzana co roku przez tysiące turystów. Trasa turystyczna ma 360 metrów długości i robi wrażenie nie tylko swoją historią, sięgającą tysięcy lat, ale i magicznym oświetleniem, które lekko okala szatę naciekową jaskini. Dla prawdziwych śmiałków dostępna jest Trasa Ekstremalna - stare dolne partie Jaskini Niedźwiedziej. Zwiedzanie w tym wariancie odbywa się w specjalnych kombinezonach, kasku i z oświetleniem, pod opieką członków sekcji speleologicznej.      

Kolejna atrakcja okolicy to Zalew Stara Morawa - jedno z najpiękniej położonych miejsc kąpielowych na Dolnym Śląsku. 5,5-hektarowy zbiornik jest wybawieniem w upalne dni. Znajduje się tu strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, polem namiotowym, molo z wieżą widokową i przystań z wypożyczalnią sprzętów wodnych, dostępną w sezonie letnim. Wieża widokowa zbudowana na molo to jedyny taki obiekt na Dolnym Śląsku, a już na pewno z tak pięknymi widokami! Na terenie kompleksu znajdują się ponadto dwa boiska do gier zespołowych z trybuną dla widowni, placem zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową, stołem do tenisa stołowego i zewnętrzne szachy.

Ciekawym miejscem jest też zabytkowy wapiennik “Łaskawy Kamień” w Starej Morawie, w sąsiedztwie którego znajduje się klimatyczny ogród japoński i letnie obserwatorium unikalnego gatunku nietoperzy. Jeśli kogoś z Was interesuje geologiczna historia tych terenów, to można ją poznać w Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim oraz w Muzeum Ziemi. W deszczowe dni polecamy także wizytę w Kopalni Uranu w Kletnie - w podziemiach na pewno unikniecie deszczu!

Co robić w Stroniu Śląskim z dziećmi?          

Oprócz wizyty nad Zalewem w Starej Morawie na dzieci w bliskiej okolicy czeka kilka innych atrakcji. Szczególnie zimą polecamy wyjazdy rodzinne - w sąsiedztwie działają dwa ośrodki narciarskie - w Czarnej Górze i Kamienicy. Razem z ośrodkiem w Lądku-Zdroju wszystkie trzy ośrodki tworzą działający od niedawna Ski Region Śnieżnik. Te miejsca to ostoja dla miłośników sportów zimowych, więc jeśli planujecie zimowy wyjazd do Stronia z dziećmi na pokładzie, to potwierdzamy, że to dobry pomysł!

Dzieci będą zachwycone także wizytą w parku linowym w Kletnie oraz zjeżdżając na najdłuższym w Polsce alpine coasterze na Czarnej Górze. Jesteśmy pewni, że uczucie wiatru we włosach pozostanie jeszcze na długo w pamięci najmłodszych gości!    

Atrakcje dla aktywnych w Stroniu Śląskim 

biegowki stronie slaskie      

Zarówno Stronie Śląskie, jak i miejscowości całej gminy to obowiązkowa stacja podczas aktywnych eskapad w góry. Nie bez przyczyny hasło przewodnie gminy Stronie to “Stronie Śląskie - Aktywni z Natury”. Atrakcji jest wiele, ale to, co wyróżnia ją spośród innych gmin to świetnie przygotowane szlaki piesze i biegówkowe, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Warto więc zapuścić się tu, by spędzić wspaniały, aktywny czas, oddychając rześkim, górskim powietrzem i spalając przy okazji trochę kalorii. Stronie Śląskie zimą to prawdziwa mekka amatorów zimowych sportów - dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe.

Pasma górskie otaczające gminę Stronie Śląskie: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote i Krowiarki świetnie nadają się do uprawiania tego sportu za sprawą gęstej sieci szerokich duktów leśnych i z reguły dobrych warunków śniegowych. Popularność narciarstwa biegowego została zaczerpnięta od naszych czeskich sąsiadów - tam sport ten uprawiają wszyscy, bez wyjątków, od małych dzieci po seniorów.

Poszczególne odcinki tras biegowych są oznaczone ze względu na stopień trudności. Na terenie gminy Stronie Śląskie trasy o różnym stopniu trudności wytyczono w Górach Bialskich. Jest ich tam około 60 km, a w połączeniu z trasami czeskimi - ponad 150 km. Każdy znajdzie tutaj trasę dla siebie. Miejscem, gdzie rozpoczynają się trasy są wsie: Bielice, Nowa Morawa i Nowy Gierałtów. Trasy są dobrze oznakowane w terenie, a nad przygotowaniem śladu biegowego czuwa gminny ratrak “Miś”.

Turystów, którzy kochają narty skiturowe, zjazdowe oraz rakiety śnieżne, zapraszamy w majestatyczny Masyw Śnieżnika, gdzie nad okolicą góruje Śnieżnik (1425 m n.p.m.), najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich, połączony gęstą siecią szlaków turystycznych z Czarną Górą, Kletnem, Kamienicą, Stroniem Śląskim oraz Bielicami w Górach Bialskich. Każdy turysta zimowy znajdzie tutaj atrakcje dla siebie!

Ale biegówki to nie jedyna atrakcja dla aktywnych turystów. W Stroniu i dookoła niego czeka sporo szlaków pieszych. Na uwagę zasługuje Gminny Szlak Pieszy nr 1 “Wokół Stronia Śląskiego” - podczas wędrówki zwiedzimy miasto, przedmieścia, zbocze Sowiej Kopy, skałki “Sowie Stopnie” z punktem widokowym, miejscowość Goszów, osiedlę Morawka i tamę na rzece Morawka. Taki szlak można pokonać nawet z małymi dziećmi!         

Amatorom rowerów polecamy trasy rowerowe. W Stroniu i okolicach wytyczono pięć szlaków rowerowych. Część z nich jest osiągalna również dla rodzin z dziećmi. Pierwsza z tras to trasa dla średniozaawansowanych nr 29 - “Po pięknych zakątkach Masywu Śnieżnika”, prowadząca do schroniska “Na Śnieżniku”. Na Śnieżnik prowadzi też inna trasa - trasa nr 9, która początek ma przy górnej stacji kolei LuxTorpeda, a kończy się we wsi Sienna. Uwaga! To trasa dla prawdziwych profesjonalistów - ponad 19 kilometrowa droga to 3 godziny jazdy bardzo trudnym, kamienistym szlakiem górskim. Polecamy też trasy singletrackowe - pętlę Stronie Śląskie i pętlę Rudka, które rozpoczynają się nad zalewem w Starej Morawie.          

Tras jest zgoła więcej - w zależności od tego, którą z nich obierzemy, możemy zahaczyć m.in. o: Wapiennik “Łaskawy Kamień”, Krzyżnik, Przełęcz Żmijowa Polana, Przełęcz Śnieżnicką, Mariańskie Skałki, Schronisko “Na Śnieżniku”, Zamek na Skale w Trzebieszowicach, Zalew w Starej Morawie, Nowy Gierałtów, w którym każdej soboty odbywa się Jarmark Produktu Lokalnego czy Lądek-Zdrój i inne, mniejsze miejscowości.   

Ciekawe miejsca w okolicy - atrakcje do 50 km od Stronia Śląskiego      

ladek zdroj

Dookoła Stronia Śląskiego pełno jest ciekawych atrakcji - blisko znajduje się wspomniane już Kletno z Jaskinią Niedźwiedzią i Kopalnią Uranu, a także najkrótszym z możliwych szlakiem na Śnieżnik. Stara Morawa to oczywiście opisany już wcześniej zalew. Przyjemne widoki czekają też w Janowej Górze, Nowym Gierałtowie, Starym Gierałtowie, Bielicach, Goszowie czy Bielicach - wszystkie wymienione wioski to małe oazy spokoju. Każda znajduje się na terenie gminy Stronie Śląskie i do każdej z nich prowadzi szlaki pieszy i/lub rowerowy.

Blisko znajduje się także uzdrowiskowy Lądek-Zdrój, który dzięki swoim źródłom termalnym stał się popularnym celem kuracjuszy z całego regionu. To tu mieści się urocze arboretum im. Mieczysława Wilczkiewicza oraz kultowy Zdrój Wojciech - wybudowany w XVII wieku obiekt uzdrowiskowy, którego architektura jest nie do podrobienia! Rzut kamieniem od Lądka znajduje się Radochów, a w nim - kolejna, choć już zdecydowanie mniejsza i mniej spektakularna niż Niedźwiedzia jaskinia.        

24 kilometry od Stronia położona jest Bystrzyca Kłodzka, dziś miasto filmowe, które ze względu na swoją unikalną architekturę i nieco mroczny klimat stało się planem dla wielu polskich produkcji. Na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego leży Międzygórze - wioska rodem z Tyrolu, w której osobliwe wille są nie tylko wspaniałą ozdobą, ale i obiektami hotelowymi, w których można spędzić noc. W Międzygórzu znajduje się też przepiękny Wodospad Wilczki, drugi po Kamieńczyku wodospad w polskich Sudetach pod względem wysokości.                           

W okolicy Stronia znajduje się też sporo ciekawych szczytów: Mały Śnieżnik, wspomniana już Czarna Góra, Góra Borówkowa, Czernica, Igliczna, a po czeskiej stronie granicy czeka popularne schronisko Paprsek i góra Susina. W promieniu 50 kilometrów od Stronia Śląskiego znajdują się też takie miejscowości jak Kłodzko z kultową Twierdzą Kłodzko i magicznym Minieurolandem, Złoty Stok, w którym za sprawą Kopalni Złota wciąż żywa jest historia wydobycia tego kruszcu, Kamieniec Ząbkowicki, nad którym góruje majestatyczny Pałac Marianny Orańskiej - tej samej, której imieniem nazwano jedną z opisanych wyżej strońskich restauracji!

Godne uwagi są też miejscowości Bardo, w którym odbywają się malownicze spływy pontonowe i kajakowe po Nysie Kłodzkiej, a także Topola, która z kolei pochwalić się może dużym zbiornikiem wodnym, który jest miejscem odpoczynku camperowców, wędkarzy i rodzin z dziećmi. Polecamy też wizytę w mieście krzywej wieży (mowa o Ząbkowicach Śląskich oczywiście!) oraz w Srebrnej Górze, w której to z kolei znajduje się potężna górska twierdza.                   

Noclegi Stronie Śląskie - gdzie spać w Stroniu Śląskim?      

hotel stronie slaskie              

Stronie Śląskie to idealne miejsce, które sprawdza się jako baza wypadowa do dalszego eksplorowania okolicy. Bliskość Masywu Śnieżnika, uzdrowiskowego Lądka-Zdroju, tajemniczego Kletna, historycznej Bystrzycy Kłodzkiej, a nieco dalej wspaniałego Kłodzka i Złotego Stoku, a także atrakcji po czeskiej stronie granicy sprawiła, że wycieczka do Stronia Śląskiego to doskonały pretekst, by zostać tu na dłużej.

Na weekend, na kilka dni, a nawet na cały urlop - obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie! Poniżej znajdziecie kilka noclegów w Stroniu Śląskim, które cieszą się świetnymi opiniami, mają dobrą lokalizację i kilka innych atutów, które decydują o tym, że warto wybrać je na nocleg. Jeśli myślicie o pozostaniu w Stroniu Śląskim na dłużej i szukacie ciekawych hoteli czy apartamentów zarówno w Stroniu, jak i jego bliskiej okolicy, oto nasze propozycje:   

  • Hotel Stronie i Restauracja Orańska - Stronie Śląskie
  • Agroturystyka u Maryli - Stronie Śląskie
  • Willa Pod Janowcem - Stronie Śląskie
  • Rezydencja Ostoja - Stara Morawa
  • Górski Kryształ - Goszów
  • Wichrowe Wzgórze - Sienna
  • Dom Młyńsko - Kletno
  • Willa Puchaczówka - Sienna
  • Apartamenty Stara Morawa Zew Natury - Stara Morawa
  • Gospodarstwo agroturystyczne Pod Kasztanem - Strachocin
  • Holimo Hotel Restauracja & SPA - Stara Morawa  

Pogoda w Stroniu Śląskim - kiedy najlepiej przyjechać?                      

Klimat w Stroniu Śląskim jest górski, dlatego zwykle jest tu nieco chłodniej niż w pozostałych częściach województwa. Jeśli planujecie wędrówki po szlakach czy wycieczki rowerowe okolicznymi drogami, wówczas wiadomo, że najlepiej wybrać słoneczny dzień, a przynajmniej taki bez deszczu. Jeśli jednak planujecie zwiedzanie podziemi - Jaskini Niedźwiedzia czy Kopalni Uranu, wówczas pogoda nie ma znaczenia.

Pod ziemią panuje stała temperatura przez cały rok! Jeśli w Waszych planach są narty, zarezerwujcie sobie grudzień, styczeń i luty. A jeśli chcecie skorzystać z uroku zalewu w Starej Morawie - tylko miesiące letnie, lipiec i sierpień będą strzałem w dziesiątkę! Wiadomo, że anomalie pogodowe mogą nastąpić zawsze, ale wierzymy, że nawet w przypadku, kiedy pogoda nie dopisze, wybierzecie z naszej listy atrakcji miejsca, które sprawdzą się w danym momencie. Jest ich w końcu naprawdę sporo!      

Odwiedź Stronie Śląskie!         

Stronie Śląskie - dla jednych niepozorne miasteczko, dla innych stolica nart biegowych i doskonała baza wypadowa na Śnieżnik - warto odwiedzić z kilku powodów. Przepiękne pejzaże, czas spędzony nad wodą, ciekawe trasy piesze i rowerowe, ich świetne przygotowanie i coraz większa popularność aktywnego spędzania czasu sprawiają, że z roku na rok do Stronia i pobliskich miejscowości przybywa coraz więcej turystów. Eksplorowanie najdłuższej sudeckiej jaskini czy kultowej Kopalni Uranu może przynieść niezapomniane emocje, a narty na Czarnej Górze to wymarzony kierunek wszystkich miłośników zimowych sportów.

Zarówno samo Stronie Śląskie, jak i jego najbliższe okolice oferują szereg atrakcji i miejsc, w które chętnie przybywają wszyscy - od dzieci po seniorów. Niezależnie od wieku, kondycji fizycznej i pogody - Stronie Śląskie warto odwiedzić zawsze. Z rodziną, z przyjaciółmi czy solo, po prostu delektując się górskim klimatem. Jesteśmy pewni, że miasteczko będzie Waszym odkryciem, a tutejsze restauracje będą doskonałym dopełnieniem udanej wycieczki.                               

Życzymy udanego pobytu w Stroniu Śląskim i samych wspaniałych wspomnień kulinarnych! Do zobaczenia!              

ulotka ziemia klodzka 2024

Powiązane artykuły

Miasta ziemi kłodzkiej

kłodzko atrakcje turystyczne, kłodzko co zobaczyć, kłodzko zabytki, miasta dolnego śląska, gdzie na weekend polska, gdzie na weekend góry, wakacje w polsce, wakacje z dziećmi, turystyka w polsce

Kłodzko - Co Warto Zobaczyć? Atrakcje turystyczne 2024

Kłodzko leży w wojewódzkie dolnośląskim, jest największym miastem ziemi kłodzkiej z siedzibą powiatu kłodzkiego. Pierwsze historyczne wspomnienia tego miasta sięgają roku 981.

dolny śląsk, dolny śląsk atrakcje, stronie śląskie, stronie śląskie atrakcje, czarna góra, jaskinia niedźwiedzia, kopalnia uranu kletno

Stronie Śląskie - co warto zobaczyć?

Każdy, kto lubi wypoczywać blisko przyrody ulegnie urokowi Stronia Śląskiego i jego okolic. To raj stworzony dla turystów kochających aktywny wypoczynek!

gmina radków top 10 artakcjiatrakcje radkowaatrakcje dla dzieci gmina radkówwakacje w radkowiewakacje w polsceszczeliniec wielki gdzie na weekend

Gmina Radków - TOP 10 atrakcji turystycznych

Gmina Radków to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin w regionie. Odkryjecie tu wspaniałe miejsca, sporą liczbę atrakcji przyrodniczych oraz architektonicznych. Wartymi uwagi są także liczne trasy rowerowe, którymi możecie...

nowa ruda, nowa ruda atrakcje turystyczne, nowa ruda kopalnia, nowa ruda dla dzieci, atrakcje dla dzieci ziemia kłodzka, atrakcje turystyczne dolny śląsk, wakacje w polsce, gdzie na weekend dolny śląsk

Nowa Ruda - miejscowości turystyczne Ziemi Kłodzkiej

Gmina Miejska Nowa Ruda położona jest w północno-zachodniej części powiatu kłodzkiego, w dolinie rzeki Włodzicy i Woliborki, pomiędzy Górami Sowimi, a Wzgórzami Włodzickimi.

Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka - Co Warto Zobaczyć? Atrakcje i Mapa 2024

To gmina, którą warto polecić turystom. Piękne położona w Kotlinie Kłodzkiej, otoczona Górami Bystrzyckimi, pełna atrakcji przyrodniczych, doskonała na górskie spacery i wycieczki.

Ząbkowice Śląskie - atrakcje turystyczne

Ząbkowice Śląskie - atrakcje turystyczne

Ząbkowice Śląskie, nazywane do II wojny światowej “Frankensteinem” to niezbyt wielkie, ale bardzo urocze miasto w południowej części województwa dolnośląskiego, na Przedgórzu Sudeckim, niedaleko Kłodzka.

Kudowa Zdrój - atrakcje turystyczne 2022

Kudowa Zdrój - atrakcje turystyczne 2024

Kudowa-Zdrój leży w południowej części województwa dolnośląskiego, w powiecie kłodzkim. To niewielkie, ale urocze miasto, ważne dla kuracjuszy i turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju i z zagranicy, głównie...

Bardzo atrakcje turystyczne

Bardo atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Bardzie?

Bardo to miasto na Dolnym Śląsku, jedna z perełek Ziemi Kłodzkiej. Malowniczo położone w Górach Bardzkich nad przełomem Nysy Kłodzkiej.

Polanica-Zdrój atrakcje

13 atrakcji w Polanicy-Zdroju, których nie możesz przegapić

Polanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto leżące na terenie Dolnego Śląska, na Ziemi Kłodzkiej, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u podnóża Piekielnej Góry. Jest ciekawe pod względem urbanistycznym, bo nie ma w niej...

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024