Miasta województwa pomorskiego

Gdynia atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć w Gdyni? Poznaj ciekawe miejsca

gdynia co warto zobaczyć

Gdynia potrafi zachwycić odwiedzających. Morze ukształtowało to tętniące życiem miasto, wszystko toczy się wokół niego. Raj dla miłośników statków i historii oraz pięknych widoków. Sercem miast jest Skwer Kościuszki z cumującymi na pobrzeżu statkami. To także Kamienna Góra z kolejką i widokiem na morze oraz zabytkowe Orłowo z molo i plażą. Jak Gdynia, to morze, jak morze to statki. Warto odwiedzić Gdynię!

Gdynia to jedno z miast Trójmiasta, w skład którego wchodzą jeszcze Gdańsk i Sopot. Powstała z niewielkiej wsi rybackiej. Znany kurort, nowoczesny ośrodek, przyciągający turystów licznymi atrakcjami, związanymi z morzem, ale nie tylko. Gdynia szczyci się nie tylko zabytkowymi statkami i morskimi panoramami, ale również interesującą architekturą. Z Gdynią sąsiadują Gdańsk i Sopot. Będąc w Gdyni warto odwiedzić Wejherowo, Jastarnię i Chałupy.

SPIS TREŚCI

POLECANE ATRAKCJE:

Rejsy na foki Mikoszewo

Zapraszamy na rejs na foki na Wiśle! Odkryj piękno ujścia Wisły i zanurz się w świat dzikiej przyrody podczas naszej wyjątkowej, godzinnej przygody. Podczas rejsu będziesz miał okazję do bezpośredniej obserwacji fok i bogatej fauny ptaków wodnych.

Stegna, pomorskie
Wyświetl szczegóły

Jak dojechać do Gdyni?

gdynia co warto zobaczyć

Gdynia i całe Trójmiasto są dobrze skomunikowane z resztą kraju. Bez problemu można tutaj dojechać samochodem lub pociągiem. Można również przylecieć samolotem na lotnisko w Gdańsku i stamtąd dojechać do miasta. Przemieszczanie po Trójmieście jest bardzo łatwe, gdyż jest dobrze skomunikowane za pomocą kolejki SKM. Po miastach kursują również autobusy, tramwaje i trolejbusy.

Gdzie zaparkować?

Możemy to zrobić w kilku miejscach. Parking Gdynia Centrum jest czynny całą dobę, mieści się przy ul. Jana z Kolna 28. Możemy zostawić auto również na parkingu pod pl. Grunwaldzkim czy na parkingu Batory. Do dyspozycji kierowców są również parking podziemny na pl. Obrońców Wybrzeża, przy ul. Mickiewicza 25 czy przy ul. Władysława IV.

Miejska Informacja Turystyczna

Miejska Informacja Turystyczna w Gdyni

Fot. Miejska Informacja Turystyczna w Gdyni

Jej siedziba znajduje się przy ul. 10 Lutego 24. Gdyńska placówka zapewnia szeroką informację turystyczną, pomoc i poradę wszystkim zainteresowanym mieszkańcom oraz turystom. Jeżeli jesteśmy w mieście po raz pierwszy, z pewnością wato, aby odwiedzli to miejsce przed rozpoczęciem zwiedzania Gdyni. W punkcie oferowany jest szeroki wachlarz bezpłatnych materiałów informacyjno-promocyjnych. Prowadzona jest sprzedaż pamiątek, flag, map i książek związanych z Gdynią oraz regionem. Placówka przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo, dla dzieci przygotowano kącik zabaw. Na miejscu można skorzystać z Biblioteczki Turystycznej. Ciekawym rozwiązaniem są Lotne Miejskie Punkty Informacji Turystycznej, które obsługują pasażerów wysiadających ze statków wycieczkowych zawijających do Gdyni oraz turystów w centrum miasta. Działają w sezonie letnim, możemy u pracowników zasięgnąć potrzebnych informacji.

Co warto zwiedzić i zobaczyć w Gdyni? Poznaj najciekawsze atrakcje 

gdynia atrakcje

Gdynia to dynamiczne miasto, które oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Niezależnie od zainteresowań i preferencji, Gdynia ma coś do zaoferowania dla każdego. Na turystów czeka wiele ciekawych atrakcji, które sprawią, że pobyt w tym mieście będzie niezapomniany.

ORP Błyskawica - okręt muzeum

ORP Błyskawica okręt muzeum gdynia

Fot. ORP „BŁYSKAWICA” – Muzeum Marynarki Wojennej

Ta atrakcja zachwyci dzieci i dorosłych, pasjonatów historii i poszukiwaczy przygód. Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” to miejsce, które w Gdyni trzeba i warto zobaczyć. Cumuje przy Molo Południowym i jest odwiedzany przez rzesze turystów. Pod pokładem, gdzie mieści się wystawa muzealna, oglądać można przyznany jednostce Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari, uzbrojenie artyleryjskie i broń podwodną oraz przedziały maszynowo-kotłowe i wystawy historyczne ulokowane wewnątrz okrętu. Lokalizacja: al. Jana Pawła II 1.

Centrum Nauki Eksperyment

Centrum Nauki Eksperyment gdynia 1

Fot. Centrum Nauki Eksperyment

Nauka, zabawa i przygoda w jednym! Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne. Pierwsza z nich, Hyrdroświat zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata, druga - Drzewo Życia skupia się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Trzecia - Niewidoczne Siły - pokaże tajemnice wszechświata, a czwarta Akcja - Człowiek to wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Adres: Aleja Zwycięstwa 96/98.

Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie

Fot. Akwarium Gdyńskie

W kilkudziesięciu ogromnych akwariach oglądać można ponad dwieście gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. W sali z ekspozycją muzealną w czytelny sposób objaśniono zagadnienia związane z życiem pod wodą. Dzieci nie będą się nudziły. Znajdują się tu unikatowe egzemplarze ogromnych żółwi wodnych czy jesiotra oraz łatwo przyswajalne ciekawostki na temat rekinów czy płaszczek, zachwyca bogactwo wodnego i wodno-lądowego życia. Akwaria są duże, przypominają warunki naturalne życia zwierząt. Akwarium znajduje się przy ul. Lokalizacja: al. Jana Pawła II 1.

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Fot. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Posiadana oferta ekspozycyjna prezentuje bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu skierowana jest do licznej rzeszy zwiedzających z kraju i zza granicy. Muzeum na też ekspozycje plenerowe. Lekcja historii na żywo. Znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego 1 B.

Dar Pomorza

Dar Pomorza gdynia atrakcje

Fot. „DAR POMORZA” – Narodowe Muzeum Morskie

To statek-muzeum, który będąc w Gdyni trzeba koniecznie odwiedzić. Trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 zacumowany w Gdyni jako statek-muzeum, oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Mieści się przy al. Jana Pawła II.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Fot. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Imponująca kolekcja zabytkowych samochodów i motocykli. To gratka dla mężczyzn małych i dużych, ale dziewczynkom także się spodoba! Warto odwiedzić to miejsce, gdzie historia motoryzacji ukazana jest w wyjątkowy sposób. Znajduje się przy ul. Żwirowej 2 C.

Gdyński Szlak Modernizmu

Gdyński Szlak Modernizmu atrakcje

Fot. MODERNIZM GDYNIA Szlak modernizmu

Śródmieście Gdyni to gratka dla miłośników architektury, a zwłaszcza modernizmu. Miejscowe budownictwo to przykład na to, jak sto lat temu budowano nowoczesne miasta, jak w architekturze łączono to, co klasyczne z tym, co nowoczesne. Gdynia jest dumna z modernistycznych obiektów, dlatego stworzyła szlak modernizmu. Jego niektóre perły: Bankowiec Zespół Mieszkaniowy przy ul. 3 Maja 27/31, biurowiec ZUS (obecnie Urząd Miejski) - ul. 10 Lutego 24, Zespół Miejskich Hal Targowych przy ul. Wójta Radtkego 36, budynek Sądu Rejonowego - pl. Konstytucji 5. Po więcej trzeba przyjechać do Gdyni!

Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji gdynia

Fot. Muzeum Emigracji w Gdyni

W dwudziestoleciu międzywojennym oraz po II wojnie światowej z Gdyni odpływały słynne statki takie jak Batory, pływające na linii Gdynia - USA. Historie podróżujących gdynian, marynarzy i ludności napływowej stały się inspiracją do utworzenia w mieście wyjątkowego Muzeum Emigracji. Założono je w dawnym Dworcu Morskim, który znajduje się przy Nabrzeżu Francuskim. Warto zwiedzić to muzeum, które pokazuje nie tylko część historii Gdyni, ale także Polski. Szukajcie muzeum przy ul. Polskiej 1.

Skwer Kościuszki

gdynia co warto zobaczyć skwer kościuszki

Sercem miasta jest Skwer Kościuszki z cumującymi na pobrzeżu statkami Ulubione miejsce spacerów mieszkańców Gdyni oraz turystów. Cumują tutaj: Dar Pomorza, ORP Błyskawica. W pobliżu mieszczą się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Tu znajduje się również przystań Żeglugi pasażerskiej. Największą atrakcją są zabytkowe statki.

Molo Południowe

Jest przedłużeniem Skweru Kościuszki. Ma bogatą historię, powstawało równolegle z budową Portu Gdynia w latach 30. XX wieku. Na molo znajduje się Aleja Statków Pasażerskich z gwiazdami największych i najciekawszych wycieczkowców, które odwiedziły Gdynię, bliżej Skweru Kościuszki cumują statki pasażerskie i tramwaje wodne, które oferują rejsy do Helu i Jastarni oraz ogromne żaglowce. Z molo rozpościera się najlepszy w Gdyni widok Zatoki Gdańskiej. Na północy widać zalesione wzgórza Oksywia, przy dobrej widoczności półwysep helski, a wieczorem latarnie morskie w Jastarni, na Helu oraz w Gdańsku.

Kolejka na Kamienną Górę

Gdynia to także piękne panoramy. Chcąc popatrzeć z góry na piękno miasta, podziwiać port, gdyńską stocznię, plaże czy Zatokę Gdańską, warto wjechać kolejką na Kamienną Górę. Roztacza się stąd malownicza panorama. Przejazd przeszkloną gondolą trwa około 2 minuty, podczas których kolejka pokonuje dystans 96 metrów i wjeżdża na wysokość 40 metrów od podstawy wzniesienia. Przejazd kolejką jest bezpłatny. Lokalizacja: park im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Fot. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

To kulturalna wizytówka Pomorza. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni działa od 1958 roku. W ciągu tych lat przygotował ponad 340 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: Jesus Christ Superstar, Skrzypek na dachu, Evita, Hair, Chicago, Lalka, Chłopi czy Wiedźmin. Teatr znajduje się przy pl. Grunwaldzkim 1.

Molo w Orłowie

Świeże morskie powietrze turyści odnajdą w Orłowie. Przy ul. Orłowskiej 12 znajduje się molo, które warto odwiedzić. To historyczny pomost spacerowy w tej nadmorskiej części miasta, dobre miejsce na relaks. Z molo widać słynny Klif Orłowski, a w pobliżu znajduje się również Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni, jedyna regularnie działająca scena letnia w Polsce oraz Promenada Królowej Marysieńki.

Klif Orłowski

gdynia co warto zobaczyć klif orłowski

To bez wątpienia jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych Gdyni. Jego znakiem charakterystycznym jest urwiste nabrzeże, które sięga około 40 metrów wysokości. Klif Orłowski wyróżniają strome brzegi, które są najlepszym punktem widokowym Gdyni. Jest również idealnym miejscem do oglądania wschodów słońca i organizowania sesji fotograficznych.

Plaże w Gdyni

W Gdyni funkcjonują cztery miejskie, strzeżone plaże: Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły. Plaża Gdynia Śródmieście to najpopularniejsza plaża w mieście, położona w okolicy Muzeum Marynarki Wojennej i Skweru Kościuszki. Strzeżone kąpielisko ma długość około 200 metrów. Plaża ta znajduje się blisko centrum miasta, jest doskonale skomunikowana, znajduje się na niej także wiele atrakcji dla dzieci. Plaża Gdynia Redłowo położona jest przy Bulwarze Nadmorskim, otoczona urwistymi morenami. Plaża ciągnie się aż do Klifu Redłowskiego. Plaża Gdynia Orłowo to plaża z molem spacerowym i letnią sceną Teatru Miejskiego. Plaża orłowska położona jest u zbiegu ulic Przebendowskich i Plażowej, w pobliżu przepięknego Klifu Orłowskiego. Plaża w Babich Dołach położona jest w okolicy ulicy Dedala, przy zabytkowej torpedowni. Plaża Babie Doły jest po części piaszczysta i kamienista. Strzeżone kąpielisko ma długość około 100 metrów.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Fot. Muzeum Miasta Gdyni

Znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego 1. „Gdynia - dzieło otwarte” to wystawa stała opowiadająca wielowątkową historię Gdyni. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze - marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość oraz romantyczny patriotyzm. To opowieść o rozwoju i nadziei.

Domek Żeromskiego w Orłowie

Znajduje się przy ul. Orłowskiej 6. Jest to placówka muzealno-kulturalna, znajdująca się w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Jest prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Orłowa. Placówka mieści się w domku, w którym od maja do września 1920 roku mieszkał wraz z rodziną Stefan Żeromski - wybitny polski prozaik. W budynku utworzone zostało również mini muzeum, w którym prezentowane są pamiątki po Stefanie Żeromskim i wystawy.

Mini ZOO - Zwierzaki nad Potokiem

Mini ZOO Zwierzaki nad Potokiem gdynia 1

Fot. Mini ZOO - Zwierzaki nad Potokiem gdynia

Mieści się Nad Potokiem 5 w Żukczynie. Miejsce, które spodoba się dzieciom i rodzicom. Spotkamy tu wiele egzotycznych zwierząt, takich jak emu, wiewiórki Hudsona. Są też króliki i wiele innych miłych stworzeń - daniele, krowy, alpaki, lamy, kozy i owce. Dodatkowe atrakcje, to: karmienie kucyków, koni, jazda na kucyku, mini plac zabaw.

Czego być może nie wiecie o Gdyni? Poznaj gdyńskie tajemnice 

gdynia atrakcje torpedownia

O mieście jest wiele ciekawostek, warto przybliżyć niektóre z nich. Wioska rybacka, która dała początek miastu istniała już w średniowieczu. Sama Gdynia powstawała jednak w okresie międzywojennym, dlatego brak jest w jej zabudowie starszych stylów architektonicznych. Większość starej zabudowy nie uległa zniszczeniu wojennemu dlatego możemy podziwiać oryginalne zabudowania modernistyczne. To bardzo interesujące budowle. W parku Kolibki rośnie ponad 400-letni „Dąb Marysieńki”. To bezcenny zabytek przyrodniczy.

Tereny Gdyni znajdują się w obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Są tu dwa rezerwaty przyrody i kilkanaście pomników przyrody. Klif Orłowski ze względu na swoją budowę ściana klifu cofa się o około 1 metr rocznie. A wiedzieliście, że na terenie Gdyni znajduje się baza morska NATO? Albo, że najstarszymi klubami piłkarskimi w Gdyni są Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia? Oba powstały w okresie międzywojennym. W 1927 roku kręcono w Gdyni pierwszy polski film sensacyjny „Zew Morza” Henryka Szarego. A jakie Gdynia ma miasta partnerskie? Są nimi m.in. amerykańskie Brooklyn i Seattle. Warto też wspomnieć, że Gdynia jako pierwsze polskie miasto znalazła się na planszy Monopoly: Świat.

Bezpłatne atrakcje - co warto zobaczyć w Gdyni? 

gdynia atrakcje bezpłatne

Polecamy wycieczkę na Górę Donas - najwyższą górę w Gdyni - o wysokości 205,7 m n.p.m. Jest położona w dzielnicy Dąbrowa. Można do niej dojść wchodząc do lasu przy ul. Wolności - szlakiem żółtym lub startując z pętli przy ul. Miętowej, przez las aż do samej góry. Na szczycie góry znajduje się wieża telekomunikacyjna „Idea Góra Donas”, na której znajduje się platforma widokowa, powstała w ramach współpracy PTK Centertel z Urzędem Miasta Gdyni. Wysokość wieży wynosi 70 metrów, natomiast taras widokowy znajduje się na wysokości 26,5 metra. Osoby wchodzące na taras widokowy dokonują tego na własną odpowiedzialność, a wejście osób poniżej 18. roku życia powinno odbywać się pod nadzorem pełnoletnich. Wejście na taras jest dozwolone tylko przy dobrych warunkach pogodowych.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo w Gdyni przy ul. Marszewskiej 5 zwiedzimy za darmo i wspaniale spędzimy tam czas. Wypoczynek na świeżym powietrzu spodoba się wszystkim. Na terenie ogrodu do dyspozycji odwiedzających są: Ścieżka Wiewiórki, Szlak Wśród Korzeni Drzew -obejmuje stanowiska rozpoznawania gatunków fauny i flory dna lasu, wyeksponowane korzenie drzew oraz domki, Szlak Alicji w zaczarowanym lesie - to labirynt na szczycie wzgórza oraz prezentacja leśnego środowiska w skali mikro i makro. Poznacie tu grzyby, szyszki, porosty, ale też żyjące tam zwierzęta. Pamiętajmy też o punkcie widokowym Kamienna Góra.

Co robić w Gdyni gdy pada deszcz? - Poznaj ciekawe miejsca

gdynia co warto zobaczyć

W mieście nie brakuje atrakcji na niepogodę. Można odwiedzić Muzeum Emigracji, gdzie historie Polaków żyjących na terenie naszego kraju, jak również poza jego granicami, łączą się we wspólną opowieść. Centrum nauki Experyment to kolejna propozycja. Czeka tam na was nauka, zabawa i przygoda w jednym! Warto też zajrzeć do Muzeum Motoryzacji. W zbiorach muzeum znajduje się wiele pochodzących z różnych okresów XX wieku propozycji kultowych samochodów oraz motocykli. Poza pojazdami na zwiedzających czekają również zdjęcia, mapy samochodowe, schematy różnych części pojazdów i wiele innych eksponatów. Polecamy także sprawdzenie repertuaru trójmiejskich teatrów. Oczywiście, zawsze dobrym rozwiązaniem jest wizyta na krytym basenie.

Aktywny wypoczynek

gdynia atrakcje

Gdynia to piękne miasto nad morzem, oferujące wiele atrakcji dla osób chcących aktywnie spędzić swój wypoczynek. Będąc w Gdyni, wolny czas wykorzystać można podczas jazdy rowerem, jazdy konnej czy chodząc na spacery.

Szlaki piesze

Szlak Trójmiejski jest to najpopularniejszy szlak rejonu gdańskiego, znany także jako szlak Wzgórz Trójmiasta. Ma długość 47,8 km i przebiega w całości przez granice administracyjne Gdańska oraz Gdyni. Trasa szlaku przecina cały szereg dolin, zahacza o punkty widokowe, a swoją atrakcyjność zawdzięcza przede wszystkim urozmaiconej rzeźbie i lesistości terenu. Jest łatwo dostępny. Po drodze zobaczymy wiele ciekawych miejsc, takich jak: Zbiornik Stary Sobieski, punkt widokowy Ślimak w Jaśkowym Lesie, Wzniesienie Marii, Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, Góra Donas w Gdyni i Diabelski Kamień w Lesie Oliwskim. Kolejnym polecanym szlakiem jest Szlak Kępy Redłowskiej. Ma długość 12,2 km, a jego najistotniejszym punktem jest rezerwat przyrody Kępa Redłowska, skąd też zaczerpnął nazwę.

Trasa prowadzi między innymi klifowym wybrzeżem, które wyniesione jest nawet do 65 metrów nad poziomem morza. Po drodze można zobaczyć chronione i występujące tylko na Pomorzu gatunki drzew, takich jak jarząb szwedzki. Dalej zobaczymy stanowiska ogniowych 11. Baterii Artylerii Stałej z lat 50. XX wieku oraz przepiękne widoki z Redłowskiego Cypla na Zatokę Gdańską. Szlak ma charakter miejski, przez co możemy zwiedzać go nawet na krótkich, interesujących nas odcinkach. Spacerowanie ułatwia także bardzo dobry dostęp komunikacyjny do szlaku. Inne ciekawe miejsca na szlaku, to: Kępa Redłowska, wieża widokowa na Kolibkach, Domek Żeromskiego i Kamienna Góra.

Trasy rowerowe

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i jazdy rowerem znajdą w Gdyni i jej okolicach dogodne szlaki rowerowe. Od łatwych po znacznie trudniejsze. Trasa Grabówek – Chylonia należy do łatwych, jej długość to 10 km. Wycieczkę rozpoczynamy na pl. Neptuna z którego jedziemy ul. Beniowskiego a następnie skręcamy w Demella i wieżdżamy do lasu. Tutaj czeka nas ostry podjazd pod górę nazwaną przez miejscowych Diabelną. Jadąc dalej czerwonym szlakiem docieramy do ul. Morskiej. Tutaj możemy wrócić tą samą trasą lub ścieżką rowerową wzdłuż Morskiej dojechać do miejsca z którego wyjechaliśmy. Góra Donas - Orłowo - Wzgórze Św. Maksymiliana liczy ponad 26 km. Szlak rozpoczyna się przy ul. Morskiej na wysokości dworca Gdynia Główna. Jedziemy pod górę ul. Wolności, trzymając się niebieskiego szlaku rowerowego i głównej drogi i jedziemy w kierunku Chwarzna.

Na kolejnych dwóch rozwidleniach skręcamy w prawo i dojeżdżamy do przejazdu pod obwodnicą. Za przejazdem skręcamy w lewo i trzymając się żółtego szlaku pieszego dojeżdżamy do ul. Wiczlińskiej, którą przecinamy i jedziemy dalej szlakiem żółtym. Następnie musimy przeprawić się prowizorycznym mostkiem przez rzeczkę Kaczą i wyjeżdżamy na obrzeża dzielnicy Dąbrowa. Kolejnym etapem jest Góra Donas. Ze szczytu zjeżdżamy szeroką drogą do ul Miętowej potem do Nowowiczlińskiej, Chwaszczyńskiej i dalej Wielkopolską jedziemy w kierunku Centrum Gdyni. Gdynia Pogórze – Rewa to trasa dla początkujących. Jedzie się przyjemnie, idealna na wycieczki rodzinne. Podczas drogi wieje przyjemny wiatr od morza, a kąpielą w morzu można zakończyć rowerową wycieczkę.

Jazda konna

Okolice Gdyni obfitują w stadniny i ośrodki jeździeckie. Zobaczmy, gdzie można albo spróbować swoich sił w siodle, albo będąc na wyjeździe kontynuować swoją pasję. Zobaczmy, gdzie można udać się na jazdę konną. Szkółka Jeździecka Cavallo mieści się przy ul. Spółdzielczej 4 w Gdyni. Są tu zajęcia z wykwalifikowaną kadrą instruktorów posiadającą długoletni staż jeździecki oraz bogate doświadczenie w nauczaniu. Oferta dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Stajnia Magra mieści się przy ul. Beskidzkiej 7. Oferuj naukę jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania: jazda na lonży, na maneżu, w terenie. Na ul. Bernardowskiej 1 znajduje się Ośrodek Konny Adenture Park Gdynia. Tu swoich sił mogą spróbować nawet dzieci w wieku 3 lat. Oferta bardzo szeroka.

Gdzie zjeść w Gdyni?

tawerna orłowska

Oberża 86 to restauracja mieszcząca się przy ul. Starowiejskiej 30. Serwuje lokalne potrawy, w tym dania rybne i mięsne, oraz desery i wino. Klienci polecają rosół z bażanta, tatara, udko z kaczki w sosie pomarańczowym oraz pyzy z gęsiną oraz desery. Restauracja Moje Miasto mieści się na Skwerze Kościuszki. Szefowie kuchni inspirują się tym, co bardziej i mniej znane. Klienci proponują spróbowanie żeberek, penne z kaczką, zupy cebulowej i wielu innych wykwintnych dań. Restauracja Crudo przy ul. Świętojańskiej 43 zaprasza na kuchnię europejską w centrum Gdyni. Gdyni. Dania dostarczają nie tylko niepowtarzalnych walorów smakowych ale zachwycają również formą ekspozycji.

Atrakcje i miejsca w pobliżu Gdyni, które warto zobaczyć

Gdynia i jej okolice są pełne pięknych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Odkryj piękno nadmorskich skarbów i urok okolicznych miejsc. Będąc w Gdyni warto wybrać sie do okolicznych miejsc i zwiedzić liczne atrakcje. 

Miasto Gdańsk i jego atrakcje

81037611 m

Większość zabytków skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta, czyli Drodze Królewskiej, ale także przy uliczkach do niej przyległych oraz przy deptaku nad Motławą zwanym Długim Pobrzeżem. Spacer tymi ulicami to propozycja obowiązkowa dla turystów, zwiedzających Gdańsk. Sercem miasta i jego niekwestionowanym centrum jest Długi Targ. W Gdańsku warto też zwiedzić Bazylikę Mariacką, Muzeum Poczty Polskiej, Muzeum II Wojny Światowej, Pomnik Poległych Stoczniowców, Stocznię Gdańską, Europejskie Centrum Solidarności. Gdańskie Centrum Nauki Hevelanuim to propozycja zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, chociaż dorośli też nie będą się tam nudzić. Na spacer brzegiem morza można się wybrać do Jelitkowa lub na Stogi. Polecamy też wycieczkę na molo w Brzeźnie, zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca. Nie bez znaczenia jest też zdrowotne działanie jodu.

Sopot i jego atrakcje

100758111 m

Spacer wspaniałym molo to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Sopotu, ten pomost to wizytówka miasta i jednocześnie najdłuższy taki obiekt w Europie. W sąsiedztwie molo znajdują się historyczne parki  - Łazienki Północne i Południowe. Centrum kurortu to reprezentacyjny deptak przy ul. Bohaterów Monte Cassino, zwany „Monciakiem”. Znajdują się tu głównie restauracje, kawiarnie, kluby, a także Scena Kameralna Teatru Wybrzeże i charakterystyczny Krzywy Domek. Warto zobaczyć także słynną Operę Leśną, czyli amfiteatr, w którym odbywa się festiwal piosenki.

ZOO w Gdańsku

Zoo Gdańsk

Fot. Zoo Gdańsk

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym żyje ponad 1112 zwierząt,  reprezentujących blisko 200 gatunków: lwy angolskie, gepardy, tygrysy, pantery, słonie, żyrafy, zebry, surykatki, jaki, małpy, kajman szerokopyski, krokodyle, hipopotamy karłowate, tapiry, kapibary, najliczniejsza w kraju rodzina pingwinów tońców, kondory wielkie, a także jedyne w Polsce orangutany. Lokalizacja: Gdańsk, ul. Karwieńska 3.

Chałupy

Warto zajrzeć na plaże w Chałupach - od strony Zatoki Puckiej oraz od strony otwartego morza. Są niezwykle malownicze. Gdy tam będziecie zajrzyjcie do Portu Chałupy. Znajduje się na wschodnich obrzeżach miejscowości, od strony zatoki Puckiej. To przystań z drewnianymi pomostami, bardzo ładna. W porcie jest wypożyczalnia tradycyjnych drewnianych łodzi żaglowych, wiosłowych i motorowych, a także rowerów wodnych. Można stąd wypłynąć na wycieczkę po zatoce, a także skorzystać z oferty wędkowania z łodzi. Działa tu również bar z tradycyjna wędzarnią i tarasem położonym bezpośrednio nad wodą. Bar specjalizuje się w potrawach z ryb pod każdą postacią. Dla przyjezdnych przy porcie znajduje się parking mogący pomieścić do 30 pojazdów. Znajduję się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów.

Wejherowo

Zajrzycie do Wejherowa. To urocze miasto z ciekawymi zabytkami. Kalwaria Wejherowska to najcenniejszy zespół zabytkowy w mieście. Zapewne też jeden z najcenniejszych w ogóle na Pomorzu. Kościół św. Trójcy został w XVIII stuleciu gruntownie przebudowany, zaś klasztorna świątynia św. Anny zachowała się w niemal niezmienionej formie. Wewnątrz podziwiać można bogaty wystrój, a najcenniejszym elementem wyposażenia jest obraz Matki Bożej Wejherowskiej autorstwa słynnego w XVII wieku pomorskiego malarza Andrzeja Stecha. Sercem miasta jest uroczy rynek (plac Wejhera), gdzie wznosi się okazały kościół farny pw. Św. Trójcy z 1755 roku. Godne uwagi są późnobarokowe ołtarze i ambona. W kolegiacie co roku odbywa się spektakl, w którym odczytywana jest w języku kaszubskim biblia. W roli lektora występuje słynna aktorka Danuta Stenka, pochodząca z Kaszub. Miejscem odpoczynku mieszkańców i turystów jest park miejski im. A.Majkowskiego, w którym wznosi się okazały pałac Przebendowskich i Keyserlingków.

Zamek Krzyżacki w Malborku

muzeum zamkowe w malborku

Fot. Muzeum Zamkowe w Malborku

To najbardziej znany zabytek krzyżacki w Polsce, wspaniała atrakcja turystyczna dla każdego turysty niezleznie od wieku. Jeden z największych na świecie zamków, jakie przetrwały do naszych czasów. Jest to arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej średniowiecza. Zajmuje powierzchnię 21 hektarów. Znajduje się przy ul. Starościńskiej 1.

Powiązane artykuły

Pomorskie - odkrywaj z nami

Poznaj pomorskie!

Poznaj pomorskie!

Województwo pomorskie jest najdalej wysuniętym na północ województwem Polski. 316 km linii brzegowej nad Bałtykiem jest głównym czynnikiem sprawiającym, że pomorskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się...

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby to nie tylko nadmorskie miejscowości i popularne kurorty. To region z własną kulturą i językiem, obfitujący w ciekawe miejsca, piękną przyrodę, zabytki i obiekty sztuki ludowej oraz związane z...

Pomorskie - atrakcje dla dzieci

Pomorskie - atrakcje dla dzieci. Co warto zobaczyć w pomorskim z dziećmi?

Województwo pomorskie to wręcz wymarzone miejsce na urlop z dziećmi. Obecność Bałtyku i piękne, piaszczyste plaże to dopiero początek atrakcji, które chętnie odwiedzane są także z dziećmi.

Pomerania tourist attractions

The Pomeranian Voivodeship is simply an ideal place for a vacation with children. The Baltic Sea and beautiful sandy beaches are just the beginning of the attractions that are also...

Pommern - touristische Attraktionen

Die Woiwodschaft Pommern ist einfach ein idealer Ort für einen Urlaub mit Kindern. Die Ostsee und die schönen Sandstrände sind nur der Anfang der Attraktionen, die auch bei Kindern beliebt...

Miasta

Poznaj Trójmiasto - atrakcje turystyczne

Poznaj Trójmiasto - atrakcje turystyczne

Gdańsk, Gdynia i Sopot to kolejny cel naszej wyprawy na Pomorze. Chociaż, aby zapoznać się z każdym z tych miast, zwiedzić je i poczuć ich klimat, warto zarezerwować sobie sporo...

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Pomorskie to województwo, w którym warto spędzić wakacje. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko.

Pomorskie - atrakcje dla aktywnych

Pomorskie - atrakcje dla aktywnych

Wśród niezliczonych zalet wakacji w Pomorskim, jest także taka, że w tym województwie nie brakuje miejsc dla aktywnych.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024