Blog - Ziemia Klodzka

Gdzie na narty - Ziemia Kłodzka

Gdzie na narty - Ziemia Kłodzka

Miłośnicy białego szaleństwa powoli szykują narty. Zwłaszcza, że w perspektwie są święta, ferie zimowe i dodatkowe wolne dni. W który region Polski się wybrać, gdzie znajdziemy dobre warunki do szusowania, dogodną infrastrukturę i piękne widoki? Polecamy Ziemię Kłodzką. Tu znajdziecie wszystko, czego potrzebują narciarze w każdym wieku.

Sporty zimowe to ogromna frajda dla całej rodziny, grupy przyjaciół czy par lubiacych aktywny wypoczynek. Górski krajobraz i malownicza zima to marzenie większości narciarzy.  Ich pozostałe oczekiwania mogą się jednak różnić. Jedni poszukują łagodnych pagórków, miejsc, gdzie mogłyby jeździć dzieci, inni szukają będą stromych i długodystansowych tras. To wszystko można znaleźć na Ziemi Kłodzkiej. Tam jazda na nartach będzie ogromną przyjemnością i niezpomnianą przygodą. Ziemia Kłodzka to bowiem wspaniałe góry, bajeczne krajobrazy.

Masyw Śnieżnika, Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Góry Złote, Góry Bialskie, Góry Sowie, Góry Bardzkie - dają możliwość uprawiania narciarstwa i rozkoszowania się tą formą spędzania wolnego czasu. Ziemia Kłodzka ma do zaoferowania miłośnikom zimowego szaleństwa ośrodki narciarskie i wyciągi w wielu miejcach, dlatego turyści nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpoweidniej stacji narciarskiej i stoku w sam raz dla siebie. Na stokach spotkać można osoby w różnym wieku o różnym stopniu umiejętności narciarskich.

SPIS TREŚCI:

Kto nie słyszał o Zieleńcu?

zieleniec sport arena

Zieleniec Ski Arena to bardzo popularny ośrodek narciarski na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej. Mijece warte polecenia. Kompleks dla barciarzy to zespół stoków zjazdowych na Zieleńcu w Górach Orlickich. To miejsce znane miłośnikom białego szaleństwa. Kompleks zimowy Zieleniec dysponując ponad dwudziestoma wyciągami, stanowi największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej i jeden z większych w Sudetach. Zieleniec to narciarska dzielnica Dusznik Zdroju, leżąca na krańcu Kotliny Kłodzkiej. Miejscowość ma specyficzny mikroklimat, przypominający alpejski, dlatego panują tu idealne warunki do uprawiania narciarstwa.

zieleniec glowne

To znany w Polsce ośrodek sportów zimowych położony na stokach Serlicha (1025 m n.p.m.) i Zielonego Garbu (1026 m n.p.m.) w Górach Orlickich. To największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej. Działa tu blisko 30 wyciągów narciarskich, w tym 2 koleje linowe. Są też wyciągi typu babylift dla najmłodszych. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem stopnia trudności i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Część stoków jest oświetlonych, można zatem szusować do późnych godzin wieczornych. Dla miłośników freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę. Ponadto tutejsze trasy zjazdowe i wyciągi są tak rozmieszczone, że bez ściągania nart można przejechać Zieleniec z jednego końca na drugi i z powrotem.

zieleniec narty ziemia kłodzka

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt. Liczne trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane pod względem techniki jazdy, począwszy od bardzo łatwych na bardzo trudnych kończąc. Bywają łagodne lub strome, wiodące przez las lub przez szerokie polany. „Ośle łączki” z wyciągami orczykowymi pozwolą osobom początkującym cieszyć się bezpieczną jazdą na nartach lub desce. Najdłuższa nartostrada zieleniecka ma 3 km. Na każdy wyciąg obowiązuje jeden karnet, więc jeśli ktoś chce spróbować różnych kombinacji tras nie musi dokonywać odrębnych zakupów.

Dla osób uprawiających frestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Jak przystało na tak znany ośrodek, Zieleniec jest pełen punktów usługowych. Liczne wypożyczalnie sprzętu i jego serwis, szkoły narciarskie, bary i restauracje oraz pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe zapewniają pełne zaplecze turystom.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Ski-raft

wypożyczalnia nart zieleniec

Jeżeli przybywacie do Zieleńca - koniecznie przed pierwszym szusowaniem skorzystajcie z usług profesjonalnej wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego. Zadbają tu o Wasz sprzęt i przygotują go do bezpiecznej jazdy. A jeśli nie posiadacie własnego sprzętu, bez problemu wypożyczycie narty czy snowboard sprawdzonych marek.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Wypożyczalnia Ski-Raft Zieleniec

Czarna Góra - najdłuższa trasa zjazdowa

Czarna Góra narty dolny śląsk

Mekka dolnośląskiego narciarstwa. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 10 km różnorodnych tras narciarskich, obsługiwanych przez 3 koleje i 8 wyciągów. Najdłuższa z nich „Luxtorpeda” wjeżdża na sam szczyt Czarnej Góry. Rozpościera się stamtąd malowniczy krajobraz Masywu Śnieżnika. Ośrodek Czarna Góra posiada najdłuższą trasę zjazdową na Ziemi Kłodzkiej. Wybierają ją najczęściej zaawansowani narciarze. Początkujący mogą skorzystać z krótszych i nieco łagodniejszych stoków, obsługiwanych przez wyciągi taśmowe i orczykowe.

Ośrodek narciarski Czarna Góra Resort położony jest w miejscowości Sienna w gminie Stronie Śląskie. To kolejny popularny kompleks na Ziemi Kłodzkiej. Jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce, zaprojektowanym według alpejskich standardów. Stoki są idealnie naśnieżone, długie i stosunkowo strome.

czarna gora resort

U podnóża góry znajdują się duże parkingi, wypożyczalnie sprzętu, liczne restauracje oraz obiekty noclegowe. Ponad 10 km tras, na których operuje już kilkanaście wyciągów (trzy z nich to tzw. kanapy, w tym najnowocześniejsza 6-osobowa kolejka krzesełkowa w Polsce) – z pewnością przyciągnie narciarzy z całej Polski. W pobliżu znajdują się jeszcze dwie kolejne stacje narciarskie - w Lądku-Zdroju i Kamienicy.

Wszystkie trzy tworzą jeden kompleks usytuowany w regionie Masywu Śnieżnika. Mamy tu 9 wyciągów narciarskich zlokalizowanych na zboczach Czarnej Góry. To wszystko przyciąga miłośników nart i sanek. Ski Region Śnieżnik to trzy ośrodki narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika, do których należy Ośrodek Narciarski Czarna Góra oraz Stacja Narciarska Kamienica i Lądek-Zdrój.

Czarna Góra narty dolny śląsk

Celem Ski Region Śnieżnik jest umożliwienie szusowania we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu, którego posiadacze będą mieli dodatkowo zapewnioną możliwość bezpłatnego przejazdu pomiędzy ośrodkami specjalnie oznaczonymi sky busami. To duże ułatwienie dla narciarzy. Ośrodek Narciarski Czarna Góra to blisko 60 ha białego szaleństwa! Trasy zjazdowe obejmują północno-wschodnie stoki Czarnej Góry i Żmijowca. Są podzielone według stopnia trudności, tak aby każdy znalazł tu coś dla siebie.

Stacja Narciarska Kamienica jest ośrodkiem o charakterze kameralnym przewidzianym do uprawiania narciarstwa rekreacyjnego w gronie rodzinnym i towarzyskim, dla dzieci i osób uczących się jazdy na nartach. Dobrze będą się tu czuli turyści, którzy w ciszy i na świeżym powietrzu chcą spędzać ferie zimowe. Na terenie Stacji Lądek można skorzystać z 4 wyciągów i kolejki,  znajdują się tu dwie szkółki narciarskie, można też skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego jak i z profesjonalnego serwisu sprzętu sportowego.

Na narty do Lądka Zdroju

Jak już pisaliśmy Stacja Narciarska Lądek Zdrój należy do Ski Region Śnieżnik. Co jeszcze warto wiedziec o tym miejscu, zanim wybierzemy się tam na narty z rodziną lub przyjaciółmi? Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600 metrów. Znajduje się w samym centrum uzdrowiska - od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300 metrów. Zatem, wszędzie jest blisko i wygodnie. Stok w Lądku Zdroju znany jest z tego, że panują tu wyśmienite warunki śniegowe. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano sześć tras zjazdowych. Pięć z nich dla narciarzy początkujących, czyli warto się tu wybrać z adeptami sztuki szusowania. Jedna trasa zawowoli bardziej wymagających oraz trasa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach. Znajduje się przy wyciągu taśmowym „Kubuś”. Oprócz doskonałego oświetlenia stoku, optymalne warunki jazdy zapewnia system sztucznego naśnieżania.

Na terenie ośrodka znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Pierwsza wypożyczalnia usytuowana jest przy wjeździe na stację, zaś druga przy dolnej stacji kolei linowej. W jednej z nich znajduje się serwis sprzętu narciarskiego. Mamy tu także restaurację i grill-bar. Obok górnej stacji kolei linowej usytuowana jest arenka, w której każdy może odpocząć, zjeść coś pysznego, przy okazji podziwiając malowniczy widok na część zdrojową Lądka-Zdroju. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się dwie szkółki narciarskie oraz sala zabaw. Widzimy zatem, że Lądek-Zdrój to nie tylko znane uzdrowisko i miejsce spacerów kuracjuszy, ale również miejscowość dobra na narty.

Stacja Narciarska Kamienica - czy warto?

Stacja Narciarska Kamienica jest połaczona karnetem ze Stacją Narciarską Lądek Zdrój. Możemy więc szusować w obu tych miejscach i dodatkowo na stokach Czarnrj Góry. Dlaczego warto zatrzymać się tutaj, przypiąć narty i zakosztować białego szaleństwa? Na przykład z uwagi na piękne położenie stacji, ale nie tylko. Stacja Narciarska Kamienica położona jest w malowniczym zakątku Kotliny Kłodzkiej, niedaleko jednego z najstarszych polskich miasteczek, Bolesławowa, u podnóża góry Zawady (778 m n.p.m.). Oddalona jest o 5 km od Stronia Śląskiego i 10 km od Lądka Zdrój. Otaczają ją wzniesienia Masywu Śnieżnika, co sprawia, ze zimą i latem jest ona ciekawym miejscem turystyczno-wypoczynkowym.

Nas interesuje zima i jej uroki oraz atrakcje miejscowej stacji narciarskiej. Wiemy już, że Ski Region Śnieżnik to trzy ośrodki narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika, a do których należy Ośrodek Narciarski Czarna Góra oraz Stacja Narciarska Kamienica i Lądek Zdrój. Jest to wspólny projekt tworzących go ośrodków. Daje to możliwość szusowania we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu, który można zakupić w kasach przy stokach w każdym z ośrodków oraz online. W ramach karnetu jego posiadacze będą mieli dodatkowo zapewnioną możliwość bezpłatnego przejazdu pomiędzy ośrodkami specjalnie oznaczonymi ski busami. Stacja Kamienica to 1,5 km oznakowanych tras, wypożyczalnie sprzętu, miejsca parkingowe, restauracje, bary i dostępne noclegi. Otoczenie jest piękne, gorąco polcamy!

Stacja Narciarska Spalona

Góry Bystrzyckie na Ziemi Kłodzkiej to pasmo wyjątkowo malownicze, uwielbiane przez piechurów. Ale również amatorzy narciarstwa poczują się tutaj doskonale, bo warunki do uprawiania tego sportu są naprawdę sprzyjające. Mówimy zarówno o narciarstwie biegowym jak i zjazdowym. To propozycja dla ceniących sobie spokój i kameralną atmosferę. Spalona to niewielka wioska położona w Górach Bystrzyckich. Walory tego miejsca są nieocenione i coraz więcej osób je odkrywa. Wysokość nad poziomem morza oraz specyficzny mikroklimat stwarzają idealne warunki dla sportów zimowych, porównywalne z Zieleńcem i Jakuszycami, ale nie ma tu tłumu narciarzy.

Najważniejsze atuty to wspaniale przygotowane trasy naciarstwa biegowego o długości ponad 40 kilometrów oraz sztucznie dośnieżany wyciąg narciarski. Poniżej Schroniska Jagodna znajduje się wyciąg talerzykowy o długości 350 metrów. Stok zalicza się do łatwiejszych i z pewnością odnajdą tutaj odpowiednie warunki narciarze rekreacyjni i początkujący. Różnica wzniesień około 50 metrów i łagodne nachylenie, pomagają nabrać pewności i poczuć bezpieczną przyjemność z jazdy. bezpieczną przyjemność z jazdy. Ceny karnetów są niższe w porównaniu z cennikami większych ośrodków narciarskich. W Schronisku Jagodna znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a szkolenie z instruktorem umówimy bezpośrednio na stoku.

Biegówki w Górach Bystrzyckich

bystrzyca kłodzka biegówki

Nie można też zapominać o narciarstwie biegowym w Górach Bystrzyckich. Łączna długość tras w Spalonej i Lasówce to około 40 kilometrów urozmaiconych szlaków, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, dla turystów rekreacyjnych, ale także dla dzieci. Jest zatem pole do biegania na nartach poprzez piękne lasy, w malowniczej scenerii. Region Spalonej to tylko część z całego systemu tras biegowych, gdyż projekt unijny objął swoim zasięgiem dwie gminy z Polski (Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój) i dwie gminy z Republiki Czeskiej (Orlickie Zahori, Olesnice w Orlickych Horach).

bystrzyca kłodzka trasy narciarstwa biegowego

Łącznie system tras to ponad 200 km maszynowo uprawianych szlaków biegowych, połączonych ze sobą w spójny projekt, gdzie przekraczamy granice polsko-czeską wielokrotnie, a przygoda nie ma końca. To z pewnością najlepsza oferta narciarstwa biegowego w Polsce! Zimowa sceneria jest tutaj bajkowa, nadal niewielki ruch turystyczny gwarantuje ciszę i spokój, a brak opłat za wstęp czy parking powoduje, że jest to także ekonomiczny wariant aktywnego wypoczynku.

Na polany biegowe narciarze wjeżdzają prosto z parkingu, obok znajduje się także Strefa Jagodna - wypożyczalnia, szkoła, serwis. Na przerwę i odpoczynek, ale także dłuższy pobyt zaprasza znane miłosnikom górskich wypraw Schronisko PTTK Jagodna, gdzie czeka na nas smaczna kuchnia, miła atmosfera i prawdziwie górski klimat. Cudowne miejsce na narty, relaks na świeżym powietrzu i wypoczynek!

Narciarstwo biegowe w Górach Stołowych

narty radkow

Skoro mowa o narciarstwie biegowym, polecamy miłośnikom tego sportu gminę Radków na Ziemi Kodzkiej. Narciarstwo biegowe zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Gmina Radków jest doskonałym miejscem do jego uprawiania. Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w okresie zimowym wytyczane są narciarskie trasy biegowe. Sprzyjają temu rzeźba terenu oraz malowniczy, zimowy krajobraz.

narty radkow3

Dlatego uprawianie tej formy aktywności w Górach Stołowych jest przyjemne i daje dużo satysfakcji. Wyznaczone są pętle, których przebieg umożliwia poruszanie się po całym niemal obszarze Parku. Punktem centralnym jest miejscowość Karłów, posiadająca odpowiednią bazę noclegową i gastronomiczną. Co ważne – mieści się tu także wypożyczalnia nart biegowych. To duże ułatwienie dla turystów. Wyznaczone trasy biegowe mają różną długość i stopień trudności. Jest na przykład 3-kilometrowa trasa obejmująca tereny łąk przy wypożyczalni sprzętu, ponad 5-kilometrowa trasa „Michałówka” czy 10-kilometrowa nad Michałówką w kierunku Pasterki.

A może Jamrozowa Polana?

Trasy narciarstwa biegowego w Dusznikach Zdroju na Jamrozowej Polanie oferuje ponad 70 km tras o różnym stopniu trudności. Są to przede wszystkim dwie pętle o długościach ok. 1300 m i 2250 m. Gdy spadnie wystarczająca ilość śniegu ratrakowane są także dodatkowe trasy o łącznej długości nawet 20 km, które łączą się z wielokilometrową siecią ścieżek narciarskich po czeskiej stronie granicy. Niemal wszystkie odcinki tras Jamrozowej Polany poprowadzone są w lesie. Drzewa zasłaniają widoki, ale chronią przed wiatrem. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów obu pętli jest mostek znajdujący się tuż nad wjazdem do ośrodka. Mostek dostarcza wiele emocji, zwłaszcza osobom początkującym i korzystającym z trasy po raz pierwszy, ale warto spróbować. Trasy na Jamrozowej Polanie nie należą do łatwych, obfitują w podbiegi, zjazdy i ostre zakręty. Ale nie martwcie się na zapas, osoby początkujące, które stawiają pierwsze kroki na nartach, znajdą także łatwiejsze, a nawet całkowicie równe odcinki. Na biegówkach można tam jeździc także po zmroku, trasy są oświetlone. Niektóre odcinki tras mają także system sztucznego dośnieżania. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Dużą zaletą Centrum Aktywnej Turystyki na Jamrozowej Polanie jest łatwy dojazd. Ośrodek usytuowany jest zaledwie kilkaset metrów od trasy nr 8.

Dolina Sportów Zimowych

Poszaleć na stoku na Ziemi Kłodzkiej można także w znanym kurorcie, jakim jest Kudowa Zdrój. Wydawać się może, że uzdrowisko z uwagi na panujący w nim łagodny klimat nie nadaje się zbytnio do uprawiania sportów zimowych. Ale u stóp Świniego Grzbietu, kilometr od centrum miasta, przy drodze do Jakubowic znajduje się Dolina Sportów Zimowych. Śnieg, w porównaniu do innych obszarów miasta, zalega w niej stosunkowo długo. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tam 2 wyciągi narciarskie, jeden mający długość 200 metrów i umożliwiający pokonanie trasy o długości 450 metrów, drugi, zwany „śnieżnym kołem”, wyprowadzający na trasę długości 300 metrów, po której można zjeżdżać na specjalnych pojazdach przypominających wielkie dętki a także na snowboardzie. Z górnych stacji wyciągów roztaczają się piękne widoki na Góry Stołowe. Na terenie Doliny Sportów Zimowych znajduje się wypożyczalnia sprzętu, bar oraz bezpłatny parking. Ośrodek ten dysponuje 23 wyciągami orczykowymi, wieloma wypożyczalniami sprzętu narciarskiego i snowboardowego, działają w nim także szkółki narciarskie. Będąc na feriach w Kudowie Zroku macie zatem również okazję do jazdy na nartach.

Bieliczak w Bielicach

Ta stacja w Bielicach niedaleko Stronia Śląskiego i Lądka Zdrowu, to kolejna propozycja dla miłośników białego szaleństwa. Stok ma długość 355 metrów, natomiast różnica wzniesień wynosi 83 metrów. Sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy zjazdowe przeznaczone są szczególnie dla początkujących amatorów białego szaleństwa. W pobliżu wyciagu można znaleźć obiekty noclegowe i punkty gastronomiczne. Na miejscu jest możliwośc skorzystania z usług instruktorów i wypożyczalni sprzętu. Z uwagi na rodzaj tras zjazdowych Bieliczak jest swietnym rozwiązaniem dla początkujących narciarzy w każdym wieku.

Narty w Górach Sowich

W Górach Sowich można pojeździć na nartach w trzech ośrodkach narciarskich. Pierwszy zlokalizowany jest w miejscowościach Sokolec i Rzeczka, drugi w miejscowości Jugów. Czwarty to mały ośrodek z jednym stokiem, we wsi Przygórze, w gminie Nowa Ruda. Stacje narciarskie dla amatorów nart zjazdowych, uzupełniają trasy do narciarstwa biegowego  - Przełęcz Jugowska. Przełęcz Sokola Ski położona jest w centrum Gór Sowich pomiędzy miejscowościami Rzeczka i Sokolec. Stacja proponuje narciarzom dwuosobowy wyciąg orczykowy o długości 500 m, ktory obsługuje 4 trasy zjazdowe o łącznej długości 2400 metrów. Są one oświetlone i sztucznie naśnieżane. Ponadto na miejscu znajdują się: bezpłatny parking, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska oraz snowpark. Barciarstwo biegowe można tu też z powodzeniem uprawiać. Są tu piękne trasy biegowe. Wycieczka na nartach biegowych to przyjemny i niedrogi sposób na aktywne spędzenie dnia w Parku Krajobrazowym Gór Sowich.

Nie tylko sanki w Rzeczce

Rzeczka znana jest na Dolnym Śląsku jako miejsce, do którego jeździ się poszaleć na sankach. Często odbywają się tam wycieczki szkolne, wyjazdy feryjne z dziećmi. Ale to miejsce także dla narciarzy. Stok narciarski w Rzeczce położony jest przy Ośrodku Wypoczynkowym "Na Stoku". Jest on sztucznie dośnieżany oraz ratrakowany.Zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę o długości 500 metrów, mieszczącą sie wzdłuż wyciagu, natomiast poczatkujący amatorzy białego szaleństwa mogą szlifować swoje umiejętności na polanie po drugiej stronie stoku. Ponadto można tutaj skorzystać z darmowego wyciągu typu „babylift”. Dodatkowo na terenie ośrodka funkcjonuje szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają natomiast ratownicy GOPR. Jest to zatem idealne miejsce dla całej rodziny. Można wybrać sanki, narty i dobrze razem spędzić czas zimowego wypoczynku.

Międzygórze rekreacyjnie

Okolice Międzygórza i Masyw Śnieżnika są wymarzonymi terenami do uprawiania sportów zimowych. Sprzyjają temu panujące tam warunki atmosferyczne. Duże opady śniegu w połączeniu ze zróżnicowanymi stokami pozwalają odnaleźć się każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania. W Międzygórzu zlokalizowany jest wyciąg narciarski „U Bolka” - pięknie położony, przyjemny, rekreacyjny stok.

W bezpośredniej okolicy mamy kilka nowoczesnych ośrodków narciarskich wyposażonych w rozbudowane systemy wyciągów i kolei linowych. Można tu pojeździć także na biegówkach, trasy są niezwykle malownicze. W Masywie Śnieżnika istnieje doskonały system tras narciarstwa biegowego. Szlaki są utrzymywane ratrakami i skuterami oraz są bezpiecznie oznakowane. W projekcie wykorzystano wspaniałą konfigurację terenu, wytyczono widokowe szlaki. Międzygórze to bardzo dobre miejsce na zimowy wypoczynek. Piękne widoki, przypominające nieco Alpy, sprzyjająca narciarzom aura – to tylko nietóre walory turystyczne tego miejsca oraz najbliższej okolicy.

Narty? Ziemia Kłodzka

Jak widzicie, Ziemia Kłodzka jest bogata w miejsca przyjazne narciarzom. To region wręcz idealny na ferie zimowe. Kto zdecyduje się spędzić je tutaj, z pewnością nie pożałuje. Wielość stoków narciarskich, wyciągów, tras do narciarstwa zjazdowego i biegowego powodują, że amatorzy szusowania i biegania na nartach smiało mogą wybiarać Ziemię Kłodzką jako cel wyjazdu feryjnego.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad