Ciekawe regiony w Polsce

Ziemia Kłodzka - odkryj region

Ziemia Kłodzka

Ziemia Kłodzka to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze miejscowości, to zamki, zabytki, budowle obronne, to niesamowite obiekty architektoniczne. To miejsce nauki, zabawy i wiele ciekawych atrakcji.

To wspaniałe strumyki i wodospady. Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska oraz ciekawe muzea. To malownicze formy skalne, urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku, to unikatowe, podziemne trasy turystyczne obok których nie można przejść obojętnie.

Poznaj z nami atrakcje Ziemi Kłodzkiej

kopalnia03

Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich oraz dla tych, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju. To odpowiednie miejsce dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Do jednej z najbardziej znanej i cenionej atrakcji należy Kopalnia Złota w Złotym Stoku, która wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej! Osobom poszukującym pozytywnych wrażeń oraz kontaktu z naturą polecamy wybrać się na spływy pontonowe Ski-raft. Czeka tam na Was spływ pontonami Przełomem Bardzkim oraz tajemniczy Folwark Szyfrów.

Jakie miejsca warto odwiedzić?

G0015237 PS

Ząbkowicach Śląskich zobazcycie najwyższą Krzywą Wieżę w Polsce o wysokości 34m, odwiedzicie Laboratorium Doktora Frankensteina oraz Salę Grabarzy, gdzie przeniesiecie się do mrocznych czasów roku 1606 miasta Frankenstein. Ciekawą atrakcję stanowi również tamtejszy renesansowy zamek. W Kamieńcu Ząbkowickim zobaczycie monumentalny pałac neogotycki Marianny Orańskiej z XIX wieku. W malowniczej gminie Stronie Śląskie, w miejscowości Kletno odkryjecie najbardziej kolorową sztolnię w Polsce - Kopalnię Uranu. Odbędziesz tam prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika.

Kolejną atrakcją, której nie można przegapić jest sławna Jaskinia Niedźwiedzia - królowa jaskiń sudeckich. W Srebrnej Górze zwiedzicie największą górską twierdzę w Europie - Twierdzę Srebrna Góra. To jednak wciąż nie koniec atrakcji Kotliny Kłodzkiej i jej okolic. Zachęcamy Was do odwiedzenia Ziemi Noworudzkiej, gdzie znajduje się Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie.

POZNAJ 44 ATRAKCJE ZIEMI KŁODZKIEJ

ulotka ziemia klodzka 2024

 

Powiązane artykuły